فراجا یعنی چه؟؟

فراجا یعنی چه؟؟مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

فراجا یعنی چه؟؟ را از این سایت دریافت کنید.

فراجا جایگزین «ناجا» شد

در پی تغییرات اعمال‌شده در پلیس کشور که ساختار آن به فرماندهی انتظامی کل ارتقا یافت، عنوان اختصاری آن نیز به «فراجا» تغییر کرد.

کلاسینو

مجموع نظرات: ۶۹

یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵

فراجا جایگزین «ناجا» شد | فراجا یعنی چه؟

در پی تغییرات اعمال‌شده در پلیس کشور که ساختار آن به فرماندهی انتظامی کل ارتقا یافت، عنوان اختصاری آن نیز به «فراجا» تغییر کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سخنگوی انتظامی کل کشور از جایگزین شدن کلمه فراجا به جای کلمه ناجا خبر داد.

‌سردار مهدی حاجیان با اشاره به تغییر ساختار پلیس گفت: با توجه به تغییر ساختار پلیس و اضافه شدن سازمان‌ها و تغییراتی در برخی معاونت‌ها لازم بود کلمه ناجا هم تغییر یابد.

وی افزود: ناجا یعنی "نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران" با توجه به اینکه پلیس از نیرو بودن تبدیل به فرماندهی کل شده، کلمه «فراجا» یعنی "فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران" جایگزین کلمه «ناجا» شده است.

کد خبر 676586

برچسب‌ها

فراجا

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

تصاویر | اسلحه عجیبی که یک زن قصد داشت در اغتشاشات استفاده کند | سلاح‌های خطرناکی که از اغتشاشگران کشف شد

تصاویر | خساراتی که زلزله خوی بر جا گذاشت

نظر شما

نظر شما نظرات

نظرات منتشر شده: 18 نظرات در صف انتشار: 28 نظرات غیرقابل انتشار: 23

۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 113 7 پاسخ

کارایی و بهره وری داشته باشد و مردم وقتی پلیس میبینند احساس امنیت و ارامش کنند حالا چه ناجا چه فراجا

۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 57 5 پاسخ

معیشت مردم درست شد.کاش زودتر این کارو میکردن

۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 6 4 بله علی ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 17 35 پاسخ

درود به شرف و غیرت تک تک سبز پوشان غیور فراجا و سلام بر شهیدان گلگون کفن امنیت و آسایش فراجا .

ناشناس ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 41 9 پاسخ

چه فرقی برای مردم داره،مردم بادیدن پلیس بایداحساس امنیت کنند

شهروند ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 35 8 پاسخ

مردم فقط منتظر همین تحول بزرگ بودن

سید ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 35 7 پاسخ

نیرو بهتر است نیرو نشانه اخلاص بود ولی فرماندهی یک نوع فخر فروشی و کلاس گذاشتن است .

۱۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 30 5 پاسخ

احسنت چه تغيير مهم و به موقعي

محمود ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 27 1 پاسخ همچیز حل شد دیگه سعید ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 25 3 پاسخ

ناجا به معنی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی هست و هیچ ربطی به ایران نداره کجاش مخفف ایران داره

ز موسی پور ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 26 3 پاسخ

از قدیم گفتن ..هرکس بفکر خیشه : کوسه بفکر ریشه..

شهروند ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 17 2 پاسخ

منظور از تبدیل نیرو به فرماندهی چیست ؟

سیناصالحی ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 1 0 عالی بیدک احسان ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 21 0 پاسخ

به جای تغییر اسم‏، ساختار را درست کنید

سیّدمحمّدزعفرانچی ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 9 3 پاسخ خوب شد شهروند ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 8 4 پاسخ

آیا این تغییرات در معیشت و وضعیت حقوقی ساعات کاری پرسنل و بالا بردن امکانات از لحاظ تجهیزات تاثیر دارد ماکه متوجه نشدیم

جمشید ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ 19 11 پاسخ

خدا رو شکر . این مشکل هم حل شد. دیگه هیچ مشکل حل نشده ای تو ایران نیست. ما و این همه خوشبختی محاله . همه چی آرومه ، ما چقدر خوشحالیم ...‌‌

محسن ۰۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ 22 15 پاسخ

داشتم درباره کشورسوئیس مطلبی میخواندم چه حکومتی چه رئیس جمهوری .... کشوری که به لطفا رئیس جمهورآگاه و فهمیده وباسوادش توانسته جزبهترین کشورهای جهان به شماررودای کاش همه ماایرانی ها ملیت کشورسوئیس راداشتیم کشوری بسیارمترقی باداشتن ملتی فهمیده درسوئیس ن همه در درفاه وآسایش دارند زندگی میکنند درود بی پایان به رئیس جمهور اگاه وفهمیده کشورسوئیس که اینقدر به ملت خود اهمیت میدهد

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

فراجا یعنی چه؟

ناجا یعنی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه پلیس از نیرو بودن تبدیل به فرماندهی کل شده است واژه «فراجا» یعنی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جایگزین «ناجا» شده است.

فراجا یعنی چه؟

ناجا یعنی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه پلیس از نیرو بودن تبدیل به فرماندهی کل شده است واژه «فراجا» یعنی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جایگزین «ناجا» شده است.

کد خبر: ۲۷۷۶۱۸

تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸

به گزارش صدای ایران،سازمان حفاظت اطلاعات فراجا سازمان اطلاعاتی زیرمجموعه فرمانده کل نیروهای مسلح ایران (رهبر جمهوری اسلامی) و وابسته به فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است، که وظیفه نظارت و کنترل اطلاعاتی، ارتباطاتی و اسنادی، بر فراجا را برعهده دارد.

رئیس این سازمان به‌طور مستقیم توسط رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شود. این سازمان به‌اختصار «ساحفافراجا» خوانده می‌شود و ریاست آن در حال حاضر برعهده سرتیپ پاسدار محسن فتحی‌زاده است.

فراجا مخفف چیست ؟

سخنگوی انتظامی کل کشور گفت : ناجا یعنی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه پلیس از نیرو بودن تبدیل به فرماندهی کل شده است واژه «فراجا» یعنی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جایگزین «ناجا» شده است.

به گفته این مقام انتظامی تا یک سال آینده،‌ تابلوهای ناجا در معابر نیز به فراجا تغییر پیدا می‌کند.

این سازمان در ابتدا تحت عنوان سازمان حفاظت اطلاعات نیروهای انتظامی تشکیل شد، که در آن نیروهای شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی حضور داشتند. طرح ادغام این ۳ بخش توسط این سازمان پیگیری شد و به سرانجام رسید.

وظایف فراجا

سازمان حفاظت اطلاعات فرماندهی انتظامی با ترکیبی از معاونت‌های تخصصی و دفاتر تابعه، کار اجرای وظایف قانونی خود در قبال فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر را انجام می‌دهد:

کسب و جمع‌آوری اخبار و تولید، تجزیه و تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نیاز فراجا.

کشف و خنثی نمودن توطئه‌ها و براندازی، جاسوسی و خرابکاری.

تهیه طرح‌ها و دستورالعمل‌های حفاظتی در زمینه حفاظت اخبار، اطلاعات، اسناد مدارک، تاسیسات، اماکن، تجهیزات و پرسنل و نظارت بر اجرای آن‌ها.

آموزش و ارشاد فراجا در زمینه‌های حفاظتی و آموزش تخصصی پرسنل سازمان حفاظت اطلاعات.

گزارش اطلاعات و اخبار امنیتی غیرنظامی واصله به وزارت اطلاعات.

کشف و شناسایی فعالیت‌های سیاسی پرسنل و نفوذ جریانات و تشکل‌های سیاسی در فراجا.

کشف و شناسایی موارد کم‌کاری و کارشکنی و تخلف‌های مختلف در انجام مأموریت و گزارش آن به مسئولین مربوط.

مطلع نمودن فرماندهان از مواردی که برای انجام مأموریتشان ضروری بوده و در صلاحیت آنان است و یا نیست.

بررسی صلاحیت امنیتی فراجا.

انجام کلیه امور مربوط به صدور پروانه حمل سلاح شکاری و کمری و مهمات مربوط در سطح فراجا.

طرح‌ریزی و انجام عملیات فنی حفاظت اطلاعاتی و کنترل ارتباطات در سطح فراجا.

از حدود دو سال قبل بود که طرح فرماندهی کل شدن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از سوی ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری می‌شد؛ آذرماه سال ۱۴۰۰ بود که موافقت فرمانده کل قوا با تغییر ساختار ناجا اعلام شد و نیروی انتظامی به فرماندهی کل تغییر پیدا کرد.

تا پیش از این تغییرات به‌دلیل آنکه ناجا به‌عنوان یک نیروی انتظام بخش تعریف می‌شد، جایگاه سازمانی پایین‌تری نسبت به ارتش و سپاه داشت و با تبدیل آن به فرماندهی کل، هم رده ارتش و سپاه پاسداران قرار می‌گیرد، یعنی فرمانده نیروی انتظامی هم رده فرماندهان ارتش و سپاه قرار می‌گیرد.

چه تغییراتی با تغییر ساختار ناجا حاصل شد؟

بر مبنای طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران؛ پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا به دو مجموعه سازمان اطلاعات و پلیس امنیت عمومی تبدیل شده است. همچنین دانشگاه علوم انتظامی امین به دو دانشگاه جامع تحصیلات تکمیلی و دانشگاه تربیت افسری و تربیت پلیس تقسیم شده است.

بر اساس این خبر، معاونت علوم، تحقیقات و فناوری و دفتر همکاری‌های مردمی و پلیس افتخاری ایجاد می‌شود، همچنین در این طرح تبدیل معاونت اجتماعی ناجا به معاونت فرهنگی و اجتماعی و ارتقا محل سازمانی فرماندهی انتظامی استان البرز و غرب تهران و ارتقا سازمانی برخی رده‌های دیگر دیده شده است.

سردار اشتری: با تغییر ساختار حرفه‌ای تر می‌شویم

سردار اشتری فرمانده انتظامی کل کشور در اولین اظهارات رسانه‌ای در خصوص این تغییرات از «تحول در امنیت و خدمات رسانی به مردم» خبر داده و گفته بود: این رویداد تحولی و ارتقا ساختاری گامی به سوی حرفه‌ای تر شدن، هوشمندی، چابک سازی پلیس، تربیت افسران حرفه‌ای و دانش پایه، توسعه دیپلماسی پلیسی و … به منظور تقویت بیش از پیش نظم و امنیت در جامعه و توسعه خدمت به مردم است.

همانطور که در گزارش‌های پیشین اشاره کردیم و در اظهارات سردار اشتری هم مشخص است هدف گذاری مهم این طرح پیگیری تغییرات برای ارتقای عملکرد ناجا است، نقطه مرکزی عملکرد هر سازمان و دستگاهی به ارتقای سطح تصمیم‌گیری و همچنین بهبود کیفیت نیروی انسانی آن برمی‌گردد.

سخنگوی انتظامی کل کشور: احتمال تغییر واژه «ناجا»

سردار مهدی حاجیان سخنگوی انتظامی کل کشور پیش تر در گفت و گویی گفت: کلمه «نیرو» برداشته شد و ما به عنوان «فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران» شناخته خواهیم شد، در واقع پیش از این فرمانده ناجا که به عنوان «فرمانده نیروی انتظامی» معرفی می‌شد، از این به بعد «فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران» خواهد بود.

سردار حاجیان همچنین در توضیح تغییرات در ساختار ناجا از ایجاد سازمان اطلاعات و دانشگاه جامع خبر داد و تاکید کرد: ایجاد دانشگاه جامع با هدف توسعه دانشی و حرفه‌گرایی در پلیس صورت گرفت.

سخنگوی انتظامی کل کشور با اشاره به ارتقای پلیس بین‌الملل در طرح تغییر ساختار ناجا گفت: به دلیل بحث توسعه دیپلماسی پلیسی، جایگاه سازمانی اینترپل ارتقا یافته است.

سردار حاجیان درباره اثر این تغییر ساختار در بحث هم‌ترازی اینگونه توضیح داد: ناجا هم‌تراز فرماندهی کل سپاه و فرماندهی کل ارتش شد، ضمناً فعلاً کلمه ناجا را خواهیم داشت، شاید در آینده این کلمه اختصاری تغییر کند.

وی افزود: تغییراتی هم در ساختار برخی زیرمجموعه‌ها ایجاد شد که از جمله آن می‌توان به ایجاد سازمان اطلاعات انتظامی کل کشور و ارتقا معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : sedayiran.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب