انواع یاتاقان

انواع یاتاقانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

انواع یاتاقان را از این سایت دریافت کنید.

انواع یاتاقان صنعتی

انواع یاتاقان صنعتی را میتوان به مدل های مختلفی دسته بندی کرد که مهم ترین انها لغزشی و یاتاقان های غلتشی میباشد که روانکاری انها...

انواع یاتاقان صنعتی

مقالات بازرگانی شایسته

انواع یاتاقان صنعتی

rozhin فروردین 21, 1400 بدون نظر

یاتاقان چیست

یاتاقان ها را میتوان مهم ترین قطعه در تجهیزات صنعتی نام برد چراکه  محل استقرار و تکیه گاه شافت، محورها، توپی، و قطعات متحرک میباشند و کارکرد تحمل و یکپارچه سازی  آنها را بر عهده دارند.

یاتاقان ها دسته ای از اتصالات صنعتی هستند که گاهی به شکل دایره مانند و گاهی به شکل پایه دار تولید می شوند. یاتاقان ها از المان های مختلفی تشکیل شده اند و از متریال های بسیار متنوع و در اشکال گوناگونی تولید می شوند. در واقع یاتاقان با نام انگلیسی Bearing دسته بسیار گسترده ای از محصولات صنعتی را شامل می شود بگونه ای که در واقع بلبرینگ و رولبرینگ نیز نوعی یاتاقان می باشند.

انواع یاتاقان صنعتی

گروه صنعتی شایسته عرضه کننده انواع مختلف یاتاقان های پایه دار و یاتاقان بلبرینگ در اشکال مختلف و با شمار فنی های مختلف می باشد. یاتاقان ها اغلب بر روی شافت های دوار و با زاویه اتصال مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که گاهی بعنوان بخشی از سیستم درگیر می شوند و گاهی نیز از طریق پایه بر روی سطوح می نشینند. جنس یاتاقان ها گاهی چدنی (فولاد پر کربن) ، گاهی فولادی و گاهی نیز از استنلس استیل در گرید های مختلف انتخاب می شود که این امر به شرایط کاری یاتاقان در محیط های مختلف و بر روی ماشین آلات مختلف بستگی دارد.

گروه شایسته نمایندگی فروش انواع برند یاتاقان های صنعتی که میتوانید از فروشگاه سایت انواع انرا مشاهده نمایید.

یاتاقان صنعتی

یاتاقان صنعتی  یکی از مهم ترین اجزای ماشین آلات وتجهیزات صنعتی است و کلیدی ترین قطعه دستگاه نامید. یاتاقان وسیله ای است که هدف آن تولید حرکات چرخشی یا دورانی  و در عین حال کم کردن اصطکاک به منظور حرکت آسان، خطی و چرخشی بین سطح آن وسطح دستگاهی است که روی آن نصب می شود.

یاتاقان ها فقط برای صنایع صنعتی کاربردندارند، در واقع آن ها در همه جا در زندگی روزمره ما قرار دارند.کاربرد های یاتاقان در صنف های مختلف نیز وجود دارد  مانند فن، میکسر، ماشین لباسشویی و دستگاه های دیگر هستند.

انواع یاتاقان صنعتی

یاتاقان ها دارای اشکال بسیار متنوعی هستند و شامل انواع بلبرینگ، رولبرینگ، یاتاقان بلبرینگ، یاتاقان های بوش، یاتاقان های لغزیش و انواع دیگر و شکل های متنوع دیگری هستند. از این رو انتخاب یاتاقان مناسب با ماشین آلات نیاز به علم مکانیک و شناخت کامل از مکانیزم کاری ماشین آلات اتصال یاتاقان می باشد. در اغلب موارد انتخاب یاتاقان ها تنها با بکار گیری دفترچه راهنما و بروشور ماشین آلات که توسط تولید کننده ارائه شده است مقدور می باشد. معمولا یاتاقان هارا از روی شماره فنی درج شده بر روی انها میشناسند. و نحوه سفارش نیز به این صورت میباشد که شما از طریق ثبت سفارش و یا تماس با کارشناسان ما میتوانید یاتاقان مورد نظر خود را بیابید.

یاتاقان ها انواع مختلفی دارند مانند یاتاقان های ucp , ucf , uct و… که انواع ان در گروه شایسته تولید و به فروش میرسد. و بر اساس نوع میتوان انها را به انواع لغزشی و غلطشی تقسیم کرد.

یاتاقان صنعتی دارای دسته بندی های زیادی بوده و هر کدام نیز دارای زیر دسته های خاصی می باشد که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

یاتاقان های لغزشی

این نوع یاتاقان ها اصولا تکیه گاهی برای اجزای چرخشی در هر دو جهت می باشند همچنین باعث حفاظ محوری میشوند.

یاتاقان های غلتشی

اجزا تشکیل دهنده یاتاقان های غلتشی دو عدد ریگ و تعدادی ساچمه می باشند.

فروش یاتاقان صنعتی

با وجود یاتاقان در انواع دستگاه و ماشین آلات صنعتی، طول عمر این ماشین آلات بسیار بیشتر می شود. یاتاقان صنعتی باعث می شود که در نقاطی که اصطکاک وجود داشته، بتوان اصطکاک را بسیار کم کرده و یا آن را از بین برد.

یاتاقان UCF یاتاقان UCP یاتاقان UCT یاتاقان UCFL

گروه شایسته با توان تولید و عرضه و فروش انواع یاتاقان های صنعتی در خدمت همکاران عزیز میباشد. جهت خرید میتوانید سفارش خود را به صورت پیش فاکتور و یا به صورت تماس تلفنی با کارشناسان ما پیگیری کنید.

کاربرد انواع یاتاقان ها

عموما یک یاتاقان صنعتی با کیفیت باید از موادی محکم تولید شده باشد تا بتواند به خوبی بارهای شعاعی و محوری را دفع کند. انواع جنس های یاتاقان در گروه شایسته تولید و به فروش میرسد . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در گروه شایسته در ارتباط باشید.

همچنین با توجه به تحمل پذیری بار در جهات مختلف، مدل های مختلفی از یاتاقان صنعتی تولید شده است که هر کدام مناسب یک وسیله و دستگاه خاص می باشد.

نقش اصلی یاتاقان ها در یک دستگاه عبارت است از محلی برای تکیه محور، توپی و همچنین قطعات دارای حرکت می باشد و باید بتواند به خوبی وزن و بار حاصله از آن را تحمل کرده و به عنوان راهنما عمل کند.

اولین نوع دسته بندی یاتاقان صنعتی بر مبنای تحمل پذیری بار شامل یاتاقان های صنعتی شعاعی و محوری می باشد.

دو نوع یاتاقان دیگر نیز وجود دارد که به نام یاتاقان های غلتشی و لغزشی می باشد.

یاتاقان SN

تماس بگیرید

یاتاقان UCT

نمره 5.00 از 5 تماس بگیرید

یاتاقان UCF

نمره 5.00 از 5 تماس بگیرید

یاتاقان UCFL

نمره 5.00 از 5 تماس بگیرید

یاتاقان UCP

نمره 5.00 از 5 تماس بگیرید مقاله قبلی: دنده شانه ای چیست مقاله بعدی:

فروشگاه یاتاقان صنعتی در تهران

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : shayesteh-co.com

انواع یاتاقان

در این مقاله قصد داریم تا به تعریف یاتاقان بپردازیم و انواع یاتاقان ها را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم و نکات مهمی را در مورد انواع آن ها برای شما بیان و ارائه کنیم, پس با ما همراه باشید.

انواع یاتاقان

بوسیله : مدیر فیدارگستر

یاتاقان 1 دیدگاه ژانویه 31, 2020

در این مقاله قصد داریم تا به تعریف یاتاقان بپردازیم و انواع یاتاقان ها را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم و نکات مهمی را در مورد انواع آن ها برای شما بیان و ارائه کنیم, پس با ما همراه باشید.

خرید انواع یاتاقان ها از طریق مراجعه به سایت ما امکان پذیر بوده و می‌توانید آنها را در عین داشتن کیفیت بالا با قیمتی مناسب تهیه نمایید. انواع یاتاقان به دلیل داشتن ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد با دیگری از نظر قیمت دارای تفاوت هایی می باشند. از این رو برای خرید هر یک از آنها باید نوع کارشان را در نظر گرفت تا خریدی با اطمینان داشته باشید.

شما عزیزان می‌ توانید از قیمت محصولاتی نظیر قیمت و فروش و خرید یاتاقان ها از طریق مراجعه به سایت ما با خبر شده و خریدی مطمئن را تجربه کنید.

انواع یاتاقان ها کدام اند؟

یاتاقان ها و یا به عبارت انگلیسی آن Bearing نوعی وسیله‌ ای می باشند که اجازه حرکت نسبی مشخصی را بین دو و یا بیشتر از دو قطعه را می ‌دهند که این حرکات به طور نمونه به صورت چرخش یا حرکت خطی می باشند.

یاتاقان‌ ها می‌ توانند به صورت گسترده‌ ای البته بر طبق حرکتی که مجاز هستند که داشته باشند و یا بر اساس اصول کاریشان و همچنین جهت بار های اعمالی که می ‌توانند تحمل و مقاومت کنند، طبقه‌بندی و دستبه بندی می شوند.

به طور کلی یاتاقان ها را می توان در دو دسته ی اصلی قرار داد که عبارت است از:

یاتاقان لغزشی یاتاقان غلتشی

که در ادامه ی این مطالب به توضیح کامل هر یک خواهیم پرداخت.

یاتاقان های لغزشی چیست؟

این نوع یاتاقان ها اصولا تکیه گاهی برای اجزای چرخشی در هر دو جهت شعاعی و محوری می باشند.

پوستهای به شکل سیلندر از مواد و ابعاد مناسب درون محفظه صلب قرار گرفته و محافظ شعاعی را ایجاد می کنند.

ریگ های صلبی نیز در محفظه یاتاقان قرار گرفته و محافظ محوری را ایجاد می کنند.

یاتاقان های غلتشی چیست؟

اجزا تشکیل دهنده یاتاقان های غلتشی دو عدد ریگ و تعدادی ساچمه می باشند.

این اجزا به طور مماس و به اندازه بین حلقه ها قرار دارند.

همچنین معمولا از قفسی ساخته شده از صفحات موازی برنجی یا پلاستیکی جهت جداسازی ساچمه ها استفاده می شود.

انواع یاتاقان

چه عواملی می تواند موجب معیوب شدن یاتاقان های لغزشی شود؟

در صورتی که این قطعات به طور مناسب روغن کاری نشوند عمرشان کوتاه خواهد شد.

باید از روانساز با کیفیت استفاده کرده و به تعداد دفعات تعویض روغن دقت کنید.

گاهی ممکن است خنک کاری با مشکل مواجه شود و یا اپراتور به درستی شیر مستقیم مایع خنک کننده را پیش از راه اندازی پمپ باز نکند.

این امر موجب خنک کاری نامناسب روانساز شده و یاتاقان را معیوب می کند.

در صورتی که پیچ های نگهدارنده ی پایه یاتاقان به اندازه کافی سفت نشده باشند، در کارکرد آن اختلال ایجاد خواهد شد.

شل بودن پیچ ها موجب می شود یاتاقان به قدری از محور خود جا به جا شود که تمام بار ها روی رینگ های پروانه یا آب بند وارد شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، عوامل متعدد دیگری نیز در به وجود آمدن این مشکل نقش دارند که در مقالات بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با نکاتی در مورد روانکاری یاتاقان های غلتشی:

در صورتی که یاتاقان ها به خوبی روانکاری نشوند، به سرعت دچار فرسودگی خواهند شد.

روان کاری بیش از حد این قطعات عواقبی را به همراه خواهد داشت.

روان کاری زیاد موجب می شود عمر یاتاقان کوتاه شود، یاتاقان داغ شده و خیلی سریع باعث معیوب شدن آن می شود.

این اختلال ها در اثر موارد زیر می توانند ایجاد شوند:

عدم وجود روان ساز درون محفظه یاتاقان ها

در صورتی که درون خود روانساز و یا محفظه آب وجود داشته باشد.

حلقه ساچمه ها جلای خود را از دست می دهند.

روی شیار ها و ساچمه ها پریدگی ایجاد می شود.

روی حلقه ها خراش های نازک ایجاد می شود.

در صورت عدم وجود روانساز حرارت زیادی تولید می شود.

برای پیشگیری از موارد فوق پیشنهاد می شود که عمل روانکاری با استفاده از گریس و روغن انجام شود.

درباره شرکت فیدارگستر و وب سایت آن:

بازرگانی بلبرینگ فیدارگستر علاوه بر فروش بلبرینگ اعم از انواع بلبرینگ SKF و یا انواع بلبرینگ FAG و یا بلبرینگ Nachi، محصولات صنعتی دیگری را مانند انواع روغن صنعتی،انواع زنجیر صنعتی، نخ نسوز، بلبرینگ صنعتی و … را با داشتن استاندارد های کافی و قیمت مناسب و کیفیت بالا به شما عزیزان عرضه می کند.

با مراجعه به صفحه محصولات وب سایت ما، انواع یاتاقان ها و بلبرینگ های صنعتی و سایر محصولات شرکت ما را به همراه ویژگی و قیمت های آن ها مشاهده کنید و به صورت مجازی و یا حضوری خرید مطمئنی را با ما تجربه کنید.

مراجعه به سایت ما امکان خرید بلبرینگ اس کا اف که از جمله بهترین انواع بلبرینگ با بالا ترین کیفیت و‌ در عین داشتن اصالت کالا می باشد را با بهترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد.

همچنین خرید انواع بلبرینگ ها نظیر بلبرینگ skf که از جمله بهترین نوع این قطعات صنعتی است را می توانید از طریق مراجعه به سایت ما خریداری نمایید که خوشبختانه امکان تهیه آنها به صورت آنلاین نیز وجود دارد. از این رو‌ می‌ توانید آنها را در سراسر کشور تحویل بگیرید.

همچنین با مراجعه به صفحه تماس با ما، می توانید با مشاوران متخصص ما در این زمینه ارتباط گرفته و سوالات خود را پرسیده و از راهنمایی آنها بهره مند شوید.

جهت مطالعه ی بیشتر در مورد انواع محصولات صنعتی شرکت فیدارگستر ما را در بازرگانی بلبرینگ سوزنی فیدارگستر دنبال کنید…

Spread the love

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fidargostar.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب