خواص عرق یونجه چیست

خواص عرق یونجه چیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

خواص عرق یونجه چیست را از این سایت دریافت کنید.

آشنایی با خواص اعجاب انگیز عرق یونجه

عرق یونجه،عرق یونجه برای چاقی,فواید عرق یونجه،فواید و مضرات عرق یونجه،خواص عرق یونجه,عوارض عرق یونجه،عرق یونجه خواص,تاثیر عرق یونجه در چاقی,مزایای عرق یونجه,مواردمصرف عرق یونجه,خواص دارویی عرق یونجه،تاثیر عرق یونجه بر پوست,تاثیر عرق یونجه در افزایش وزن,خواص گیاهی عرق یونجه،داروهای گیاهی و طب سنتی

آشنایی با خواص اعجاب انگیز عرق یونجه

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

گیاه و عرق یونجه به واسطه موادی که دارد دارای خواص بسیاری برای سلامتی می باشد

عرق یونجه یکی از عرقیات گیاهی محسوب می شود که خواص مختص به خود را دارد. عرق یونجه در چاقی صورت و درمان کم خونی و تصفیه خون و .. تاثیر زیادی دارد .

مصرف عرقیات گیاهی از دیرباز مورد توجه ما بوده است و همیشه از آنها استفاده می کنیم. برخی از عرقیات گیاهی مانند عرق نعناع بسیار مورد استفاده و شناخته شده می باشد، اما برخی دیگر مانند عرق یونجه کمی برای ما مجهول می باشد و با خواص آن ممکن است آشنایی چندانی نداشته باشیم. زیرا اصولا این نوع گیاه را از نوع خوراک دام تصور می کنیم و اینکه ما هم بتوانیم مصرف کنیم کمی عجیب به نظر می رسد. در ادامه بیشتر به این قضیه و آشنایی با خواص عرق یونجه می پردازیم.

آشنایی با گیاه یونجه

با شنیدن نام گیاه یونجه ناخودآگاه برای ما علوفه دام تداعی می شود و شاید تصور بر این باشد که گیاهی هرز می باشد که خواص چندانی ندارد. اما این تصور اشتباه است و نه تنها دارای انواع ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی است، بلکه به دلیل  خواصی که دارد لقب سلطان گیاهان را نیز از آن خود کرده است، و در گذشته استفاده بیشتری از این گیاه می شده است. به دلیل اینکه زادگاه رویش گیاه یونجه در آسیا می باشد، در این قاره بیشتر مورد استفاده قرار می گرفته است و به جرات می توان گفت جز اولین گیاهان دارویی می باشد که بشر از آن استفاده می کرده است.

عرق یونجه در چاقی صورت و درمان کم خونی و تصفیه خون و .. تاثیر زیادی دارد

گیاه یونجه، گیاهی در حدود یک متر می باشد که دارای ساقه هایی بلند همراه با برگ های کوچک و نازک و نوک تیز می باشد که بیضی گون و به رنگ سبز ملایم می باشد. اما ریشه آن چیزی در حدود 3  تا 18 متر در زمین پیشروی می کند و این خود یعنی به مواد معدنی خاک بیشتر دسترسی دارد. این گیاه از دسته گیاهان دارای گل می باشد که گل هایی کوچک و به رنگ بنفش و گاهی زرد رنگ دارد. این گیاه دارای میوه نیز می باشد که درون پوششی به شکل صدف می باشند و میوه ها هم شبیه لوبیای کوچک هستند.  محل رویش این گیاه بیشتر در مراتع می باشد و به صورت وحشی هم می توان آن را در نواحی دارای آب و هوای معتدل در آسیا و شمال آفریقا یافت.

با ترکیبات شیمیایی گیاه یونجه آشنا شویم

گفتیم که گیاه یونجه دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد و از این رو مصرف آن بسیار مفید است. اما این گیاه دارای چه ترکیبات شیمیایی می باشد که آن را سلطان گیاهان کرده است؟

گیاه و عرق یونجه دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد

یونجه گیاهی است که سرشار از ویتامین های گروه A,C,E,K می باشد که همگی برای سلامت عمومی بدن بسیار مورد نیاز می باشند. این گیاه دارای آنزیم های بسیاری مانند امولسین، اینورتاز، پکتیاز و همچنین  آنزیم آمیلاز می باشد که به هضم مواد نشاسته ای کمک می کند. یونجه یکی از منابع پروتئین می باشد زیرا 20% آن را پروتئین تشکیل می دهد. پروتئین هایی مانند لیزین، آرژنین، هیستیدین، آدنین، فیل آلانین، آسپاراژین و سیسین. از مواد معدنی که در این گیاه یافت می شود می توان به منیزیم، آهن و آرسنیک (به مقدار اندک) و سیلیس اشاره کرد. همچنین یونجه دارای اسید فسفریک هم می باشد.

خواص دارویی گیاه یونجه

تا به اینجا با گیاه یونجه بیشتر آشنا شدیم و دیدیم که چه گیاه مفیدی می باشد که سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها می باشد. اما این گیاه جنبه دارویی نیز دارد که بیشتر با آن آشنا خواهیم شد. در طب سنتی یکی از مواردی که در درمان بسیار موثر است تشخیص نوع مزاج بیمار می باشد که با آگاهی از آن طبیب می توانست موادی که با مزاج فرد سازگار است را تجویز کند. بنابراین در اینجا در درجه اول با مزاج خود گیاه یونجه آشنا می شویم و بعد در مورد خواص آن صحبت خواهد شد.

شکل های مختلفی از گیاه یونجه مورد استفاده قرار می گیرد

مزاج گیاه یونجه زمانی که تازه است، گرم و تر می باشد و زمانی که به صورت خشک شده بخواهیم مصرف کنیم باید بدانیم که مزاج آن گرم و خشک می باشد. نکته ای که در مورد این گیاه جالب می باشد این است که زمانی که خشک می شود، قوت و اثر آن تا 5 سال باقی خواهد ماند. این گیاه برای درمان ضعف جسمانی، ضعف بینایی، کم خونی، تصفیه خون، تقویت اعصاب، پاکسازی روده و ... نیز مورد استفاده است.

شکل های مختلف در دسترس گیاه یونجه

گیاه یونجه از آن دسته گیاهان دارویی می باشد که شکل های مختلف آن در دسترس می باشد و هر فردی بر اساس مزاج و سازگاری که با این گیاه دارد می تواند از آن استفاده کند. می توان این گیاه را به صورت خام و تازه تهیه کرد و آن را مصرف کرد. می توان این گیاه را پخت و در غذا استفاده کرد. همچنین می توان آن را خشک تهیه کرد و آن را جداگانه در غذا به عنوان ادویه استفاده کرد و یا دمنوش آن را مصرف کرد. از طرفی شربت این گیاه و روغن آن هم موجود می باشد که مصرف کنندگان خود را دارد. نوع دیگری از آن عرق یونجه می باشد که طی فرآیند تقطیر به دست می آید. عرق یونجه خود دارای خواص بیشماری است و برای افرادی که نمی توانند گیاه یونجه را در شکل های مصرفی مختلف آن استفاده کنند مفید می باشد. پس در ادامه بیشتر با خواص عرق یونجه آشنا خواهیم شد.

پیشنهاد ویژه

هتل های لاکچری و ارزان با آفرهای تابستانه رزرو کن!

دلچسب ترین سفر زندگیت روتجربه کن|رزرو تور

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.beytoote.com

عرق یونجه چیست و چه کاربرد و خواصی دارد ؟

کاربرد عرق یونجه در طب سنتی به دلیل خواص شگفت انگیزش می باشد. امروزه از مزایا عرق یونجه در درمان بسیاری از امراض بهره می برند.

علوم پایه

عرق یونجه چیست و چه کاربرد و خواصی دارد ؟

خواندن این مطلب 9 دقیقه زمان میبرد

عرق یونجه چیست و چه کاربرد و خواصی دارد ؟

کاربرد عرق یونجه در طب سنتی به دلیل خواص شگفت انگیزش می باشد. امروزه از مزایا عرق یونجه در درمان بسیاری از امراض بهره می برند. این عرق از گیاهی به نام یونجه با خاصیت دارویی گرفته می شود. خواص عرق یونجه به دلیل دارا بودن انواع مختلفی از ویتامین ها و املاح و دیگر ترکیبات سودمند برای بدن است. عرق این گیاه دارای طبعی گرم و تر بوده و مصرف عرق یونجه به دلیل وجود ترکیبات مفید می تواند به با قرار گرفتن در دسته گیاهان دارویی، بسیاری از مشکلات و امراض را مرتفع گرداند. خرید و فروش عرق یونجه امروزه به دلیل آشنایی بیشتر با خواص آن رواج بیشتری پیدا کرده است.

عرق یونجه چیست و چه کاربرد و خواصی دارد ؟

در ادامه ی این مقاله به بررسی قیمت عرق یونجه و برخی کاربرها و مزایای آن می پردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

فهرست مطالب

تولید عرق یونجه چگونه است ؟ گیاه یونجه را می شناسید

گیاه یونجه در بسیاری از مناطق معدتل و شبه قاره ای می روید. در کشور ما ایران نیز این گیاه دارویی با گل های بنفش یا آبی روشن در بخش های مرکزی و جنوب رویش دارد. به دلیل نفوذ ریشه اش به دل خاک می تواند املاح و ویتامین های زیادی را جذب کند که با عرق گیری از آن تمام این ترکیبات را می توان به عرقش منتقل کرد. با تولید عرق یونجه می توان ترکیبی داشت سرشار از ویتامین هایی مانند: ویتامین K، ویتامین C، ویتامین B6، ویتامین A، ویتامین D و املاحی مانند: کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر. عرق این گیاه به دلیل دارا بودن آمیلاژ (آنزیمی مخصوص هضم مواد نشاسته‌ای) جذب قند در بدن را کنترل و تنظیم می نماید.

برای استفاده از داروهای گیاهی باید طبع بدن مصرف کننده مشخص باشد تا عرق مصرفی در بهبود حالش موثر باشد. به دلیل گرم بودن طبع این عرق،  در افرادی که طبعشان گرم است با احتاط مصرف گردد.

نکته

تولید عرق یونجه در کارگاه ها و مراکز صنعتی و کاملا بهداشتی انجام می گیرد و همواره سعی بر این است تا تمام خواص گیاه به عرقش منتقل گردد تا مصرف کنندگان برای مصارف دارویی خود از آن بهره ببرند.

یبوست و درمان آن با خواص عرق این گیاه معجزه گر

یبوست معمولا در بدن شخص به دلیل نوشیدن کم آب و عدم استفاده از فیبر در بدن رخ می دهد و دستگاه گوارش را با اختلال رو به رو می کند. برای درمان این مشکل راهکار ساده ای وجود دارد و آن افزایش مصرف آب و دیگر مایعات است تا کارکرد روده بزرگ تسهیل گردد. مصرف آب فراوان و استفاده از ترکیبات پرفیبر به رفع این مشکل کمک می کند. یکی از داروهای گیاهی که برای رفع این مشکل می تواند استفاده شود این گیاه است. این گیاه با داشتن طبعی گرم و فیبر فراوان برای درمان مفید است. مصرف عرق یونجه به دلیل دارا بودن ترکیبات ملین حرکات روده را افزایش داده و به روده کمک می کند تا بتواند مدفوع را راحت تر دفع کرده و سبب بهبود این گونه مشکلات گوارشی خواهد شد.

عرق یونجه چیست و چه کاربرد و خواصی دارد ؟

مزایا این عرق در تقویت سیستم ایمنی بدن چیست

همانطور که پیش تر اشاره شد، عرق این گیاه سرشار از ویتامین ها و املاح مفید برای بدن است. بسیاری از این املاح و ویتامین ها بخصوص ویتامین C می تواند در افزایش ایمنی بدن و به دنبال آن از بروز بیماری های مختلف جلوگیری به عمل آورد. مزایا عرق یونجه در مصرف آسان و در دسترس بودنش در تمام مناطق و کل سال است که می توان از خواص بی نظیرش بهره جست.

چگونه کم خونی را با خواص عرق یونجه درمان کنیم

امروزه عادات غلط غذایی و زندگی ماشینی باعث شده است تا بیماری کم خونی در بسیاری از افراد جامعه رواج بیشتری پیدا کند. صرف غذاهایی با میزان آهن کم میزان کم خونی در افراد را بیشتر کرده است. کم خونی می تواند به علت عدم تولید هموگلوبین از مغز و یا دفع آن از طریق خونریزی باشد. معمولا کم خونی در بدن اشخاص عوارضی را از خود نشان می دهد مانند سر درد. اگر برخی از علائم این بیماری را دارید یا می خواهید از بروز آن جلوگیری کنید با مصرف عرق این گیاه ارزشمند می توانید بر این امر فائق آیید.

کاربرد عرق این گیاه برای چاقی صورت و افزایش وزن

بسیاری از افراد از داشتن صورتی لاغر و استخوانی رنج می برند و همواره برآنند تا روش هایی را پیدا کنند که بتوانند صورت خود را چاق تر کنند. برای این منظور امروزه روش های غیر طبیعی مانند تزریق ژل و چربی به صورت ابداع شده اند. اما استفاده این روش ها می تواند علاوه بر داشتن هزینه های گزاف، عوارضی را هم ایجاد نماید. قیمت عرق یونجه مناسب بوده و هزینه ی زیادی را بر مصرف کننده تحمیل نمی کند. با مصرف مداوم این عرق می توان به پر شدن صورت کمک کرد. مصرف عرق این گیاه به صورت روزانه به اندازه ی نصف فنجان در صبح و شب و به مدت دو هفته می تواند اثر بخش باشد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.jahaneshimi.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب