جواب فعالیت صفحه 3 مطالعات هفتممهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

جواب فعالیت صفحه 3 مطالعات هفتم را از این سایت دریافت کنید.

پاسخ فعالیت های مطالعات هفتم

پاسخ فعالیت های مطالعات هفتم - آموزشی ، درسی

پاسخ فعالیت های مطالعات هفتم

پاسخ های پیشنهادی فعالیت های مطالعات اجتماعی هفتمدرس 1 :فعالیت1-چند مورد از نعمت های الهی و حق برخورداری از آنها را توضیح دهید ؟نعمت برخورداری عشق و محبت نعمت خانواده ، نعمت خوراک و پوشاک ، نعمت داشتن استعداد و توانایی و حق شکوفا شدن آن و حق راز و نیاز کردن . استفاده از گیاهان، جانوران و آب برای تغذیه، استفاده از هوا برای نفس کشیدن، استفاده از منابع و معادن برای تأمین نیازهای زندگی و ساختن ابزار و وسایل، برخوردار شدن از محبت دیگران، برخورداری از استعداد آموختن و داشتن قوهٔ عقل و شعور...2 - آیا همه انسانها صرف نظر از قوم ، نژاد ، زبان ، اعتقادات ، ثروت ، فقر و ... دارای حقوق طبیعی هستند ؟ چرا ؟بله انسانها صرف نظر از تفاوت هایی که از نظر نژادی ، اعتقادی و ... دارند . دارای حقوق طبیعی هستند ، زیرا خداوند همه را یکسان آفریده است و همه در انسان بودن مشترک هستند .درس 2 :  

مربوط به فعالیت 1

1 - آقای مسعودی 40 سال دارد و پزشک است . او دارای همسر و سه فرزند است و در یک آپارتمان زندگی میکند . به نظر شما او در هر یک از نقش های زیر چه مسئولیتهایی بعهده دارد ؟بعنوان پدر : وسایل مورد نیاز خانه را بخرد . در مواقع حساس تصمیمات لازم و مهم را بگیرد . مراتب محبت و احترام به فرزندان ، تلاش برای تربیت صحیح آنها فراهم آورد . امکانات تحصیل و شکوفایی استعدادهای فرزندان فراهم کردن غذا ،لباس و مسکن برای آنان .بعنوان همسر : محبت ، توجه و احترام به همسر همکاری و تقسیم کار با همسر در انجام امور منزل ، همکاری و هم دلی در تربیت فرزندان ، فراهم کردن وسایل زندگی مانند غذا ، لباس و مسکن مناسب .بعنوان پزشک : به بیماران خود رسیدگی و برای بهبود آنها تلاش کنند .بعنوان فرزند پدر و مادر خود : محبت ، توجه واحترام نسبت به پدر و مادر ، دیدار آنان ، برآوردن خواسته هایشان و کمک و رسیدگی به آنان .بعنوان همسایه : محبت و احترام به همسایه ، جلوگیری از  ایجاد مزاحمت برای همسایه ، مشارکت در اداره ساختمان ، ارتباط مناسب و کمک و همدلی به همسایگان در موقعیت های مختلف .مربوط به فعالیت 3 :هدف :

نوشتن چنین نامه ای علاوه بر توجه دادن افراد و تفکر درباره نعمتهای الهی و آثار سودمند برای تربیت دینی، درتقویت روحیه و اعتماد به نفس افراد، نقش مؤثری خواهد داشت؛ زیرا ما انسانها معمولا از نعمتهایی که داریم، غافلیم و گاه بیشتر به آنچه نداریم، توجه میکنیم. تفکر درباره این موضوع موجب میشود که بیشتر، قدر چیزهایی را که داریم، بدانیم.

مربوط به فعالیت 4 :

یکی از شگفتی ها کلیه ها هستند . ما دو کلیه در سمت راست و چپ بدن خود داریم که کار آنها تصفیه خون و دفع سموم بدن است .

توجه کنید که این درس زمینه خوبی است برای آنکه دانش آموزان به ورود مواد مضر به بدن خود و فعالیتهای نامناسب حساس شوند. تداوم این حساسیتها در آینده در پیشگیری از روآوردن به سیگار یا مواد مخدر و... نیز سودمند خواهد بود. در این درس علاوه بر مراقبت از جسم، محافظت از روح و روان نیز مطرح شده است؛ به طوری که دوری از گناه و خطا و حفظ زبان و چشم و دست و پا از کارهای خطا، نیز مورد بحث قرار میگیرد.

فعالیت5 و 6:

پاسخ آزاد وبراساس سلیقه دانش اموز

درس 3 : فعالیت11 - همفکری کنید و بگوئید چه مشکلات و شرایط دیگری ممکن است در اردوی شما بوجود بیاید ؟امکان دارد بعضی از اعضای گروه بدون اطلاع رهبر اردو را ترک کرده و به مکان های خطرناک بروند .2 - اکنون نتیجه تصمیمات خود را به صورت مقررات اردوروی یک صفحه کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید .           1 - نسبت به وسایل یک دیگر احساس مسئولیت داشته باشیم و هر کس در حفظ وسایل شخصی خود نهایت دقت را داشته باشد .          2هنگام خواب از ایجاد صدای بلند و گوش خراش پرهیز کرده و آرامش را حفظ کنید .           3 بعد از استفاده از وسایل و ظروف هر یک از آنها را در جای مخصوص خود قرار دهید .          4 زمان حرکت و گردش گروهی در ساعت معین حضور داشته باشید .3 - آیا همه اعضا حق اظهار نظر در باره موضوع را داشتند ؟بله ، همه اعضای گروه با در نظر گرفتن ادب ، احترام ، می توانند نسبت به برنامه های گروه اظهار نظر کنند .4 - اگر پس از تصمیم گیری یک نفر با تصمیم شما مخالفت می کرد چه می کردید ؟با احترام به  او می گوئیم که تصمیمات گروهی برسلایق شخصی ارجحیت دارد .اگر چه به نظر او احترام می گذاشتیم . اما چون اردوی  کارگروهی است ، وسرنوشت افراد به یکدیگر وابسته است. همه باید تابع قوانین باشیم .5 - به این موقعیت ها توجه کنید و بگوئید هر کدام چه پیامدهایی دارد و کدام حقوق نادیده گرفته می شود ؟الف)- فردی زباله های خانه خود را در گوشه پارکی مقابل محوطه بازی کودکان بریزد ؟حقوق بچه ها و کودکان زیر پا گذاشته می شود و محیط زیست آلوده می شود .ب- فردی بخواهد خارج از صف افرادی که در نانوایی ایستاده اند ، نان بگیرد ؟

بی نظمی وهرج مرج و یا اختلاف و درگیری بین افرادحاضر درصف

نظم جمعی و وقت افرادی که در صف هستند زیر پا گذاشته می شود .ج- فروشنده ای که رایانه ای را فروخته ، وقتی مشتری از او برگه خرید می خواهد به او نمی دهد ؟حقوق آگاهی و انتخاب مشتری را نادیده گرفته است . نارضایتی  از خرید ونا راحتی ازفروشنده واختلافد-حق برخورداری امنیت و آرامش- تصادف راه بندان وترافیک سنگینه- حق برخورداری امنیت و آرامش عابران- برخورد با فردی ومصدومیت وی6 - به چند گروه تقسیم شوید و یک مکان گروه اجتماعی را انتخاب کنید . جدولی دو ستونی رسم کنید که در آن مقررات مربوط به آن مکان را در یک ستون و کارکرد آن را در ستون مقابل نوشته شود
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : technology-maku.loxblog.com

جواب فعالیت های درس 3 مطالعات هفتم

گام به گام درس 3 مطالعات هفتم جواب فعالیت های درس سوم مطالعات اجتماعی نام درس : چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم؟ |

جواب فعالیت های درس 3 مطالعات هفتم

نویسنده: مدیر سایت

تاریخ انتشار: آوریل 22, 2021

تعداد دیدگاه ها: بدون نظر

دسته بندی: آموزش های درسی

گام به گام درس 3 مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس سوم مطالعات اجتماعی

نام درس : چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم؟ | موضوع : جواب فعالیت ها | پایه هفتم

جواب فعالیت های درس سوم مطالعات اجتماعی

گام به گام مطالعات هفتم

درس 3 :: چرا به مقررات و قوانین نیاز داریم؟

فعالیت صفحه 15 مطالعات هفتم

١- به گروه‌های 5 یا 6 نفره تقسیم شوید. مجسّم کنید حالا گروه شما یک روز را در اردو سپری کرده و مسائل زیر پیش آمده است. گفت‌وگو کنید و درباره هریک از موقعیت‌های زیر تصمیم بگیرید.همفکری کنید و بگویید چه مشکلات و شرایط دیگری ممکن است در اردوی شما به وجود بیاید.

جواب: امکان دارد بعضی از اعضای گروه بدون اطلاع رهبر اردو را ترک کرده و به مکان‌های خطرناک بروند.

2- اکنون نتیجه تصمیمات خودتان را به صورت مقررات اردو روی یک صفحه کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید. بگویید هریک از این مقررات چگونه موجب حفظ حقوق افراد می‌شود.

جواب: نسبت به وسایل یک دیگر احساس مسئولیت داشته باشیم و هر کس در حفظ وسایل شخصی خود نهایت دقت را داشته باشد، هنگام خواب از ایجاد صدای بلند و گوش خراش پرهیز کرده و آرامش را حفظ کنید، بعد از استفاده از وسایل و ظروف هر یک از آنها را در جای مخصوص خود قرار دهید، زمان حرکت و گردش گروهی در ساعت معین حضور داشته باشید.

نوشته های مشابه

جواب فعالیت های درس 1 مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس 2 مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس 4 مطالعات هفتم

جواب فعالیت های درس 5 مطالعات هفتم

3- آیا همه اعضا حق اظهارنظر درباره موضوع را داشتند؟

جواب: بله، همه اعضای گروه با در نظر گرفتن ادب، احترام، می‌توانند نسبت به برنامه‌های گروه اظهار نظر کنند.

4- اگر پس از تصمیم گیری، یک نفر با تصمیم شما مخالفت می‌کرد، چه می‌کردید؟

جواب: اگر چه به نظر او احترام می‌گذاشتیم. اما چون اردوی ما گروهی بود، همه باید تابع قوانین باشیم.

فعالیت صفحه 16 مطالعات هفتم

5- به این موقعیت‌ها توجّه کنید و بگویید هر کدام چه پیامدهایی دارد و کدام حقوق نادیده گرفته می‌شود؟

– فردی زباله‌های خانه خود را در گوشه پارکی مقابل محوطه بازی کودکان بریزد.

جواب: حقوق بچه‌ها و کودکان زیر پا گذاشته می‌شود و محیط زیست آلوده می‌شود.

– فردی بخواهد خارج از صفِ افرادی که در نانوایی ایستاده‌اند، نان بگیرد.

جواب: حقوق افرادی که در صف هستند زیر پا گذاشته می‌شود.

– فروشنده‌ای که رایانه‌ای را فروخته و وقتی مشتری از او برگه خرید (فاکتور) می‌خواهد به او نمی‌دهد.

جواب: حقوق مشتری را نادیده گرفته است.

– راننده‌ای که بدون توجّه به علامت عبور ممنوع داخل خیابان یک‌طرفه می‌شود و شدآمد (ترافیک) به وجود می‌آورد.

– موتور سواری که به علّت شلوغی خیابان وارد پیاده‌رو می‌شود و از بین مردم عبور می‌کند.

– شرکت ساختمانی ای که قرار است سالن ورزشی برای مردم بسازد، اما مقررات ساختمان سازی و مصالح مناسب را به کار نبرد.

– عابر پیاده که بدون توجه به چراغ راهنما از لابه لای اتومبیل‌ها حرکت می‌کند.

6- به چند گروه تقسیم شوید و یک مکان یا گروه اجتماعی را انتخاب کنید. جدولی دو ستونی رسم کنید که در آن مقررات مربوط به آن مکان در یک ستون و کارکرد آن در ستون مقابل نوشته شود. مثال: پمپ بنزین:

١- ورود با صف ……………… نظم و احترام به حقوق دیگران

پمپ بنزین ورود با صف نظم و احترام به حقوق دیگران

کتابخانه رعایت سکوت هنگام مطالعه احترام به حقوق دیگران، ایجاد آرامش

پارک نریختن زباله در پارک حفظ پاکیزگی محیط زیست، جلوگیری از بیماری

شما میتوانید سوالات درس 3 مطالعات هفتم و نیز جواب فعالیت های درس 4 را از همگام مشاهده و دریافت نمایید.

برچسب ها: کتاب مطالعات هفتم

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : sepandjam.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب