پانل گچی

پانل گچیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

پانل گچی را از این سایت دریافت کنید.

لیست قیمت پانل گچی، ۲۱ شهریور

خرید و لیست قیمت پانل گچی. قیمت پانل گچی RG12.5*1200*2500، پانل روکش دار گچی (RG)، پنل روکش دار گچی (FM)، پانل گچی MR12.5*1200*2400، پانل گچی FR12.5*1200*2400، پانل روکش دار گچی RG 12.5 طول ۳ لبه AK، پانل گچی FR12.5*1200*2500، پانل گچی MR12.5*1200*2500، پانل روکش دار گچی (RG) ضخامت 12.5 میلیمتر طول 2.4 متر کی پلاس مدل 313000000122400، پنل روكش دار گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت FM 12.5 طول ۲٫۸ لبه AK - صفحه 1

همه دسته‌هاابزار و ساختمانتجهیزات ساختمانمصالح ساختمانیپانل گچی

محبوب‌ترین محبوب‌ترین جدیدترین ارزان‌ترین گران‌ترین

قیمت انواع پانل گچی

فیلترها

پانل گچی RG12.5*1200*2500

۱۴۰٫۸۴۲ تومان در آباد برج

پانل روکش دار گچی (RG)

۱۳۶٫۶۸۶ تومان

در تيراژه صنعت ساختمان

پنل روکش دار گچی (FM)

۱۹۷٫۵۱۱ تومان

در تيراژه صنعت ساختمان

پانل گچی MR12.5*1200*2400

۱۶۲٫۵۵۵ تومان در آباد برج

پانل گچی FR12.5*1200*2400

۱۶۱٫۹۴۶ تومان در آباد برج

پانل روکش دار گچی RG 12.5 طول ۳ لبه AK

۵۰٫۰۰۰ تومان در لَنالَند

پانل گچی FR12.5*1200*2500

۱۶۸٫۶۹۴ تومان در آباد برج

پانل گچی MR12.5*1200*2500

۱۷۷٫۸۷۳ تومان در آباد برج

پانل روکش دار گچی (RG) ضخامت 12.5 میلیمتر طول 2.4 متر کی پلاس مدل 313000000122400

۱۷۰٫۴۲۷ تومان در نید صنعت

پنل روكش دار گچی مقاوم در برابر آتش و رطوبت FM 12.5 طول ۲٫۸ لبه AK

۷۲٫۲۵۰ تومان در لَنالَند

پانل گچی mr 12.5 میل 2500

۱ تومان در مارکت کنافکاران

پاورپوینت تحلیل و بررسی پانل های گچی خشک

۱۲٫۹۰۰ تومان در هگفاز

پنل دیوارپوش سه بعدی گچی طرح کیت کات (پنل دکوراتیو گچی)

۲۰۵٫۰۰۰ تومان در هوم ساز

پنل دیوارپوش سه بعدی گچی طرح مبل A2 (پنل دکوراتیو گچی)

۲۰۵٫۰۰۰ تومان در هوم ساز

پنل روكش دار گچی مقاوم در برابر رطوبت MR 12.5 طول ۲٫۵ لبه AK

۶۶٫۸۷۵ تومان در لَنالَند

پنل روكش دار گچی مقاوم در برابر رطوبت MR 15 طول ۳ لبه AK

۷۵٫۲۵۰ تومان در لَنالَند

پنل دیوارپوش سه بعدی گچی طرح الماس (پنل دکوراتیو گچی)

۲۰۵٫۰۰۰ تومان در هوم ساز

پنل روكش دار گچی مقاوم در برابر رطوبت MR 12.5 طول ۳ لبه AK

۶۶٫۸۷۵ تومان در لَنالَند

پانل روکش دار گچی RG 12.5 طول ۳ لبه VK

۵۰٫۰۰۰ تومان در لَنالَند

پانل روکش دار گچی RG 9.5 طول ۲٫۴ لبه VK

۴۶٫۶۲۵ تومان در لَنالَند

پنل دیوارپوش سه بعدی گچی طرح خورشید (پنل دکوراتیو گچی)

۲۰۵٫۰۰۰ تومان در هوم ساز

پنل دیوارپوش سه بعدی گچی طرح رود (پنل دکوراتیو گچی)

۲۰۵٫۰۰۰ تومان در هوم ساز

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : torob.com

پانل گچی چیست؟

علامت اختصاری پانل های گچی قیمت ساخت پانل صفحات روکش دار گچی دیاری کناف آموزش نحوه کارگذاشتن پانل صفحات گچی ملات دیوارگچی درادامه

مرکزآهن مقالات فولاد نکاتی که باید در اجرای پانل های گچی در ساختمان بدانید!

نکاتی که باید در اجرای پانل های گچی در ساختمان بدانید!

1 سال پیش بدون دیدگاه 3468 بازدید مقالات فولاد 3.7/5 رای

این پســت برای شما مفیــد بود ؟

5عالی بود 3خوب بود 2معمولی بود 1بد بود

همانگونه که در و تخته با همدیگر معنا پیدا می کنند، گچ و دیوار در صنعت ساختمان نیز دو عنصر جدا نشدنی از یکدیگر می باشند. گچ از قدیمی ترین مصالح ساختمانی با قدمت چند هزار ساله است و البته هنوز هم از پرکاربردترین متریال های مهم در ساخت و ساز به شمار میرود. علاوه بر آن، گچ در صنایع مجسمه سازی، ریخته گری، سیمان پزی و دارویی و نیز در زمینه اقدامات درمانی مانند شکسته بندی کاربرد دارد و تنوع استفاده در صنایع مختلف، گویای اهمیت آن است. در این میان پانل های گچی یا دیوارهای گچی پیش ساخته، به عنوان دیواری با مشخصات عملکردی گسترده و کارآیی فوق العاده در جهت سبک سازی ساختمان، ضد زلزله، دوام و پایداری، نقش مهمی در تحولات صنعت نوین ساختمان ایفا کرده اند. اگر می خواهید درباره پانل های گچی در ساخت و ساز بیشتر بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پانل گچی چیست ؟

پانل های گچی یا دیوارهای گچی پیش ساخته به عنوان یکی از ملزومات ساخت و ساز خشک یا کناف در صنعت ساختمان سازی امروزی، دارای سطح یکپارچه، صاف، موازی و به شکل مکعب مستطیل هستند. این پانل ها از ترکیب آب و گچ حاصل می شوند و در مقایسه با گچ های ساختمانی، پودرهای ریزتری دارند. به تعبیر دیگر، پانل های گچی کناف، صفحاتی هستند که هسته گچی با ترکیبات ویژه دارند و سطح و لبه های طولی آنها با نوعی کاغذ محکم مخصوص، پوشانده شده است. پانل ‌های گچی خشک از مصالح کاربردی و مواد سبک در اجرای دیوارهای داخلی ساختمان ها به ویژه ساختمان های بلند است.

مفهوم ساختار پانل گچی خشک، صفحات روکش دار گچی است که از نظر بافت، جزء خانواده تولیدات پانل های ترکیبی می باشد. سطح رویی این پانل ها که قابلیت نصب بر روی قاب چوبی، فلزی، سطوح سیمانی، سطوح بنایی شده و چوب چند لایه را نیز دارا هستند، می تواند با کاغذ یا فایبرگلاس پوشانده شود. همچنین در بلوك گچی ممكن است الياف، پركننده ها، سنگدانه ها و افزودنی های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات فنی پانل گچی

سنگ گچ که از نظر فراوانی، در ردیف پنجم مصالح ساختمانی طبیعت است، با درصد خلوص مختلف در معادن مختلف کشور وجود دارد. بر اساس آمار و ارقام، ایران رتبه سوم تولیدکننده سنگ گچ در جهان طی سال های اخیر محسوب می شود و 60 درصد واحدهای معدنی ایران، مربوط به سنگ گچ می باشد. علی رغم فراوانی این کانی در اغلب مناطق کشور، شهر سمنان به خاطر تعدد معادن سنگ گچ با خلوص بالا، لقب مهد و خاستگاه تولید گچ ایران را به خود اختصاص داده است.

برای درک بهتر کاربردها و انواع پانل های گچی، ابتدا باید درباره گچ و خصوصیات آن بیشتر بدانیم و برای آگاهی از آن، نیازمند شناخت سنگ گچ هستیم زیرا گچ از پختن و آسیاب کردن سنگ گچ حاصل می شود. سنگ گچ سولفات دو کلسیم آبدار در منابع طبیعی سطح زمین می باشد که با خرد شدن و انتقال به کوره، به پودرهای سفید رنگ ریز تبدیل می شود و در ساختمان سازی و برخی صنایع دیگر به کار می رود. ذرات کوچک تر پودر، نشانه کیفیت بیشتر آن است و از آنجا که گچ با رنگ سفید خود برای پوشش سطوح، حس روشنایی بخشیدن به فضا و دکوراسیون محیط، یک متریال جذاب محسوب می شود، کیفیت بالای آن برای جلوه های هنری و ظرافت در ساختمان مانند گچ بری های هنرمندانه، کارکرد متمایزی را رقم میزند.

زودگیر بودن و ازدیاد حجم به هنگام سخت شدن را می توان از ویژگی های گچ برشمرد. زودگیر بودن موجب می شود گچ در طاق ضربی و ساخت تیغه ‌های نازک قابل استفاده باشد. ازدیاد حجم نیز ضمن پر کردن خلل و فرج، از ترک خوردن لایه گچ و لانه ‌سازی حشرات در آن جلوگیری می کند. در مجموع، زمان گیرش نمونه مرغوب گچ، نباید از 8 دقیقه کمتر و از 25 دقیقه بیشتر شود.

مزایا و معایب گچ و خاک

گچ مانند هر مصالح ساختمانی دیگر، دارای مزایا و معایبی است. قیمت ارزان و فراوانی دسترسی نسبت به سایر مصالح، رنگ سفید و جذاب با احساس دلنشین، سبک بودن و عدم تحمیل بار سنگین به ساختمان، خاصیت شکل پذیری بالا و پلاستیک بودن آن، مقاومت در برابر آتش سوزی و نیز نیروهای کششی و فشاری، عایق حرارتی و صوتی یا آکوستیک بودن با جذب 60 تا 70 درصد ارتعاشات صدا، کاربرد فراوان در صنایع مختلف فراتر از ساخت و ساز مانند چینی ‌سازی، شیشه ‌گری، کشاورزی، کاغذ سازی، پتروشیمی، چرم‌ سازی و برخی صنایع دیگر، از مزایای گچ می باشد. در مقابل، جذب رطوبت و فاسد شدن در صورت عدم استفاده از آن، سختی و دقت فراوان برای کار کردن با آن، تولید سولفات و کاهش عمر قطعات فلزی در هنگام استفاده از آن بر روی سطوح فلزی و دشواری تمیز کردن آن در صورت کثیف شدن، از جمله معایب گچ محسوب می شود.

کاربرد پانل گچی

پانل های گچی در ساخت دیوارهای غير باربر يا پوشش مستقل ديوار، محافظت ستون ها، چاه آسانسور و تاسيسات در برابر آتش کاربرد دارند. همچنین دکوراسیون و روکش نهایی دیوارهای داخلی، ایجاد سقف کاذب گچی با خواص ضد آتش و عایق از جمله مصارف پانل گچی در ساختمان است. همچنین انواع پانل های گچی و ساندویچ پانل ها، با توجه به خصوصیاتی که دارد، در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی از جمله هتل ها و ویلاها و نیز در بخش های مختلف ساختمان مانند انبارها، فضای آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و… به کار می روند. با این حال کارایی و قیمت ساندویچ پانل با پانل های گچی متفاوت می باشد.

مزایا و معایب پانل گچی

خواص، کاربردها و مزایای پانل های گچی، استفاده از آنها را در ساختمان سازی نوین رایج کرده است. از آنجا که این دیوارهای گچی پیش ساخته در ابعاد بزرگ، تولید شده و سقف و دیوارها را با مساحت بالا پوشش می دهد، نصب آنها آسان است و وزن کمی دارند و همچنین برای برش و نصب آن، از ابزارهای ساده مانند تیغ کاتر، میخ، مته و چسب استفاده می شود. صرفه اقتصادی، ضد حریق بودن و جلوگیری از گسترش آتش، عایق صدا، دوام بالا و تنوع آنها در طراحی و دکوراسیون داخلی از دیگر مزیت های پانل های گچی می باشد. در مجموع، مزایای پانل های گچی را می توان شامل کاهش شدید ضایعات ساختمانی، عایق حرارتی و صوتی مناسب، رنگ پذیری و نصب آسان، وزن سبک، عدم نیاز به گچ، سیمان، خاک و نیز سرعت اجرای بالا دانست.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.markazeahan.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب