درمان تاول پا در اثر پیاده رویمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

درمان تاول پا در اثر پیاده روی را از این سایت دریافت کنید.

درمان تاول پا در اثر پیاده روی

تاول پا در اثر پیاده روی به خصوص در زائران اربعین ایجاد می شود راههای درمان تاول پا در اثر پیاده روی را در این مطلب بیان خواهیم کرد همچنین روشهای درمان تاول کف پا در اثر پیاده روی در انتها آورده شده است   درمان تاول پا در اثر پیاده روی تاول پا می‌تواند به دلیل اصطکاک بین پا و کفش به وجود بی آید و یا اگر روزانه

درمان تاول پا در اثر پیاده روی | درمان تاول کف پا در اثر پیاده روی

مجموعه : پزشکی و سلامت

تاول پا در اثر پیاده روی به خصوص در زائران اربعین ایجاد می شود راههای درمان تاول پا در اثر پیاده روی را در این مطلب بیان خواهیم کرد همچنین روشهای درمان تاول کف پا در اثر پیاده روی در انتها آورده شده است.

درمان تاول پا در اثر پیاده روی

تاول پا می‌تواند به دلیل اصطکاک بین پا و کفش به وجود بی آید و یا اگر روزانه زمان زیادی را پیاده روی می کنید باید به درمان تاول پا در اثر پیاده روی بیاندیشید . تاول پا معمولاً به دلیل رطوبت اضافی پوست به وجود می‌آیند . تاول‌ها معمولاً جدی نیستند و می‌توانند در خانه با استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک و پانسمان درمان شوند .

مطمئناً می توانید با خرید کفش های راحت تر از ایجاد این تاول پا ها پیشگیری کنید، اما همگی می دانیم که همیشه چنین چیزی ممکن نیست. بعضی اوقات واقعا نمی شود به صندل های جذابی که در ویترین مغازه گذاشته است “نه” گفت. حتی اگر فقط با نگاه کردن به آنها بفهمید که جراحت های آشکاری در پای شما ایجاد می کنند. به علاوه، حتی ممکن است راحت ترین کفش ها هم باعث تاول کف پا در اثر پیاده روی در پای شما شوند، به خصوص زمانی که آنها را برای اولین بار می پوشید.

عموماً بهتر است که تاول‌ کف پا ترکانده نشود و به‌خودی‌خود درمان شود اما اگر بسیار دردناک باشد ، با وسایل درست می‌توانید آن‌ها را خالی کنید که آموزش کامل آن گفته خواهد شد . اگر تاول خوب نشد یا عوارض دیگری مانند : چرک ، قرمزی ، رگ‌های قرمز خونی ، درد یا تب همراه بود به پزشک مراجعه کنید .

درمان تاول کف پا در اثر پیاده روی

وقتی تاول کف پا در اثر پیاده روی ایجاد شد بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را همانطور رها کنید. مطمئناً این کار راحتی نیست. یک مرکز درمانی توصیه می کند که باندی روی تاول کف پا ببندید و بگذارید خودش خوب شود، در این صورت در معرض هیچ گونه عفونتی نخواهید بود. اگر تاول پای شما دردناک نیست، این روش بهترین و ایمن ترین راه برای رهایی از تاول کف پا در اثر پیاده روی است.

استفاده از پودر ضد تاول پا

با پودر یا کرم اصطکاک را کاهش دهید . اصطکاک می‌تواند باعث بدتر شدن تاول کف پا در پیاده روی و بیشتر شدن درد شود . برای کاهش اصطکاک در تاول پا ، از پودرهای طراحی‌شده برای پا که در داروخانه عرضه می‌شوند استفاده کنید . پودر را قبل پوشیدن جوراب داخل آن بریزید تا درد کاهش پیدا کند .

پودرها برای تمامی افراد مناسب نیستند و ممکن است با مصرف آن‌ها دچار تحریک شدن پوست شوید ، که در این صورت باید مصرف آن را قطع کنید .

درمان تاول پا با پوشاندن

تاول پا باید پوشانده شود تا التهاب آن کاهش و ریسک عفونت در آن از بین برود . تاول کف پا را به‌وسیله گاز استریل یا پانسمان شل ببندید . اگر تاول پا خیلی سوزش دارد ، پانسمان یا گاز را دایره شکل مقداری بزرگ‌تر از تاول ببرید و وسط آن را خالی کنید تا به‌صورت مستقیم روی تاول فشار نیاورد .

به‌صورت روزانه باید پانسمان را عوض کنید . همیشه بعد از دست زدن به تاول کف پایتان و اطراف آن دست خود را بشورید .

اجازه دهید تاول پا نفس بکشد

بسیاری از پزشکان موافقند که تاول پا در صورتی که بدون پوشش و در محیطی تمیز باشد، سریعتر خوب می‌شود. بانداژ را به هنگامی که در خانه هستید بردارید تا تاول شانس نفس کشیدن و خشک شدن را داشته باشد. برای محافظت از آلودگی آن، یک لایه پماد ضد باکتری برای تسریع درمان استفاده کنید.

درمان تاول پا با هاماملیس

هاماملیس حاوی تانهای قابض است که کمک می‌کند تا تاول پا خشک و تمیز بماند. با استفاده از یک پنبه روی هر تاول را مقداری هاماملیس بمالید.

درمان تاول کف پا با تمیز نگه داشتن آن

خب شاید هم این کار همیشه مقدور نباشد. اما اطمینان از اینکه اول پایتان عاری از آلودگی و گرد و خاک باشد بسیار مهم است، به ویژه زمانی که نهایتاً می خواهید آن را بترکانید باید بیشتر مراقب باشید. تاول کف پا را با الکل مالش یا پد الکلی نمالید. یک صابون ملایم خوب و آب می تواند برای شست و شو کافی باشد.

روی تاول پا را با چسب زخم بپوشانید

بانداژ اصطکاک را کاهش می‌دهد و از تاول کف پا در اثر پیاده روی نسبت به تماس تحریک کننده محافظت می‌کند اما چگونگی استفاده از آنها بر میزان بهبودی تاول موثر است. نحوه استفاده از یک محافظ برای تاول با استفاده از چسب زخم به این ترتیب است: با استفاده از دو انتهای چسبی چسب زخم در دو طرف تاول یک محافظ کوچک ایجاد کنید و اجازه دهید قسمت پد آن روی تاول قرار گیرد. این درمان خانگی به تاول اجازه تنفس می‌دهد تا بهبود آن را تقویت کند و در عین حال از ورود خاک و آلودگی و همچنین ایجاد اصطکاک جلوگیری می‌کند.

درمان تاول پا با پماد آنتی بیوتیک

پماد آنتی بیوتیک به جلوگیری از ایجاد عفونت در تاول کف پا کمک می‌کند . پماد آنتی بیوتیک را می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه بفرمایید . پماد آنتی بیوتیک را قبل از پوشیدن جوراب و کفش مستقیماً روی تاول پاها بزنید .

درمان تاول با گذاشتن پاها در آب

این کار سه مزیت اصلی دارد. تاول پا را تمیز نگه می دارد. پوست اطراف تاول را نرم نگه می دارد در نتیجه آب تاول کمی زودتر کشیده می شود. حس خوبی به شما می دهد، به خصوص که یک روز کامل پای شما در کفش های نامناسبی بوده است. کمی نمک فرنگی (سولفات دو منیزیم) در آب گرم بریزید، پاهایتان را در آن غوطه ور کنید و ریلکس کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.samatak.com

تاول پای خود در پیاده روی اربعین را چطور درمان کنیم؟

این روزها، روزهای عزیمت زائران بارگاه منور آقا اباعبدالله الحسین (ع) است.جماعت کثیری که به عشق عرض ارادت به این امام بزرگواربا پای پیاده رهسپار کربلا می‌شوند.

جامعه / سلامت ۰۹:۳۹ ۱۴۰۱-۶-۱۷ ۲ ۰

تاول پای خود در پیاده روی اربعین را چطور درمان کنیم؟

این روزها، روزهای عزیمت زائران بارگاه منور آقا اباعبدالله الحسین (ع) است.جماعت کثیری که به عشق عرض ارادت به این امام بزرگواربا پای پیاده رهسپار کربلا می‌شوند.

گروه سلامت خبرگزاری فارس:‌ این روزها، روزهای عزیمت زائران بارگاه منور آقا اباعبدالله الحسین (ع) است.همان جماعت کثیری که به عشق عرض ارادت به این امام بزرگوار سختی و مشقت راه بسیار را به جان خریده و با پای پیاده رهسپار کربلا می‌شوند.

در این بین و به علت پیاده روی چند ده کیلومتری، آن هم در هوای گرم،مشکلات بدنی مختلفی همچون تاول زدن پا برای زائران به وجود می‌آید که باعث آزاردگی و اذیت آنها می‌شود. در این گزارش توصیه‌های کاربردی و کلیدی را برای مقابله و درمان این عارضه پوستی بیان می‌کنیم.

در ابتدای گزارش به شما آموزش می‌دهیم که برای حفاظت از پوست خود در گرمای سوزان مسیر پیاده روی چه مواردی را باید رعایت کنید.

1- در طول مسیر پیاده‌روی حتماً سعی کنید از کلاه لبه‌دار استفاده کنید.

2- در طول مسیر و به ویژه در روزهای آفتابی از عینک آفتابی استفاده شود.

3- در طول مسیر پیاده‌روی اربعین از کرم ضدآفتاب استفاده کرده و هر دو ساعت یکبار آن را تکرار کنید.

4- سعی شود در طول مسیر پیاده‌روی به طور مرتب آب بنوشید تا آب بدن کم نشود؛ چراکه در صورت کم شدن آب شدن، پوست دچار عرق‌سوزی نیز می‌شود.

5- پوشیدن لباس‌های نخی و گشاد و تعویض جوراب و لباس عرق کرده بسیار توصیه می‌شود.

6- زائران سعی کنند کفش مناسب پیاده‌روی استفاده کنند. همچنین برای جذب رطوبت در داخل کفش خود پودر تالک بپاشید؛ ضمن اینکه باید از جوراب پنبه‌ای استفاده شود. روزانه یک جفت جورات تازه بپوشید.

7- یک تکه نوار یا چسب را روی لبه داخلی کفش یا پوست خود در جایی که با کفش تماس دارد بچسبانید.

8- روی مناطقی که پوست و کفش شما با هم برخورد دارند وازلین بمالید؛ چرا که این به پوست اجازه می‌دهد در حین حرکت بدون اصطکاک زیاد، روی لبه کفش سُر بخورد.

چرا پا تاول می‌زند؟

مهمترین علت تاول، اصطکاک و سایش نامناسب بین پوست پا و کفش یا هر چیزی است که با پا در تماس است. این تماس و سایش مکرر موجب می‌شود لایه رویی پوست از لایه زیرین جدا شود.

با جدا شدن این دو لایه از یکدیگر بین آنها مایع میان‌بافتی جمع شده و تاول به‌وجود می‌آید. برای پیشگیری از این عارضه، پیش از سفر می‌توان با انجام چند کار آسان تا حد ممکن از این مشکل جلوگیری کرد.

می‌توانید حنا را با کمی آب‌لیمو و نمک خمیر کنید و روی پایتان بگذارید. میزان نمک یک‌ پنجم حنا باشد و آب‌لیمو هم به‌ جای آب استفاده شودبه خاطر داشته باشید:

۱-کفش مناسب و راحت بپوشید. اگر کفش نو خریده‌اید؛ مدّتی قبل از سفر آن را بپوشید تا به آن عادت کنید.

۲-ترجیحاً از کفش‌های جاذب عرق استفاده کنید.

۳-از جوراب نخی و ترجیحاً جوراب‌های نرم و حوله‌ای استفاده کنید. حتی‌المقدور هر شب جوراب‌ها را عوض کنید یا بشویید.

۴-از یکی دو هفته قبل از سفر چند بار پای خود را ترجیحاً تا مچ حنا بگذارید. این کار را به‌ ویژه اگر پوست نازک و حسّاسی دارید حتماً انجام دهید.

حنا را با کمی گلاب و مورد مخلوط‌کنید

برای تأثیرگذاری بیشتر، حنا را با کمی گلاب و مورد مخلوط‌کنید. به‌ ویژه «مورد» به تقویت پوست و عضلات و تاندون‌ها کمک زیادی می‌کند. می‌توانید حنا را با کمی آب‌لیمو و نمک خمیر کنید و روی پایتان بگذارید. میزان نمک یک‌ پنجم حنا باشد و آب‌لیمو هم به‌ جای آب استفاده شود.

۵-قبل از هر بار پیاده‌روی، دور انگشتان پا را چسب ضدّحساسیت ببندید. دور محل‌هایی که ممکن است تاول بزند را باکمی پنبه بپوشانید.

۶-در زمان‌های استراحت، پای خود را با آب‌ خنک، خوب بشویید و بعد از خشک‌کردن کامل، آن را با یک روغن مناسب مثل روغن بنفشه یا پماد AD- چرب کنید.

۷-اگر پایتان دچار سوزش شده ولی هنوز تاول نزده، یک پارچه نخی را با آب سرد یا گلاب یا سرکه آغشته کرده چند بار روی پایتان بگذارید.

اگر در راه پاهایتان تاول زد، تدابیر زیر را در نظر داشته باشید:

برای درمان تاول پای حاصل از پیاده‌روی در مدت‌های زیاد اقدامات زیر را انجام دهید:

1- از ضدعفونی کننده بتادین برای ضدعفونی و تمیز کردن ضایعه ایجاد شده استفاده کنید.

2- محل تاول‌ها را تمیز و خشک نگه دارید.

3- بعد از چند روز تاول را با یک باند غیرچسبیده تمیز بپوشانید.

4- از ترکاندن تاول‌ها خودداری کنید.

5- برای پوشاندن تاول‌ها از چسب استفاده نکنید.

6- لبه پوستی را که روی تاول را می‌پوشاند نچینید یا آن را نکشید.

7- باند را به طور مرتب تعویض کنید.

8- از پاک‌کننده‌های ملایم و بدون عطر برای شستن پاها استفاده کنید.

البته اکثر تاول‌ها پس از چند روز به خودی خود درمان می‌شوند. زمانی که پوست جدید رشد کرد، بدن نیز مایعات داخل تاول را دوباره جذب می‌کند. به همین دلیل پس از چند روز می‌بینیم که پوست روی تاول خشک شده و از بدن جدا می‌شود.

برای تخلیه تاول حداکثر تا 24 ساعت پس از ایجاد تاول به این کار اقدام کنید

توجه داشته باشید که تاول‌های روی لب و اطراف دهان را هیچگاه دستکاری نکنید؛ زیرا نمی‌توان این ناحیه را پانسمان کرد و استریل نگاه داشت

هیچگاه تاول را مانند یک جوش نترکانید. توصیه می‌کنیم که از کندن تاول خودداری کنید؛ زیرا این کار ترمیم پوست را دچار اختلال می‌کند و دوره درمان را طولانی‌تر می‌کند و حتی ممکن است شما را به عفونت مبتلا کند. پس بهتر است به جای دستکاری از آنها به خوبی مراقبت کنیم.

به کار بستن راهکارهای زیر می‌توانید بهبود این عارضه را تسریع کنید:

1. فشار را از روی تاول‌ها بردارید. اگر پاهایتان تاول زده بهتر است برای مدتی کفش‌های خود را عوض کنید و از وارد آوردن فشار به تاول جلوگیری کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.farsnews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب