امین میرزازاده کشتی فرنگی

امین میرزازاده کشتی فرنگیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

امین میرزازاده کشتی فرنگی را از این سایت دریافت کنید.

امین میرزازاده

امین میرزازاده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

امین میرزازاده

امین میرزازاده بعد از مسابقات توکیو در زادگاهش مورد استقبال قرار گرفت

اطلاعات شخصی

نام کامل امین میرزازاده

ملیت ایران

زاده ۱۸ دی ۱۳۷۶(۲۳ساله)

گتوند، خوزستان، ایران

پیشه ورزشکار

قد ۱٫۸۵ m (۶ ft ۱ in)

وزن ۱۲۰ کیلوگرم (۲۶۵ پوند)

ورزشی کشور ایران ورزش کشتی فرنگی

مربی سینا طالبوند ، یوسف محمدی

سابقه مدال [نهفتن]

به نمایندگی از  ایران

کشتی فرنگی مردان قهرمانی آسیا

دهلی نو ۲۰۲۰ ۱۳۰ ک‌گ

قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان

بلگراد ۲۰۲۱ ۱۳۰ ک‌گ سیزم ووهان ۲۰۱۹ ۱۳۰ ک‌گ قهرمانی جوانان جهان ترناوا ۲۰۱۸ ۱۲۰ ک‌گ تامپره ۲۰۱۷ ۱۲۰ ک‌گ قهرمانی جوانان آسیا

دهلی نو ۲۰۱۸ ۱۲۰ ک‌گ

قهرمانی نوجوانان جهان

سارایوو ۲۰۱۵ ۱۰۰ ک‌گ

قهرمانی نوجوانان آسیا

دهلی‌ نو ۲۰۱۵ ۱۰۰ ک‌گ

امین میرزازاده ورزشکار رشتهٔ کشتی و عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران می باشد.

فعالیت حرفه‌ای ورزشی[ویرایش]

زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۷[ویرایش]

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول مقابل سینگ مهارس از هند با نتیجه ۱۰ بر یک به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی عبدالطیف احمد محمد از مصر را با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرزازاده در این مرحله مقابل زویادی پاتاریدزه قهرمان جوانان جهان از گرجستان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک از مانتاس کنیستاتاس از لیتوانی شکست خورد و پنجم شد.[۱]

قهرمانی آسیا ۲۰۲۰[ویرایش]

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول در یک دیدار نزدیک با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل منصور شادوکایف از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک آرتا سونودا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. میرزازاده در دیدار فینال با نتیجه ۹ بر صفر کیم مین-سئوک دارنده مدال برنز جهان از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.[۲]

مسابقات سیزم ۲۰۱۹[ویرایش]

در وزن ۱۳۰ کیلو گرم امین میرزازاده در دور اول در دیداری بسیار نزدیک به رضا کایالپ عنوان دار چند دوره جهان و المپیک کشتی را ۵ بر ۳ باخت. پس از راه یابی کایالپ به فینال میرزازاده در شانس مجدد ابتدا ادوارد پوپ کشتی گیر عنوان دار جهان و مطرح آلمانی را که در المپیک ریو به مقام پنجم رسیده بود شکست داد و سپس در دیدار رده بندی در مقابل چنرسنکی قهرمان اروپا با وجود نا داوری با نتیجه ۲ بر ۲ به پیروزی رسید و مدال ارزشمند مسابقات سیزم(نظامیان جهان) را بر گردن آویخت.

المپیک ۲۰۲۰ توکیو[ویرایش]

امین میرزازاده در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی حاضر بود.او در دور اول با کیم مینسوک کشتی گیر کره ای کشتی گرفت و با نتیجه ۶ بر صفر او را شکست داد،در دور دوم حریف او کشتی گیر عنوان دار و افسانه ای کوبا میخایین لوپز بود و با نتیجه ۸ بر صفر از او شکست خورد،با توجه به برد میخایین لوپز در نیمه نهایی مقابل رضا کایالپ او در شانس مجدد قرار گرفت.در کشتی اول شانس مجدد حریف او آلین الکسوج از رومانی بود که این کشتی گیر را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد و راهی رده بندی برای کسب مدال برنز شد. در رده بندی حریف او کشتی گیر عنوان دار و قدرتمند ترکیه ای رضا کایالپ بود که با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و به مقام پنجمی رسید.[۳]

زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۲۱[ویرایش]

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با نتیجه ۶ بر ۱ نیکولا میلاتوویچ از نروژ را مغلوب کرد وی در دور دوم در یک دیدار نفسگیر با نتیجه ۲ بر ۱ از سد میخائیل لاپتی اف از روسیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. میرزازاده در این مرحله آنتون ساونکو از قزاقستان را با نتیجه ۳ بر ۱ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ فاتیح بوزکورت از ترکیه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل داوید اوواسپیان دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ارمنستان با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.[۴]

منابع[ویرایش]

امین میرزازاده در Olympedia (انگلیسی)

امین میرزازاده در اتحادیه جهانی کشتی (انگلیسی)

↑ «فرنگی‌کاران ایران با سه مدال برنز به کار خود خاتمه دادند». مهر.

↑ «دو طلا، یک نقره و یک برنز برای ایرانی‌ها در روز اول». مهر.

↑ «دو طلا، یک نقره و یک برنز برای ایرانی‌ها در روز اول». مهر.

↑ «تیم کشتی فرنگی امید ایران نایب قهرمان جهان شد». مهر.

گسترش نبو

برندگان مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از ایران

رده‌ها: افراد زندهزادگان ۱۹۹۸ (میلادی)کشتی‌گیران اهل ایرانکشتی‌گیران مرد اهل ایرانکشتی‌گیران اهل خوزستانمدال‌آوران مسابقات قهرمانی کشتی آسیاکشتی‌گیران بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰کشتی‌گیران بازی‌های المپیک ایراناهالی ایران در سده ۲۰ (میلادی)اهالی ایران در سده ۲۱ (میلادی)

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

امین میرزازاده؛ مأموریت غیرممکن در سنگين وزن

رقابت های وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان در روزهای 21 و 22 شهریور در صربستان برگزار خواهد شد و امین میرزازاده نیز نماینده ایران در این وزن خواهد بود.

کد خبر : 1842776 | 17 شهریور 1401 ساعت 21:29 | 16.6K بازدید | 6 دیدگاه

نفر به نفر با ملی‌پوشان کشتی فرنگى در صربستان(بخش دهم)؛

نفر به نفر با ملی‌پوشان کشتی فرنگى در صربستان(بخش دهم)؛ امین میرزازاده؛ مأموریت غیرممکن در سنگين وزن

رقابت های وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان در روزهای 21 و 22 شهریور در صربستان برگزار خواهد شد و امین میرزازاده نیز نماینده ایران در این وزن خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان قرار است از روز شنبه نوزدهم شهریورماه  و به مدت 9 روز در شهر بلگراد صربستان برگزار شود. به همین دلیل و در فاصله دو هفته تا آغاز این رقابت ها، ما هم تصمیم گرفته ایم که تا روزانه یک وزن از اوزان دهگانه هر یک از دو بخش آزاد و فرنگی را مورد بررسی قرار دهیم و در این مطلب به بررسی وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی خواهیم پرداخت که در روزهای 21 و 22 شهریورماه انجام خواهد شد.

*عنوان قهرمانی برای ایران حفط خواهد شد؟

بعد از اینکه امین میرزازاده در سخت ترین جدول ممکن در المپیک توکیو قرار گرفت و با شکست مقابل دو تن از بهترین فوق سنگین های تاریخ یعنی میجیان لوپز و رضا کایالپ از رسیدن به مدال بازماند و به عنوان پنجمی رسید، جهانی اسلو را نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داد تا علی اکبر یوسفی جایگزین او شود؛ اتفاقی که در نتیجه آن یوسفی توانست نخستین طلای تاریخ فوق سنگین کشتی فرنگی ایران در جهان را به دست آورد. میرزازاده نیز راهی بلگراد و رقابت های امیدهای جهان شد که او نیز به مدال طلا دست پیدا کرد تا عنوان قهرمانی جهان در هر سه رده سنی را در کارنامه خود داشته باشد. این دو کشتی گیر امسال در تورنمنت تورلیخانوف مقابل یکدیگر قرار گرفتند که میرزازاده موفق شد 2 بر 2 به پیروزی برسد اما شکست او در دیدار پایانی مقابل عثمان ییلدیریم باعث شد تا این وزن تنها وزنی باشد که محمد بنا تصمیم به برگزاری انتخابی رو در رو در آن می گیرد. کشتی گیر گتوندی که راه پیروزی بر یوسفی را به خوبی بلد است، این بار نیز توانست با نتیجه 1 بر 1 قهرمان جهان را شکست دهد تا بالاخره راهی رقابت های جهانی شود؛ به این امید که صربستان این بار نیز برای او خوش یمن باشد و بتواند تبدیل به نخستین کشتی گیر مرد تاریخ شود که در هر 4 رده سنی به عنوان قهرمانی جهان می رسد.

*میرزازاده و کاجایا در بالای جدول

امین میرزازاده با 29400 امتیاز در رتبه چهاردهم رنکینگ وزن 130 کیلوگرم قرار دارد و سید هشتم را در اختیار گرفته تا حریف احتمالی او در مرحله یک چهارم پایانی، یاکوبی کاجایا از گرجستان و سید شماره یک این وزن باشد. نایب قهرمان المپیک توکیو که در جهانی اسلو نیز به مدال برنز رسید، در سال جاری به هیچ عنوان عملکرد قابل قبولی نداشته و پس از شکست 8 بر صفر مقابل علی اکبر یوسفی در تورنمنت تورلیخانوف، در قهرمانی اروپا نیز 4 بر 1 مغلوب فرانز ریشتر آلمانی شد و از دور رقابت ها کنار رفت. اسکار مارویک نروژی نیز که سال گذشته موفق شد در کشور خودش به مدال برنز دست پیدا کند و نروژ را پس از 7 سال به مدال جهانی برساند، سید پنجم این وزن است که در تنها رقابت مهم امسال خود در جام متئو پلیکونه پنجم شده است. در قرعه مقابل مارویک، مانتاس کیستاتاس لیتوانیایی قرار دارد که مدال نقره جوانان و مدال برنز امیدهای جهان در کارنامه او به چشم می خورد.

*رضا کایالپ به دنبال طلای پنجم

رضا کایالپ ترکیه ای که 4 بار قهرمان جهان شده اما در سه المپیک پیاپی و هر بار با شکست برابر لوپز کوبایی از رسیدن به مدال طلای المپیک بازمانده است، سید دوم این وزن را به خود اختصاص داده و پس از غیبت در جهانی اسلو، به دنبال این است تا پنجمین مدال طلای خود را در بلگراد کسب کند. او که امسال پس از شکست عجیب مقابل بکا کاندلاکی، در قهرمانی اروپا و جام متئو پلیکونه به عنوان قهرمانی رسید، احتمالاً برای صعود به نیمه نهایی در مقابل آلین الکسیوک رومانیایی قرار خواهد گرفت.  یاسمانی آکاستای شیلیایی که پارسال هم در توکیو هم در اسلو به مقام پنجم رسید و نیز مومینجون عبدالله اف ازبکستانی، دیگر کشتی گیران حاضر در نیمه پایینی جدول هستند.

*سایر مدعیان

صباح شریعتی آذربایجانی که در المپیک ریو به مدال برنز دست پیدا کرد، مهم ترین چهره بدون سید این وزن است. این کشتی گیر ایرانی الاصل که پس از 4 سال در رقابت های جهانی شرکت خواهد کرد، امسال در جام متئو پلیکونه نایب قهرمان شد و در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی نیز عنوان سوم را کسب کرد. دیگر مدعی این وزن، داوید اواساپیان ارمنستانی است که سال گذشته در رقابت های امیدهای جهان به عنوان نایب قهرمانی رسید. همچنین می توان به نفراتی مانند منگ لینگ جه از چین، علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان و اولکساندر چرنتسکی از اوکراین نیز اشاره کرد.

کشتی فرنگی امین میرزازاده کشتی گزارش خطا

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.varzesh3.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب