ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401 - 1402هزینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی 1401 - 1402ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

ورود به اولین و مهم ترین پایه تحصیلی کودکانی که 6 سال تمام دارند، یعنی اول ابتدایی مطمئنا یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین است. دوره ای که پایه گذار تمام آینده تحصیلی و شغلی آن ها خواهد بود و بایستی از همان ابتدا بذر دانش به درستی در نهاد دانش آموزان کاشته تا در زمان مناسب از آن بهره مند شد. از آنجایی که نظام جدید آموزشی تغییرات زیادی را به همراه داشته، ممکن است عدم آشنایی والدین دانش آموز با نحوه و زمان ثبت نام، موجب ایجاد و بروز استرس در آن ها شود.

بنابرین اطلاع دقیق والدین گرامی از فرآیند نام نویسی فرزندانشان در مدارس با توجه به شرایط موجود و حضوری یا غیر حضوری بودن ثبت نام می تواند در جهت کمتر شدن نگرانی آن ها موثر باشد.

ثبت نام کلاس اول دبستان در سال تحصیلی 1401 – 1402 در دو مرحله حضوری و اینترنتی صورت گرفته و از اول خرداد تا پایان مرداد ماه سال جاری امکان پذیر می باشد.

آخرین تغییرات ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

مهر ماه 1401 برای نوآموزان بدو ورود به دبستان با یک تغییر همراه خواهد بود و آن موضوع حداقل میزان سن جهت ورود به مدرسه می باشد. در سال های گذشته طبق قوانین آموزش و پرورش، حداقل سن ورود به کلاس اول دبستان بایستی 6 سال تمام می بود و اگر نوآموزی تا پایان شهریور ماه قبل از شروع سال تحصیلی، کمتر از 6 سال داشت مجاز به ثبت نام در مدارس نمی شد.

به همین جهت متولدین نیمه دوم سال یعنی از مهر تا اسفند، اگر سن آنها تا قبل از مهر ماه سال تحصیلی به 6 سال نمی رسید و حتی اگر با گذشت چند روز از مهر سن آنها 6 سال تمام می شد، باز هم مجاز به ثبت نام نبودند. برای ثبت نام کلاس اول دبستان در مهر 1401، شرط سنی همان 6 سال تمام است با این تبصره که متولدین نیمه دوم سال که تا پایان مهر ماه 6 سال آنها کامل می شود مجاز به ثبت نام خواهند بود.

جدول تغییر شرط سنی ورود نوآموزان به دبستان 1401 – 1402
عنوان شرط سنی
حداقل سن ورود به اول دبستان قبل از سال 1401 6 سال تمام تا پایان شهریور قبل از شروع سال تحصیلی جاری
حدقل سن ورود به اول دبستان سال 1401 6 سال تمام تا پایان مهر ماه 1401

زمان بندی ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

ثبت نام مدارس پایه اول ابتدایی سال تحصیلی 1401 – 1402 برای کودکانی که شرایط سنی لازم را دارند، از تاریخ اول خرداد ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه سال جاری نیز ادامه دارد.با وجود این که امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد، توصیه می شود در روزهای اولیه ثبت نام فرزند خود را انجام دهید تا در روزهای پایانی ثبت نام دچار مشکلاتی همچون کمبود ظرفیت و عدم پذیرش مدارس نشوید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره نیز عضو شوید.

نحوه ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا در دو سال گذشته به جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت، بخشی از ثبت نام کلاس اولی ها در قالب اینترنتی صورت می گرفت و بخش دیگر آن که مربوط به سنجش سلامت بوده از طریق سامانه سنجش بدو ورود به دبستان با حضور یکی از والدین و نوآموز صورت می پذیرفت.

روند ثبت نام به شکل غیر حضوری که ویروس کرونا موجب آن شد، برای سال جاری نیز ادامه دارد اگر چه قابل پیش بینی است که در صورت نبود ویروس کرونا، به دلیل سرعت و راحتی در روند نام نویسی روش غیر حضوری و الکترونیکی ثبت نام همچنان پابرجا باشد.

بنابراین والدین کودکانی که به سن قانونی اول ابتدایی رسیده اند، پس از تکمیل مدارک باید مراحل زیر را در دو مرحله غیر حضوری و حضوری برای ثبت نام طی نمایند.

مرحله اول: مراجعه به سامانه پادا

ورود به سایت ثبت نام الکترونیکی پایه اول دبستان تحت عنوان سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir و انتخاب گزینه “ثبت نام دانش آموزان جدید الورود”مرحله اول ثبت نام کلاس اول در سامانه پادامرحله اول ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا سپس کد ملی و شماره همراه سرپرست دانش آموز و همچنین کد ملی دانش آموز در کادرهای مربوطه وارد و پس از درج کد امنیتی بر روی گزینه “جستجوی” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کلاس اول در سامانه پادامرحله دوم ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا طبق سرفصل های موجود (مشخصات فردی، اطلاعات تکمیلی، آدرس و تماس، مقطع و پایه و رشته تحصیلی) تمامی بخش ها را تکمیل و پس از بارگذاری مدارک لازم گزینه “ثبت و ادامه” برگزینید. مرحله سوم ثبت نام کلاس اول در سامانه پادامرحله سوم ثبت نام کلاس اول در سامانه پادا در انتها با انتخاب مدرسه مورد نظر از لیست مدارس موجود مطابق با محدوده جغرافیایی محل سکونت وارد شده در مرحله قبل، ثبت نام خود را نهایی و تکمیل نموده اید.

مرحله دوم: سنجش سلامت

مرحله بعدی برای ثبت نام کودکان در پایه اول ابتدایی دریافت برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی است. این برنامه هر سال جهت شناسایی بیماری های خاص و پیشگیری از آن ها اجرا می شود و شامل ارزیابی بینایی، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی و بیماری های پوست و مو است.

برای دریافت این برگه تنها حضور یکی از والدین برای عدم ازدحام کافی می باشد که با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت آموزش و پرورش، مراحل دریافت فرم سلامت سنجی به شرح زیر است.

مراجعه والدین به همراه فرزند خود به مدرسه محل ثبت نام و دریافت نوبت برای پایگاه سنجش حضور در پایگاه سلامت تعیین شده جهت تکمیل فرم تاییدیه سلامت و تحویل مدارک مورد نیاز از قبیل برگه واکسیناسیون، اصل شناسنامه والدین و دانش آموز و یک قطعه عکس 3 * 4 پرداخت هزینه ثبت نام سنجش سلامت دریافت تاییدیه و تحویل آن به مدرسه

همچنین به منظور آشنایی بیشتر با روند برگزاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برای ورود به دبستان می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

شرایط سنی ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

شرط سنی به عنوان یک پیش نیاز ضروری برای ورود به کلاس اول دبستان تنهاترین شرط موجود برای ثبت نام نوآموزان می باشد. طبق قوانین مصرح آموزش و پرورش، سن پذیرش و نام نویسی نوآموزان در مدارس ابتدایی دارای یک حداقل و حداکثر سنی بوده که در سال جاری، میزان سن حداقلی نوآموزان جهت ورود به دبستان نیز تغییر کرده است.

در جدول زیر میزان حداقل و حداکثر سن نوآموزان جهت ورود به دبستان را مشاهده می فرمایید.

حداقل و حداکثر سن نوآموزان جهت ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402
عنوان حداقل سن حداکثر سن
سن ورود به دبستان در مناطق شهری 6 سال تمام تا پابان مهر 1401 9 سال تمام
سن ورود به دبستان در مناطق روستایی 6 سال تمام تا پایان مهر 1401 11 سال تمام

مدارک مورد نیاز ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

والدین برای هر دو مرحله حضوری و اینترنتی دانش آموز، لازم است تمامی مدارک زیر را در دسترس داشته باشند تا در صورت لزوم از اطلاعات آن ها استفاده کرده و یا اصل مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

چهار عدد عکس 4*3 دانش آموز (برای دختر خانم ها با حجاب و ترجیحا با مقنعه) اصل و کپی شناسنامه دانش آموز و والدین اصل و کپی کارت ملی والدین اصل و کپی از برگه تاریخچه واکسیناسیون دانش آموز مدرک احراز محل سکونت مانند سند، قولنامه، قبض های آب و برق تکمیل فرم ثبت نام کلاس اول و درج مشخصات کامل دانش آموز شامل اطلاعات هویتی، سن، تاریخ تولد، شماره تلفن ثابت و یا شماره تلفن همراه والدین

هزینه ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

توجه کنید که دریافت هر مبلغی در مدارس دولتی برای ثبت نام ممنوع است و داوطلبان جز هزینه بیمه و کتاب درسی نیازی به پرداخت هیچ مبلغی ندارند. البته پرداخت برخی هزینه ها در قالب کمک های مردمی، هزینه سرویس مدارس دانش آموزان، فعالیتهای فوق برنامه، هزینه لباس و روپوش دانش آموزان و موارد مشابه آن هم در صورت هماهنگی و رضایت اولیاء و مربیان مدارس ضمن رعایت قوانین و مقررات مربوطه، مانعی ندارد.

لازم به ذکر است که این هزینه ها در هنگام ثبت نام نباید دریافت گردد و بعد از شروع سال تحصیلی، اخذ وجوه طبق شرایط فوق الذکر مانعی ندارد.

ممنوعیت برگزاری آزمون و مصاحبه جهت ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 – 1402

هیچ گونه مصاحبه و آزمون ورودی برای مدارس دولتی و غیر دولتی جهت ثبت نام در پایه اول دبستان نبایستی اعمال شود. همچنین دانش آموزانی که والدین آنها هر دو شاغل بوده، مانعی از جهت ثبت نام نوآموز در نزدیکی محل کار یکی از والدین وجود ندارد هر چند محدوده ثبت نام شده مدرسه مورد نظر خارج از منطقه مسکونی آنها باشد.

در پایان ذکر این نکته لازم به نظر می آید که والدین و سرپرستان محترم جهت مناسب ترین انتخاب برای مدرسه فرزند خود و یا آگاهی از تمامی مدارس موجود با توجه به شرایط پذیرش و نحوه ثبت نام آن طبق مشاوره ثبت نام مدارس اقدام نمایند.

سوالات متداول

1- ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 - 1402 در چه زمانی صورت می گیرد؟

نام نویسی این پایه از اول خرداد ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه نیز ادامه دارد.

2- ثبت نام کلاس اول دبستان از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند نام نویسی کلاس اول دبستان در دو مرحله به صورت حضوری و اینترنتی انجام می گیرد که مراحل کامل آن در متن مقاله ذکر شده است.

3- دریافت برگه تاییدیه سنجش سلامت جهت ثبت نام کلاس اول ابتدایی به چه صورت امکان پذیر است؟

فرم تاییدیه سنجش سلامت بعد از نوبت دهی از مدرسه با مراجعه والدین به همراه دانش آموز و انجام ارزیابی های لازم صادر می شود.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام کلاس اول دبستان 1401 - 1402 در چه زمانی صورت می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی این پایه از اول خرداد ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه نیز ادامه دارد." } },{"@type": "Question", "name": "ثبت نام کلاس اول دبستان از چه طریقی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "فرآیند نام نویسی کلاس اول دبستان در دو مرحله به صورت حضوری و اینترنتی انجام می گیرد که مراحل کامل آن در متن مقاله ذکر شده است." } },{"@type": "Question", "name": "دریافت برگه تاییدیه سنجش سلامت جهت ثبت نام کلاس اول ابتدایی به چه صورت امکان پذیر است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "فرم تاییدیه سنجش سلامت بعد از نوبت دهی از مدرسه با مراجعه والدین به همراه دانش آموز و انجام ارزیابی های لازم صادر می شود." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب