دیانابول در بدنسازی

دیانابول در بدنسازیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دیانابول در بدنسازی را از این سایت دریافت کنید.

علم ورزش

قرص دیانابول چیست؟ روش مصرف دیانابول آیا دیانابول می تواند عوارض منفی برای بدن داشته باشد؟ اثر دیانابول در بدنسازی چیست؟ دیانابول چه فوایدی دارد؟

قرص دیانابول چیست؟عوارض، فواید، روش مصرف دیانابول

علم تغذیه ورزشی ۱۳ تیر ۱۳۹۹

آنچه در این مقاله می‌خوانید

هنگامی که ما در مورد استفاده از استروئید توسط ورزشکاران حرفه‌ای اطلاعاتی به گوش می‌رسد، سوالاتی مانند عوارض جانبی، استفاده بیش از حد، عوارض جانبی برای مغز، زمان حفظ اثرات مصرف و… در ذهن همه ما بوجود می‌آید. بنابراین، در این مقاله، مجله علم ورزش پاسخ این سوالات را در مورد دیانابول بررسی می‌کند.

دیانابول چیست؟

متاندرستنولون (انگلیسی: Methandrostenolone) (بانام‌های تجاری دیانابول، دانابول و آوربول) یک استروئید خوراکی و تزریقی آنابولیک است. دیانابول دارای خواص آندروژنی و آنابولیک بسیار بالایی است که نیتروژن را در خون و عضلات به دام می‌اندازد و به شدت جذب آب و نمک در زیر پوست و عضلات را افزایش می‌دهد. این دارو قدرت خارق العاده‌ای ایجاد می‌کند و این دلیل روی آوردن ورزشکاران به این ماده است.

دیانابول یک استروئید آنابولیک یا یک ماده مصنوعی مربوط به هورمون جنسی مردانه است. در حقیقت، این نوع دوم از استروئیدهای آنابولیک در مردان بعد از تستوسترون در نظر گرفته شده و اولین بار در سربازان جنگ جهانی دوم استفاده شد و در دهه ۱۹۶۰ به دلیل استفاده توسط ورزشکاران برای تقویت عملکرد مشهور شد. شد. استروئیدهای آنابولیک اثرات سازنده‌ای مانند رشد عضلات اسکلتی و اثرات آندروژنیک مانند ویژگی‌های جنسی مردان را افزایش می‌دهد. این استروئید به عنوان مواد کنترلی تلقی شده و برای برخی موارد پزشکی خاص تجویز می‌شود.

بر اساس گزارشموسسه ملی دوپینگ (NIDA)، تخمین زده می‌شود که ۱ تا ۶٪ از ورزشکاران حرفه‌ای از این استروئید برای افزایش عملکرد ورزشی خود استفاده می‌کنند. با این حال، آژانس اعلام کرده است که قطعاً تعداد افرادی که از چنین موادی استفاده می‌کنند از آمار موجود بیشتر است.

حتما بخوانید: بتا آلانین چیست؟عوارض، فواید و روش مصرف بتا آلانین

چرا دیانابول بهترین آنابولیک استروئید است؟

هنگامی که دیانابول در دهه ۱۹۶۰ برای اولین بار به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفت، موفقیت چشمگیری بود. از آن زمان به پرکاربردترین استروئید آنابولیک در سراسر جهان تبدیل شده است. افرادی که از آن استفاده کرده‌اند اثرات مفید آن را در افزایش توده عضلانی و قدرت گزارش کرده اند.

دیانابول تعادل نیتروژن مثبت را افزایش می‌دهد. نیتروژن در اسیدهای آمینه یافت می‌شود و باعث ایجاد پروتئین‌هایی می‌شود که عناصر اصلی سازنده عضله هستند. با افزایش تعادل نیتروژن مثبت، پروتئین بدن برای ایجاد و افزایش توده عضلانی استفاده می‌شود و دیگر به عنوان منبع سوخت عضله استفاده نمی‌شود و از طریق عرق، ادرار یا مدفوع دفع می‌شود.

استروئیدهای آنابولیک همچنین برای اهداف پزشکی و قانونی استفاده می‌شود. این دارو برای درمان بیماری‌های خاصی مانند آسم، سرطان پستان و آرتروز، آسیب‌ها، مشکلات رشد و شیمی درمانی استفاده می‌شود.

عوارض جانبی مصرف استروئیدها گسترده است و منجر به بیماری‌های کبدی، قلبی و کلیوی، رفتارهای وحشیانه غیرقابل کنترل، عصبانیت و پارانویا می‌شود. همچنین ممکن است در بزرگسالان باعث تغییرات رفتاری و روانی، افسردگی، آکنه شدید و کوتاهی قد شود.

اثر قرص دیانابول در بدنسازی

دیانابول تأثیر مستقیمی بر روی توده عضلانی دارد و در شش هفته اول هفته‌ای ۲ تا ۴ پوند باعث افزایش می‌شود. اضافه وزن بدن شامل افزایش بافت عضلانی و احتباس مایعات است. همچنین باعث افزایش جریان خون در حین و بعد از ورزش می‌شود و همچنین باعث بهبود تمرکز می‌شود.

گلیکوژنولیز

این اصطلاح و روند به معنای تجزیه گلیکوژن بدن و تبدیل آن به گلوکز است. رژیم شما حاوی کربوهیدرات کافی برای تأمین نیازهای روزانه است و این کربوهیدرات‌ها منبع مستقیم انرژی در طی فرآیند گلیکوژنولیز هستند. با افزایش و بهبود این روند، سطح انرژی به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

ذخیره نیتروژن

نیاز به حفظ نیتروژن یکی از مزایای اصلی عوامل آنابولیک است که اکثر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش باید از آن آگاه باشند. هرچه نیتروژن بیشتری در بدن ذخیره شود، فعالیت آنابولیک بیشتری خواهید داشت. عکس این معادله واضح است و باید از آن اجتناب شود. اگر سطح نیتروژن بدن خیلی کم باشد، بدن با ورود به یک مرحله متابولیک واکنش نشان می‌دهد.

سنتز پروتئین

سنتز موثر پروتئین یکی دیگر از اصول اساسی است که باید هنگام ورزش در نظر گرفته شود. سنتز پروتئین به مقدار پروتئین ساخته شده توسط سلولهای بدن گفته می‌شود. پروتئین‌ها مهمترین عناصر سازنده عضلات بدن هستند و با کمک این سنتز، شما به طور موثر به روند ساخت عضلات بدن کمک می‌کنید و در نتیجه قدرت و حجم عضلات بیشتری خواهید یافت.

حتما بخوانید: بهترین نوع پروتئین برای افزایش سنتز پروتئین در عضلات چیست؟

آیا دیانابول بر مغز تأثیر می‌گذارد؟

دوزهای بالای آن تأثیرات متفاوتی بر خلق و خوی مصرف کننده دارد و می‌تواند فرد را خوشحال، راضی و هیجان زده کند. در بعضی موارد، باعث بی‌خوابی و رفتارهای خشونت‌آمیز مصرف کننده می‌شود. در برخی موارد، ورزشکاران تأیید کرده‌اند که مصرف آن تاثیری در مغز و روحیه آن‌ها ندارد. اثرات Dianabol بر روی مغز می‌تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد.

چگونه دیانابول را مصرف کنیم؟

بسیاری از بدنسازان به سه روش از دیانابول استفاده می‌کنند: دوره‌ای، همزمان و هرمی. این ۳ روش رایج‌ترین روش‌های مصرف داروهای داروهای آنالوبیک است. در روش دوره‌ای، ورزشکار دارو را برای مدت زمان مشخصی مصرف می‌کند و سپس به بدن مدت زمان کافی برای استراحت چند هفته می‌دهد و پس از پایان استراحت دوباره مصرف آن را شروع می‌کند.

در روش همزمان، ورزشکار بیش از یک نوع استروئید مصرف می‌کند. تئوری این است که مصرف همزمان دو استروئید باعث افزایش اثرات داروها می‌شود. در روش هرمی، ورزشکار دو روش اول یعنی چرخه‌ای و همزمان را با هم ترکیب می‌کند. یک یا دو استروئید در دوزهای کم مصرف می‌شود، که بعدا دوز را به نصف افزایش می‌دهد و در پایان هرم (دوره) دوباره کاهش می‌یابد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.elmevarzesh.com

دیانابول

دلیل حضور شما در این صفحه احتمالا به این خاطر است که به دنبال اطلاعات کاملی در مورد دیانابول هستید. خوب، به جای درستی‌ آمده اید.

4.2

مزایا و عوارض جانبی احتمالی‌ دیانابول

استروئیدها, مقالات بدنسازی

27 جولای 21 حسام رضائی 25,331 بازدید 14 دیدگاه

جدول محتوا نمایش جدول

دلیل حضور شما در این صفحه احتمالا به این خاطر است که به دنبال اطلاعات کاملی در مورد دیانابول هستید. خوب، به جای درستی‌ آمده اید.

در این راهنما ما در مورد تمام نکات مربوط به دیانابول بحث خواهیم کرد از جمله : دیانابول چیست، مزایا، عوارض جانبی، طراحی دوره، چگونگی‌ استک کردن، دوز‌ها و موارد دیگر. پس از خواندن این مقاله، می توانید خود را یک متخصص دیانابول در نظر بگیرید.

دیانابول یکی‌ از شناخته شده‌ ترین نام‌های تجاری داروی بر پایه تستوسترون متاندروستنولون می‌باشد که در برخی‌ کشور‌ها با نام متاندینون نیز شناخته میشود. متاندروستنولون حاوی تستوسترون اصلاح شده به منظور کاهش خواص آندروژنیک آن و در عین حال حفظ خواص آنابولیک به منظور عضله سازی می‌باشد. به دلیل سطح پایین خواص آندروژنیک تستوسترون در این دارو، Dianabol به عنوان “ آنابولیک “ دسته بندی میشود، اگرچه این استرویید دارای برخی‌ خواص آندروژنیک قدرتمند نیز می‌باشد .دیانابول به منظور مصرف خوراکی طراحی شده بود، اما می‌توان آن را در بسیاری از دامپزشکی‌ها در فرم تزریقی نیز پیدا کرد. این هورمون پر مصرف‌ ترین استرویید آنابولیک خوراکی به منظور بهبود فیزیک بدنی و بهبود عملکرد ورزشی می‌باشد.

حقیقت ماجرا این است که انواع بسیار زیادی از استروئید‌ها را می‌توان در حیوانات، گیاهان و قارچ‌ها یافت. تحقیقات نشان داده اند که استروئید‌ها دارای دو عملکرد بیولوژیکی اصلی‌ هستند، ۱) سیگنال دهی‌ به مولکول‌ها و ۲) تغییر سیالیت غشای سلول ها. متاندینون یا متاندروستنولون یا به شکل رایج تر با نام تجاری دیانابول، یک آندروژن بوده که در دسته استروئید‌های حیوانی قرار می‌گیرد.

دیانابول که عموما یکی‌ از شناخته شده‌ ترین استروئید‌های آنابولیک در نظر گرفته میشود، قبلا تنها عموما برای افراد مسن و قربانیان سوختگی تجویز میشد. در نهایت بسیاری از بدنسازان نیز پس از اینکه از مزایای آن در تغییر فیزیک بدنی شان مطلع شدند، شروع به مصرف این استروئید کردند. استفاده از متاندینون یا دیانابول در ابتدا در آمریکا توسط پزشکی‌ اهل مریلند به نام جان باسلی زیگلر ترویج داده شد.

دیانابول دارای فرمول مولکولی (C20H28O2) و نام شیمیایی آن (17a-methyl-17b-hydroxy-1, 4-androstadien-3-one) می‌باشد. این دارو تا ۵-۶ هفته در بدن قابل تشخیص است و دارای نیمه عمر ۴.۵ تا ۶ ساعت می‌باشد. به دلیل خوراکی بودن آن، مصرف این استروئید بسیار آسان و کارامد می‌باشد. محبوبیت متاندرستنولون را می‌توان به دلیل خواص اثبات شده قدرتمند آنابولیک آن و همچنین میزان خواص آندروژنیک متوسط آن قلمداد کرد.نام شیمیایی 17a-methyl-17b-hydroxy-1, 4-androstadien-3-oneنام علمی متاندرستنولون متاندینوننام‌های تجاری دیانابول دانابول آوربول  دی بول نوع مصرف خوراکی / دهانیقدرت آنابولیکی قدرت آندروژنی210 60فرمول C20H28O۲ نیمه عمر 4.5 الی 6 ساعت

قدرت ????????????????????

عضله سازی  ????????????????????

چربی سوزی     ????????????????????

حفظ عضله ???????????????????? عوارض ???????????????????? در حال بارگذاری...

هشدار : اعداد و دوز‌های ذکر شده در این مقاله صرفا به عنوان مرجع هستند. هر بدنی متفاوت بوده و شما میبایست در مورد بدن خود بیاموزید. توصیه ما شروع آهسته و عدم زیاده روی می‌باشد. تحقیقات خود را انجام دهید، بدن خود را بشناسید و کورکورانه از محصولات یا دوز‌های ذکر شده در این مقاله استفاده نکنید. وب سایت مکملها مسٔئولیتی در قبال هر گونه آسیب به بدن شما نخواهد پذیرفت.

تاریخچه دیانابول

اولین توصیفات در مورد متاندروستنولون به تاریخ ۱۹۵۵ بر میگردد. داروسازی سیبا برای تولید آن از خدمات دکتر زیگلر بهره برد، پزشک مشهوری که حتی به چندین تیم المپیکی ایالات متحده آمریکا برای گسترش استفاده آسان از این دارو خدمات خود را ارائه کرده بود. اولین بار دکتر زیگلر در بازی‌های جهانی‌ ۱۹۵۶ شاهد تاثیر استرویید‌ها بود، جایی که ورزشکاران روسی با سو مصرف تستوسترون عملکرد ورزشی خود را بهبود میدادند. او مشاهده کرد که مصرف بیش از حد این استرویید‌ها چه عوارض جانبی جدی ای را در ورزشکاران ایجاد می‌کند. هدف تحقیقات دکتر زیگلر در سیبا حذف این عوارض جانبی خطرناک از طریق اصلاح تستوسترون بود.

تستوسترون از طریق تحریک به رشد و ساخت آنابولیکی عضلات عمل می‌کند – و حتی از لحاظ آندروژنی هم باعث توسعه ویژگی‌های جنسی‌ و هم ارگان‌های جنسی‌ میشود. این امر توضیح دهنده میزان حجم عضلانی و میزان موهای بدنی ورزشکاران شوروی بود. با کسب این دانش، زیگلر شروع به تزریق دوز‌های کامل تستوسترون به خود و یک سری وزنه بردار منتخب یورک کرد. اما این آزمایش رضایت بخش نبود زیرا مصرف کنندگان شاکی‌ از احساسات عجیب و غریبی بودند و میزان افزایش در سطح قدرت آنها نیز از نظر زیگلر ناچیز بود.

پس از تفکر زیاد در مورد ساخت محصولی که هم توانایی افزایش قدرت تستوسترون را داشته باشد و هم بدون عوارض جانبی ناراحت کننده باشد، در نهایت متاندروستنولون در سال ۱۹۵۸ وارد بازار شد. این محصول زیگلر توسط کمپانی داروسازی سیبا که در آن کار میکرد تولید و با نام تجاری دیانابول عرضه شد.

سیبا داروی ساخته شده خود را مورد تست قرار داد. این دارو دارای خواص آندروژنیک کمتری از تستوسترون بود، اما میتوانست خاصیت عضله سازی آن را حفظ کند. این دستاورد از طریق ایجاد تغییر در ساختار شیمیایی تستوسترون به منظور تغییر مناسب متابولیسم آن در بدن به دست آمد. با کمک دکتر زیگلر داروسازی سیبا توانست دیانابول را گسترش دهد، دارویی که محبوب‌ ترین نوع خوراکی استرویید‌ها می‌باشد.

دیانابول بالکان فارما

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : mokamelhaa.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب