خنثی کردن گاز اشک اور

خنثی کردن گاز اشک اورمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

خنثی کردن گاز اشک اور را از این سایت دریافت کنید.

16 نکته درباره پیشگیری و درمان اثر گاز اشک آور و اسپری فلفل

اولین چیزی که باید درباره‌ی تماس با گاز اشک آور و اسپری فلفل به یاد داشته باشید آن است که این بدترین اتفاقی نیست که می‌تواند برای شما رخ بدهد. ترس و وحشت از آن‌ها بسیار شدید است، اما در واقعیت، اگر مراقب و هوشیار باشید، با کمترین مشکلی از مواجهه با آن جان به در خواهید برد. اطلاعاتی که در ادامه می‌آید نتیجه‌ی گفتگوهایی با کارشناسان این حوزه و برگرفته از تجارب پیشین است.

16 نکته درباره پیشگیری و درمان اثر گاز اشک آور و اسپری فلفل

نویسنده :‌ کامروا ابراهیمی

@[email protected]#=img=#

اولین چیزی که باید درباره‌ی تماس با گاز اشک آور و اسپری فلفل به یاد داشته باشید آن است که این بدترین اتفاقی نیست که می‌تواند برای شما رخ بدهد. ترس و وحشت از آن‌ها بسیار شدید است، اما در واقعیت، اگر مراقب و هوشیار باشید، با کمترین مشکلی از مواجهه با آن جان به در خواهید برد. اطلاعاتی که در ادامه می‌آید نتیجه‌ی گفتگوهایی با کارشناسان این حوزه و برگرفته از تجارب پیشین است.

۱۶ نکته درباره پیشگیری و درمان اثر گاز اشک آور و اسپری فلفل

۱. چگونه استفاده می‌شوند:‌

گاز اشک آور و اسپری فلفل را می‌توان از یک (دستگاه) پخش کننده‌ی دستی کوچک یا مخازنی به اندازه‌ی کپسول‌های آتش‌نشانی بزرگ پخش کرد. اسپری فلفل نیز در مرمی‌های پلاستیکی قرار دارند که به سینه‌ی فرد شلیک می‌شوند تا نفس او را بگیرند، و بعد او از فلفل بیرون پاشیده شده از مرمی منفجره عمیقا استنشاق خواهد کرد. گاز اشک‌آور معمولا درون قوطی‌هایی استفاده می‌شوند که به درون جمعیت، و گاهی مستقیما به خود فرد شلیک می‌شوند. مهم است که بدانید نباید بدون دستکش این قوطی‌های گاز اشک‌آور را از زمین بردارید چون فوق‌العاده داغ هستند. آگاه باشید مدت زمانی که طول می‌کشد تا قوطی را به نقطه‌ی دیگری پرتاب کنید شما را در معرض تماس شدید با این ماده قرار می‌دهد.

۲. چه تاثیری بر آدم‌ها می‌گذارند:‌

هر دوی گاز اشک آور و اسپری فلفل تحریک کننده‌ی پوست هستند، که باعث درد سوزناک و آب ریزش بیش از حد و خشک شدن چشم‌ها، بینی، دهان و مجرای تنفسی می‌شوند. اسپری فلفل به خاطر ویژگی‌های دردزایی فوری‌اش، در بین مقامات به عنوان عامل کنترل محبوبیت بیشتری دارد. زدودن آن از روی پوست سخت‌تر است و توانایی آن را دارد که باعث سوختگی‌های درجه یک شود.

اگر در معرض گاز اشک آور و اسپری فلفل قرار گرفته باشید، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

* درد و سوزش در چشم‌ها، بینی، دهان و پوست

* اشک ریزی بیش از حد که باعث تیره شدن دید می‌شود

* آب ریزش بینی * افزایش ترشح بزاق

* سرفه و مشکلات تنفسی

* منگی، گیجی، و گاهی هراس

* خشم شدید ناشی از تماس با اسپری فلفل واکنشی رایج است.

خبر خوش آن که اثرات فوق موقتی هستند.

ناراحتی حاصل از گاز اشک‌‌ آور معمولا بعد از ۵-۳۰ دقیقه از بین می‌رود، در حالی که فروکش کردن ناراحتی حاصل از اسپری فلفل ممکن است از ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول بکشد. اثرات هر دوی آن‌ها با درمان خیلی زود فروکش می‌کند. چون اسپری فلفل به انتهای عصب‌ها نفوذ می‌کند، اثرات آن بعد از برداشتنش از روی پوست ممکن است ساعت‌ها طول بکشد.

خشکی چشم: ۳۵ درمان خانگی خشکی چشم که ساده و طبیعی است

۳. از باورهای غلط درمانی نادرست و خطرناک اجتناب کنید:

باورهای غلط بسیاری درباره‌ی درمان و پیشگیری از گاز اشک آور و اسپری فلفل وجود دارند. اکثر این‌ اطلاعات نادرست اساسا خطرناک هستند. بعضی از آن‌ها، در صورت پیاده‌سازی، می‌تواند به شدت واکنش شخص به تماس با این مواد را افزایش دهد یا طولانی‌تر کند، یا دست کم حس امنیتي کاذب ایجاد کند.

۱۰ برترین درمان خانگی خارش چشم

۴. چه وقت از تماس پیشگیری کنیم:‌

برای اکثر آدم‌های سالم، اثرات گاز اشک آور و اسپری فلفل موقتی هستند. با وجود این، برای بعضی از آدم‌ها این اثرات می‌توانند طولانی مدت باشند و زندگی افراد را تهدید کنند.

آدم‌هایی که ناراحتی‌های فهرست شده در زیر را دارند باید از این خطرات آگاه باشند و ممکن است بخواهند از تماس با این مواد اجتناب کنند. لطفا آگاه باشید که در اقدامات شدید رفتار پلیس را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، و پیشگیری همواره ممکن نیست. کسانی که این ناراحتی‌ها را دارند باید از ورود به ازدحام جمعیت خودداری کنند جایی که خطر تماس با این مواد وجود دارد. ناراحتی‌ها:

* افراد دارای بیماری‌های تنفسی، مانند آسم، آمفیزم، و غیره در صورت تماس در معرض خطر بدتر شدن وضعیت یا آسیب دائمی هستند.

* افراد آسیب پذیر مانند کودکان، سالمندان، و سیستم ایمنی در معرض خطر، واکنش‌های تهدید کننده‌ی سلامتی و پر خطر.

* هر کسی که ناراحتی‌های مزمن دارد یا کسانی که داروهایی مصرف می‌کنند که سیستم ایمنی را ضعیف می‌کنند، در معرض خطر بدتر شدن بیماری، واکنش‌های تشدید شده و به تاخیر افتادن بهبودی قرار دارند.

* زنانی که باردار هستند یا می‌توانند باشند، یا کسانی که سعی دارند باردار شوند، ممکن است در ریسک سقط جنین بی‌اختیار، یا افزایش خطر نقایص هنگام تولد قرار داشته باشند.

* مادران شیرده در معرض خطر انتقال مواد سمی به نوزادان‌شان قرار دارند.

* افراد دارای بیماری‌های پوستی و مشکلات چشمی در معرض خطر واکنش‌های شدید قرار دارند.

* آدم‌هایی که لنز تماسی می‌گذارند ممکن است به خاطر نفوذ مواد شیمایی به زیر لنزها حساسیت شدید و آسیب چشمی را تجربه کنند.

۵. حفاظت در برابر گاز اشک آور و اسپری فلفل :‌

* از استفاده‌ی روغن‌ها، لوسیون‌ها، و مواد شوینده اجتناب کنید چون آن‌ها می‌توانند مواد شیمایی را زیر لایه‌ای از خود محبوس کنند و از این طریق تماس با آن مواد را طولانی‌تر کنند. لباس‌ها، موی سر، و پوست‌تان از قبل با یک صابون بدون مواد شوینده و غیر معطر بشویید.

* توصیه‌ی ما آن است که از آب یا کرم ضد آفتاب بدون روغن استفاده کنید. اما اگر انتخاب شما بین کرم روغن دار و استفاده نکردن کرم است ما طرفدار استفاده از آن هستیم. اسپری شدن فلفل روی آفتاب سوختگی اصلا چیز جالبی نیست.

* همچنین توصیه می‌کنیم از بهترین محافظ صورت استفاده کنید که دارای اندازه مناسب باشد و به خوبی صورت را پوشش دهد. به غیر از آن، عینک شنا، دهان‌بند طبی، یا حتی یک دستمال خیس خورده در سرکه که روی بینی و دهان قرار می‌گیرد می‌تواند کمک کننده باشند.

۶. بعد از تماس گاز اشک آور و اسپری فلفل چه کاری انجام بدهیم:

* آرامش خود را حفظ کنید. هول و هراس سوزش و ناراحتی را افزایش می‌دهد. به آرامی نفس بکشید و به یاد داشته باشید که این وضعیت موقتی است.

* اگر دیدید به سمت شما می‌آید یا هشداری دریافت کردید پوشش محافظتی خود را بگذارید، و در صورت امکان سعی کنید دور شوید یا خلاف جهت باد بایستید.

* بینی‌تان را فین کنید، دهان‌تان را بشویید، سرفه کنید و مرتبا تف کنید. از بلعیدن چیزی خودداری کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : bazdeh.org

گاز اشک‌آور

راهنمای مبارزه مستقیم

Search

گاز اشک‌آور

20. نوامبر 2019 DIRECTPROTEST

“گاز اشک آور با آزاد کردن ذرات قابل استنشاقی که به غشاهای مخاطی نفوذ می کند ، کار می‌کند. گاز اشک آور در واقع گاز نیست. در حقیقت ، مواد شیمیایی فعال موجود در گاز اشک آور – که معمولاً ترکیبات هالوژن آلی مصنوعی هستند – در دمای اتاق جامد هستند. گاز اشک آور حاوی ریز-ذرات است. ترکیبات متداول موجود در گاز اشک آور شامل کلروبنزالمالونونیتریل (CS) ، کلروآستوفنون (CN) است که هر دوی آنها به عنوان قارچ شناخته می‌شوند.

اگرچه گاز اشک آور یک سلاح شیمیایی غیر کشنده محسوب می‌شود ، اما اثرات آنی آن می‌تواند مضر باشد. افرادی که در معرض استنشاق این گاز قرار گرفته اند غالباً احساس سوزش روی پوست و صورت خود داشته و در تنفس دچار مشکل می‌گردند وبینایی‌شان به علت تشکیل ابر بزرگی از مایعات در چشم دچار مشکل می‌شود.

خنثی سازی:

باید توجه داشت که برای خنثی سازی گاز های اشک‌اور باید دانست که کپسول حاوی چه موادی است. به هر صورت خنثی سازی این کپسول ها کاری خطر ساز برای سلامتی خواهد بود. یک عملیات خنثی سازی یا  پاکسازی غیر ماهرانه می تواند شما را در معرض خطرات جدی سلامتی قرار دهد و  حتی باعث آسیب دائمی قلب و کبد می شود. بنا براین لازم است که در شرایط پیچیده ای از جمله  مبارزات خیابانی ، پیش تر در باره نحوه  خنثی سازی گاز اشک آور ، انواع آن و خطرات آن آموزش دیده  و سپس اقدام نمایید.

اما برای مقابله یا کم اثر کردن و حتی از کار انداختن گسترش گاز راه هایی وجود دارد.

به طور کلی شما میتوانید با گذاشتن یک کلاهک یا محفظه بسته که جلوی جریان هوا را بگیرد ،‌اثر انفجاری  کپسول را خنثی کرده و از گسترش گاز آن جلو گیری نمایید

عاقلانه تر این است که در هر گروه کسانی مجهز به دستکش های کار و عینک شنا یا ایمنی و در صورت امکان ماسک ضد گاز حضور داشته و وظیفه از کار انداختن کپسول های پرتاب شده را بر عهده بگیرند. بسته به حجم مبارزه یک  گروه  خنثی سازی میتواند از ۲ تا ۳۰ نفر یا بیشتر را در بر بگیرد.  افراد این گروه ها باید مجهز به قوطی های آب و  سرپوش هایی باشند که از هیچ طرف امکان ورود هوا نداشته باشد و بتوان راه رسیدن هوا به گاز را مسدود کرد.

اگر در معرض گاز اشک آور قرار گرفتید:

از محل دور شوید  اما از گروه خارج نشوید! هرچه سریع تر و با آرامش  خود را از محل گاز دور کنید.

رو به باد. هوای تازه و در صورت امکان با استفاده از محلول اسپری شربت معده و آب که در راهنمای زیر معرفی شده است به درمان خود بپردازید .

چشمان خود را با آب سرد بشویید.

اگر چشم خود را از گوشه داخلی و گوشه بیرونی شستشو می کنید ، از اجازه ندهید آب آلوده روی پوست یا لباس شما جاری شود.

لباس و بدن خود را با آب سرد بشویید.

از آب گرم استفاده نکنید. استفاده از آب گرم منافذ شما را باز می کند و به مواد شیمیایی اجازه می دهد تا بیشتر در آن نفوذ کرده و در نتیجه باعث سوزش بیشتر پوست شوند.حمام نکنید – زیرا فقط خود را در مواد شیمیایی خیس می کنید.

تا حد امکان از تماس پوستی با گاز اشک‌اور یا کپسول آن پرهیز کنید.

گاز اشک‌آور- راه درمان مقابله

در حالی که اثرات جسمی قرار گرفتن در معرض گاز اشک آور موقت است ، اگر جلوی گسترش آن گرفته نشود  اثراتی که گاز در صحنه دارد می‌تواند دوام بیاورد. بنا براین کمترین کاری که میتوانید انجام دهید جلوگیری از گسترش گاز با انداختن یک سطل یا مخروط ترافیکی بر روی آن است .

راهنمای کنش مستقیم / دانلود

دانلود جزوه شماره ۱

دگرگون کردن همه چیز / دانلود

پیوندها

پی دی اف | هیستری ضدچپ

مطالب

چند پوستر و برچسب آماده چاپ

National execution

لینک های دسترسی سریع به تجربیات کنشگری

روش ساخت قاب شابلون برای استفاده راحت تر

شابلون‌های آماده برای برش و اسپری کردن

روش مقابله با نیروی ضد شورش

Repression Theater

تراکت فراخوانی مستقل

شابلون زنی

اخلال در حمل و نقل موتوری

گاز اشک‌آور

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : freeiran.blackblogs.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب