ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی خرمدره 1401راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

دانشگاه علمی کاربردی یکی از مراکزی است که در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. چنانچه افراد متقاضی دارای شرایط ثبت نام علمی کاربردی باشد، می توانند بر اساس علاقه خود و بدون در نظر گرفتن عنوان دیپلم دوره متوسطه در رشته هایی که توسط این دانشگاه ارائه می شود نام نویسی نمایند.

لازم به ذکر است که ثبت نام این دانشگاه طی دو نوبت و در مهر و بهمن ماه هر سال انجام شده و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 با مراجعه به سایت سازمان سنجش  نام نویسی خود را به انجام رسانند.

داوطلبان ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می بایست در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال اول و دوم اقدام به پذیرش دانشحو به صورت بدون آزمون می نماید. داوطلبان نام نویسی در این دانشگاه می توانند مطابق زمانبندی ارائه شده در ذیل، جهت ثبت نام اقدام کنند.

زمان ثبت نام مهر ماه

افرادی که متقاضی ثبت نام در رشته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر ماه می باشند، می توانند بر اساس معدل مقطع کاردانی و یا دوره متوسطه خود در زمانبندی اعلام شده مطابق جدول زیر، با مراجعه به سایت مربوطه فرآیند نام نویسی را به انجام رسانند.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره مهر ماه 1401
مقطع مهلت اولیه ثبت نام تمدید مهلت مهلت مجدد
کاردانی 31 خرداد تا 7 تیر ماه 7 تیر تا 14 تیر ماه 1 تا 4 شهریور

و

4 تا 8 شهریور

کارشناسی ناپیوسته 14 تیر تا 21 تیر ماه 21 تیر تا 26 تیر ماه

زمان ثبت نام بهمن ماه

مطابق توضیحات گفته شده، افراد می توانند در ترم بهمن نیز برای نیمسال دوم این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته هنوز زمان دقیقی بدین منظور اعلام نشده است اما سال گذشته این فرآیند اواخر دی ماه انجام شده بود. همچنین داوطلبان می توانند به جهت اطلاع از تاریخ مشخص شده ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره، عضویت یابند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

داوطلبان برای ثبت نام در این دانشگاه می بایست مراحل مختلفی را طی نمایند که در این بخش به توضیح جزئیات آن ها به تفکیک هر نیمسال خواهیم پرداخت.

نحوه ثبت نام مهر ماه

ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی به شیوه الکترونیکی انجام می شود و متقاضیان جهت انجام این کار، باید به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند. در ادامه جهت تسهیل این فرآیند، مراحل ثبت نام به صورت تصویری و گام به گام شرح داده شده است.

داوطلبان ابتدا باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند و مانند تصویر زیر، بر روی گزینه “جامع علمی کاربردی” کلیک نمایند.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

در این مرحله، صفحه ای مطابق با تصویر زیر مشاهده می شود که باید بر روی لینک فعال “ثبت نام پذیرش دوره (کاردانی ناپیوسته / کارشناسی ناپیوسته) فنی و حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال تحصیلی 1401 ” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

سپس باید اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام نمایید، جهت انجام این کار باید گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

در این مرحله با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید گزینه مورد نظر، یعنی “سریال ثبت نام پذیرش دوره مهندسی و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1401” را انتخاب نمایید و بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد که باید مشخصات خود را وارد کنید و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

در ادامه نیز باید تیک گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را مانند تصویر زیر فعال کنید و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید (توجه داشته باشید که شماره پیگیری پرداخت را حتما یادداشت و یا ذخیره نمایید).

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

در این مرحله وارد درگاه پرداخت خواهید شد و باید اطلاعات بانکی مورد نیاز را وارد و در نهایت گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

سپس مجددا مانند تصویر زیر باید به مرحله سوم بازگردید و عبارت “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب نمایید.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردیمرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

در این مرحله باید در کادر مربوط به شماره سریال، شماره سریال ثبت نام خریداری شده را وارد کرده و پس از نوشتن عبارت امنیتی در کادر مربوط به آن، بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

پس از طی مراحل ذکر شده، فرم ثبت نام را مطابق با اطلاعات خواسته شده (مشخصات فردی، تحصیلی و …) به صورت صحیح و دقیق پر نمایید تا در نهایت ثبت نام شما تکمیل شود. لازم به ذکر است که باید شماره پرونده (6 رقمی) و کد پیگیری (16 رقمی) را حتما یادداشت نمایید . همچنین تمامی مراحل ثبت نام برای هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی یکسان است و مطابق با راهنمای تصویری انجام می شود.

نحوه ثبت نام بهمن ماه

مطابق دوره های گذشته احتمال می رود ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه به صورت حضوری انجام شود، اما چنانچه نام نویسی ترم بهمن ماه نیز به صورت اینترنتی انجام شود، مراحل آن از طریق سایت سازمان سنجش و مطابق نیمسال اول خواهد بود با این تفاوت که لازم است در مرحله دوم روی لینک مربوط به ثبت نام بهمن ماه کلیک شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

همان طور که گفته شد، چنانچه داوطلبان دارای مدرک دیپلم در هر رشته ای بوده باشند، امکان نام نویسی در مقطع کاردانی این دانشگاه را خواهند داشت. البته ثبت نام این دانشگاه ها نیز نیازمند رعایت شرایط عمومی و اختصاصی زیر نیز می باشد.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عمل به احکام اسلامی (اقلیت های دینی ملزم به اجرای این بند نمی باشند در صورتی که به صورت علنی به نقص آن نپردازند.) عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی نداشتن سابقه عضویت در ساواک، گروه های فراماسونری و عدم احراز فساد اخلاقی عدم اعتیاد به مواد مخدر نداشتن اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در هنگام تحصیل و در زمان اشتغال

شرایط اختصاصی مقطع کاردانی

دارا بودن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای) داشتن سایر شرایط اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی داشتن شرایط نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی مقطع کارشناسی ناپیوسته

دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و یا معادل آن، از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در دوره کارشناسی ناپیوسته (مدرک داخلی تمامی مراکز و و موسسات، قابل قبول نبوده و مدرک معادل محسوب نمی گردد. همچنین صرفا افرادی که تا پایان شهریور ماه سال پذیرش (برای ورودی مهر) و تا پایان بهمن ماه سال پذیرش (برای ورودی بهمن) مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند، مجاز به ثبت نام خواهند بود.) داوطلبان سهمیه آزاد می توانند بر حسب ضوابط، بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی خود و بر اساس علاقه مندی به هر یک از رشته های تحصیلی، جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند. (افرادی که در رشته متفاوتی از مدرک کاردانی خود ثبت نام می نمایند، لازم است تمامی دروس پیشنیاز و یا جبرانی رشته ای که در آن پذیرفته شده اند را با در نظر گرفتن گروه آموزشی مربوط و مطابق سر فصل مصوب بگذرانند.) دانشجویان مقطع کاردانی می بایست در صورت پذیرفته شدن، به هنگام ثبت نام، فارغ التحصیل شده باشند و مدرک مربوطه را به مراکز آموزشی مورد نظر تحویل دهند. داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی دارا بودن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقا

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان لازم است مدارکی را به هنگام ثبت نام حضوری ارائه دهند. البته جهت نام نویسی در مرحله اینترنتی نیز وارد نمودن برخی از اطلاعات فردی و تحصیلی نیز لازم می باشد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این مرحله نیازی به بارگذاری اسکن همه اطلاعات زیر نمی باشد، اما لازم است جزئیات خواسته شده را در سایت سازمان سنجش به هنگام ثبت نام اینترنتی درج نمایید.

اطلاعات شناسنامه ای شامل: نام و نام خانوادگی، شماره و سریال شناسنامه و تاریخ تولد مشخصات فردی از قبیل: کد ملی، مذهب، ملیت، وضعیت جسمانی، شماره تلفن همراه و ثابت، اسکن عکس 4×3 و مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان اطلاعات تحصیلی از جمله: عنوان مدرک، معدل کتبی، تاریخ فارغ التحصیلی مقطع دیپلم یا کاردانی

مدارک ثبت نام حضوری

متقاضیان در زمان مراجعه برای نام نویسی حضوری نیز می بایست مدارکی را به همراه داشته باشند که باید موارد لازم به دانشگاه تحویل داده شوند. البته در برخی از موارد برای مقاطع کاردانی با کارشناسی ناپیوسته متفاوت می باشد که در ادامه ذکر شده است.

6 قطعه عکس 4×3 (تمام رخ مربوط به سال جاری) اصل شناسنامه اصل کارت ملی کارت پایان خدمت یا معافیت مشمولان نظام وظیفه اصل گواهی اشتغال به کار اصل فرم تاییدیه معدل (برای فارغ‌التحصیلانی که گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.) اصل مدرک دیپلم متوسطه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم (برای داوطلبان کارشناسی شامل اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی می باشد.) پرینت صفحه اول دفترچه بیمه

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

یکی از موارد لازم پیش از اقدام جهت ثبت نام  بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی هر واحد، اطلاع از رشته های ارائه شده در آن ها می باشد. به همین دلیل در ادامه لیست رشته های این دانشگاه را به تفکیک مقاطع ذکر نموده ایم. بدیهی است به محض انتشار دفترچه بهمن ماه، رشته های نیمسال دوم نیز در این قسمت قرار داده خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره مهر ماه 1401
مقطع کاردانی ناپیوسته
کاردانی حرفه ای تکنولوژی آموزشی کاردانی حرفه ای چاپ – طراحی چاپ کاردانی حرفه ای حسابداری بهای تمام شده
کاردانی حرفه ای حسابرسی کاردانی حرفه ای مدیریت – سرپرستی
توزیع کالا و خدمات
کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
کاردانی فنی اتوماسیون صنعتی کاردانی فنی الکترونیک صنعتی کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
کاردانی فنی برق – برق صنعتی کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – صنعتی کاردانی فنی شیمی آزمایشگاهی – غذایی
کاردانی فنی صنایع دارویی – تولید دارو کاردانی فنی صنایع غذایی – آرد کاردانی فنی صنایع غذایی – شیر و فرآورده های لبنی
کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده کاردانی فنی کسب و کارهای دیجیتالی کاردانی فنی مکانیک – تعمیرات
ماشین آلات صنعتی
کاردانی فنی مکانیک – مکانیک تاسیسات صنعتی
کارشناسی ناپیوسته
کارشناسی حرفه ای حسابداری بهای تمام شده کارشناسی حرفه ای مدیریت تامین و فروش
محصولات غذایی
کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار
مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی مهندسی فناوری ایمنی، سلامت و محیط زیست (HSE)
مهندسی فناوری برق صنعتی مهندسی فناوری صنایع شیمیایی مهندسی فناوری صنایع غذایی – تضمین کیفیت
مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت آرد مهندسی فناوری کسب و کار دیجیتالی مهندسی فناوری کنترل – ابزار دقیق
مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401

مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در هر دوره می توانند کمک های بسیاری برای اطلاع از جزئیات رشته های ارائه شده همچون ظرفیت پذیرش آن ها و همین طور اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اختصاصی مراکز مختلف آموزشی نیز به داوطلبان ارائه دهد.

به همین دلیل در جداول زیر لینک دانلود این دفترچه ها قرار داده شده است. البته دفترچه بهمن ماه هنوز منتشر نشده است، اما لینک دانلود فایل پی دی اف آن به محض انتشار فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی واحد خرمدره 1401
 مهر ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل مورد نظر بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

آن دسته از متقاضیانی که در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام نموده باشند، می توانند به صورت اینترنتی در موعد مقرر پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش، نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 را مشاهده کرده و چنانچه اسامی آن ها در لیست پذیرفته ها نباشد، امکان ثبت نام در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1401، در صورت برگزاری، برای آن ها فراهم است.

 

سوالات متداول

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب