شرایط ثبت نام دانشگاه الزهرا 1401شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه الزهرا 1400شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه الزهرا 1400شرایط ثبت نام دانشگاه الزهرا 1401
دانشگاه الزهرا(س) یکی از دانشگاه های معتبر در استان تهران و ویژه متقضیان خانم می باشد. این دانشگاه دارای چندین دانشکده با نام های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، علوم مدیریت و اقتصاد درآمد، علوم تربیتی و روانشناسی، تربیت بدنی، فنی مهندسی است که در طی سالیان مختلف تاسیس شده اند. دانشگاه الزهرا (س) از لحاظ رتبه علمی جزو دانشگاه های سطح بالای کشور محسوب می شود و تنها متقاضیانی می توانند وارد این دانشگاه شوند که رتبه مطلوبی را کسب نموده باشند.

داوطلبانی مجاز به تحصیل در دانشگاه الزهرا خواهند بود که تراز و رتبه مناسبی را در کنکور سراسری کسب نموده باشند.

شرایط ثبت نام در دانشگاه الزهرا 1401

متقاضیان پذیرش در این دانشگاه می بایست دارای شرایط ثبت نام کنکور سراسری بوده و رتبه مناسبی را برای پذیرش در رشته های این دانشگاه کسب نمایند. به طور کلی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی این دانشگاه شده باشند، از نظر دارا بودن شرایط زیر بررسی می شوند.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی کشور نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر عدم سوء پیشینه کیفری عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 که تا 31 شهریور 1401 دریافت شود. دانشجویان مقطع کاردانی در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که مدرک کاردانی خود را حداکثر تا 31 شهریور 1401 دریافت نماید. داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش غیرپزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به شرکت در کنکور هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 و یا 30 بهمن 1401 دریافت نمایند، لذا این دسته از متقاضیان در زمان ثبت نام ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود هستند. داوطلب در زمان ثبت نام نباید دانشجوی دوره های روزانه باشد. افرادی که در سال 98 و قبل از آن در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده اند و قصد شرکت مجدد در کنکور را دارند باید حداکثر تا 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه انصراف دهند. آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سال 1401 مجاز به تحصیل در یکی از دانشگاه های روزانه شده اند، نمی توانند در رشته های روزانه کنکور سال 1401 شرکت کنند مگر این که علاقه مند به تحصیل در رشته های غیر روزانه باشند. دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی و… (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان)، می توانند بدون انصراف از دانشگاه، در کنکور سراسری 1401 شرکت نمایند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت در کنکور و قبل از ثبت نام در رشته محل جدید می بایست از دانشگاه قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط به آن را به موسسه پذیرنده ارائه نمایند. متاضیان (آقا) نباید از نظر سازمان نظام وظیفه محکوم به ممنوعیت تحصیل از باشند. داوطلبان آقا می بایست گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) خود را دریافت کرده باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام غیرحضوری دانشگاه الزهرا 1401

پس از پذیرفته شدن در دانشگاه الزهرا، اولین قدم ثبت نام الکترونیکی در سایت این دانشگاه به آدرس alzahra.ac.ir می باشد. در نتیجه این فرآیند برای داوطلب یک گواهی ثبت نام الکترونیکی صادر می گردد که ارائه این گواهی جهت تکمیل نام نویسی الزامی می باشد. در طی این روند، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد بارگذاری صحیح مدارک خواسته شده می باشد که این مدارک در فهرست زیر ذکر شده اند.

شناسنامه داوطلب (کپی از صفحه توضیحات درصورت وجود آن) کارت ملی (صفحات پشت و رو در یک فایل) اسکن اصل گواهی نامه پایان دوره پیش دانشگاهی دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه گواهینامه دوره پیش دانشگاهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم) عکس 4*3 تمام رخ سال جاری کاربرگ اظهار آگاهی و موافقت دانشجو با مقررات و آیین نامه آموزشی دانشگاه (این کاربرگ را باید از سایت دانشگاه دریافت کنید) ارائه مدارک ایثارگری برای دانشجویان شاهد و ایثارگر پرداخت هزینه صدور کارت دانشجویی به حساب دانشگاه الزهرا دانشجویانی که به هر دلیل قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را ندارند حداکثر تا 3 هفته بعد از زمان ثبت نام مهلت دارند اعلام انصراف کنند، در غیر این صورت هزینه سنوات روزانه برای آن ها منظور می شود. تکمیل فرم سلامت جسم و روان

شایان توجه است که داوطلبان برای ثبت نام غیرحضوری نیاز به نام کاربری و رمز عبور خواهند داشت که نام کاربری همان شماره داوطلبی دانشجو و رمز عبور شماره شناسنامه یا کد ملی او می باشد. داوطلب می بایست هزینه کارت دانشجویی را در هنگام ثبت نام غیرحضوری پرداخت نماید و در زمان مراجعه حضوری کارت خود را از آموزش دانشکده مورد نظر تحویل بگیرد.

ثبت نام حضوری

در موعد مقرر که از طریق سایت رسمی دانشگاه الزهرا اعلام خواهد شد، فرد می بایست به همراه مدارک خود که در ادامه بیان کرده ایم، برای تکمیل ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه نماید. توجه داشته باید که برای ثبت نام و تشکیل پرونده حتما اصل مدارک را ارائه نمایید.

کپی و اصل صفحه اول شناسنامه داوطلب (کپی از صفحه توضیحات درصورت وجود توضیحات) کپی و اصل کارت ملی (صفحات پشت و رو در یک فایل) گواهی نامه پایان دوره پیش دانشگاهی دیپلم دوره چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه گواهینامه دوره پیش دانشگاهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم) عکس 4*3 تمام رخ سال جاری اصل کاربرگ اظهار آگاهی و موافقت دانشجو با مقررات و آیین نامه آموزشی دانشگاه (این کاربرگ را می توانید از سایت دانشگاه دریافت کنید) ارائه اصل مدارک ایثارگری برای دانشجویان شاهد و ایثارگر فیش پرداخت هزینه صدور کارت دانشجویی به حساب دانشگاه الزهرا اصل فرم سلامت روان و جسم ارائه اصل گواهی پیش دانشگاهی، دیپلم و اعلام درخواست تاییدیه تحصیلی (برای دریافت تاییدیه تحصیلی می توانید از مشاوران ایران مشاوره کمک بگیرید)

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه الزهرا 1401

برای اطلاع از این که معمولا چه رشته هایی در دانشگاه الزهرا ارائه می شوند، می بایست به دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 مراجعه نمایید. اما با توجه به این که این دفترچه هنوز منتشر نشده است، تعدادی از رشته های ارائه شده در دفترچه سال گذشته را به تفکیک گروه های آزمایشی فراهم آورده ایم.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه الزهرا 1401

دانشکده الهیات رشته علوم قرآن و حدیث
رشته فلسفه و حکمت اسلامی
رشته تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
رشته ادیان و عرفان
رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی
گروه معارف اسلامی
دانشکده ادبیات  تاریخ
تاریخ اسلام
زبان و ادبیات عرب
مترجمی زبان عربی
زبان و ادبیات انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان روسی
زبان شناسی همگانی
آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
زبان و ادبیات فارسی
ادبیات عرفانی
مترجمی زبان فرانسه
تاریخ ایران اسلامی
دانشکده تربیت بدنی  علوم ورزشی / علوم زیستی ورزش / علوم انسانی ورزش
رفتار حرکتی / یادگیری و کنترل حرکتی / رشد حرکتی / آموزش تربیت بدنی
فیزیولوژی ورزشی / فیزولوژی ورزشی کاربردی / فیزویولوژی فعالیت ورزشی محض
مدیریت ورزشی /  مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی / مدیریت بازاریابی در ورزش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی
دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی اقتصاد
حسابداری
جقوق
علوم اجتماعی
مدیریت
مطالعات زنان و خانواده
دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی روان شناسی بالینی
روان شناسی
روان شناسی تربیتی
علم اطلاعات و دانش شناسی
آموزش و پروروش پیش دبستانی و دبستان
مدیریت و برنامه ریزی آموزشی
مدیریرت آموزشی
تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش
آموزش و پرورش
برنامه ریزی درسی
دانشکده علوم ریاضی  ریاضیات وکاربردها
آمار و کاربردها
علوم کامپیوتر
ریاضی محض
ریاضی کاربردی
آمار ریاضی
ریاضی
دانشکده علوم زیستی میکروبیولوژی
علوم گیاهی
فیزیولوژی گیاهی
بیوتکنولوژی
زیست فناوری میکروبی
بیوشیمی
بیوفیزیک
دانشکده فیزیک شیمی فیزیک
شیمی
دانشکده فنی و مهندسی  صنایع
کامپیوتر
برق
مکانیک
عمران
سیتسم های انرژی
مهندسی فناوری اطلاعات
دانشکده هنر ارتباط تصویری
پژوهش هنر
صنایع دستی
طراحی صنعتی
طراحی پارچه
طراحی لباس
طراحی پارپه و لباس
کتابت و نگارگری
نقاشی

طبیعتا رشته های ارائه شده در این دانشگاه فراتر از موارد فوق می باشد. شما می توانید برای اطلاع از سایر رشته ها، به دفترچه مذکور مراجعه نمایید. دسترسی به این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و همچنین لینک موجود در جدول زیر ممکن می گردد. تا زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شما می توانید با استفاده از دفترچه سال گذشته تا حدودی با مندرجات آن به خصوص رشته های ارائه شده آشنا شوید.

دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری 1401
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ریاضی 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته هنر و زبان های خارجی 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 (بخش پیوست)

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه شماره 1 دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه شماره 2 دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه شماره 3 دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 1401

(جهت دانلود فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1401 داوطلبانی که بر اساس رتبه و امتیازات مندرج در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته کنکور 1401 در دوره های مورد نظر شده باشند، می توانند با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 از رشته های ارائه شده در دانشگاه دلخواه مطلع شوند. متقاضیانی که کد رشته های مدنظر را از میان رشته های موجود در دانشگاه الزهرا انتخاب می کنند، در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده می بایست در دو مرحله به نام نویسی بپردازند.

وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلبان پس از انتشار نتایج نهایی کنکور 1401 مشخص می گردد. جهت اطلاع از زمان و نحوه دسترسی به این نتایج و همچنین کسب آگاهی بیشتر در خصوص هر یک از موارد عنوان شده می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

شرایط دریافت خوابگاه دانشگاه الزهرا 1401

داشتن خوابگاه برای بسیاری از دانشجویان یکی از مسائل مهم تلقی می شود که باید بگوییم دانشگاه الزهرا از این ویژگی برخودار می باشد. گرفتن خوابگاه مخصوصا برای پذیرفته شدگان این دانشگاه که بانوان را شامل می شود دارای شرایط مخصوص به خود می باشد که به شرح زیر می باشد :

به دانشجویان روزانه که غیربومی هستند تعلق می گیرد. به دانشجویان دارای رتبه 1 تا 5 کنکور سراسری خوابگاه تعلق می گیرد. خوابگاه فقط به دانشجویانی که از حداقل انتخاب واحد درسی مجاز برخوردار باشند، تعلق میگیرد.

دانشجویان توجه داشته به افرادی که جزو دسته های  زیر محسوب شوند، خوابگاه تعلق نمی گیرد :

دانشجویان تهران و البرز دانشجویان نوبت دوم ( شبانه ) دانشجویانی که از تسهیلات ودیعه مسکن استفاده می کنند. دانشجویانی که انتخاب واحد آن ها در سامانه گلستان ثبت نشده باشد.

شرط معدل در دانشگاه الزهرا 1401

دارا بودن شرط معدل دانشگاه الزهرا یکی از راه های پذیرش در این دانشگاه منتخب می باشد. شرط معدل یا همان سوابق تحصیلی یکی از راه هایی است که در صورت برخوداری از آن، نیازی به شرکت در کنکور سراسری نیست. البته قابل ذکر است این نوع پذیرش فقط برای مقاطع کارشناسی ارشد دکتری می باشد و پذیرش مقطع کارشناسی با این روش در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. شرایط شرط معدل دانشگاه الزهرا به شرح زیر می باشد :

افرادی که دارای رتبه اول تا پانزدهم مرحله نهاییی المپیاد های علمی و دانشجویی باشند. دانشجویان دوره کارشناسی که به لحاط میانگین کل جزء 15 درصد دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود در نوبت ههای روزانه/شبانه و حداکثر در مدت 8 نیم سال تحصیلی دانش اموخته شوند. چناچه ظرفیت پذیریش بدون آزمون هر یک از رشته ها با احتساب 15 درصد از دانشجویان برتر حائز شرایط تکمیل نگردد، ظرفیت 25 درصدی برای پذیرش اعمال می گردد. مدت مجاز برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته حداکثر 10 نیم سال تحصیلی می باشد. پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی تنها یک بار امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که با شرط 10 درصد پذیرش مازاد برا تکمیل ظرفیت که در گزینه 2 درج شده در این فراخوان شرکت می نمایند می بایست ار دانشگاه های مورد نظر این اطلاعیه دانش آموختگی کسب کرده باشند. متقاضیان می بایست در بازه زمانی تعیین شده دانش آموخته شده باشند. پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی با تایید شورای آموزشی دانشگاه چ در مورد دانشجویان “تغییر رشته” در صورت تأیید معاونت آموزشی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود.

سوالات متداول

1- برای ثبت نام در دانشگاه الزهرا دارا بودن چه شرایطی مد نظر قرار می گیرد؟

شرایط خاصی جهت پذیرش در این دانشگاه تعیین نشده است، اما تمامی داوطلبان می بایست دارای شرایط ثبت نام کنکور باشند.

2- شرایط انصراف برای افرادی که پس از ثبت نام در دانشگاه الزهرا بنا به هر دلیلی از تحصیل در آن منصرف شده اند، چگونه است؟

این دسته از متقاضیان حداکثر تا 3 هفته بعد از زمان ثبت نام مهلت انصراف دارند، در غیر این صورت هزینه سنوات روزانه برای آن ها در نظر گرفته می شود.

3- متقاضیان ثبت نام در دانشگاه الزهرا چگونه می توانند از رشته های ارائه شده در این دانشگاه اطلاع یابند؟

لیست رشته های ارائه شده در ایندانشگاه را می توان با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور مشاهده نمود.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "برای ثبت نام در دانشگاه الزهرا دارا بودن چه شرایطی مد نظر قرار می گیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "شرایط خاصی جهت پذیرش در این دانشگاه تعیین نشده است، اما تمامی داوطلبان می بایست دارای شرایط ثبت نام کنکور باشند." } },{"@type": "Question", "name": "شرایط انصراف برای افرادی که پس از ثبت نام در دانشگاه الزهرا بنا به هر دلیلی از تحصیل در آن منصرف شده اند، چگونه است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این دسته از متقاضیان حداکثر تا 3 هفته بعد از زمان ثبت نام مهلت انصراف دارند، در غیر این صورت هزینه سنوات روزانه برای آن ها در نظر گرفته می شود." } },{"@type": "Question", "name": "متقاضیان ثبت نام در دانشگاه الزهرا چگونه می توانند از رشته های ارائه شده در این دانشگاه اطلاع یابند؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "لیست رشته های ارائه شده در ایندانشگاه را می توان با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته کنکور مشاهده نمود." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب