ماجرای شهادت شهید رنجبر

ماجرای شهادت شهید رنجبرمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ماجرای شهادت شهید رنجبر را از این سایت دریافت کنید.

تصویری از قاتل شهید رنجبر پس از دستگیری

ویدیویی از قاتل شهید رنجبر پس از دستگیری را مشاهده می کنید.

۱۴۰۰/۱۱/۱۵ - ۱۹:۳۰ صفحه اصلی اخبار حقوقی و قضایی

تصویری از قاتل شهید رنجبر پس از دستگیری

تحریریه اقتصادآنلاین

ویدیویی از قاتل شهید رنجبر پس از دستگیری را مشاهده می کنید.

اخبار مرتبط

دستگیری قاتل فراری در کانال کولر

۱۳۹۹/۹/۱۹

دستگیری پدر زن قاتل در شوش

۱۳۹۹/۵/۲۷

دستگیری عاملین قتل مادر و دختر

۱۳۹۸/۱۱/۲۸

دستگیری قاتل کمتر از ۲ساعت از وقوع قتل

۱۳۹۸/۵/۱۶

قاتل امام جمعه کازرون دستگیر شد

۱۳۹۸/۳/۸

قاتل فراری در اندیمشک دستگیر شد

۱۳۹۸/۳/۷

آخرین ویدیو ها

توزیع بزرگترین کیک جهان در حرم امام علی (ع) توسط ایرانیان + فیلم

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۲۳:۲۵

خوانندگی یوسف صیادی به به زبان اسپانیایی + فیلم

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۲۳:۰۱

تابعیت ایرانی پس از آزمایش ژنتیک + فیلم

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۲۱:۴۸

تشبیه عجیب رضا جاودانی از پیکه و شکیرا در تلویزیون + فیلم

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۲۰:۵۵

تصادف شدید موتورسوار در هوای بارانی + فیلم

۱۴۰۱/۰۴/۲۷ ۲۰:۲۶ ارسال نظر sam

۱۴۰۰/۱۱/۱۷ ۰۳:۵۳ ۰ ۰

اعدام کمه براشون. امثال اینها باید زجرکش بشن.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.eghtesadonline.com

علی اکبر رنجبر کیست / فیلم لحظه شهادت علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز

شهید علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز کیست بیوگرافی و عکس شهید علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیرازو فیلم درگیری و شهادت و علت

علی اکبر رنجبر کیست / فیلم لحظه شهادت علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز

88شهید علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز کیست / بیوگرافی و عکس و فیلم درگیری و شهادت علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز و ماجرا و علت درگیری شهید ستوانیکم علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز با اراذل و اوباش و قاتل شهید علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز کیست و ماجرای دستگیری قاتل وی را کامل بخوانید

علی اکبر رنجبر کیست / فیلم لحظه شهادت علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز

ستوانیکم علی اکبر رنجبر, اهل فسا و جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد شیراز و مامور نیری انتظامی شیراز بود که در بامداد پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ در درگیری با اراذل و اوباش به شهادت رسید. او براثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به شدت مجروح و در اثر خونریزی شدید به شهادت می رسد و قاتل او جمعه ۱۵ بهمن دستگیر شد.

در ویدئوی زیر فیلم لحظه درگیری و شهادت مامور نیروی انتظامی شیراز را ببینید:

نمایشگر ویدیو 00:00 00:00 00:00

برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

ماجرا و علت درگیری و شهادت علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز

فارس نوشت، ستوان یکم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی روستای بیدزرد شیراز در درگیری با اراذل و اوباش به خیل یاران شهیدش پیوست.

سرهنگ کاووس محمدی اظهار داشت: ساعاتی پیش ماموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز هنگام اجرای ماموریت با اراذل و اوباش، درگیر می‌شوند.

در این درگیری ستوانیکم علی اکبر رنجبر براثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به شدت مجروح و در اثر خونریزی شدید به خیل شهدا پیوست.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: همچنین یک سرباز وظیفه نیز در این درگیری مجروح و به مرکز درمانی انتقال می‌یابد که حال وی رضایتبخش است.

دستگیری قاتل

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه این قاتل ظهر امروز جمعه در شهرستان شیراز دستگیر شد گفت: دقایقی قبل با تلاش‌های شبانه روزی و اقدامات عملیاتی پلیس انتظامی استان فارس و همکاری اطلاعاتی ویژه سربازان گمنام امام زمان (عج) محل اختفای متهم در شهرستان شیراز شناسایی و قاتل شهید رنجبر دستگیر شد.

این مقام عالی قضائی استان افزود: تحقیقات در خصوص انگیزه متهم توسط مقام قضائی ادامه دارد و در سریع‌ترین زمان ممکن و پس از تکمیل تحقیقات با صدور کیفرخواست و حکم قاطع، متهم پرونده به مجازات قانونی خواهد رسید.

روستای بیدزرد از توابع بخش مرکزی شهرستان شیراز است. این روستا در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شیراز در جاده کوار قرار دارد.

جزییات شهادت مامور نیروی انتظامی در بید زرد شیراز

ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه روز چهارشنبه ستوان یکم علی اکبر رنجبر جانشین پاسگاه بیدزرد به همراه یک سرباز وظیفه برای تامین شام پاسگاه به رستورانی مراجعه می کنند.

معاون دادستان شیراز افزود: طبق فیلم‌های موجود خودرو پرایدی در محل منتظر بوده که به محض رسیدن خودرو انتظامی، مجرمان با یک سلاح سرد بزرگ از خودرو پراید پیاده می شوند.

محمدی عنوان کرد: مجرمان پس از باز کردن درب عقب خودروی انتظامی سرباز وظیفه را مجروح می کنند که سرباز به دلیل مسلح نبودن به سمت رستوران برای یافتن وسیله دفاع حرکت می کند.

بیشتر بخوانید : بیوگرافی شهید رضا خرمی محافظ سردار سلیمانی و همسر و فرزندانش +عکس و نحوه شهادت

وی افزود: در این بین مجرمان با سلاح سرد چند ضربه به مامور نیروی انتظامی وارد می کنند که مامور برای مسلح کردن سلاح کمری خود اقدام و یک تیر هوایی نیز شلیک می کند که بنا بر گمانه زنی‌ها تیر شلیک نشده است.

محمدی ادامه داد: در نهایت ضاربان مامور مجروح نیروی انتظامی را با قساوت تمام به شهادت می رسانند و از محل متواری می شوند.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای دستگیری متهمان ادامه دارد، افزود: به این پرونده با سرعت و قاطعیت رسیدگی خواهد شد و اشد مجازات در انتظار عوامل شهادت این پلیس وظیفه شناس خواهد بود.

قانون استفاده پلیس از سلاح گرم را تغییر می‌دهیم

عزیزی، نائب‌رئیس کمیسیون امنیت‌ملی مجلس: آنچه که مسلم است باید قانون حمل سلاح برای نیروهای انتظامی و پلیس در مواقع ناامنی و مقابله با حوادث تقویت شود.

قطعا کمیسیون امنیت‌ ملی نسبت به نواقص قوانین استفاده از سلاح توسط نیروی انتظامی و پلیس ورود خواهد کرد.

ارسال به دوستان در تلگرام

شهید علی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی شیراز

فیلم شهادت مامور نیروی انتظامی شیراز

مامور نیروی انتظامی شیراز

مطالب مرتبط

ماجرای خودکشی پسر کنکوری به دلیل نارضایتی از نتیجه کنکور + عکس

ماجرای ترور فهمی هیناوی با فیلم لحظه ترور وی + فهمی هیناوی که بود

خبر سقوط هواپیمای جنگی ۴ دی ۹۸ امروز در منطقه سبلان اردبیل

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : harfetaze.com

بازتاب – در ماجرای شهادت شهید علی اکبر رنجبر همه مقصیریم/ برای تکرار نشدن این حوادث تلخ چه باید کرد؟

سه روز پیش و در حادثه ای تأسف بار یکی از اوباش شهر شیراز، جانشین پلیس پاسگاه بیدزرد شهر شیراز را به طرزی فجیع به شهادت رساند؛ اتفاقی به غایت تلخ که جدا از جریحه دار کردن افکار عمومی همچنین کاستی های فراوانی را در حوزه برخورد نیروهای انتظامی با اراذل و اوباش به اثبات رساند.

در ماجرای شهادت شهید علی اکبر رنجبر همه مقصیریم/ برای تکرار نشدن این حوادث تلخ چه باید کرد؟

اجتماعی

شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳

کد خبر :885700

سه روز پیش و در حادثه ای تأسف بار یکی از اوباش شهر شیراز، جانشین پلیس پاسگاه بیدزرد شهر شیراز را به طرزی فجیع به شهادت رساند؛ اتفاقی به غایت تلخ که جدا از جریحه دار کردن افکار عمومی همچنین کاستی های فراوانی را در حوزه برخورد نیروهای انتظامی با اراذل و اوباش به اثبات رساند.

«بازتاب»؛ آرش خداپرست- در حادثه ای که به آن اشاره شد و پس از اینکه چهارشنبه ۱۳ بهمن سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه بیدزرد در راستای ماموریت روزانه همراه با یک سرباز که رانندگی خودروی دو کابینه پلیس را به عهده داشت به گشت زنی در مسیر جاده اصلی شیراز به کوار می رود.

در این هنگام یک خودروی پراید، تردد ماشین پلیس را رصد می کرده است و تا آنجا که وقتی ماشین پلیس به یک رستوران می رسد قاتل از یک خودروی پراید که متوقف شده بود پیاده شده و به سمت ماشین پلیس آمده و در وهله اول با قمه به سرباز ضربه زده و وی را زخمی می کند؛ از آن طرف مامور رشید ما که این صحنه را می‌بیند در راستای دفاع از جان سرباز از ماشین پیاده شده، اسلحه خود را مسلح کرده و بدون آن که شلیک کند_در راستای حفظ جان مردم و همچنین قوانین موجود_به مجرم هشدار داده و به سمت او رفته و با او درگیر می شود؛ که در نهایت در این درگیری فرد مهاجم با قمه به جانشین پاسگاه ضربه زده و هنگامی که وی می افتد ضربه ای نیز به گلوی او زده و سوار خودرو شده و فرار می‌کند.

در جریان حادثه مورد اشاره سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر به واسطه شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست می دهد و سرباز وظیفه همراه او نیز مصدوم می شود.

انتشار فیلم دوربین های مدار بسته مرتبط با این حادثه در فضای مجازی موجی از اظهار تأسف و همدردی و نیز انزجار از اقدام قاتل را به همراه داشت و مجموعه این موارد به انضمام اهتمام نیروهای پلیس سبب می شود تا فرد قاتل در کوتاه ترین زمان ممکن دستگیر شود.

فارغ از جزئیات ماجرا و صحنه تلخی که به شهادت یکی از نیروهای انتظامی کشورمان منجر شد، مسئله بسیار مهمی که اینجا وجود دارد اظهارنظرهایی است که پیرامون چرایی عدم استفاده شهید رنجبر از اسلحه اش مورد اشاره قرار می گیرد.

توضیح در این باره آنکه بسیاری از کاربران عقیده دارند که شهید رنجبر باید در این صحنه اقدام شلیک به فرد ضارب می کرد و اجازه نمی داد او با گستاخی و جسارت زیاد به سمتش حمله ور شده و وی را به شهادت برساند.

این گفته ها و اظهارنظرهای احساسی در حالی است که از سویی سخت گیری های قانونی پیرامون نحوه به کارگیری اسلحه توسط نیروهای نظامی را عملاً با محدودیت هایی رو به رو کرده است و اصطلاحاً شرایط را به گونه ای رقم زده که مأموران نظامی حتی در مواقع اضطرار نیز چندان جرأت استفاده از سلاح خود را ندارند.

در رابطه با ایرادات قانون استفاده از اسلحه توسط نیروهای نظامی روز گذشته فارس پس از اشاره مفصل به قانون مورد اشاره در رابطه با تبصره 3 ماده 3 این قانون نوشت: مأمورین مسلح در کلیه موارد مندرج در این قانون در صورتی مجازند از سلاح استفاده نمایند که اولاً چاره‏‌ای جز به کارگیری سلاح نداشته باشند، ثانیا در صورت امکان مراتب:

الف ـ تیر هوایی

ب ـ تیراندازی کمر به پایین

ج ـ تیراندازی کمر به بالا را رعایت نمایند.»

بنابراین اضافه شدن قید «عدم چاره» و همچنین «مراتب ۳ گانه تیراندازی» به جهت ایراد شورای نگهبان به قانون اضافه شد.

این در حالی است که در روزهای اخیر عمده ایراد منتقدان به قانون مذکور متوجه صدر تبصره ۳ ماده ۳ است که تصریح می‌کند: «مأمورین مسلح در کلیه موارد مندرج در این قانون در صورتی مجازند از سلاح استفاده نمایند که اولاً چاره‏‌ای جز به کارگیری سلاح نداشته باشند.»؛ یعنی همان قیدی که بنابر اقتضائات شرعی به قانون اضافه شده است.

منتقدان معتقدند که ماموران انتظامی قادر به اثبات اینکه جز استفاده از اسلحه چاره دیگری نداشته‌اند، نیستند و در نتیجه از استفاده از سلاح خود هراس دارند تا مبادا مشمول ماده ۱۲ قانون «بکارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری» که تصریح می‌کند: «مأمورینی که با رعایت مقررات این قانون مبادرت به بکارگیری سلاح نمایند از این جهت هیچ گونه مسئولیت جزائی یا مدنی نخواهند‌ داشت»؛ نشوند و مجبور به تحمل مجازات کیفری یا ادای مسئولیت مدنی شوند.

همانطور که مشاهده می شود یکی از اصلی ترین دلایلی که مأموران نظامی به ویژه مأموران نیروهای انتظامی در بزنگاه هایی چون حادثه ای که برای شهید رنجبر به وجود آمد، جرأت استفاده از اسلحه را ندارند ابهام و ایرادهایی است که در قانون علیه آنها وجود دارد و در صورت استفاده از سلاح بعداً باید پاسخگوی استفاده از آن در دادگاه باشند.

جدا از اینکه این قانون در روز و ماه های آینده اصلاح شود و یا خیر؟ موضوع مهم دیگر افکار عمومی و شبکه های اجتماعی است که این روزها به واسطه جریحه دار شدن احساسات به نفع نیروهای انتظامی سوق پیدا کرده است، اما سابق بر این و در برخی موارد می دیدیم که علیه نیروهای انتظامی شکل می گرفت.

در واقع موضوع این است اگر حادثه به گونه ای دیگر رقم می خورد و شهید رنجبر در صحنه اقدام به استفاده از اسلحه می کرد، جدا از قانون و دادگاه که یقیناً برای او دردسرهای فراوانی ایجاد می کرد، همینطور فضای مجازی و افکار عمومی نیز علیه او و به نفع اوباشی که به شهید کردن این مأمور نظامی اقدام کرد، بسیج می شد.

اینجا درست آن نقطه ای است که می توان به همه مدافعان کنونی شهید رنجبر و نیروهای نظامی من جمله خودمان در رسانه باید نهیب بزنیم که به واسطه رفتار هیجانی و بعضاً غیرکاشناسی، همه ما در شهادت امثال شهید رنجبر مقصر هستیم و مشکل تنها ایراد و ضعف قانونی نیست.

هرچند در صورت اصلاح قانون و اصلاح رویه های غالب در افکار عمومی نیز دیگر امکان بازگرداندن زندگی به شهید رنجبر وجود ندارد، اما امید اینکه این حادثه تلخ برای همه ما درس عبرتی باشد تا در مورد چنین حوادثی آگاهانه تر قضاوت بکنیم و بدون اطلاع دقیق در سمت اراذل و اوباشی که امنیت جامعه را به خطر می اندازند، قرار نگیریم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : baztab.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب