سرم وصل کردن

سرم وصل کردنمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

سرم وصل کردن را از این سایت دریافت کنید.

آموزش سرم زدن و رگ گیری در خانه؛ طریقه سرم زدن و علت قطع شدن سرم چیست؟

آموزش سرم زدن و رگ گیری در خانه؛ طریقه سرم زدن و علت قطع شدن سرم چیست؟ آشنایی با علت قطع شدن سرم و نحوه تزریق به کودکان - نبض اول

آموزش سرم زدن و رگ گیری در خانه؛ طریقه سرم زدن و علت قطع شدن سرم چیست؟

دیدگاه: 0 وبلاگ

یکی از نیاز های اصلی بیماران دریافت سرم می باشد. از این رو آموزش سرم زدن بعنوان یکی از اولین آموزش های رشته های پرستاری و گروه های شغلی مرتبط می باشد. باید توجه داشته باشید که مراحل سرم زدن در خانه و بیمارستان یکی است اما در بسیاری از موارد فرد قادر به رفتن به بیمارستان نمی باشد از این رو با توجه به حساسیت موضوع ، بایستی این کار در منزل و توسط فردی حاذق انجام شود، زیرا دارای اهمیت فراوانی می باشد. مهم ترین مساله در مورد تزریق سرم در منزل  این است که شما باید از خطرات و حساسیت های احتمالی حین سرم زدن آگاه باشید. بنابراین این کار از لحاظ قانونی باید تنها توسط کارشناس پرستاری انجام شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتواند شرایط را کنترل نماید.

مراحل سرم زدن:

مراحل سرم زدن:

برای شروع کار لازم است دست های خود را به دقت بشوئید.

سرم باید از قبل در دمای مناسب و به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

توجه داشته باشید که ویال های تزریقی را قبل از سرم زدن، ضد عفونی کنید.

چسب ها را در اندازه های معمول ببرید و آماده نگه دارید.

به تاریخ مصرف وسایلتان توجه داشته باشید.

قبل از شروع کار تمام وسایل را آماده نمائید.

نحوه رگ گیری برای سرم:

نحوه رگ گیری برای سرم:

رگ گیری یکی از مهم ترین مراحل سرم زدن می باشد که یادگیری آن تنها بصورت عملی امکان پذیر می باشد. به دست آوردن مهارت کافی در رگ گیری نیاز به زمان و تجربه دارد و با آموزش های تئوری به هیچ عنوان میسر نخواهد بود.

برای تزریق سرم ، بیمار باید در حالت صاف و خوابیده باشد.

تزریق سرم بر روی دست، ساعد و ناحیه ی جلوی دست انجام می شود.

ابتدا محل تزریق سرم را با پنبه آغشته به الکل تمیز و ضدعفونی نمائید.

دستی که قرار است تزریق روی آن انجام شود، باید پایین تر از سطح قلب قرار داشته باشد.

تورنیک را ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر بالاتر از محل تزریق سرم ببندید.

در حین سرم زدن از بیمار بخواهید تا مشت خود را باز و بسته نماید.

منطقه ی مورد نظر را با انگشتان خود لمس کنید.

برای اینکه بیمار درد کمتری احساس کند، پوست روی ورید را زیر ناحیه تزریق به سمت پایین بکشید تا سوزن به راحتی و با درد کمتری وارد شود.

در این مرحله و بعد از ورود سوزن سرم، انژیوکت را پایین آورده و به اندازه ی یک سانتی متر به سمت جلو برانید.

در این مرحله از مریض بخواهید تا مشت خود را باز نگه دارد.

سپس تورنیک را باز کرده و پوشش محافظ انتهای سرم را بردارید. سپس با احتیاط به انژیوکت وصل کنید.

چسب را که از قبل بریده و آماده کرده اید برای بی حرکت ماندن بر روی سوزن بزنید.

علت قطع شدن سرم چیست؟

علت قطع شدن سرم چیست؟

شاید شما نیز تجربه ی قطع شدن سرم را داشته باشید. در چنین شرایطی بهتر است سریعا به پرستار مربوطه اطلاع دهید تا بررسی های لازم را انجام دهد. دلایل قطع شدن سرم می تواند شامل موارد زیر باشد:

یکی از دلایل می تواند پیچ خوردگی ست سرم باشد.

دلیل دیگر می تواند بسته بودن گیره سرم باشد.

در بسیاری از مواقع ممکن است نشت مایع به دلیل پاره شدن رگ ، علت اصلی قطع شدن سرم باشد که در این صورت باید هر چه سریع تر سوزن را خارج کرده و از مکان دیگری رگ گیری انجام شود.

توجه داشته باشید امکان انسداد سوزن توسط لخته یکی از خطرناک ترین علت های قطع شدن سرم می باشد. در این شرایط نباید سرنگ را وصل نمایید و یا فشاری برای وارد کردن ایجاد لخته در رگ  وارد آورید، زیرا فشردن ست باعث آزاد شدن لخته شده و در نهایت منجر به انفارکتوس ریه، و یا مرگ بخشی از بافت ریه می شود.

سرم را به کدام دست می زنند؟

سرم را به کدام دست می زنند؟

رعایت یک سری از موارد ریز می تواند باعث سهولت در سرم زدن شود. برای رگ گیری بهتر است از محل پایین تر و دست غالب بیمار استفاده شود. به علت اینکه دسترسی به عروق دیگر را در مراحل بعد آسان میکند.

نحوه سرم زدن به کودکان:

نحوه سرم زدن به کودکان:

سرم زدن به کودکان دارای اصول و شرایطی است که باید دقت بیشتری به آن شود. برای این کار بهتر است از فرد دیگری بخواهید تا کودک را نگه دارد تا مشکلی در مراحل سرم زدن به وجود نیاید.

بهتر است از وریدهای پشت پا برای سرم زدن به کودکان استفاده نمائید زیرا ورید های حاشیه جانبی و میانی پا، مناسب ترین مکان ها برای تزریق می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو…

آخرین مطالب

8 سپتامبر, 2022

چگونه برای سونوگرافی آماده شویم؟

29 آگوست, 2022

تشخیص سرطان رحم با سونوگرافی

29 آگوست, 2022

فیزیوتراپی کمر در منزل

29 آگوست, 2022

آیا فیزیوتراپی عوارض دارد؟

14 آگوست, 2022

هزینه فیزیوتراپی مچ پا در منزل

دسته بندی ها

اخبار وبلاگ

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : nabzeaval.com

تزریق سرم در منزل شمال تهران

بسیاری از مراکز مرتبط با اعزام پرستار و پزشک به منزل خدماتی نظیر تزریق سرم در منزل شمال تهران را در حیطه خدمات خود دارند

تزریق سرم در منزل شمال تهران

۰۹ مرداد ۱۳۹۹ تزریق در منزل

بسیاری از مراکز مرتبط با اعزام پرستار و پزشک به منزل خدماتی نظیر تزریق سرم در منزل شمال تهران را در حیطه خدمات خود دارند، این مراکز را می توان از طرق مختلفی پیدا کرد،

اما مسئله مهم کیفیت کار و چگونگی عملکرد آن هاست، با توجه به اینکه تزریقات، به خصوص تزریق سرم کار ساده ای نیست، باید توسط متخصص این کار انجام شود، یکی از مزایای تزریق سرم در منزل عدم نیاز به مراجعه حضوری و صرف وقت در محیط های بعضا آلوده به بیماری های مختلف بیمارستانی است.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

تلفن های تماس : 021-22371371 021-26851095 09124885082

شرکت آلفاطب یکی از مراکز مطمئن در زمینه تزریق سرم در منزل شمال تهران می باشد، برای آشنایی با فعالیت های مختلف پزشکی در منزل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1.    تزریق چیست و ابزار مورد استفاده در تزریقات کدام موارد می باشند؟

2.    تزریق زیر جلدی چیست و چگونه انجام می شود؟

3.    سرم درمانی چیست؟

4.    در چه مواردی بیشتر به سرم نیاز است؟

5.    سرعت سرم چگونه تنظیم می شود؟

6.    مزیت تزریق سرم نسبت به داروهای خوراکی چیست؟

7.    مراجعه پزشک به منزل در چه شرایطی انجام می گیرد؟

8.    مزایای مراجعه پزشک به منزل چیست؟

9.    خدمات پزشکی که در منزل صورت می گیرند، شامل چه مواردی هستند؟

10.    خدمات آزمایشگاهی در منزل به چه صورت است؟

11.    نیروهایی که برای تزریق و معاینات به منزل اعزام می شوند، چه اطلاعات و تخصصی نیاز دارند؟

12.    تزریق سرم در منزل شامل چه شرایطی است؟

13.    مزایای تزریق سرم در منزل چیست؟

14.    ویزیت پزشک در منزل برای چه کسانی مناسب است؟

15.    پرستار هنگام تزریق در منزل چه نکاتی را باید رعایت کند؟

16.    خدمات عمومی پرستاری در منزل کدام اند؟

17.    آیا انجام تزریقات در منزل محدودیتی دارد؟

18.    تزریق کودکان به چه شکل و با رعایت چه نکاتی باید انجام گیرد؟

19.    چگونه می توان بهترین مرکز برای تزریق سرم در منزل شمال تهران را پیدا کرد؟

تزریق چیست و ابزار مورد استفاده در تزریقات کدام موارد می باشند؟

در ابتدای نوشتار خود با سوژه ی تزریق سرم در منزل شمال تهران به بررسی و بیان مواردی در خصوص تزریق خواهیم پرداخت.

تزریق در واژه نامه های پزشکی به معنای روشی است، برای وارد کردن بدون واسطه داروهای مایع به بدن که شامل انواع واکسن ها و آمپول هاست که برای انجام آن از سرنگ یا سوزن های نوک تیز استفاده می شود.

تزریق انواع و روش های مختلفی دارد که بسته به نوع دارو و نحوه ورود آن نوع، روش تزریق مشخص می شود. انواع مختلف تزریق شامل تزریق های زیر جلدی یا به اختصار اس. سی، تزریق های داخل جلدی که بیشتر برای واکسیناسیون استفاده می شود، تزریق عضلانی که رایج ترین نوع تزریقات است، تزریق وریدی و تزریق به صورت پانسیون مانند تزریق پانسیون مایع نخاعی و به اختصار اس.سی.اف است.

وسایل رایجی که در تزریقات به کار برده می شوند، سرنگ ها و سوزن ها، اندازه سرنگ و سوزن بسته به حجم دارو تعیین می شود و این حجم نیز توسط دکتر مشخص می گردد.

به علاوه محل تزریق نیز در انتخاب سوزن تاثیر گذار است، بعضی از نقاط بدن برای ورود به رگ ها نیازمند سرنگ های بلندتر یا نازک تر می باشند، نواحی بدن که معمولا تزریق در آن ها انجام می شود، شامل قسمت پشت سرینی، ناحیه ونتروگلوتئال، ماهیچه پهن داخلی، ماهیچه دالی و... می باشد.

در هنگام هر نوع تزریقی معمولا از پنبه الکلی برای ضدعفونی کردن و بی حس کردن موقتی محل مورد تزریق استفاده می شود، بعد از زدن الکل یا هر ماده ضدعفونی کننده باید منتظر خشک شدن و اثر گذاری آن شد، سوزن سرنگ و سرم معمولا دارای درپوشی است که تا زمان تزریق نباید از روی سرنگ برداشته شود، دلیل این کار حساسیت بالای فلزات به واکنش با هوا و دریافت آلودگی های موجود در هوا می باشد.

معمولا بعد از کشیدن مایع به درون سرنگ مقداری هوا در سرنگ وجود دارد که ورود این هوا به درون بدن خطرناک است تا زمانی که یک قطره از دارو روی نوک سوزن دیده شود، باید هوای اضافی را خالی کرد و سپس اقدام به تزریق کرد.

امروزه تزریقات هم در تمامی مراکز بهداشتی هم توسط متخصصین این امر در منازل انجام می گیرد، شرکت آلفاطب یکی از مراکزیست که جهت انجام تزریقات در منزل نیرو اعزام می کند.

پس از آشنایی با مفهوم اولیه تزریق به شما پیشنهاد میدهیم برای انجام این کار درمنزل با کارشناسان آلفاطب تماس بگیرید و امورات تزریق در منزل خود را به نیروهای باتجربه ی آلفاطب بسپارید. آلفاطب دارای باتجربه ترین کارشناسان و متخصصین در زمینه تزریقات در منزل می باشد.

تزریق زیر جلدی چیست و چگونه انجام می شود؟

در ادامه ی نوشتار خود با سوژه ی تزریق سرم در منزل شمال تهران به بررسی و بیان مواردی در خصوص تزریق زیر جلدی خواهیم پرداخت.

هر مدل از داروهای مایع که باید به وسیله تزریق وارد بدن شوند، نوع خاصی از تزریق را نیاز دارند، داروهایی نظیر مورفین، هروئین، انسولین و... از جمله داروهایی هستند که باید برخلاف با تزریق وریدی به صورت زیرجلدی تزریق شوند، بافت زیر جلدی یکی از بافت های همبندی است که بیشتر دارای بافت های چربیست و خونرسانی در آن نسبت به سایر بافت ها کمتر است،

به همین دلیل سرعت جذب دارو در آن نسبت به عضله طولانی تر بوده و دیرتر انجام می شود، این تزریق معمولا در مواردی استفاده می شود که نیاز به جذب آرام دارو و یا تزریق در حجم محدود می باشد، داروهایی مانند انسولین که باید در بافت چربی و به تدریج جذب شود، بهتر است که با این مدل از تزریق انجام شوند، همچنین در مواردی که نیاز به تزریق مداوم داروست این تزریق مناسب تر است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : alpha-teb.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب