«لغو گزینشی» دریافت پیامکهای تبلیغاتی ممکن شددبیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری گفت: ارسال کنندگان پیامک‌های اطلاع‌رسانی از سرشماره‌های خدماتی ملزم شده‌اند تا عبارت «لغو ۱۱» را در انتهای پیامک خود درج کنند تا مشترکان بتوانند با ارسال عدد ۱۱ به سرشماره‌ای که از آن پیامک دریافت کرده‌اند، ادامه دریافت پیامک را لغو کنند.

پیمان قره‌داغی، مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری، در این‌باره اظهار کرد: علاوه بر این، مشترکان می‌توانند برای عضویت مجدد و دریافت پیامک‌های اطلاع‌رسانی خدماتی (پیامک‌هایی که پس از عضویت مشترک در باشگاه مشتریان یک شرکت یا فروشگاه برایش ارسال می‌شود)، عدد ۱۲ را به همان سرشماره ارسال کنند.

پیمان قره‌داغیپیمان قره‌داغیپیمان قره‌داغی، دبیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری: با این امکان جدید، مشترکان می‌توانند نسبت به فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی دریافت پیامک‌های خدماتی به تفکیک هر سرشماره پیامکی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این به ‌منظور رعایت حقوق مصرف‌کنندگان خدمات ارتباطی و با هدف ساماندهی دریافت و عدم دریافت پیامک‌های انبوه تبلیغاتی از تمام سرشماره‌های پیامکی تبلیغاتی به صورت یکجا، سامانه کد دستوری #۸۰۰* راه‌اندازی شده است، افزود: اکنون با این امکان، مشترکان می‌توانند نسبت به فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی دریافت پیامک‌های خدماتی به تفکیک هر سرشماره پیامکی اقدام کنند.

دریافت تعداد قابل‌توجهی پیامک تبلیغی و اطلاع‌رسانی بر روی موبایل طی روز، باعث کلافگی کاربران می‌شود. پیش از این افراد برای خلاص شدن از شر این پیامکها، ناچار بودند که امکان دریافت پیامهایی که از سرشماره‌های غیرشخصی و باهدف تبلیغ ارسال می‌شوند را به صورت یکجا غیرفعال کنند. لغو یکجای این قابلیت، باعث بروز اختلال در دریافت پیامهای فعال‌سازی اکانت‌ها می‌شد و بسیاری از کدهای ورود به دست کاربران نمی‌رسید. حالا با این قابلیت جدید، کاربران می‌توانند به صورت گزینشی، دریافت پیامک از یک سرشماره خاص را غیرفعال کنند و خللی به دریافت پیامکهای تبلیغی و خدماتی دیگر وارد نخواهد شد.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب