توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی استتوافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی استتوافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است

توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است ایران اراده کافی و حسن نیت لازم برای رسیدن به گام نهایی توافق خوب، قوی و پایدار را بارها از خود نشان داده و تغییری در مواضع ایران به وجود نیامده است.

ایران و باقی طرف‌های مذاکره تلاش زیادی برای رسیدن به توافق انجام داده‌اند

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه اینستاگرامش درباره گفت‌وگوی تلفنی‌اش با وزیر امور خارجه عمان نوشته است: با آقای بدر ابوالسعیدی وزیر خارجه عمان به صورت تلفنی گفت‌وگو کردم. در این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص مذاکرات رفع تحریم‌ها به آقای بدر البوسعیدی گفتم ایران و باقی طرف‌های مذاکره طی چند ماه گذشته تلاش زیادی برای رسیدن به نقطه توافق انجام داده‌اند، ایران همواره به روند گفت‌وگو و تبادل پیام برای رفع تحریم‌ها پایبند بوده است و تنها مانع پیش روی توافق در شرایط حاضر، عدم واقع بینی و نداشتن اراده لازم از سوی آمریکا است.

از سوی دیگر، در شرایطی که فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب توافق باقی نمانده، شاهد تلاش برای صدور بیانیه غیر سازنده در نشست جاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستیم که هیچ سودی نخواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید. جنجال حکم اعدام زهرا صدیقی و الهام چوبدار

تغییری در مواضع ایران به وجود نیامده است

وزیر امور خارجه در ادامه نوشت: همانطور که همیشه تأکید کردم، ایران اراده کافی و حسن نیت لازم برای رسیدن به گام نهایی توافق خوب، قوی و پایدار را بارها از خود نشان داده و تغییری در مواضع ایران به وجود نیامده است.

وزیر خارجه عمان هم با تأکید بر اهمیت رسیدن به توافق و بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات، ضمن قدردانی از نقش سازنده تهران در روند مذاکرات، بر ضرورت تلاش جهت نتیجه گیری مثبت از ماه‌ها مذاکره، تأکید کرد.

توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه نیجریه هم ابراز امیدواری کرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وظیفه خود را در قالب فنی و به دور از سیاسی کاری دنبال کند و گفت: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب