پرینت ثبت ثنا

پرینت ثبت ثنامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

پرینت ثبت ثنا را از این سایت دریافت کنید.

برگ ثنا

در این مقاله به نحوه گرفتن برگ ثنا و پرینت برگ ثنا قوه قضاییه پرداختیم

اگر در مورد پرینت ثنا نیاز به توضیح بیشتری داشتید

اگر در مورد پرینت ثنا نیاز به توضیح بیشتری داشتید

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

چه زمانی پرینت استعلام سامانه ثنا را نیاز داریم ؟

برگ ثنا چیست؟

نحوه پرینت ثنا ( برگ ثنا )

مقدمه

همانطور که در مقالات قبلی هم اشاره کردیم سامانه ثنا قوه قضاییه در سال 1395 راه اندازی شد. با ایجاد این سامانه پیگیری پرونده های قضایی راحت تر شد. چون از این طریق ابلاغیه ها و نتایج آرا دعوی به صورت اینترنتی و غیر حضوری در پورتال شخصی افراد در این سامانه قرار می گیرد. برای استفاده از خدمات این سامانه نیاز است ابتدا در آن ثبت نام کنید و بعد از آن برای تکمیل فرایند ثبت نام در یکی از مراکز مربوطه احراز هویت انجام دهید. بعد از ثبت نام تمامی پرونده های قضایی از جمله ابلاغیه ها در این سامانه و در پورتال شخصی افراد قرار می گیرد تا در زمان معیین شده به دادسرا مراجعه کنند. ( مراجعه به دادسرا ملزم به ثبت نام در سامانه ثنا است ).

در این مطلب قصد داریم به موضوع پرینت استعلام سامانه ثنا بپردازیم.

چه زمانی پرینت استعلام سامانه ثنا را نیاز داریم ؟

در مقالات قبلی نحوه ثبت نام در سامانه ثنا قوه قضاییه را توضیح دادیم و گفتیم ثبت نام در این سامانه در دو مرحله انجام می شود:

1- ثبت نام اولیه توسط اشخاص حقوقی یا حقیقی

2- احراز هویت و بررسی اطلاعات ( که این مرحله بعد از انجام فرایند ثبت نام در سامانه ثنا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می شود.)

بعد از تکمیل فرایند ثبت نام با در دست داشتن یک رمز عبور و وارد کردن رمز موقت سامانه ثنا ( اگر رمز عبور خود را فراموش کردید به مقاله رفع مشکل فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا مراجعه کنید ) می توانید وارد سامانه شوید و اگر پرونده قضایی در جریان دارید از آخرین وضعیت آن با خبر شوید.

با ثبت اطلاعات مربوط به شاکی و متهم و نوع شکایت یک پرونده قضایی تشکیل و به جریان می افتد.

اما همانطور که در مقاله " ثبت نام در سامانه ثنا برای وام " هم اشاره کردیم مدتی است افراد برای درخواست وام هم در بعضی بانک ها نیاز به ثبت نام در سامانه ثنا دارند و برای به جریان در آمدن پرونده وام خود نیاز است پرینت استعلام سامانه ثنا را به بانک تحویل دهند. اگر در این مورد اطلاعاتی ندارید در ادامه با ما همراه باشید.

برگ ثنا چیست؟

همانطور که گفتیم مدتی است که همه ی وام گیرنده ها و دریافت کنندگان تسهیلات از بانک مهر اقتصاد ( و بعضی بانک ها در مقاله ثبت نام در سامانه ثنا برای وام به آن ها اشاره کردیم ) اعم از وام گیرنده و ضامن لازم است در سامانه ثنا ثبت نام کرده و با در دست داشتن شناسه قضایی به بانک مراجعه کنند. از این پس تمامی اظهارنامه ها و سایر اوراق قضایی مربوط به بانک و مشتریان آن به صورت الکترونیکی در سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه قرار می گیرد که به برگ ثنا در بانک ها معروف است. اگر قصد گرفتن برگ ثنا را دارید ابتدا با مراجعه به مقالاتی مثل مدارک ثبت نام در سامانه ثنا فرایند ثبت نام خود را تکمیل و سپس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: سامانه ابلاغیه الکترونیکی

نحوه پرینت ثنا ( برگ ثنا )

تا به اینجای کار در مورد سامانه ثنا و امکانات آن صحبت کردیم و گفتیم علاوه بر موارد قضایی برای گرفتن وام نیز نیاز است در این سامانه ثبت نام خود را تکمیل کرده باشید. برای گرفتن وام داشتن پرینت ثبت نام سامانه ثنا که به نام برگ ثنا معروف است از شما خواسته می شود که با روش زیر می توانید این استعلام سامانه ثنا ( برگ ثنا ) را دریافت کنید.

اگر قبلا در سامانه ثنا ثبت نام خود را تکمیل کرده اید با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیک گزینه تغییر اطلاعات را انتخاب کنید.

با وارد کردن اطلاعات خواسته شده ( شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنا ) وارد مرحله بعد شوید و اگر رمز موقت خود را فراموش کردید با انتخاب گزینه " رمز عبور خود را فراموش کرده ام " رمز شخصی جدیدی را دریافت کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده صفحه ای مطابق صفحه زیر را مشاهده می کنید که با انتخاب گزینه " چاپ اطلاعات ثبت نام  می توانید" پرینت استعلام سامانه ثنا " را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: مشاهده ابلاغیه با موبایل

سوالات متداول

1- چه زمانی پرینت استعلام سامانه ثنا را نیاز داریم ؟

بعد از تکمیل فرایند ثبت نام با در دست داشتن یک رمز عبور و وارد کردن رمز موقت سامانه ثنا ( اگر رمز عبور خود را فراموش کردید به مقاله رفع مشکل فراموشی رمز شخصی سامانه ثنا مراجعه کنید ) می توانید وارد سامانه شوید و اگر پرونده قضایی در جریان دارید از آخرین وضعیت آن با خبر شوید.با ثبت اطلاعات مربوط به شاکی و متهم و نوع شکایت یک پرونده قضایی تشکیل و به جریان می افتد. مدتی است افراد برای درخواست وام هم در بعضی بانک ها نیاز به ثبت نام در سامانه ثنا دارند و برای به جریان در آمدن پرونده وام خود نیاز است پرینت استعلام سامانه ثنا را به بانک تحویل دهند.

2- برگ ثنا چیست ؟

مدتی است که همه ی وام گیرنده ها و دریافت کنندگان تسهیلات از بانک مهر اقتصاد  اعم از وام گیرنده و ضامن لازم است در سامانه ثنا ثبت نام کرده و با در دست داشتن شناسه قضایی به بانک مراجعه کنند. از این پس تمامی اظهارنامه ها و سایر اوراق قضایی مربوط به بانک و مشتریان آن به صورت الکترونیکی در سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه قرار می گیرد که به برگ ثنا در بانک ها معروف است.

3- نحوه پرینت برگ ثنا چگونه است ؟

اگر قبلا در سامانه ثنا ثبت نام خود را تکمیل کرده اید با مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیک گزینه تغییر اطلاعات را انتخاب کنید.با وارد کردن اطلاعات خواسته شده ( شماره ملی و رمز شخصی سامانه ثنا ) وارد مرحله بعد شوید و اگر رمز موقت خود را فراموش کردید با انتخاب گزینه " رمز عبور خود را فراموش کرده ام " رمز شخصی جدیدی را دریافت کنید.بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده صفحه ای مطابق صفحه زیر را مشاهده می کنید که با انتخاب گزینه " چاپ اطلاعات ثبت نام  می توانید" پرینت استعلام سامانه ثنا " را دریافت کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvatech.com

استعلام ثنا

در این مقاله به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا پرداخته ایم؛ به این ترتیب که، ابتدا در مورد نحوه ثبت نام و احراز هویت سامانه ثنا که پیش شرط دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا بوده، توضیحاتی را ارائه کرده و در پایان، روش دریافت پرینت برگه استعلام سامانه ثنا دادگستری را توضیح داده ایم.

پرینت استعلام سامانه ثنا

اخیرا تعدادی از بانک ها و موسسات مالی، شرط ارائه پرینت استعلام سامانه ثنا را برای ارائه خدمات خود به ویژه دریافت وام از آنها پیش روی مراجعین خود قرار داده اند . افراد برای دریافت این برگه پرینت لازم است تا مراحل مشخصی را طی کنند که شامل ثبت نام در سامانه ثنا ، احراز هویت و در نهایت، پرینت برگه استعلام سامانه ثنا از سایت sana.adliran.ir می باشد .

برای مشاوره پرینت استعلام سامانه ثنا

برای مشاوره پرینت استعلام سامانه ثنا

سامانه ثنا یک سامانه ابلاغ الکترونیکی بوده که وظیفه ارائه آنلاین خدمات قوه قضاییه ، بدون نیاز به مراجعه حضوری افراد و ایجاد ازدحام در شعبه های دادگستری را بر عهده دارد ، اما در حال حاضر تعدادی از بانک ها و موسسات مالی مانند مهر اقتصاد نیز اقدام به استفاده از این سامانه جهت ارائه خدمات به ویژه مراحل مربوط به دریافت وام توسط مراجعین خود به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری آن ها در شعبه های دادگستری کرده اند .

بر این اساس شرط اساسی این موسسات برای ارائه خدمات و پرداخت وام به متقاضیان ثبت نام در سامانه ثنا و ارائه پرینت استعلام سامانه ثنا به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت وام می باشد . در واقع پرینت استعلام برگه ثنا به نوعی مانند یک گواهی عمل کرده و نشان دهنده ثبت نام فرد و داشتن حساب کاربری شخصی بر روی این سامانه می باشد .

به دلیل اهمیت این برگه پرینت برای پیشبرد فرایند دریافت وام از بانک ها و موسساتی که از این سامانه الکترونیکی استفاده می کنند ، در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا می پردازیم؛ به این ترتیب که، ابتدا در مورد نحوه ثبت نام و احراز هویت سامانه ثنا که پیش شرط دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا بوده، توضیحاتی را ارائه کرده و در پایان، روش دریافت پرینت برگه استعلام سامانه ثنا دادگستری را توضیح خواهیم داد.

ثبت نام در سامانه ثنا اولین گام استعلام

همانطور که قبلا نیز گفته شد شرط اساسی دریافت وام از برخی موسسات و بانک ها داشتن پرینت استعلام سامانه ثنا بوده که برای دریافت آن نیاز به ثبت نام در این سامانه می باشد . برای ثبت نام در سامانه ثنا از دو روش می توان استفاده کرد که به ترتیب عبارتند از :

 ثبت نام به صورت حضوری :

در این حالت افراد با مراجعه حضوری به دفاتر خدمات قضایی و ارائه مدارک مورد نیاز به آن ها اقدام به ثبت نام در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا که از زیر مجموعه های کاربردی سامانه adliran بوده، می کنند .

 ثبت نام آنلاین و غیر حضوری :

از دی ماه 1399 بنابر اعلام رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، با راه اندازی " سامانه احراز هویت برخط قوه قضاییه " امکان ثبت نام آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات قضایی برای متقاضیان فراهم شده است. بدین منظور، لازم است که متقاضیان با مراجعه به سایت سامانه ثبت نام الکترونیک به نشانی sana.adliran.ir و با انتخاب گزینه ثبت نام اشخاص حقیقی، نسبت به ثبت نام سامانه ثنا اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: eblagh adliran ir

احراز هویت دومین گام استعلام ثنا

همانطور که گفته شد ثبت اطلاعات در سامانه ثنا چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری تنها بخشی از فرایند ثبت نام ثنا بوده و تنها در صورت انجام موفقیت آمیز فرایند احراز هویت این ثبت نام نهایی شده و افراد مجاز به استفاده از خدمات این سایت می باشند .

با توجه به آنچه در مورد راه اندازی " سامانه احراز هویت برخط قوه قضاییه " گفته شد، در حال حاضر امکان احراز هویت سامانه ثنا به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه به دفاتر خدمات قضایی وجود دارد. بنابراین، کافی است که متقاضیان در ادامه مراحل ثبت نام غیرحضوری ثنا در سایت سامانه ثبت نام الکترونیک به نشانی sana.adliran.ir ، مراحل مربوط به احراز هویت ثنا را نیز انجام داده و به اتمام برسانند.

اما چنانچه متقاضی، قصد انجام احراز هویت به صورت حضوری و از طریق دفاتر خدمات قضایی را داشته باشد، لازم است که با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام و احراز هویت ثنا، به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نماید.

بیشتر بخوانید: احراز هویت ثنا

دریافت پرینت استعلام سامانه ثنا

کاربران، پس از نهایی کردن فرآیند ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت نام کاربری و رمز عبور حساب خود در این سایت، با طی کردن مراحل زیر می توانند برگه پرینت استعلام سامانه ثنا را دریافت و جهت تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت وام به بعضی بانک ها و موسسات مالی ارائه دهند . این مراحل عبارتند از :

وارد سایت اصلی سامانه ثنا به نشانی sana.adliran.ir شده و گزینه تغییر اطلاعات را انتخاب کنید . مانند تصویر زیر :

در صفحه باز شده نام کاربری ( کد ملی ) و رمز شخصی خود را جهت وارد شدن به حساب کاربری وارد کنید . مطابق تصویر زیر :

پس از وارد شدن به صفحه مربوط به حساب کاربری خود از سمت چپ آن گزینه چاپ اطلاعات ثبت نام که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را انتخاب و به این صورت برگه پرینت استعلام سامانه ثنا را دریافت خواهید کرد . همانطور که در تصور زیر مشاهده می کنید :

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب