روش ساخت قایق کاغذی

روش ساخت قایق کاغذیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

روش ساخت قایق کاغذی را از این سایت دریافت کنید.

آموزش ساخت قایق کاغذی به روش اوریگامی • دونفره

آموزش مرحله به مرحله ساخت قایق کاغذی به روش اوریگامی. آموزش اوریگامی قایق به صورت مرحله به مرحله و با عکس. اوریگامی هنر کاغذ و تا با آموزش کامل ساخت قایق

آموزش ساخت قایق کاغذی به روش اوریگامی

آپدیت 25 اردیبهشت 1400

22 دیدگاه مطالعه در 3 دقیقه معصومه رجایی

در دانشگاه معماری خوندم ولی چون علاقم به هنر و تجربه کردن خیلی زیاده سعی کردم از هر چیزی که برام جذابه کمی یاد بگیرم و اینجا با شما به اشتراک بذارم.

یادمه خیلی از تفریحات بچگیمون با ساختنی های کاغذی میگذشت. نمیدونم شما چقدر درگیرش بودین، ولی من خودم علاقه خیلی زیادی به ساختن اشیاء مختلف با کاغذ داشتم که البته بزرگتر ها یادمون میدادن. مثلا با کاغذ قایق میساختیم و دنبال آب میگشتیم که قایقمون رو رها کنیم و یا قورباغه هایی میساختیم که با فشار دادن انتهاش میپرید. بعدا که بزرگتر شدم متوجه شدم این ساختنی ها یک هنر بسیار جالب و حتی پیچیده به نام اوریگامی هست که خیلی هم برای قدرت ذهن و تمرین آرامش و تمرکز مفید و کاربردیه. پیشنهاد میکنم این هنر رو حتما خودتون و با کودکانتون تمرین کنید.

در این مطلب ساخت قایق کاغذی رو باهم تمرین میکنیم و کم کم اشکال دیگه ای رو با کمک هنر اوریگامی در مطالب آینده یاد میگیریم که میتونه سرگرمی بسیار مناسبی برای بچه ها و حتی خودمون باشه.

ساخت قایق با کاغذ

لوازم مورد نیاز برای ساخت قایق کاغذی

برای تمامی اشکالی که با هنر اوریگامی ساخته میشن تنها به کاغذ احتیاج هست. البته در بعضی موارد ممکنه قیچی هم لازم داشته باشیم ولی کلا اریگامی هنری هست که تنها با تا زدن کاغذ باید به شکل مورد نظر برسیم.

اوریگامی قایق با آموزش مرحله به مرحله

قبل از اینکه شروع کنیم توصیه میکنم اگر واقعا میخواید این هنر رو یاد بگیرید باید تکه ای کاغذ یا روزنامه رو جلوتون بگیرید و طبق عکس ها پیش برید تا شکل مورد نظرتون در بیاد. این کار رو هم باید چند بار تکرار کنید تا در ذهنتون باقی بمونه.

برای درست کردن این قایق باید یک کاغذ مستطیلی انتخاب کنید. البته تفاتوت طول و عرض مستطیل نباید خیلی زیاد باشه. همچنین هرچه کاغذ بزرگتری انتخاب کنید مسلما قایق بزرگتری هم خواهید داشت.

طبق فلش هایی که در عکس کشیده شده ابتدا کاغذ رو از وسط تا میکنیم. مجددا مستطیل بدست اومده رو از وسط یک تای دیگه بزنید. بعد تا رو باز کنید (شکل 3)و از قسمت بسته کاغذ، دو طرف گوشه ها به سمت داخل تا کنید(شکل 4). بعد هم قسمت جلوی پایین کاغذ رو که باز هست به سمت بالا تا کنید (شکل 5). بعد هم کار رو به پشت برگردونید و قسمت پایین پشت رو هم به سمت بالا تا کنید(شکل6).

آموزش اریگامی قایق

طبق فلش هایی که در تصویر زیر مشخصه اضافی اطراف کار رو به پشت تا بزنید و طبق شکل 9 کار رو باز کنید و از دو گوشه به هم وصل کنید. حالا گوشه باز پایین رو به سمت بالا تا کنید(شکل 10) و پشت کار رو هم به همین شکل از گوشه پایین به سمت بالا تا کنید (شکل 11 و 12).

اوریگامی قایق

کار رو دوباره از وسط باط کنید و به سمت داخل تا کنید(13). حالا دو طرف کنج بالا رو بگیرید و از دو طرف بکشید تا کار باز بشه(شکل 14 و 15).

ساخت قایق کاغذی

بعد هم اطراف قایق رو مرتب ککنید. به همین زیبایی و راحتی میتونید یک قایق کاغذی زیبا به روش اوریگامی درست کنید.

آموزش ساخت اریگامی قایق

این روش رو با کاغذ های رنگی به کودکتون هم آموزش بدید و ازش بخواید براتون تکرار کنه و یاد بگیره. این کار باعث تقویت قدرت انتزاعی ذهنش میشه و برای آرامش و کاهش استرسش بسیار مفیده. بعد هم به روش های مختلف کمک کنید تا با قایقی که ساخته بازی کنه. مثلا در کاسه ای آب بریزید و این قایق رو در دو یا سه اندازه بسازید و باهاش بازی کنید.

حتی از این قایق میتویند در رنگ های زیبا و متنوع بسازید و برای تزیین اتاق کودکتون ازش استفاده کنید.

3.9/5 - (281 امتیاز)

امتیازت به این مطلب چنده؟

3.9/5 - (281 امتیاز)

اینجا هستی: دونفره > دست ساز > بچه ها > آموزش ساخت قایق کاغذی به روش اوریگامی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.2nafare.com

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده : علاوه بر کودکان خردسال اگر شما هم مثل من هنوز نمی دانید که چگونه این کار ساده را بسازید..

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

توسط زهرا ف ۱ سال پیش 0

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده : شاید از کودکی افرادی که ساخت قایق کاغذی را یاد گرفته بودند با افتخار زیادی این کار را انجام دادند. اما اکنون با فراگیر شدن اینترنت و دسترسی آسان کودکان ، این مسئله را نمی توان یک مزیت بزرگ دانست ، زیرا کودکان امروزی با یک جستجوی ساده می توانند روش ساخت یک قایق کاغذی را با مراحل کامل مشاهده و انجام دهند.

فهرست مطالب این صفحه

ساخت قایق کاغذی 

علاوه بر کودکان خردسال اگر شما هم مثل من هنوز نمی دانید که چگونه این کار ساده را بسازید ، این آموزش را دنبال کنید زیرا ممکن است در آینده ای نزدیک کودک بتواند به شما در ساختن آن کمک کند.

ساخت قایق کاغذی یک فعالیت جالب و بسیار آسان است و به مواد زیادی احتیاج ندارد. زیبایی ساخت قایق کاغذی این است که برای تکمیل کار فقط به یک کاغذ نیاز دارید.

با تاشو و شکل دادن به کاغذ ، معروف به اوریگامی ؛ این قایق در عرض چند دقیقه قابل تعمیر است. برای مراحل اوریگامی قایق کاغذی با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خلاقیت و ایده با کارهای نمدی + تصاویر

قسمت اول مراحل ساخت قایق کاغذی:

1- کاغذ را از وسط سمت کوچکتر تا بزنید: کاغذ را به صورت عمودی قرار دهید و آن را مانند شکل زیر از چپ به راست تا کنید و گوشه ها را با هم تنظیم کنید. می توانید از کاغذ سفید ساده کاغذ کاردستی یا کاغذ اریگامی استفاده کنید. پس از جمع شدن ، لبه تا شده را با انگشتان خود چندین بار فشار دهید.

2- کاغذ را باز کنید ، آن را 90 درجه بچرخانید و دوباره از طرف دیگر جمع کنید. در این مرحله از ساخت یک قایق کاغذی ، باید ورق را به صورت افقی قرار دهید. سپس آن را از وسط تا کنید.

3- در این مرحله کاغذ را بچرخانید تا هنگام باز کردن ، به داخل کاغذ نگاه کنید: سپس گوشه را از قسمت مشخص شده در تصویر به صورت مورب تا کنید. مراقب باشید چند سانتی متر از پایین فاصله داشته باشید.

4- پایین کاغذ را تا کنید تا برابر هر دو طرف باشد: برای این کار نوک مثلث ایجاد شده را به سمت بالا قرار داده و زبانه اضافی را از محلی که در تصویر مشخص شده به سمت بالا تا کنید.

بیشتر بخوانید: انواع کاردستی های جذاب متنوع با چسب حرارتی

کاغذ را برگردانید و برای طرف دیگر تکرار کنید. اگر دقت کرده باشید ، پس از انجام این مراحل ، شکل حاصل مانند کلاه به نظر می رسد. همچنین توجه داشته باشید که هر دو لبه زبانه های تا شده باید کاملاً تراز باشند.

5- کلاه ایجاد شده را به صورت عمودی قرار دهید و گوشه های آن را به داخل تا کنید: گوشه مشخص شده را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده ، به داخل تا کنید.

سپس گوشه دیگر را نیز به سمت داخل تا کنید.

سپس کاردستی را برگردانید و آن را روی میز پهن کنید و گوشه ها را دوباره مطابق تصویر زیر تا کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت کاردستی برای تزیین اتاق

قسمت دوم مراحل ساخت قایق کاغذی

1. یک مثلث را به مربع تبدیل کنید. برای این کار ، مثلث را بگیرید و آن را 45 درجه بچرخانید. سپس با استفاده از انگشتان خود آن را باز کنید.

سپس ، در همان جهتی که مثلث را باز کرده اید ، گوشه ها را به هم نزدیک کرده و یک مربع درست کنید.

2- زبانه های پایین را به سمت بالا تا کنید. در شکل حاصل ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، یک طرف زبانه را به سمت بالا تا کنید.

سپس کاغذ را برگردانید و زبانه سمت دیگر را به همان ترتیب تا کنید تا یک مثلث بدست آورید.

3- مثلث را دوباره به مربع تبدیل کنید. مثل اولین مرحله در قسمت 2 ، مثلث حاصل را به صورت مربع درآورید. برای انجام این کار مثلث را 45 درجه چرخانده و مثلث زیر را با انگشتان خود باز کنید.

بعد از دوباره گوشه‌ها را به یکدیگر نزدیک کنید تا مربع به دست آید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : kardestoon.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب