چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟لیست مطالب این مقاله
1 نحوه فراموشی گذشته
1.1 درد و دل کردن با دیگران
1.2 غصه خوردن را کنار بگذارید
1.3 جایگزین کردن افکار مثبت
1.4 دیگران را ببخشید
1.5 به خودتان اهمیت دهید
2 علت فکر کردن به گذشته
3 سخن پایانی

همان‌طور که می‌دانید فکر کردن به گذشته، انسان را از زندگی باز می‌دارد. هر فردی فراز و نشیب‌هایی را طی کرده و شاید بعضی از این اتفاقات تلخ و ناگوار بوده، اما مهم این است که بتوانید خاطرات تلخ را فراموش کنید تا زندگی برای شما سخت و آزاردهنده نشود. در این بخش از جوان ایرانی نحوه از یاد بردن و فراموشی گذشته و خاطرات تلخ آن را برای شما بیان می‌کنیم.

نحوه فراموشی گذشته

شما باید ابتدا با خودتان شفاف باشید و بدانید هیچ فردی در دنیا وجود ندارد که اتفاق‌های بد را تجربه نکرده باشد. همه افراد به‌گونه‌ای این درد و رنج ها را در زندگی داشتند، اما مهم این است که بسیاری افراد توانایی این را پیدا کردند که برای خودشان اتفاقات خوب رقم بزنند. احتمالاً این سؤال در ذهن شما ایجاد شده که با این خاطرات تلخ چه باید کرد و چگونه آن را فراموش کنیم!

درد و دل کردن با دیگران

بسیار خوب است که شما احساسات ناراحت‌کننده و خاطرات بد را برای همیشه بیرون بریزید. اگر فرد مناسبی برای درد و دل کردن دارید، با او صحبت کنید و سعی کنید با همدردی به آرامش برسید. اما اگر چنین فردی را ندارید می‌توانید خاطرات تلخ خود را در یک دفتر خاطرات بنویسید.

غصه خوردن را کنار بگذارید

اگر شما با غصه خوردن و یادآوری خاطرات تلخ گذشته زندگی را ادامه دهید، باید بدانید که روزی از پا در خواهید آمد. درواقع شما نباید حسرت گذشته را بخورید‌ باید به‌طورکلی از غصه خوردن خسته شوید و همه انرژی و توان خود را برای حال خوب و پیشرفت خود بگذارید.

جایگزین کردن افکار مثبت

شما باید این توانایی را داشته باشد تا نگرش خود را تغییر داده و افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید‌. شما عزیزان باید بدانید فردی توانمند هستید و آینده‌ای روشن در پیش خواهید داشت بنابراین برای آن تلاش کنید.

دیگران را ببخشید

بسیاری از افراد سال‌های طولانی نسبت به دیگران کینه داشته و آن‌ها را نمی‌بخشند. اگر کسی به شما ظلمی کرده و یا به شما ضربه زرده به‌راحتی آن‌ها را ببخشید و نفرت را در درون خود ایجاد نکنید. زیرا باعث می‌شود حس و حال خوبی نداشته باشید. درواقع اگر دیگران را ببخشید، اولین نفری که خوشحال می‌شود خود شما هستید.

به خودتان اهمیت دهید

شما عزیزان باید بدانید که هرچقدر کارهای مفید در دنیا انجام دهید و هرچقدر که دوست‌داشتنی باشید، بازهم نمی‌توانید تمامی افراد را راضی نگه دارید. همیشه یک عده‌ای هستند که از شما ناامید و ناراضی بوده و شما را دوست ندارند، پس باید با این موضوع کنار بیایید. درواقع برای تمامی کارهای خود به دیگران توضیح ندهید و برای هر کاری تأیید گرفتن از دیگران را کنار بگذارید‌.

 

تقویت حافظه در طب سنتی چگونه است؟

تقویت حافظه در طب سنتی

علت فکر کردن به گذشته

معمولاً افراد همفکر منفی به گزارش دارم و هم فکر مثبت مهم این است که فکر منفی به گذاشته و برای درمان آن اقدام کنید درواقع افکار منفی جلوی پیشرفت شما را می‌گیرد و آن خاطراتی خوب است یادآوری شود که پس از فکر کردن و شما احساس شادی کرده و یا اینکه اعتمادبه‌نفس خود را به دست بیاورید و یا اینکه آن پیشرفت کنید از فکر عمیق به گذشته نداشته باشید زیرا شما باید به حال فکر کنید به آینده ممکن است باعث استرس و اضطراب شما شود و شما را در طول روز کاهش دهد بنابراین سعی کنید خاطرات خوش گذشته را برای خود یادآوری من نگران آینده نباشید.

 

سخن پایانی

فراموش نکنید که گذشته تمام شده است و تنها این شما هستید که سعی می‌کنید خاطرات را زنده نگه دارید‌. درواقع می‌توانید به‌راحتی با تکنیک‌های یوگا و یا ریلکسیشن نفس آرامی کشیده و به اتفاقات خوبی که در ادامه برای شما اتفاق خواهد افتاد، فکر کنید، موسیقی کلاسیک را گوش داده و با انرژی به زمان حال و آینده فکر کنید.

چقدر این مقاله واستون مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا رایتون ثبت بشه

ثبت رای

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد رای های شمرده شد: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میده!

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب