عکس پرچم هلند

عکس پرچم هلندمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

عکس پرچم هلند را از این سایت دریافت کنید.

کشور هلند

کشور هلند، معروف به کشور گل، کشوری جذاب و کوچک است. اینجا، مطالبی درباره مفهوم پرچم، نقشه، مردم، اقتصاد، آمستردام و همچنین جاذبه های گردشگری هلند آورده ایم.

هلند

کشور هلند (به زبان هلندی به معنای سرزمین پست)، کشوری کوچک و جذاب در اروپا است. هلند به دلیل اقلیم و آب و هوای مناسب و همچنین تنوع زیاد گل به کشور گل نیز شهرت دارد. این کشور همچنین دارای مناظر و چشم اندازهای زیبای بیشماری است که آن از به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل کرده است.

معنی و مفهموم پرچم هلند

در گذشته پرچم کشور هلند شامل سه نوار افقی به رنگ های نارنجی، سفید و آبی بود. امروزه رنگ نارنجی به رنگ قرمز تغییر یافته است. دلیل این تغییر را می توان مشخص تر بودن رنگ قرمز در کشتی رانی دانست. پرچم کشور هلند نیز سمبل آزادی برای این کشور می باشد.

برای سفر به کشور هلند، نیازمند دریافت وقت از سفارت هلند هستید.

در صورت تمایل به انجام خدمان تعیین وقت توسط پارت ویزا، تماس بگیرید: 02186043219-02186044395

نقشه کشور هلند

همانطور که در ابتدا نیز به این موضوع شد، هلند کشوری مسطح و هموار می باشد که حدود نیمی از مساحت این کشور تنها یک متر از سطح دریا ارتفاع دارد. تنها بخشی از جنوب شرقی این کشور و مرکز دارای تپه هایی هستند که ارتفاع آن ها نیز به بیش از 321 متر نمی رسد. همسایگان این کشور از شرق آلمان، از جنوب بلژیک و از غرب بریتانیا می باشند.

پایتخت

پایتخت هلند، آمستردام می باشد. آمستردام را می توان یکی از محبوبترین مقاصد گرشگری در دنیا دانست. این شهر بر روی آب ساخته شده است و دارای 165 کانال می باشد که آب آنها بسیار تمیز است. از چشم اندازهای آمستردام می توان به خانه های قایقی اشاره کرد که صاحبان آن ها روی آب زندگی می کنند. همچنین این شهر دارای تعداد زیادی (1500) کافه نیز می باشد و مردم این شهر دارای دومین جایگاه مصرف قهوه در جهان می باشند.

آب و هوای هلند

آب و هوای کشور هلند، در بیشتر مناطق تقریبا یکسان است و می توان را به آب و هوای شمال ایران تشبیه کرد. هلند را همچنین می توان یکی از پربارش ترین کشورهای دنیا دانست. از جاذبه های گردشگری هلند می توانبه باران های پودری این کشور اشاره کرد که مشابه آن در ایران وجود ندارد.

مردم هلند

جمعیت

براساس آمار قابل استناد سال 2017، جمعیت هلند معادل 17.08 میلیون نفر است. همچنین گفتنی است حدود 30000 نفر از جمعیت این کشور را ایرانسان تشکیل داده اند. نرخ رشد جمعیت در هلند نیز معادل 0.39 درصد می باشد. امید به زندگی برای مردان 79.3 و برای زنان 83.7 سال می باشد. مردم هلند همچنین بلند قد ترین مردم دنیا به شمار می روند.

نژاد

براساس آمار قابل استناد سال، ترکیب نژادی در هلند به شرح زیر است:

هلندی ها : 76% ترک ها : 2.35% مراکشی ها : 2.31% هندی ها : 2.10% آلمان ها : 2.06% سورینامی ها : 2.05%

دین

براساس آمار، در سال 2015 تقریبا 50 درصد مردم هلند اعتقاد مذهبی ندارند. و دین مابقی آن ها به شرح زیر است :

مسیحیان : 43 درصد مسلمانان : 4.6 درصد هندو : 0.6 درصد بودایی : 0.4 درصد

زبان

زبان رسمی مردم هلند، هلندی می باشد. این زبان دارای ریشه ژرمن است و از این رو شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد. نکته جالب درباره مردم هلند، علاقه آن ها به یادگیری زبان های دیگر می باشد. به طوری که بیش از 90 درصد مرم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند.

اقتصاد هلند

زیر بنای اقتصادی

هلند، برخلاف کوچک بودن سهم زیاد و غیر قابل انکاری در تجارت و بانکداری جهانی دارد. از مهم ترین شرکای تجاری این کشور، کشورهای اتحادیه اروپا هستند. می توان گفت دامداری و کشاورزی نیز از پایه های اقتصاد ای کشور است. هلند همچنین دارای ذخایر نفتی و گازی نیز می باشد که بخشی از آن ها را نیز صادر می کند. همچنین گفتنی است، کشور هلند رتبه اول جهانی در پرورش و تجارت گل را به خود اختصاص داده است.

واحد پول هلند

تا قبل از سال 2002، واحد پول رسمی این کشور “گیلدر” بود اما بعد از آن یکای پول رایج این کشور به “یورو” تغییر پیدا کرد.

دریافت وقت از سفارت کشور آلمان

مکان های دیدنی هلند

باغ گیاه شناسی آمستردام

این باغ گیاه شناسی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی دنیا به شمار می رود. این باغ در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار این کشور نیز می باشد.

باغ گل کوکنهوف

اگر در بهار عازم هلند هستید، حتما از این باغ گل اعجاب انگیز دیدن کنید. این باغ از معروف ترین باغ های گل دنیا می باشد که تنوع رنگ و گل های آن بی تردید نظر هر گردشگری را به خود جلب خواهد کرد.

کانال های آبی آمستردام

آمستردام به سبب این کانال های آبی، به وینز شمال اروپا تشبیه می شود. اینکانال ها را می توان نماد آمستردام دانست. گفتنی است نام این کانال های آبی در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

موزه ونگوگ

این موزه شامل بزرگترین و کامل ترین مجموعه از آثار نقاشی ونسان ونگوگ در دنیا می باشد. این مکان برای علاقه مندان به هنر و نقاشی مقصدی بسیار جالب توجه می باشد.

بیمه مسافرتی سلامت سامان

بهترین سوغات هلند

کفش های چوبی کلومپن

از قدیمیترین سوغات این شهر می توان به این کفش ها اشاره کرد که سایز آن ها می تواند از یک جا سوئیچی تا یک کفش واقعی، متنوع باشد. قدمت این محصول به قرت 13 باز می گردد.

آسیاب بادی

در کنار گل لاله، آسیاب بادی نماد دیگری از هلند می باشد. این سوغات نیز در تمام فروشگاه های این کشور یافت می شود.

پازل

مجموعه پازل های “والدو کجاست” اثر هنرمند یان وان هاستئن، سوغاتی بسیار دیدنی و سرگرم کننده هستند.

ظروف سفالی دلفت

این ظروف سفالی و سرامیکی با طرح هایی به رنگ سفید و آبی از بهترین سوغات این شهر می باشد. قدمت این سوغات به قرن 16 برمی گردد.

دراپ

دراپ یا همان شیرین بیان در انواع سفت، نرم، شور، شیرین موجود است. این خوراکی یکی از خوراکی های پرطرفدار در هلند به شمار می رود.

پیاز گل لاله

گردشگران زیادی، سبدی از گل لاله و یا حتی بذر ین گل را به عنوان سوعات با خودشان به خانه می برند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.partvisa.com

پرچم پادشاهی هلند

پرچم پادشاهی هلند

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

The Netherlands

نام Flag of the Kingdom of the Netherlands

کاربرد پرچم زمینی و دریایی ملی

تناسب ۲:۳

پذیرفته‌شده ۱۹ فوریه ۱۹۳۷.

طرح A horizontal tricolour of red, white, and blue.

گونه دیگر از پرچم پادشاهی هلند

نام The "Prinsengeus", the naval jack of the Netherlands.[۱]

کاربرد پرچم دریایی نظامی

تناسب ۲:۳

گونه دیگر از پرچم پادشاهی هلند

نام Royal Standard of the Netherlands

تناسب ۱:۱

پذیرفته‌شده ۲۷ اوت ۱۹۰۸.

طرح A square orange flag, divided in four quarters by a nassau-blue cross with the small coat of arms of the Kingdom, surmounted by a royal crown and surrounded by the insignia of the Grand Cross of the Order of Willem. Each quarter shows a bugle-horn which originates in arms of the Principality of Orange.

پرچم پادشاهی هلند برای اولین بار در ۱۹ فوریه ۱۹۳۷ به رسمیت شناخته شد. به عنوان پرچم ملی و نشان ملی شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۲:۳ می‌باشد. ترکیب رنگ این پرچم به صورت سه نوار افقی به ترتیب از بالا قرمز، سفید و آبی می‌باشد. این پرچم علاوه بر کشور هلند، بر پرچم جزیره‌هایی همچون آنتیل هلند استفاده می‌شود. پیشتر این پرچم در کشور اندونزی، مستعمره سابق هلند استفاده می‌شد اما در سال ۱۹۴۵ و با کودتای احمد سوکارنو و استقلال اندونزی، نقش پرچم هلند در حکومت جدید اندونزی حذف شد.

تاریخچه[ویرایش]

پرچم‌های دیگر[ویرایش]

تاریخچه[ویرایش] پرچم‌های دیگر[ویرایش] جستارهای وابسته[ویرایش]

پادشاهی هلند کشورهای جهان

فهرست سرودهای ملی کشورها

فهرست شعارهای ملی

منابع[ویرایش]

↑ "Maritieme kalender (۲۰ آوریل ۱۹۳۱)" (به هلندی). Nederlands Scheepvaartmuseum. Archived from the original on 14 September 2012. Retrieved 26 August 2010. {{cite web}}: Check date values in: |accessdate= (help)

ویکی‌پدیای انگلیسی نبو پرچم‌های اروپا کشورهای مستقل

جمهوری آذربایجان آلبانی آلمان آندورا اتریش ارمنستان اسپانیا استونی اسلواکی اسلوونی اوکراین ایتالیا جمهوری ایرلند ایسلند بریتانیا (* انگلستان* ایرلند شمالی* اسکاتلند* ولز) بلاروس بلژیک بلغارستان بوسنی و هرزگوین پرتغال ترکیه جمهوری چک دانمارک روسیه رومانی سان مارینو سوئد سوئیس صربستان فرانسه فنلاند قبرس قزاقستان کرواسی گرجستان لتونی لوکزامبورگ لهستان لیتوانی لیختن‌اشتاین مالت مجارستان مقدونیه مولداوی موناکو مونته‌نگرو نروژ • واتیکان هلند یونان

واحدهای سیاسی کم‌رسمیت

آبخاز اوستیای جنوبی ترنسنیستریا قبرس شمالی جمهوری آرتساخ کوزوو

متعلقات و دیگر قلمروها

آزور جزایر آلند جبل طارق جرزی سوالبارد جزایر فارو گرنزی مادیرا جزیره من یان ماین

نهاد مرتبط اتحادیه اروپا

رده‌ها: پرچم کشورهاپرچم‌های معرفی‌شده‌های ۱۹۳۷ (میلادی)پرچم‌های هلندنمادهای ملی هلند

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب