مصاحبه تخصصی فرهنگیان

مصاحبه تخصصی فرهنگیانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

مصاحبه تخصصی فرهنگیان را از این سایت دریافت کنید.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 + نحوه مصاحبه فرهنگیان

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 ، نحوه مصاحبه و شرایط پذیرش در این مقاله ارائه شده است. نکات مهم روز مصاحبه فرهنگیان . با ما همراه باشید.

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله علمی آموزشی سعی دارد به مبحث سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402 بپردازد.  تحصیل در دانشگاه تربیت معلم همواره پر تقاضا بوده و رشته های مختلف و متنوعی در مقاطع مختلف دانشگاه تربیت معلم ارائه می شوند که مناسب برای داوطلبین با شرایط و علایق خاص می باشد. شما می‌توانید تمامی نکات کاربردی سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402 را در سایت مشاور گروپ مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید با کارشناسان مشاور گروپ مشورت نمایید. با ما همراه باشید.

انتقال و جابجایی در میان پردیس های دانشگاه فرهنگیان ممنوع می باشد. 

سر فصل ها

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

نکات مهم پیرامون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

شرایط لازم برای پذیرش در مصاحبه فرهنگیان 1401

ویژگی های اعضای گروه مصاحبه گر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402

سوالات مصاحبه فرهنگیان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

✔️برای دانلود نمونه سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به کجا مراجعه کنیم ؟

✔️زمان انجام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان معمولا چه موقع است؟

✔️مولفه های مورد نظر مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در سال 1401 چه تغییراتی خواهد داشت؟

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری 1401 - 1402 در دو بخش مجزا صورت خواهد گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402  طبق شیوه نامه ابلاغی و اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی با اهداف زیر برگزار می شود:

ارزیابی توانمندی ها و تشخیص میزان قابلیت های فردی داوطلبان در راستای حرفه معلمی

شناخت میزان انگیزه و علاقه مندی آنان  و

تشخیص و ارزیابی میزان شناخت و سطح انتظارات داوطلبان از حرفه معلمی

امکان تغییر رشته تحصیلی، تغییر اولویت، تغییر دوره تحصیلی و انتقال و جابجایی بین دانشگاه ها هنگام ورود یا در طول تحصیل وجود نخواهد داشت.نحوه اعتراض به دعوت نشدن مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم کنکور مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد، فقط یک بار انجام می شود و قابل تکرار نیست. اگرچه داوطلبی در روزی که برای مصاحبه در نظر گرفته شده است در محل مصاحبه حاضر نباشد، فرصت دیگری برای مصاحبه نخواهد داشت. این در صورتی است که حتی اگر داوطلب دلیل موجهی هم برای عدم حضور خود بیاورد، قابل قبول نخواهد بود. اما در مواقعی ستاد هر استانی برای غایبین مصاحبه یک زمان دیگری تعیین می نماید که در این صورت داوطلبان می توانند از این فرصت استفاده نمایند و در مصاحبه شرکت کنند.

نکات مهم پیرامون مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

عدم حضور در محل مصاحبه و سایر مراحل گزینش به منزله انصراف داوطلب تقی می شود و مسئولیت آن نیز بر عهده داوطلب خواهد بود.

آن دسته از افرادی که صلاحیت های تخصصی یا عمومی آنها مورد تایید آموزش و پرورش نباشد از فرآیند گزینش نهایی برای مصاحبه حذف می شوند.

انجام مصاحبه مجدد یا تمدید زمان مصاحبه تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نخواهد بود.

انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در استان محل اقامت صورت می گیرد.

جهت دریافت مشاوره تضمینی برای قبولی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان همین حالا با کارشناسان اختصاصی این زمینه در مجموعه بزرگ مشاور گروپ تماس بگیرید.

شرایط لازم برای پذیرش در مصاحبه فرهنگیان 1401

ویژگی های شخصیتی، روان شناختی داوطلب و انطباق و سازگاری آن با حرفه معلمی

ویژگی های اجتماعی داوطلب و انطباق و سازگاری آن با حرفه معلمی

استعداد داوطلب برای شغل معلمی

انگیزه و علاقه مندی داوطلب به شغل معلمی

سلامت و ویژگی های جسمانی داوطلب (بر اساس نتایج حاصل از معاینات پزشکی)

کسب تراز 6500 و بالاتر

داشتن حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم

داشتن حداکثر سن 24 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ١۴٠١شرایط جدید پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال 1401

ویژگی های اعضای گروه مصاحبه گر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402

گروه مصاحبه گر در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1401 - 1402 مرکب از یک متخصص گروه علوم تربیتی، یک متخصص گروه روانشناسی و راهنمایی و یک متخصص از گروه علوم انسانی با شرایط مندرج ذیل می باشد.

داشتن مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر در رشته های تحصیلی علوم تربیتی (کلیه گرایش ها) روان شناسی یا مشاوره و راهنمایی (کلیه گرایش ها، دارای نظام روانشناسی از سازمان روانشناسی و مشاوره ترجیحاً دارای پروانه اشتغال از سازمان مربوطه)

ترجیحاً دارای حداقل 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق و دانشگاه های تربیت دبیر)

براساس مفاد شیوه نامه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان؛ تمهید مقدمات مصاحبه، همکاری با روسای پردیس های مجری، تایید اولیه مصاحبه گران و عوامل اجرایی، انتخاب ۲پزشک معتمد، هماهنگی با هسته گزینش و اطلاع رسانی به موقع به داوطلبان واجد شرایط، از جمله وظایف کارگروه اجرایی مصاحبه در استان هاست .

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : moshavergroup.com

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

در این مقاله به بررسی سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پرداخته شده و لینک دانلود نمونه سوالات مصاحبه این دانشگاه در متن مقاله قرار داه شده است .

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

یکی از مهم ترین مراحل پذیرش دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم سابق، مصاحبه است. سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در واقع برای سنجش توانایی ‌های علمی و آموزشی و بررسی سلامت جسمی و روانی متقاضیان برای شغل معلمی بوده که توسط هسته های گزینش هر استان صورت می گیرد.

برای مشاوره مصاحبه های دانشگاه فرهنگیان کنکور ۱۴۰۱

برای مشاوره مصاحبه های دانشگاه فرهنگیان کنکور ۱۴۰۱

امروزه مقوله پذیرش در دانشگاه های تربیت معلم سابق به یکی از بزرگ ترین دغدغه های داوطلبان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه ها تبدیل شده است. آیا می دانید سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کنکور 1401 که در پیش دارید چه خواهد بود... .

پذیرش دانشگاه فرهنگیان از دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه تشکیل شده که کسب نمره خوب و قابل قبول در هر مرحله اساس قبولی نهایی در دانشگاه دلخواه است. بعد از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، اسامی دو برابر ظرفیت دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان منتشر می شود و علاقمندان لازم است بر این اساس خود را برای حضور در یک رقابت تنگانگ آماده کنند.

با توجه به تاثیر جلسه مصاحبه در پذیرش نهایی این دانشگاه ها، در این مقاله به بررسی سوالات متداول و دانلود رایگان سوالات و نکات طلائی موفقیت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کنکور ۱۴۰۱ به همراه جواب این سوالات پرداخته ایم.

راهنمای عمومی در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

برای روز مصاحبه حتما با یک دست لباس تمیز و مرتب سر جلسه حاضر شوید. آقایان بهتر است با لباس رسمی و خانم ها با حجاب کامل حضور داشته باشند. برای مصاحبه شاید داشتن پوشش چادر لزومی نداشته باشد، اما اگر حجابتان کامل باشد (مخصوصا شهرهای کوچک) خیلی بهتر و موجه تر نشان داده می شوید.

ممکن است زمانی که وارد ساختمانی که مصاحبه در آن انجام می شود، شوید چند دقیقه ای یا حتی چند ساعتی لازم باشد که منتظر بمانید. در این لحظات هرگز سعی نکنید از جو داخل اتاق مصاحبه سر در بیاورید. یعنی داخل اتاق سرک بکشید یا از کسانی که از جلسه خارج می شود سعی در پرسیدن سوالات داشته باشید زیرا معمولا محوطه سالن انتظار با دوربین کنترل می شود.

حتما بخوانید: زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

معمولا عده ای در جلسه مصاحبه دانشگاه های فرهنگیان حضور "نیمه وقت" دارند. یعنی رفتار شما را در بیرون از اتاق مصاحبه زیر نظر دارند و به تیم مصاحبه انتقال می دهند. پس لحظاتی که بیرون از اتاق مصاحبه منتظر هستید خود را سرگرم کاری مثل کتاب خواندن کنید هرچند بد نیست که حواستان به دور و برتان باشد ولی کاری نکنید که توجهات روی شما جلب شود.

وقتی اسمتان خوانده شد و وارد جلسه مصاحبه دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کنکور 1401 شدید با آرامش و اعتماد به نفس وارد اتاق شده و به حضار سلام دهید. "هرگز به سمت کسی نرفته و دستتان را سمت کسی دراز نکنید ". این اشتباهی است که خیلی ها در مصاحبه مرتکب می شوند اطلاع از این روابط سازمانی باعث می شود موجه تر و معقول تر نشان داده شوید.

معمولا همان کنار درب ورودی و مقابل افراد مصاحبه کننده صندلی ای برای نشستن شما قرار داده شده، اگر صندلی را پیدا نکردید به حضار جلسه توجه داشته باشید تا شما را راهنمایی کنند که کجا بنشینید.

ابتدا از شما خواسته می شود که خودتان را معرفی کنید. حتما در منزل چندین بار این کار را تمرین کنید تا خودتان را در چند جمله کوتاه به خوبی معرفی کنید. از این مرحله به بعد سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان آغاز می شود.

حتما بخوانید: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

بررسی سوالات عمومی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

اطلاع از کلیت سوالات احتمالی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کنکور 1401،  می تواند در سپری کردن یک جلسه مصاحبه خوب داوطلبان را یاری دهد. سوالاتی که احتمال دارد در جلسه آزمون پرسیده شود به شرح زیر است:

در سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در وهله اول می خواهند خودتان را در چند جمله توصیف کنید و دلیلش هم بحث روانشناسی است. معمولا در سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان از شما می خواهند چند مورد از ویژگی های اخلاقی برجسته خود را معرفی کنید. سعی نکنید که خودتان را پسر پیغمبر معرفی کنید ولی زیادی هم لازم نیست خودمانی شوید و هرچیزی که در مورد خودتان است را روی دایره بریزید! هر ویژگی ای که از خودتان بگویید در سوالات مصاحبه ممکن است درمورش از شما پرسیده شود.

یعنی مثلا اگر خودتان را فردی سخت کوش می دانید ممکن است بپرسند مگر چکاری کرده ای که به خودت می گویی سخت کوش؟ پس در مصاحبه سعی کنید چند تا از ویژگی های خودتان را که خیلی برجسته است و ایرادی هم حساب نمی شود به همراه دلیلتان برای ذکر این ویژگی به یاد داشته باشید. ترجیحا در جواب سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، از ذکر ویژگی های منفی مثل عصبانیت، ترس، افسردگی یا امثالهم دوری کنید و گرنه باید از شانس قبولی در این مصاحبه هم دوری کنید!

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب