اعلام نتایج کنکور سراسری 1401زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1400اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

مدتی پس از پشت سر گذاشتن انتخاب رشته کنکور، داوطلبانی که در این آزمون به رقابت پرداخته اند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری خود نمایند. این نتایج وضعیت متقاضیان را از نظر پذیرش یا عدم پذیرش جهت انجام فرآیند ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده مشخص می سازد. لذا داوطلبان می بایست، اقدامات بعدی را جهت ورود به دانشگاه و آغاز تحصیلات خود در مقاطع کاردانی و کارشناسی را به انجام برسانند.

لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

(در صورت انتشار نتایج لینک فوق فعال می شود.)

مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 هفته آخر شهریور ماه از طریق سایت این سازمان اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

معمولا یک ماه و نیم پس از انتخاب رشته کنکور، نتایج نهایی آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد و داوطلبان می بایست اقدامات لازم را جهت ثبت نام در دانشگاه محل قبولی به انجام برسانند. با توجه به اطلاعات دفترچه راهنمای ثبت نام، زمان انتخاب رشته کنکور 1401 در اواسط مرداد ماه سال جاری بوده و نتایج نهایی این آزمون در هفته آخر شهریور ماه منتشر خواهد شد. در صورت انتشار هرگونه مطلب مربوطه از طریق سایت سازمان سجش، در این مقاله به اطلاع شما خواهد رسید. همچنین شما می توانید جهت دریافت آخرین اخبار در این زمینه، عضو کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره شوید.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 1401

شرکت کنندگان در کنکور سراسری 1401 می توانند در بازه زمانی اعلام شده به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و با استفاده از اطلاعات کاربری و با طی کردن مراحل موجود در راهنمای زیر به نتیجه نهایی آزمون خود دسترسی پیدا کنند

مراحل مشاهده نتایج نهایی کنکور نیز مانند مشاهده نتایج اولیه آن می باشد و تنها تفاوت آنها در لینک صفحه دوم سایت بوده که باید بر روی آن کلیک نمایند.

ابتدا به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شده و گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

سپس بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401” کلیک کنید.

راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401

اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش زیر وارد کرده و سپس گزینه “مشاهده نتایج” را انتخاب نمایید. در روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه” در روش دوم از طریق ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه”

راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401راهنمای اعلام نتایج نهایی کنکور 1401

اطلاعات مندرج در کارنامه کنکور 1401

همان طور که گفته شد نتایج کنکور سراسری به دو صورت اولیه و نهایی منتشر می شود که هرکدام شامل اطلاعات مهمی هستند.

اطلاعاتی که می توان از نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ به دست آورد شامل موارد زیر می باشد:

 جدول های اطلاعات داوطلب: مشاهده سه جدول حاوی اطلاعات شخصی داوطلبان قبل از نتیجه آزمون

کد رشته های انتخابی ، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه: مشخص شدن اطلاعات مربوط به کد رشته‌هایی انتخابی داوطلب، رتبه‌ داوطلب و آخرین رتبه قبولی در آن کد رشته

دسترسی مجدد به اطلاعات مورد نیاز جهت مشاهده نتایج کنکور 1401

ممکن است عده ای از داوطلبان به هر دلیلی شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را نداشته باشند و با توجه به آن که برای مشاهده نتایج کنکور به آن نیاز خواهند داشت می توانند از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید.

ارسال درخواست از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

برای ثبت درخواست خود و اعتراض از طریق این بخش از سایت سازمان سنجش، ابتدا باید در سیستم پاسخگویی آن عضو شده و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، تقاضای خود را ارسال کنند.

مرحله اول

وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از بخش چپ سایت، گزینه “ورود به سیستم پاسخگویی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجشمرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

مرحله دوم

در این مرحله، به صفحه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید، هدایت می شوید. در صورتی که قبلا در سایت عضویت داشته اید، بر روی عبارت “ورود به سیستم” کلیک کرده و درخواست خود را مطرح نمایید.

مهم: در صورت عدم عضویت می بایست در سایت ثبت نام کنید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجشمرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

متقاضیان می توانند با وارد شدن به سامانه از طریق پنل کاربری خود و تکمیل نمودن کادر های مربوطه به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی پیدا کنند.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

سازمان سنجش آموزش کشور این امکان را برای داوطلبان فراهم کرده تا بتوانند در صورت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401، درخواست بررسی مجدد نمره خود را در فرصت اعلام شده ارسال نمایند. ثبت درخواست در سازمان سنجش به دو صورت امکان پذیر می باشد.

روش اول

در این روش پس از ورد به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور و طی نمودن مراحل عضویت و یا ورود به سامانه مانند توضیحاتی که در بخش قبل گفته شد، باید در این صفحه گزینه “درخواست جدید” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجشمرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

سپس در این مرحله نوع آزمون خود را که کنکور سراسری می باشد و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجشمرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

اکنون نوع اعتراض و دلایل مستدل خود را ذکر نموده و پس از آن بر روی کلید “تایید” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

روش دوم

 به سامانه darkhast.sanjesh.org که به منظور رسیدگی به درخواست های داوطلبان طراحی شده است، مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. سپس کد ارسال شده به شماره همراه خود را در کادر مشخص شده وارد نموده و سپس تصویر مربوط به درخواست خود را در سامانه بارگذاری نمایید. 

مهم: نتایج اعتراضات و درخواست های شما از طریق آدرس اینترنتی rahgiri.sanjesh.org قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود.

کارنامه سبز کنکور 1401

حدود یک هفته پس از انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری، کارنامه نهایی تحت عنوان کارنامه سبز منتشر می شود که برای برخی از داوطلبان کاربرد خواهد داشت. آن دسته از شرکت کنندگانی که در یکی از انتخاب های خود قبول شده ولی از رشته پذیرفته شده رضایت ندارند، می توانند با استفاده از این کارنامه رشته خود را تغییر دهند.

در این شرایط شما در صورتی می توانید درخواست پذیرش در اولویت های بعدی خود را ثبت نمایید که دانشگاه مبدا (دانشگاهی که در حال حاضر در آن پذیرفته شده اید) و دانشگاه مقصد (یعنی محلی که اولویت بعدی شما بوده و تمایل به پذیرش در آن را دارید.) موافق انتقال باشند، این امکان برای شما فراهم خواهد بود.

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1401

پس از انتشار نتایج نهایی سازمان سنجش طی اعلامیه ای مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری را اطلاع رسانی خواهد کرد. همچنین در این اعلامیه در رابطه با زمان مراجعه به دانشگاه محل قبولی و نحوه نام نویسی نیز صحبت خواهد شد. در ضمن لازم است با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر، از جزئیات مدارک مورد نظر همچون تاییدیه تحصیلی و اطلاعیه های مربوط به ثبت نام ورودی های جدید نیز مطلع شده و یا در صورت نیاز پیش از مراجعه حضوری به ثبت نام اینترنتی بپردازید.

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج نهایی کنکور سراسری هفته آخر شهریور ماه منتشر خواهد شد.

2- چگونه می توانم به کارنامه نهایی آزمون سراسری دسترسی داشته باشم؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به این نتایج دست یافت.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری 1401 وجود دارد؟

بله، شما می توانید به دو روش و مطابق با توضیحات ارائه شده در این مقاله، فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 چه زمانی اعلام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نتایج نهایی کنکور سراسری هفته آخر شهریور ماه منتشر خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "چگونه می توانم به کارنامه نهایی آزمون سراسری دسترسی داشته باشم؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به این نتایج دست یافت." } },{"@type": "Question", "name": "آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری 1401 وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، شما می توانید به دو روش و مطابق با توضیحات ارائه شده در این مقاله، فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب