میخائیل پوپکوف

میخائیل پوپکوفمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

میخائیل پوپکوف را از این سایت دریافت کنید.

میخاییل پوپکوف

میخاییل پوپکوف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

میخائیل پوپکوف (به روسی: Михаил Викторович Попков) (مارس ۱۹۷۴) یکی از قاتلان زنجیره ای روسیه است که به قتل ۵۹ نفر اعتراف کرده کرد. او با اینکه در استخدام پلیس این کشور بود اما جنایت‌هایش را از نخستین روزهای استخدامش انجام داد. میخائیل پوپکوف در بین جوانان روسیه بسیار محبوب است. گفته شده‌است که انگیزه وی از ارتکاب این قتل‌ها، خیانت همسرش در دوران جوانی بوده‌است.

سابقه[ویرایش]

وی در ۷ مارس ۱۹۶۴ در شهر ایرکوتسک روسیه در خانواده معمولی متولد شد. پس از گذارندن تحصیلات مقدماتی وارد پلیس این کشور شد و توانست با پوشش پلیس به مدت دو دهه از دست کاراگاهان در امان باشد.

انگیزه[ویرایش]

گفته شده‌است که خیانت همسرش در اوج جوانی، اصلی‌ترین انگیزه میخائیل به کشتن زنان جوان عنوان شده‌است. قربانیان او معمولاً روسپیان و کارگران جنسی بوده. او این کارش را از روی کینه ای که از زنان داشته، طی دو دهه دنبال کرده‌است.

دستگیری[ویرایش]

به دنبال بروز قتل‌هایی با ساختاری یکسان، روزنامه‌ها خبر پیدا شدن یک قاتل زنجیره ای جدید در روسیه را منتشر کردند. کاراگاهان پس از بررسی شواهد موجود در یک پرونده که مربوط به قتل یک زن روسپی بود، به سرنخ‌های جدید رسیدند. پس از بررسی شواهد و اظهارات شاهدان، مشخص شد که یک نگهبان به نام میخائیل پوپکوف می‌تواند قاتل این دختر جوان باشد.

پس از دستگیری و بازجویی مشخص شد که او مرتکب این قتل شده‌است. اما چند ماه بعد میخائیل در اعترافاتش عنوان کرد که حدود ۵۹ نفر را کشته‌است.

حواشی[ویرایش]

عدم مجازات اعدام:به دلیل عضویت روسیه در کنوانسیون منع مجازات مرگ امکان اعدام این قاتل سریالی وجود نداشت و او در حال سپری کردن محکومیتش است.محبوبت بالا: این شخص در بین کمپین مبارزه با زنان خیابانی دارای محبوبیت بالایی است و جالبتر این که وی در حال حاضر محبوبترین جنایتکار روسیه است و توانسته از آندره چیکاتیلو قاتل سریالی معروف این کشور پیشی بگیرد.

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «mikhail popkov». در ، بازبینی‌شده در ۲۰۱۸.

رده‌ها: آدم‌کش‌های زنجیره‌ای اهل روسیهآدم‌کش‌های زنجیره‌ای مردافراد زندهافسران پلیس اهل روسیهخشونت علیه زنان در روسیهزادگان ۱۹۶۴ (میلادی)قتل‌ها با تبرمجرمان سده ۲۰ (میلادی) اهل روسیهمجرمان سده ۲۱ (میلادی)مجرمین سده ۲۰ (میلادی)محکومان به جرم قتل اهل روسیهنیروهای امنیتی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

جمهور

میخائیل پوپکوف قاتل سریالی روسیه است که نخستین بار در سال 2018 محاکمه شد و در آن زمان به آزار و اذیت ...

خبرخواندنی ها ۰

چرا میخائیل پوپکوف به لقب«گرگ» مشهور شده است؟

شنبه ۱۲ اسد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷

میخائیل پوپکوف قاتل سریالی روسیه است که نخستین بار در سال 2018 محاکمه شد و در آن زمان به آزار و اذیت و قتل 78 زن متهم شد، اکنون بار دیگر پرونده او گشوده شده و این بار به جای 78 نفر، 200 نفر قربانی در نظر گرفته شده است.

پرونده افرادی که  به عنوان قاتل سریالی شناخته می شوند همواره جنجالی است اما وقتی پای صدها زن بیگناه در میان باشد که به شکل فجیعی قربانی شده اند ماجرا اسف بار تر خواهد بود.

این قاتل سریالی 55 ساله که پیش از دستگیری پولیس بوده است، بین سالهای 1992 تا 2010 این قتل ها را انجام داده است.وی پیش از قتل قربانیان آنها را با چاقو و وسائل دیگر شکنجه می داده و به اکثر قربانیان خود که بین 15 تا 50 سال داشتند تجاوز می کرده است. صحنه های فجیع و خشن حملات او به زنان و حمله های شبانگاهی وی باعث شده بود وی با لقب "گرگ" مشهور شود.

رت کارچفسکی افسر پرونده او اخیرا اظهار داشت: "من اطمینان دارم که پوپکوف مرتکب حداقل 200 قتل شده است." این ادعا در شرایطی مطرح می شود که در مصاحبه تلویزیونی ، پوپکوف با ادعای اینکه قصد دارد تعداد زنانی را که همه قربانیان آن زن بودند مخفی کند، لبخند زد.پوپکوف گفت: "وقتی من در مقابل خداوند ایستادم ، نمره من ، تعداد کل مقتولان خواهد بود و بعدها درباره تعداد مقتولین حرف می زنم."

شاید برهمین اساس باشد که کارچفسکی می گوید: "من 110 فیصد اطمینان دارم که تمام جنایاتی که توانستیم ثابت کنیم توسط میخاییل انجام شده است. او تا لحظه دستگیری مشغول کشتار بوده است."

روش قتل پوپکوف بسیار بی رحمانه بوده در واقع وی در قالب موتر پولیس و به عنوان افسر زنان را سوار موتر می کرده و سپس با تجاوز و کتک بی رحمانه آنان را می کشته است. دادستان پرونده وی پس از یکی از محاکمات او گفت: "او به وضوح عاشق کشتار بود. برخی از قربانیان 145 و یا حتی 170 زخم چاقو داشتند در حالی که با رقمی بسیار کمتر نیز کشته می شدند."

پوپکوف در اعترافات خود گفته بود: " من زندگی دوگانه داشتم.در یک زندگی من یک فرد عادی بودم ، در خدمت پولیس بودم و بازخورد مثبتی از کارم داشتم. من یک خانواده داشتم. همسر و دخترم من را یک شوهر و پدر خوب می دانستند، در زندگی دیگر من مرتکب قتل هایی شدم که با دقت از همه پنهان کردم وهمسر و دختر من هیچ وقت از جنایاتی که مرتکب شده ام آگاهی نداشتند و حتی به این موضوع مشکوک نبودند."

کد مطلب: 119072

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.jomhornews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب