ریختن تینر در باک بنزین

ریختن تینر در باک بنزینمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ریختن تینر در باک بنزین را از این سایت دریافت کنید.

فواید و عوارض ریختن تینر در باک بنزین

در خصوص فواید و تاثیر ریختن تینر در باک خودرو باید در ابتدا جنبه علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ البته این موضوع نه تنها در هیچ تحقیق علمی ثابت نشده، بلکه ریختن تینر فوری داخل باک بنزین ضررهای بسیاری را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت.

مجله خانواده مجله خودرو دانستنی های خودرو

فواید و عوارض ریختن تینر در باک بنزین

شنبه، 29 شهریور 1399

زمان مطالعه 3 دقیقه

در خصوص فواید و تاثیر ریختن تینر در باک خودرو باید در ابتدا جنبه علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ البته این موضوع نه تنها در هیچ تحقیق علمی ثابت نشده، بلکه ریختن تینر فوری داخل باک بنزین ضررهای بسیاری را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، به عقیده برخی افراد ریختن تینر در باک خودرو باعث می شود تا آلودگی ها از مسیر سوخت رسانی خودرو پاک شود و عملکرد خودرو بهبود یابد اما این کار جنبه علمی چندانی ندارد و استفاده از این روش توصیه نمی شود.

تینر( thinner ) یک ماده حلّال است و به دلیل خاصیت اشتعال پذیری بالا، موجب بهتر سوختن بنزین در داخل خودرو می شود. این بهتر سوختن این تصور را برای راننده ایجاد می کند که عملکرد موتور خودرو بهتر شده و رسوبات هم از بین رفته است. اما هرگز چنین نیست و تنها همان سوختن بنزین دچار تغییراتی شده است.(تینرهای آلکیدی ، فوری ، اپوکسی ، پلی اورتان ، سیلیکونی ، شستشو از انواع مختلاف این حلال است)حلال بودن تینر مشکلاتی را در سیستم خودرو ایجاد می کند در واقع تینر یک حلال است و استفاده از آن موجب ایجاد خودردگی در قطعات خودرو می شود و در صورت استفاده طولانی مدت اورینگ ها از بین رفته و سبب ایجاد مشکلات پی در پی دیگری می شود. استفاده از این حلال عمر سنسور اکسیژن را نیز کم کرده و باعث ایجاد خطا در کارکرد آن می شود. ( البته مشکلات گفته شده دلایل دیگری هم دارند که ممکن است به استفاده از تینر ربطی نداشته باشد. )

بعضی افراد هم برای پاک کردن سوزن های انژکتور از تینر استفاده می کنند و فکر می کنند این کار باعث بهبود عملکرد آن می شود ولی به خاطر وجود رسوب در این مکان ها تینر با آن ها مخلوط شده و به خاطر غلظت زیاد باعث گرفتگی سوزن و به وجود آمدن ایراداتی می شود. و ماندن طولانی آن در باک خودرو باعث گشاد شدن شلنگ ها می شود ( اما ممکن است این کار باعث ایجاد مشکلی در خودروهای نو نشود)

علائم کثیف بودن فیلتر بنزین

فواید ریختن تینر در باک بنزین

در خصوص فواید و تاثیر ریختن تینر در باک خودرو باید در ابتدا جنبه علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ البته این موضوع نه تنها در هیچ تحقیق علمی ثابت نشده، بلکه ریختن تینر فوری داخل باک بنزین ضررهای بسیاری را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت.

از آنجایی که تینر خاصیت اشتعال زایی دارد، لذا ریختن تینر در باک تنها سبب بهتر سوختن بنزین خواهد شد.

خوب است بدانید که تینر ماده ای حلال است و خاصیت اشتعال پذیری بسیار بالایی دارد. درست است که ریختن تینر در باک بنزین خودرو سبب بهتر سوختن بنزین می شود، اما این هیچ ارتباطی به عملکرد بهتر در موتور اتومبیل نخواهد شد. از سوی دیگر هیچ یک از آلودگی ها و رسوبات نیز از بین نمی رود و تنها شیوه سوختن بنزین در باک خودرو است که تغییر می کند.

اما این تمام ماجرا نیست. حلال بودن تینر سبب می شود که باک بنزین شما استحکام خود را به دلیل خورندگی مواد موجود در تینر از دست داده و به سرعت فرسوده شود. از سوی دیگر اگر به طور طولانی مدت تینر را درون باک بنزین بریزید، اورینگ های خودرو از بین می روند.

حرکت با لاستیک پنچر چه عوارض و خطراتی دارد؟

تینر به هیچ عنوان خاصیت شویندگی در برابر رسوبات ندارد، بلکه تمامی آن ها را در خود حل کرده و مشکلات جدیدتری را به وجود می آورد.

همچنین لازم است بدانید که ریختن تینر در باک بنزین خودرو سبب کوتاه شدن عمر سنسور اکسیژن شده و رفته رفته آن را از بین می برد. یعنی با این کار باعث به وجود آمدن خطاهایی در سنسور اکسیژن خواهید شد که برای برطرف کردنشان می بایست سرمنشا اصلی آنها را پیدا کنید.

اگر به طور مداوم درون باک بنزین تینر بریزید، سرعت فرسودگی و از بین رفتن باک بنزین را به سبب وجود مواد خورنده افزایش خواهید داد.

اگر تصور می کنید که ریختن تینر در باک خودرو سوزن های انژکتور را تمیز می کند، باید بگوییم که تصورتان اشتباه است. در واقع، رسوبات تشکیل شده در هر بخشی از خودرو به قدری ضخیم هستند که حلالی مانند تینر قادر به تمیز کردن آن نخواهد بود و با این کار تنها باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده دیگری می شوید؛ به عنوان مثال، با این کار سبب عبور بیش از اندازه بنزین خواهید شد که در پی آن دبی خروجی نیز افزایش یافته و در نهایت سیستم را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

روش های کشیدن بنزین از باک ماشین

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برچسب ها:

باک خودرو تینر در باک خواص تینر

نگارش مقاله به زبان ساده

تکنیک های چاپ کتاب درکمترین زمان

آسان ترین روش چاپ کتاب

Share Copy Link Twitter Facebook WhatsApp Telegram Email دیدگاه ها

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : saednews.com

با ریختن تینر در باک بنزین خودرو ؛ چه خواهد شد؟

تاثیر ریختن تینر در باک بنزین خودرو بسیار منفی بوده و به این شکل صدمات جبران ناپذیری را به خودرو خود و به ویژه سیستم تعلیق وارد خواهید کرد.

مقاله

با ریختن تینر در باک بنزین خودرو ؛ چه خواهد شد؟

آذر 16, 1399

ارسال توسط مدیر سایت

16 آذر

ریختن تینر در باک بنزین خودرو اقدامی عجیب به نظر می رسد، با این همه در شبکه های مجازی می بینیم که برخی چنین کاری انجام داده و سایر افراد را نیز به انجام آن تشویق می کنند. اما ببینیم آیا به راستی ریختن چنین ماده ای داخل باک بنزین ماشین، می تواند چه تاثیراتی (مثبت یا منفی) داشته و این شایعه که اضافه کردن تینر می تواند عملکرد سیستم سوخت رسانی را بهبود بخشد، واقعیت دارد یا خیر؟

اما باید دید که آیا متخصصان خودرو نیز با ریختن تینر فوری داخل باک بنزین موافقند؟ برای آگاهی از تاثیر تینر در باک بنزین ابتدا باید ویژگی‌ها و خواص تینر را بشناسیم تا بدانیم این کار چه مزیت‌ها یا پیامدهایی برای سیستم سوخت‌رسانی خودرو و عملکرد بخش‌هایی مثل موتور به همراه خواهد داشت. لازم به توضیح است که فارغ از نحوه ریختن تینر در باک بنزین، به هیچ وجه نمی‌توانیم برچسب مجاز بر این کار بزنیم و باید پیش از آن نسبت به عوارض ریختن تینر در باک بنزین آگاهی کامل به دست آوریم.

تاثیر ریختن تینر در باک بنزین خودرو

برخی از افراد به منظور بهبود کارایی خودرو اقدام به انجام کارهایی می‌کنند که چندان برای سلامت خودرو مناسب به نظر نمی‌رسد و می‌تواند نتایج کاملا عکس و سوئی را در پی داشته باشد.

همان‌طور که در بالا گفته شد، برخی از افراد بر این باورند که با انجام این کار می‌توانند مسیر سوخت‌رسانی اتومبیل خود را پاکسازی نمایند. در واقع آن‌ها گمان می‌کنند که اگزوز خودرو به راحتی به کمک تینری که درون باک می‌ریزند، پاک و تمیز شده و تمامی رسوبات و آلودگی‌های آن از بین خواهند رفت. اما آیا واقعا ریختن تینر در باک خودرو تاثیر مثبتی دارد که بخواهیم به دنبال طریقه ریختن بنزین در باک خودرو باشیم؟

بخوانید: تعمیر باک ینزین خودرو

در خصوص تاثیر ریختن تینر در باک خودرو باید در ابتدا جنبه علمی آن را مورد بررسی قرار دهیم؛ البته این موضوع نه تنها در هیچ تحقیق علمی ثابت نشده، بلکه ریختن تینر فوری داخل باک بنزین ضررهای بسیاری را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت.

خوب است بدانید که تینر ماده‌ای حلال است و خاصیت اشتعال‌پذیری بسیار بالایی دارد. درست است که ریختن تینر در باک بنزین خودرو سبب بهتر سوختن بنزین می‌شود، اما این هیچ ارتباطی به عملکرد بهتر در موتور اتومبیل نخواهد شد. از سوی دیگر هیچ یک از آلودگی‌ها و رسوبات نیز از بین نمی‌رود و تنها شیوه سوختن بنزین در باک خودرو است که تغییر می‌کند.

اما این تمام ماجرا نیست. حلال بودن تینر سبب می‌شود که باک بنزین شما استحکام خود را به دلیل خورندگی مواد موجود در تینر از دست داده و به سرعت فرسوده شود. از سوی دیگر اگر به طور طولانی مدت تینر را درون باک بنزین بریزید، اورینگ‌های خودرو از بین می‌روند.

تینر به هیچ عنوان خاصیت شویندگی در برابر رسوبات ندارد، بلکه تمامی آن‌ها را در خود حل کرده و مشکلات جدیدتری را به وجود می‌آورد.

همچنین لازم است بدانید که این اقدام سبب کوتاه شدن عمر سنسور اکسیژن شده و رفته رفته آن را از بین می‌برد. یعنی با این کار باعث به وجود آمدن خطاهایی در سنسور اکسیژن خواهید شد که برای برطرف کردنشان می‌بایست سرمنشا اصلی آنها را پیدا کنید.

اگر تصور می‌کنید که این کار سوزن‌های انژکتور را تمیز می‌کند، باید بگوییم که تصورتان اشتباه است. در واقع، رسوبات تشکیل شده در هر بخشی از خودرو به قدری ضخیم هستند که حلالی مانند تینر قادر به تمیز کردن آن نخواهد بود و با این کار تنها باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده دیگری می‌شوید؛ به عنوان مثال، با این کار سبب عبور بیش از اندازه بنزین خواهید شد که در پی آن دبی خروجی نیز افزایش یافته و در نهایت سیستم را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

سخن پایانی

با توجه به تمام نکاتی که گفته شد، بهتر است از ریختن بنزین در باک خودرو خودداری نمایید و برای پاکسازی مسیر سوخت‌رسانی، انژکتورها و… از مواد پیشنهادی کارشناسان متخصص در این زمینه استفاده نمایید. همچنین خوب است تا با مراجعه به موقع به تعمیرگاه‌های مجاز از ایجاد رسوبات در بخش‌های مختلف خودرو جلوگیری کنید. بنابراین ریختن تینر در باک ماشین هیچ پیامد مثبتی را در پی نخواهد داشت و تنها به فرسوده شدن سیستم سوخت‌رسانی می‌انجامد. همواره به یاد داشته باشید که چنین اقدامی تنها در شیوه سوختن بنزین تغییر ایجاد می‌کند و نقشی در بهبود عملکرد موتور خودرو نخواهد داشت.

همین طور بخوانید: بهترین روش بنزین کشیدن از باک ماشین

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.revitakhodro.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب