ثبت نام کارت اهدای عضویت

ثبت نام کارت اهدای عضویتمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ثبت نام کارت اهدای عضویت را از این سایت دریافت کنید.

چگونه کارت اهدای عضو بگیرم ؟

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران گفت: افراد در صورت تمایل کد ملی خود و کلمه اهدا را به سرشماره ۳۴۳۲ پیامک کرده و کارت اهدای عضو را در کمتر از ۳۰ ثانیه دریافت کنند.

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران:

چگونه کارت اهدای عضو بگیرم ؟

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران گفت: افراد در صورت تمایل کد ملی خود و کلمه اهدا را به سرشماره ۳۴۳۲ پیامک کرده و کارت اهدای عضو را در کمتر از ۳۰ ثانیه دریافت کنند.

به گزارش ایمنا، کتایون نجفی زاده، به مناسبت روز اهدای عضو؛ اظهار کرد: مرگ مغزی فرد فوت شده‌ای است که فقط قلب او طی چند روز و آن هم با دستگاه تپش دارد، اما باور این قضیه برای نزدیکان شخص خیلی سخت است که فکر کنند این فرد فوت کرده و اعضای بدنش باید به بیماران نیازمند پیوند زده شود.

وی وی با بیان اینکه این مسئله نیازمند فرهنگ سازی است، افزود: در طول سال‌های اخیر با کمک رسانه‌ها و هنرمندان و ورزشکاران فرهنگ سازی خوبی در مورد این قضیه صورت گرفته تا اگر چنین اتفاقی افتاد افراد بتوانند تصمیم درستی بگیرند.

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلی که برای فرهنگ سازی اهدای عضو وجود دارد اطلاعات غلطی است که بعضاً به مردم داده می‌شود.

نجفی زاده گفت: برای مثال ما افرادی را در تلویزیون می‌بینیم که ادعا می‌کنند مرگ مغزی شدند و دوباره به زندگی برگشتند و یا فیلمی ساخته می‌شود که اعضای مرگ مغزی با پارتی بازی خرید و فروش شده و یا اینکه برخی فیلم‌ها بدون مشاور اهدای عضو در این زمینه ساخته می‌شوند.

نجفی زاده یکی از اهداف تأسیس انجمن اهدای عضو را وجود یک مرجع برای ارائه اطلاعات صحیح و رایگان در این مورد خواند و افزود: وجود چنین مرجعی برای ساخت آثار هنری بسیار مفید و مؤثر است و هر کسی که قصد ساخت اثری در مورد اهدای عضو داشته باشد می‌تواند از مشاوره رایگان این انجمن و در اسرع وقت استفاده کند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از اهداف تأسیس این انجمن، کمک به وزارت بهداشت و درمان در راستای مسئله اهدای عضو است.

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران به مردم پیشنهاد کرد به این موضوع فکر کنند و در صورت تمایل کافی است که کد ملی خود و کلمه اهدا را به سرشماره ۳۴۳۲ پیامک کنند و کارت اهدای عضو را در کمتر از ۳۰ ثانیه دریافت کنند.

منبع: دانشجو کد خبر 494661

برچسب‌ها

اهدای عضو کد ملی کارت اهدای عضو

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران

فرهنگ اهدای عضو اهدای عضو در ایران روند اهدای عضو هزینه اهدای عضو اهدای عضو در جهان اهدای عضو چگونه است

تفاوت اهدای عضو با فروش عضو

قیمت فروش عضو

چگونه کارت اهدای عضو بگیرم

چگونه کارت اهدای عضوم را دریافت کنم

کد ثبت نام کارت اهدای عضوء

سامانه اهدای عضو

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.imna.ir

چگونه کارت اهدای عضو دریافت کنم؟

کارت اهدای عضو نشان می دهد شما میخواهید پس از مرگ مغزی اعضای خود را هدیه کنید.

شناسه خبر: ۱۰۸۲۰۰۰ ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۱ ۰ A

خانه | اجتماعی

چگونه کارت اهدای عضو دریافت کنم؟

کارت اهدای عضو نشان می دهد شما میخواهید پس از مرگ مغزی اعضای خود را هدیه کنید.

نحوه دریافت کارت اهدای عضو یکی از سوالاتی است که مخاطبان ما بارها پرسیده اند که چگونه می توانند کارت اهدای عضو گرفته و یا اینکه اگر کارت اهدای عضو خود را گم کردند چه کنند.

یکی از بهترین کارهایی که هر انسان می‌تواند در زندگی خود انجام دهد،این است که پس از مرگ با اهدای اعضای بدنش، زندگی چندین نفر را نجات بخشد.

قدردانی انجمن اهدای عضو ایرانیان از عوامل مجموعه تلویزیونی«زندگی زیباست»

قدردانی انجمن اهدای عضو ایرانیان از عوامل مجموعه تلویزیونی«زندگی زیباست» اعضای بدن ارشا اقدسی اهدا می شود+ فیلم

به گزارش افکار نیوز، انتقال اعضای یک فرد به فرد دیگر برای نجات زندگی یا بهبود کیفیت زندگی را اهدای عضو   می‌گویند. با اهدای عضو فرد می‌تواند کاری  کند که زندگی را به چند نفر نیازمند و امید را به چند خانواده برگرداند. اهدای عضو می‌تواند هم توسط افراد زنده و هم کسانی که دچار مرگ مغزی و یا افراد مرگ قلبی در شرایط خاص و با تجهیزات و تمهیدات ویژه انجام شود ولی بیشتر زمانی صورت می‌گیرد که فرد دچار مرگ مغزی شده باشد.

اعضای قابل اهدا با کارت اهدای عضو

قلب، ریه‌ها، کبد، روده‌ها، لوزالمعده و کلیه‌ها،اعضای قابل اهدا می‌باشد. علاوه بر این اعضا برخی دیگر از بافت‌های بدن هم قابل پیوند کردن می‌باشد.گاهی هم می‌توان با اهدای قرنیه بینایی رابه فردی که دچار صدمه شدید به چشم شده است، باز گرداند.

همچنین پیوند استخوان می‌تواند مانع قطع عضو در سرطان استخوان شود.افرادی که دچار سوختگی شدید پوست شده اند با پیوند پوست می توانند دوباره سلامتی خود را به دست آورند.همچنین پیوند مغز استخوان تنها درمان ممکن در بعضی از سرطان‌های خون است. برخلاف عضو، بافت می تواند تا 24 و یا حتی 48 ساعت بعد از مرگ فرد اهدا شود و حتی می توان آن را برای مدتهای طولانی ذخیره کرد.

در واقع هر فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود، میتواند با اهدای ارگان‌های حیاتی خود جان 1تا8 نفر را از مرگ حتمی نجات دهد و با اهدای بافت و نسوج خود 1 تا 53 نفر را از معلولیت رهایی بخشد.

فردی هم دچار مرگ کامل به صورت طبیعی شده است تا 48 ساعت می تواند نسوجی مانند قرنیه، دریچه قلب، استخوان و تاندون  خود را به بیماران نیازمند اهدا کند.

مرگ مغزی و اهدای عضو

مرگ مغزی عبارت است از قطع غیر‌قابل برگشت کلیه فعالیت‌های مغزی کورتیکال (قشر مغز)، ساب کورتیکال (لایه زیر قشر مغز) و ساقه مغزی به طور کامل.

غربالگری اهدا کنندگان

افرادی که اعضای بدن آنها برای بیمارن نیازمند به کار می رود باید از بیمارهایی مانند هپاتیت، ایدز، ویروس های مشابه و یک سری بدخیمی ها مورد بررسی قرار بگیرند، در صورتی که مشکلی داشته باشند نمی توانند اعضای خود را اهدا کنند

در کشورمان قانون پیوند اعضا سال ۱۳۷۲ به مجلس تقدیم و در سال ۱۳۷۹ تصویب شد. آیین‌نامه آن نیز در سال ۱۳۸۱ توسط دولت ابلاغ شده و سپس شبکه فراهم‌آوری اعضای پیوندی ایران طی همان سال برپا شد.

اگر شما جزو کسانی هستید که می‌خواهید اعضای بدنتان پس از مرگ مغزی به بیماران پیوندی اهدا شود بایستی برای اهدای عضو ثبت نام کرده و کارت عضویتتان را دریافت کنید. با این وجود برای اهدای اعضای بدن پس از مرگ همچنان به اجازه اولیا دم نیاز خواهد بود و در صورت عدم موافقت آن‌ها، فرآیند متوقف می‌شود. بنابراین بهتر است این موضوع را با نزدیکانتان در میان بگذارید تا از قصد شما آگاه شوند.

نحوه ثبت نام کارت اهدای عضو

اهدا زندگی، هم با اهدا خون انجام می شود و هم با اهدا عضو. برای آنکه عضو افراد پس از مرگ، امکان پیوند به دیگران را داشته باشد، باید کارت اهدا اعضا داشته باشد و اطلاعات آنها در این سایت درج شده باشد.  هر سال تقریبا ۹ هزار مرگ مغزی در کشور اتفاق می افتد که طبق اعلام مسئولان، حدود ۷۰ درصد خانواده این افراد نسبت به پیوند اعضای عزیزانشان به دیگر هموطنان، موافقت می کنند.

همان طور که گفتیم هر بیمار مرگ مغزی می تواند جان ۸ نفر از هموطنان را نجات دهد. در ایران، سالانه بیش از ۴۵ هزار پیوند کلیه انجام می شود که رکوردی قابل ملاحظه در جهان به شمار می رود.

برای ثبت‌نام کارت اهدای عضو ابتدا به صفحه ثبت‌نام کارت اهدای عضو بروید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید و فرم را پر کنید و روی دکمه «ثبت» کلیک کنید. شماره موبایل و آدرس ایمیل را با دقت وارد کنید؛ چون بعدها در صورت فراموشی گذرواژه، با استفاده از آن‌ها می‌توانید گذرواژه را بازیابی کنید.

حتما پس از پایان ثبت نام پرینت کارت را تهیه کرده و آن را پیش خود و در محلی امن و مطمئن نگه دارید. شما می توانید در خصوص محل نگهداری کارت اهدای عضو، به یکی از اعضای درجه یک خانواده اطلاع رسانی کرده و وی را در موضوع تصمیم خیرخواهانه تان، قرار دهید.

برای ثبت نام باید به سامانه اهدا وارد شده و در آن جا کلیه اطلاعات از جمله نام، نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر، شماره شناسنامه، استان محل تولد، تاریخ تولد، شغل، تلفن، کدپستی، تحصیلات و … را با دقت و صحت کامل وارد کنید و سپس از فرد اهدا کننده  در خصوص اعضای اهدایی پرسیده می شود.

اما برای ثبت نام کارت اهدای عضو، باید مراحلی را که بسیار ساده و ابتدایی نیز هستند، در سامانه اهدا طی کنید. برای این موضوع با سه گروه متقاضی روبرو هستیم؛ یکی عده ای که تا به حال اقدامی جهت ثبت نام انجام نداده اند، دوم گروهی که قبلا ثبت نام کرده و سوم نیز گروهی که علی رغم ثبت نام در سامانه؛ رمز عبور خود را از دست داده اند.

این اعضای قابل اهدا شامل قلب ، ریه، کبد،کلیه‌ها و نسوج می‌باشند و به این صورت فرد تعیین می‌کند که در صورت فوت، کدام یک از اعضای بدنش بخشیده شده و قابل پیوند به دیگر افراد خواهد بود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.afkarnews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب