روز قمر در عقرب 1401

روز قمر در عقرب 1401مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

روز قمر در عقرب 1401 را از این سایت دریافت کنید.

روزهای قمر در عقرب در تقویم سال 1401 چه روزهایی است؟ + جدول قمر در عقرب 1401

تاریخ روز اول ماه‌های قمری در سال ۱۴۰۱ . تمام روزهای قمر در عقرب در تقویم شمسی . روزهای قمر در عقرب در ماه فروردین تا آخر سال ۱۴۰۱ .

تقویم

روزهای قمر در عقرب در تقویم سال 1401 چه روزهایی است؟ + جدول قمر در عقرب 1401

3 تیر 1401

روزهای قمر در عقرب سال 1401

در این پست از صفحه اقتصاد روزهای قمر در عقرب در تقویم سال 1401 چه روزهایی است؟ همراه با جدول قمر در عقرب 1401 از نظرتان می گذرد.

قمر در عقرب یک پدیده ای است که هم از نگاه نجوم به آن دیده می شود و هم از نگاه دین . در این مطلب تاریخ دقیق روزهای قمر در عقرب در سال پیش رو یعنی سال ۱۴۰۱ را به همراه تقویم ایام سعد و نحس سال همچنین اعمال مکروه در روزهای قمر در عقرب به همراه اطلاعات کامل آمده است . در اصل قمر در عقرب یک پدیده نجومی است که بر طبق باورهای دینی باید از کارهای مهم و اساسی از جمله ازدواج، بنای خانه، مسافرت و… پرهیز کرد یا در صورت انجام باید صدقه پرداخت کرد.

بسیاری برای برنامه ریزی کارهای روزانه و ماهانه خود به پدیده قمر در عقرب توجه ویژه ای دارند. این پدیده نجومی(قمر در عقرب) در تقویم نجومی از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) یا از امتداد برج فلکی عقرب است که هر ماه قمری یک بار رخ می‌دهد و معمولاً دو تا سه روز طول می‌کشد.

پدیده قمر در عقرب با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست (البته اگر با صور فلکی و بروج آشنا باشید، در زمان شب از طریق فاصله میان ماه و صورت عقرب می‌توانید زمان قمر در عقرب را متوجه شوید) و مقصود از قمر در عقرب هم این است که در یک ماه قمری، کره ماه یک دور کامل به دور آن می گردد و طبعاً در هر ماه قمری یک بار از برج عقرب عبور می‌کند.

قمر در عقرب به زبان ساده

قمر در عقرب پدیده ای آسمانی و دینی است. بسیاری از دینداران سعی می کنند در هنگام بروز چنین پدیده ای از برخی از اعمال دست بر می دارند. جهان هستی تغییر و تحولاتی دارد. همانطور که خورشید طلوع و غروب می کند، ماه نیز دچار فعل و انفعالاتی می شود. گاهی که پدیده قمر در عقرب رخ می دهد می دهد بر طبق روایات برخی از اعمال را معتقدین و مومنین انجام نمی دهند مثل مسافرت، معامله، ازدواج و…

در زیر روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۱ از نظرتان می گذرد.

یک‌شنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۹ بعد از ظهر قمر داخل عقرب می‌شود و روز سه‌شنبه ۳ فروردین ساعت ۲۲ شب قمر از عقرب خارج می‌شود.

یک‌شنبه ۲۸ فروردین ساعت ۴ صبح قمر داخل عقرب می‌شود و روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین ساعت ۶ صبح قمر از عقرب خارج می‌شود.

شنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۴ قمر داخل عقرب می‌شود و روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۵ قمر از عقرب خارج می‌شود.

نیمه شب روز جمعه ۲۰ خرداد قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۲ صبح روز دوشنبه ۲۳ خرداد قمر از عقرب خارج می‌شود.

روزهای قمر در عقرب فصل تابستان1401

روز جمعه ۱۷ تیرماه ساعت ۹ صبح قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۱۳ روز شنبه ۱۸ تیرماه قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز پنجشنبه ۱۳مرداد ساعت ۱۵ بعد از ظهر قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۲۰ شب روز شنبه ۱۵ مردادماه، قمر از عقرب خارج می‌شود.

چهارشنبه ۹ شهریور ساعت ۲۱ شب قمر داخل عقرب می‌شود و جمعه ۱۱ شهریور ساعت ۲ صبح قمر از عقرب خارج می‌شود.

روزهای قمر در عقرب فصل پاییز 1401

روز چهارشنبه ۶ مهرماه ساعت ۳ قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۸ صبح روز جمعه ۸ مهرماه قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز سه‌شنبه ۳ آبان ساعت ۱۱ صبح قمر داخل عقرب می‌شود و روز پنج‌شنبه ۵ آبان‌ماه ساعت ۱۴ بعد از ظهر قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز دوشنبه ۳۰ آبان‌ماه ساعت ۲۱ شب قمر داخل عقرب می‌شود و نیمه‌شب روز چهارشنبه ۲ آذرماه قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز دوشنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۷ صبح قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه ۳۰ آذر، قمر از عقرب خارج می‌شود.

روزهای قمر در عقرب فصل زمستان 1401

روز یک‌شنبه ۲۵ دی‌ماه ساعت ۱۶ بعد از ظهر قمر داخل عقرب می‌شود و روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه ساعت ۲۱ شب قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز شنبه ۲۲ بهمن ساعت ۲۰ شب قمر داخل عقرب می‌شود و روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ساعت ۵ صبح قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۴ صبح قمر داخل عقرب می‌شود و ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قمر از عقرب خارج می‌شود.

روز اول ماه‌های قمری در سال ۱۴۰۱

ماه ذیحجه سال ۱۴۴۳: ساعت ۷ و ۲۲ دقیقه جمعه ۱۰ تیرماهماه محرم سال ۱۴۴۴: ساعت ۲۲ و ۲۴ دقیقه شنبه ۸ مردادماهماه صفر سال ۱۴۴۴: ساعت ۱۲ و ۴۷ دقیقه دوشنبه ۷ شهریورماهماه ربیع‌الاول سال ۱۴۴۴: ساعت ۱ و ۲۴ دقیقه چهارشنبه ۶ مهرماهماه ربیع‌الثانی سال ۱۴۴۴: ساعت ۱۴ و ۱۸ دقیقه پنج شنبه ۵ آبان‌ماهماه جمادی‌الاولی سال ۱۴۴۴: ساعت ۲ و ۲۷ دقیقه شنبه ۵ آذرماهماه جمادی‌الثانی سال ۱۴۴۴: ساعت ۱۳ و ۴۶ دقیقه یکشنبه ۴ دی‌ماهماه رجب سال ۱۴۴۴: ۲۳ دقیقه بعد از نیمه شب روز سه شنبه ۳ بهمن‌ماه
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : safheeghtesad.ir

روزهای قمر در عقرب 1401

روزهای قمر در عقرب 1401 و تصویری از تقویم روزهای قمر در عقرب سال 1401 و روزهای قمر در عقرب امسال و کارهای منع شده در آن روزها

اخبار ایران و جهان > ویژه > روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱|قمر در عقرب چیست ؟

روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱|قمر در عقرب چیست ؟

تاریخ بروزرسانی : 2022-03-22

گردآوری : نیک صالحی اشتراک گذاری :

قمر در عقرب به این معنا است که برای ساکنین زمین ، کره ماه برابر صورت فلکى عقرب‌‌ واقع شده است ، ماه (قمر) در طول یک ماه قمری ، که حدود ۲۹٫۵ روز است ، یکبار به طور کامل دور زمین می چرخد!

قمر در عقرب به این معنی می باشد که برای کسانی که درزمین زندگی می کنند، کره ماه مساوی صورت فلکى عقرب‌‌ واقع گردیده است، ماه در مدت یک سـال قمری، که حدود ۲۹٫۵ روز می باشد، یک بار بطور کلی دور زمین دور می خورد! که به دوازده بخـش تقسیم بندی شده است و ساختمان های بلندی هم برای هر کدام از این دوازده صورت فلکی گزینش شده است؛در ادامه با روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱ بیشتر آشنا می شوید.

قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) و یا از امتداد برج فلکی عقرب است که هر ماه قمری یک بار رخ می‌دهد و معمولا دو تا سه روز طول می‌کشد. در ستاره‌بینی از قدیم پدیدهٔ قمر در عقرب نشان از واقعه‌ای شوم دانسته می‌شده‌است. و بهتر است از فعالیت های مهم اجتناب کرد. اگر ناگزیر به انجام کاری در روزهای قمردرعقرب هستید می توانید با استخاره با قرآن تعیین تکلیف کنید .

روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱ که باید حتما آنها را بشناسید

حمل، ثور، جوزاء، سنبله، میزان،قوس، حوت، دلو، جدی. سرطان، اسد،عقرب. قمر در عقرب به مدت دو و نیم روز است، ولی با دقت به این که در روایات عبارت “قمر در عقرب” آمده و معیـن نگردیده که آیا منظور قمر موقعی فلکی عقرب می باشد یا اینکه قمر در برج عقرب می باشد؟ از این رو مناسـب تر می باشد مراعات احتیاط شود و ۲ روز به آن اضافه شود و به طور کلی ۴ روز و نیم محاسبه نمود، اما ایام قمر در عقرب در هر سـال گوناگون می باشد و می بایست هر سـاله اندازه گیری گردند.

چه عواملی در روزه های قمر در عقرب ممانعت شده است؟

روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱ را بشناسید

کارهایی که در قمر در عقرب منع شده بر حسب روایت ها و هم علم نجوم و اخترشناسی؛

۱ . مطالعه عقد ازدواج۲ . رفتن به مسافرت۳ . اقدام کردن برای صاحب فرزند شدن۴ . ایجاد کسب و کار و تجارت۵ . حجامت۶ . مشخص کردن و تغییر اسم۷ . قرار دادن سنگ بنای کارهای با ارزش

و اصولا انجام هر یک از امورهای مهم

در ایام نحس و قمر در عقرب هم از نظـر علماء دینی و هم از نظـر منجّمین توصیه نمی شود چرا که علما فتوی به کراهت اعمال بالا در روز های قمر در عقرب داده اند.

جدول قمر در عقرب (صورت فلکی عقرب (نظر قابل اعتماد تر)):

روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱

جدول قمر در عقرب (برج فلکی عقرب):

قمر در عقرب در روایات حجت الاسلام مهدی یوسف وند

ماه در ایامی خاص با توجه به حرکتش نسبت به زمین، آثاری وضعی بر روی زمین می گذارد آثاری که سبب جزر و مد آب دریا و اقیانوس ها و همچنین تاثیراتی بر جسم انسان می شود. در روایات از اقدام برای انعقاد نطفه و هر کار مهمی در این ایام به صورت جدی نهی شده است .

مُحَمَّدِ بْنِ حُمْرَانَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ الإمام الصادق ( علیه السلام ) قَالَ : ” مَنْ سَافَرَ أَوْ تَزَوَّجَ وَ الْقَمَرُ فِی الْعَقْرَبِ لَمْ یَرَ الْحُسْنَى “

کافی ج۸-ص۲۷۵/المحاسن ج۲ص۳۴۷/ من لایحضره الفقیه، ج ۲ ص ۲۶۷/الوافی ج۱۲ ص۳۵۴/ سائل الشیعه، ج ۱۱ ص ۳۶۷ ؛ بحارالانوار، ج ۱۰۰ ص۲۶۸. کسی که سفر کند و یا ازدواج نماید در حالیکه قمر در عقرب باشد خوشی و خوبی نمی بیند .

نحوه محاسبه قمر در عقرب به چه صورت انجام میپذیرد؟

برای فهم زمان قمر در عقرب نیاز به محاسبات دقیق نجومی هست که ما با دقت آن را برای شما آماده کرده ایم. البته خوب است که یک یا دو روز هم احتیاط در قبل و بعد این ایام داشته باشیم.

فرض کنید امروز ۲ مهر مصادف با ۱۵ شوال است.

۱- روزها را یک واحد اضافه کنید (روز شمسی برابر ۳ و روز قمری برابر ۱۶)۲- روز قمری را در عدد ۱۲٫۲ ضرب کنید و حاصل را با روز شمسی جمع کنید.۳- حاصل جمع را بر عدد ۳۰ تقسیم کنید.۴- حاصل تقسیم را با عدد برج شمسی (مهر=۷) جمع کنید.۵– اگر عدد بدست آمده بیشتر از ۱۲ باشد منهای ۱۲ کنید.

عددی که نهایتاً بدست می آید تعیین کننده موضع ماه در برجهای دوازده گانه است. اگر این عدد برابر ۸ باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است.

روزهای قمر در عقرب و طریقه قرارگرفتن ماه

نتیجه ای که میگیریم چیست؟

بنابراین با توجه به مطالبی که ذکر شد می توان چنین نتیجه گرفت که موضوع قمر در عقرب امری است حقیقی و واقعی ؛ و تاثیرات آن در زندگی بشر قطعی و مسلم است چنانکه علمای دینی بر طبق آن فتوا نیز داده اند و بهتر این است که در این ایام از کارهای مهمی که در صدر کلام ذکر شد پرهیز شود لکن صدقه و خواندن آیه الکرسی در دفع نحوست این ایام بسیار مفید می باشد

درمورد روزهای قمر در عقرب ۱۴۰۱ بیشتر بدانید

قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) و یا از امتداد برج فلکی عقرب است که هر ماه قمری یک بار رخ می‌دهد و معمولا دو تا سه روز طول می‌کشد. در ستاره‌بینی از قدیم آمیخته به بعضی باورهای خرافی، پدیدهٔ قمر در عقرب نشان از واقعه‌ای شوم دانسته می‌شده‌است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.niksalehi.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب