کنکور سراسری دی ماه 1401

کنکور سراسری دی ماه 1401دفترچه ثبت نام آزمون سراسری دی ماه 1401دفترچه ثبت نام آزمون سراسری دی ماه 1401کنکور سراسری دی ماه 1401

مهم ترین رویداد تحصیلی در هر سال برای دانش آموزان سال آخر و یا داوطلبان ورود به دانشگاه، برگزاری کنکور سراسری است که این آزمون برای سال 1402 همراه با تغییراتی نسبت به سال های گذشته همراه می باشد. از جمله این تغییرات می توان به برگزاری کنکور در دو نوبت دی ماه 1401 و تیر ماه 1402 اشاره نمود که تبعا باعث تغییراتی در زمانبندی فرآیندهای مختلف آن از جمله مهلت ثبت نام، برگزاری و انتخاب رشته خواهد شد.

متقاضیان شرکت در آزمون مذکور می بایست از اطلاعاتی همچون زمان ثبت نام کنکور 1402، نحوه و همچنین شرایط ثبت نام کنکور 1402 آگاهی داشته باشند تا بتوانند در زمان مناسب نسبت به نام نویسی و آمادگی برای حضور در جلسه آزمون اقدام نمایند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401 در تاریخ 8 الی 14 آبان ماه 1401 و زمان برگزاری آزمون در تاریخ 29 و 30 دی ماه 1401 خواهد بود.

آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری دی ماه 1401

طبق آخرین خبری که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره کنکور سراسری سال 1402 اعلام و ابلاغ شده است، برگزاری این آزمون در دو نوبت صورت می پذیرد که مرحله اول آن در دی ماه 1401 برپاخواهد شد.

مسئولان مربوطه یکی از دلایل این مصوبه را کاهش استرس متقاضیان می دانند. همچینین ذکر این نکته نیز ضروری است که در صورت شرکت داوطلب در هر دو آزمون ملاک قبولی فرد، بالاترین نمره کسب شده خواهد بود.

تغییرات کنکور سراسری دی ماه 1401 نسبت به سال های گذشته

به طور کلی کنکور سراسری 1402 از جمله نوبت دی ماه آن با چهار تغییر اساسی نسبت به کنکور سال های گذشته برگزار خواهد شد. این تغییرات از قبیل ذیل خواهد بود:

تغییرات کنکور سراسری دی ماه 1401
برگزاری آزمون سراسری در دو نوبت دی ماه 1401 و تیر ماه 1402
تاثیر 40 درصدی قطعی معدل نهایی دانش آموزان در تعیین رتبه قبولی کنکور
حذف دروس عمومی از کنکور
حذف زیر گروه های آزمایشی از کنکور

همان طور که گفته شد، با توجه به تغییرات کنکور 1402 تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان به میزان 40 درصد با تاثیر قطعی می باشد که البته تنها نمرات پایه دوازدهم در آن لحاظ می گردد. تاثیر قطعی به این معناست که نمرات نهایی دانش آموزان در سال دوازدهم چه مثبت و چه منفی در تعیین رتبه قبولی متقاضیان اثرگذار می باشد.

این قاعده شامل دو نوبت آزمون کنکور سراسری نمی شود به این جهت که اولا داوطلبان می توانند در یک آزمون یا هر دو شرکت نمایند و دوما مطابق توضیحات فوق الذکر، در صورت شرکت در هر دو آزمون، بالاترین نتیجه به عنوان تعیین رتبه قبولی افراد لحاظ خواهد شد.

زمان بندی کنکور سراسری دی ماه 1401

همانطور که گفته شد آزمون سراسری 1402 در دو نوبت که نوبت اول در دی ماه 1401 و نوبت دوم طبق روال هر ساله در تیر ماه 1402 برگزار می شود. زمان بندی مرتبط با این فرآیند با توجه به اطلاعیه صادره در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق جدول زیر می باشد.

زمان ثبت نام 

زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401
عنوان تاریخ
زمان ثبت نام 8 تا 14 آبان ماه 1401
تمدید مهلت ثبت نام اعلام نگردیده

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 بنا بر تجربه سال های گذشته حداقل یک یا دو مرتبه تمدید می گردد اما تا به این لحظه موعد مشخصی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تمدید مهلت ثبت نام اعلام نشده است. البته به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، اخبار آن از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره به اطلاع شما خواهد رسید.

زمان برگزاری

همچنین در جدول زیر زمان برگزاری کنکور به تفکیک گروه های آزمایشی پنج گانه در مرحله اول آزمون مشخص شده است.

زمان برگزاری کنکور سراسری دی ماه 1401
گروه آزمایشی تاریخ
تجربی صبح روز پنجشنبه 29 دی ماه 1401
زبان های خارجه بعد از ظهر پنجشنبه 29 دی ماه 1401
انسانی صبح روز جمعه 30 دی ماه 1401
ریاضی فیزیک صبح روز جمعه 30 دی ماه 1401
هنر بعد از ظهر روز جمعه 30 دی ماه 1401

زمان دریافت کارت ورود به جلسه 

دریافت کارت شرکت در آزمون، طبق زمان مشخصی که معمولا 2 الی 3 روز قبل از برگزاری آزمون می باشد از سوی سازمان سنجش اعلام و برای پرینت توسط داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. از آنجا که امتحان نوبت اول در تاریخ 29 و 30 دی ماه برگزار می شود، بنابراین 2 یا 3 روز قبل از این تاریخ، کارت شرکت در آزمون سراسری دی ماه 1401 آماده چاپ خواهد بود.

در صورت مشخص شدن زمان دقیق توزیع کارت ورود به جلسه کنکور 1402 برای نوبت دی ماه و فعال شدن لینک دریافت آن، جزئیات مرتبط با آن از طریق مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج اولیه 

پس از برگزاری آزمون، داوطلبان منتظر دریافت اعلام نتایج اولیه کنکور می باشند که هنوز از سوی سازمان سنجش این روند برای آزمون دی ماه چرا که این زمان پس از انتشار دفترچه مربوطه مشخص می گردد.

پیش بینی می شود طبق روال هر ساله حدود یک ماه پس از برگزاری، نتایج کنکور اعلام شود که با توجه به برگزاری این آزمون در 29 و 30 دی ماه، احتمالا نتایج در اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند ماه 1401 اعلام شود. همچنین لازم به ذکر است که داوطلبان گرامی با ورود به سایت sanjesh.org می توانند نتایج اولیه کنکور را مشاهده نمایند.

زمان انتخاب رشته 

داوطلبان به محض اعلام نتایج اولیه کنکور که  احتمالا اواخر بهمن ماه و یا در اوایل اسفند ماه خواهد بود به شرط موفقیت در آزمون، مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. بنابراین با در نظر گرفتن قوانین حاکم بر این فرآیند می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل اقدام نمایند.

برنامه ریزی کنکور سراسری دی ماه 1401

موفقیت در هر امری نیازمند داشتن طرح کلی همراه با جزئیات جهت رسیدن یه هدف مورد نظر می باشد. این طرح کلی با برنامه ریزی صورت می پذیرد که داوطلبان می توانند با داشتن یک برنامه جامع و مدون بدین منظور مسیر خود را برای دستیابی به موفقیت هموارتر سازند. در همین راستا در ادامه مطلب به چند نکته اساسی برای انجام این فرآیند می پردازیم.

زمابندی صحیح مطالعه

اصل اولیه برنامه ریزی کنکور می تواند تقسیم بندی زمان  باشد به این صورت که سال به ماه، هفته، روز و ساعت بخش بندی شود. همچنین مطالعه هر درس با در نظر گرفتن زمانی مشخص در هر روز و ساعت تقسیم می گردد.

این امر در آرامش روانی و ساعت بیولوژیکی بدن جهت یادگیری بالاتر بسیار موثر است. در کنار اوقات مطالعه، زمان خواب، بیداری و تفریح تا حد ممکن مشخص گردد که این امر به نوبه خود باعث در اولویت قرار دادن  برنامه ریزی کنکور و در حاشیه قرار دادن سایر مسائل می شود.

برای مطالعه هر درس به طور معمول بیش از 90 دقیقه زمان نگذارید و بین هر درس 10 الی 15 دقیقه تنفس بگیرید و در نظر داشته باشید که اوج یادگیری تنها در 60 دقیقه اول می باشد. می توانید یک درس را در روز در چند نوبت مطالعه کنید چرا که این راهکاری بسیار مفید برای نظم دهندگی به ذهن جهت حفظ مطالب به صورت پلکانی صعودی می باشد و با این تکنیک، ذهن به صورت خودکار اطلاعات را طبقه بندی و تحلیل می کند.

پیش مطالعه و پس مطالعه

پیش مطالعه و پس مطالعه در ثبت قطعی مطالعات در حافظه بلند مدت اهمیت بالایی دارد به این صورت که مطالب هر درس را پس از مطالعه به صورت اجمالی مرور کنید (پس مطالعه) و قبل از مطالعه بخش بعدی همان درس، مطالب نوبت گذشته را مرور نمایید (پیش مطالعه).

تنظیم زمان خواب

یکی از مسائل مهم در این مسیر، زمان خواب می باشد که هر 1 ساعت خواب قبل از ساعت 24، معادل 2 ساعت خواب اثرگذار خواهد بود. برای سرعت یادگیری ذهن بیش از 7 ساعت خواب شبانه نداشته باشید و حتما 1 ساعت خواب در بعد از ظهر را مدنظر قرار دهید که در این صورت بهترین حالت شادابی برای مکانیزم صحیح بدن را رعایت کرده اید.

در پایان، برای آمادگی هر چه بیشتر و دفع استرس جهت جضور در کنکور سراسری دی ماه 1401 توصیه می شود با شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور توانایی خود را نسبت به زمان برگزاری آزمون و نوع سوالات محک بزنید. همچنین آشنایی با فنون روش تست زنی از دیگر عواملی است که در موفقیت شما در کنکور تاثیر بسزایی دارد.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

متقاضیان پس از اطلاع از زمان ثبت نام با در دست داشتن  مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1402 می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور  در موعد مقرر، نسبت به نام نویسی اینترنتی خود جهت شرکت در این آزمون  اقدام نموده و طبق راهنمایی زیر فرآیند ثبت نام و بارگذاری مدارک خود را تکمیل نمایند.

در ابتدا با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org از فهرست سمت راست صفحه بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401 سپس بر روی لینک فعال “ثبت نام کنکور سراسری 1402” کلیک کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از فهرست سمت راست صفحه به منظور پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” کلیک نمایید.مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ در این مرحله نوع سریال ثبت نام مورد نظر خود را انتخاب و بعد بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسریمرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری  موارد خواسته شده را در یخش های مربوطه وارد کنید، سپس درگاه پرداخت مورد نظر را انتخاب و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری 1402مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری 1402 شماره پیگیری پرداخت را نزد خود یادداشت کرده و پس از تیک دار کردن عبارت پایین صفحه بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید. مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری 1402مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری 1402 پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود جهت پرداخت هزینه ثبت نام توسط درگاه پرداخت اینترنتی، به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردیده و بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.مرحله 8 ثبت نام کنکور سراسریمرحله 8 ثبت نام کنکور سراسری سریال ثبت نام 12 رقمی خود را در کادر مربوطه وارد و بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید. مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسریمرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

در پایان با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز و بارگذاری مدارک خواسته شده، شماره پرونده و کد پیگیری برای شما صادر می گردد که تا زمان پذیرش از سوی دانشگاه می بایست آن را نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

طبق اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری، شرایط ثبت نام برای داوطلبان آزمون سراسری به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می گردد که البته شرط نظام وظیفه عمومی مختص آقایان می باشد.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عدم سابقه عضویت خود و وابستگان در سازمان های غیر قانونی و فراماسونری عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به جمهوری اسلامی عدم اعتیاد به مواد مخدر عدم احراز فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

داشتن گواهینامه پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 (اعم از نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 دریافت شود و یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک کاردانی. پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری 1401 می توانند در آزمون سراسری سال 1402 شرکت نمایند به این شرط که متقاضیان مذکور در حال تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی، حداکثر تا تاریخ 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه محل تحصیل، انصراف قطعی دهند. دانشجویان دوره های غیر روزانه (شبانه)، دانشگاه آزاد، مجازی، شهریه پرداز و پردیس خود گردان، پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) میتوانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال 1402 ثبت نام و شرکت نمایند. توجه شود که این دسته از متقاضیان در صورت قبولی قطعی در کنکور و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، باید از دانشگاه قبلی انصراف قطعی داده و گواهی مربوطه را به موسسه پذیرنده جدید ارائه نمایند.  فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت (مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان) در مقطع کارشناسی، باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 و یا 30 بهمن ماه 1402 خدمات خود را به پایان رسانده باشند، البته اگر در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شوند، می توانند خدمات موضوع این قانون را پس از اتمام تحصیل با مقطع جدبد بگذرانند. فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه های آموزشی غیر پزشکی باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402، تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند تا بتوانند در آزمون سراسری 1402 شرکت نمایند. متقاضیانی که در دوره روزانه آزمون سراسری 1401 پذیرفته شده اند در صورت قبولی در آزمون سراسری 1402، به صورت هم زمان تنها می توانند در دوره های غیر روزانه انتخاب رشته نمایند. دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و پیوسته تمامی رشته های تحصیلی و دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دکتری حرفه ای دامپزشکی متقاضی تحصیل مجدد، اگر هیچ گونه تعهد خدمتی به ارگان یا دستگاه های اجرایی نداشته باشند و همچنین هیچ گونه تعهدات سهمیه بومی و یا سهمیه مناطق محروم بر عهده ایشان نباشد می توانند در صورت قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکتری عمومی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل نمایند. عدم ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه.

شرایط مربوط به مقررات وظیفه عمومی

جهت انجام فرآیند ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در این آزمون، دارا بودن شرایط زیر برای تمامی متقاضیان مرد الزامی می باشد.

شرایط نظام وظیفه عمومی قبول شدگان هنگام پذیرش در دانشگاه
دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند
دارا بودن کارت معافیت دائم هوشمند (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
مشمولان دارای برگ معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی، کفالت) در مدت اعتبار آن
مشمولان محصل سال آخر متوسطه که در 1402-1401 معافیت تحصیلی دانش آموزی اخذ نموده و تا تاریخ 31 شهریور 1402 در سنوات مجاز تحصیلی (حداکثر تا 20 سالگی تمام) فارغ التحصیل می شوند.
دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (قبل از 18 سالگی تمام) موفق به دریافت دیپلم نظام جدید شده باشند.
سربازان در حال خدمتی که دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید بوده به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند.
سربازانی که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ 31 شهریور 1402 به پایان می رسد.
دانشجویان انصرافی از دانشگاه که از تاریخ انصراف آنان تا زمان پذیرش در دانشگاه جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

تمامی اطلاعات مربوط به فرآیند ثبت نام در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری مندرج می باشد و به همین جهت توصیه می شود داوطلبان گرامی قبل از شروع نام نویسی حتما این دفترچه را مطالعه نموده تا با مشکل خاصی به دلیل عدم آگاهی مواجه نشوند.

دفترچه مذکور همزمان با آغاز روند نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و از آن جا که قرار است این فرآیند از روز 8 آبان ماه سال 1401 شروع شود، شما می توانید از همین تاریخ نسبت به دریافت این دفترچه از طریق سایت sanjesh.org و همچنین لینک موجود در جدول زیر اقدام نمایید.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری تیر ماه 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

مدارک ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور سراسری را به طور کلی می توان در دو بخش مدارک هویتی و مدارک تحصیلی در نظر گرفت. به همین منظور ضروری است تا داوطلبان قبل از اقدام به نام نویسی و تکمیل فرم مربوطه، مدارک موجود در جدول زیر را فراهم نمایند.

مدارک هویتی لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401
عنوان توضیحات
شناسنامه و کارت ملی نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه، کد ملی
عکس تمام رخ داوطلب اندازه عکس اسکن شده حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ باشد

فقط با فرمت jpg باشد و حداکثر حجم مجاز 70 کیلوبایت

ابعاد عکس 4×3 یا 4×6 و مربوط به سال جاری باشد

تصویر باید تمام رخ، کاملاً واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد

عکس اسکن از مدارک دیگر نباشد و بهتر است رنگی با زمینه سفید باشد

عکس بانوان باید با حجاب و صورت آنان به طور کامل مشخص باشد

عکس غیر معتبر، ثبت نام را باطل و مجاز به شرکت در آزمون نمی باشد

مشخصات محل سکونت داوطلب آدرس دقیق محل سکونت، شماره تلفن ثابت، کد منطقه و پستی
اطلاعات مربوط به تایید سهمیه کد پیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه ایثارگران و رزمندگان
کد وضعیت نظام وظیفه آقایان تعیین وضعیت نظام وظیفه از مقررات وظیفه عمومی مندرج در دفترچه
کد ۱۳ رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی مراجعه به sanjesh.org بخش سامانه اتباع غیر ایرانی و دریافت کد 13 رقمی
سریال کارت اعتباری ثبت نام پرداخت هزینه ثبت نام کنکور و دریافت کد 12 رقمی
تشکیل پرونده داوطلبان معلول داشتن پرونده در سازمان بهزیستی برای شرکت در کنکور
تکمیل فرم شماره یک همه متقاضیان شرکت در کنکور 1402 به جز فارغ التحصیلان بخش های مرکزی شهرهای اصفهان، تبریز، تهران، شیراز، مشهد و بخش کن شهر تهران، بخش تجریش شهر شمیرانات، بخش لواسانات شهر شمیرانات می بایست فرم شماره یک را پر کرده و به تایید آموزش و پرورش محل تحصیل یا محل فارغ التحصیلی و یا نزدیکترین اداره آموزش و پرورش محل سکونت خود برسانند
تکمیل فرم شماره دو تکمیل فرم شماره دو توسط دانشجویان روزانه متقاضی شرکت در کنکور 1402 و ارائه فرم به دانشگاه محل تحصیل
مدارک تحصیلی لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401
یکی از مدارک تحصیلی (دیپلم و پیش دانشگاهی، دیپلم 4 ساله نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، کاردانی، سطح یک حوزه)
کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم
کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام جدید
معدل کل دیپلم
معدل کتبی دیپلم

منابع کنکور سراسری دی ماه 1401

پر واضح است که برای موفقیت در هر آزمونی ابتدا باید منابع اصلی امتحانی را شناخته تا بتوان با مطالعه صحیح آن برای امتحان مورد نظر آماده شد. هر چه منبع درسی خلاصه تر و در عین حال جامع تر باشد، از نظر ذهنی بهتر می توان آن را به حافظه بلند مدت سپرد.

البته سایر کتب کمک درسی که بیشتر مبتنی بر سوالات 4 گزینه ای است نیز می تواند داوطلبان را برای آزمون سراسری دی ماه، آماده تر کند. با کلیک بر روی هر یک از لینک های موجود در جدول زیر می توانید به بهترین منابع کنکور گروه آزمایشی مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید

منابع کنکور سراسری دی ماه 1401
معرفی بهترین منابع کنکور سراسری ریاضی 1402

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور سراسری تجربی 1402

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور سراسری انسانی 1402

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور سراسری هنر 1402

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

معرفی بهترین منابع کنکور سراسری زبان 1402

(جهت مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

کدهای مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401

بخشی از فرآیند ثبت نام کنکور سراسری مربوط به وارد کردن کدهای خاصی است که اطلاع از آن ها برای داوطلبان ضروری می باشد. جهت دسترسی به کدهای مربوطه می توانید با کلیک بر روی هر یک از لینک های زیر علاوه بر آشنایی با کدها، از نحوه دریافت آنها نیز مطلع شوید.

کدهای لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401
راهنمای دریافت کد دانش آموزی با کد ملی 

(جهت دسترسی به مقاله مربوطه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

(جهت دسترسی به مقاله مربوطه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

راهنمای دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کنکور سراسری

(جهت دسترسی به مقاله مربوطه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

راهنمای دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

(جهت دسترسی به مقاله مربوطه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

راهنمای دریافت کد نظام وظیفه کنکور سراسری

(جهت دسترسی به مقاله مربوطه، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

انتخاب رشته کنکور سراسری دی ماه 1401

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و مشخص شدن رتبه داوطلبان، برای آن دسته از متقاضیان که با موفقیت در کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند، باید ظرف زمان مشخصی که از سوی سازمان سنجش اعلام گردیده نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند.

راهنمای انتخاب رشته

 در ابتدا با ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org از فهرست سمت راست صفحه بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.

مرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله اول انتخاب رشته کنکور سراسری

 بر روی گزینه “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1402” کلیک کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

 پس از مطالعه کامل صفحه و نکات مهم آن، عبارت “اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 را مطالعه نموده ام” را تایید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله سوم انتخاب رشته کنکور سراسری

 با در نظر گرفتن یکی از روشهای سه گانه، اطلاعات مربوطه خواسته شده را وارد و سپس بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید. مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسریمرحله چهارم انتخاب رشته کنکور سراسری  در این صفحه به تکمیل اطلاعات تحصیلی خود پرداخته و در آخر بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله پنجم انتخاب رشته کنکور سراسری

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب