دانلود نسخه جدید برنامه شادمراحل دانلود و نصب نسخه جدید برنامه شادمراحل دانلود و نصب نسخه جدید برنامه شاددانلود نسخه جدید برنامه شاد

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه بروزرسانی، تغییرات و سایر اطلاعیه های مربوط به برنامه شاد می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

از مهم ترین و اصلی ترین بستر های فراهم شده برای تحصیل دانش آموزان به صورت غیر حضوری و مجازی، طراحی برنامه شاد است که از زمان تعطیلی مدارس برای آموزش دانش آموزان در تمامی مقاطع مورد استفاده قرار می گیرد.

این اپلیکیشن که به نوعی یک مدرسه مجازی محسوب می شود، دارای ویژگی و کاربرد هایی است که رفته رفته قابلیت های بیشتری به آن افزوده شد و به دنبال به روز شدن ویژگی های این برنامه، همواره دانش آموزان به منظور عدم بروز مشکل و یا هر گونه عیب در کارایی آن، به سراغ آخرین نسخه موجود از این اپلیکیشن خواهند رفت. لازم به ذکر است که در آپدیت جدید این اپلیکیشن، کاربران به ویژه دانش آموزان نابینا و کم بینا با استفاه از ابزار eSpeakNG می توانند از امکانات شاد به صورت صوتی استفاده کنند.

دانلود مستقیم نسخه جدید اندروید اپلیکیشن شاد 2.9.9

فرآیند احراز هویت دانش آموزان از طریق اپلیکیشن شاد و نسخه تحت وب آن انجام می شود.

معرفی سامانه شاد

سامانه شاد یکی از اپلیکیشن هایی است که در زمینه اطلاع رسانی و آموزش برای دانش آموزان در زمان شیوع ویروس کرونا و غیر حضوری بودن مدارس طراحی شده بود. این اپلیکیشن همچنین در جهت سهولت استفاده کابران کاربرد های فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به ایجاد ارتباط صوتی و تصویری، ایجاد گروه های مختلف، نمونه تدریس، شادنما و تربیت بدنی اشاره نمود که در ادامه به بررسی هر یک در این مقاله پرداخته شده است.

راهنمای ورود به نسخه جدید اپلیکیشن شاد

به دنبال نسخه جدید برنامه شاد، فرآیند احراز هویت دانش آموزان با تغییر و تحولاتی همراه شده است. بنابراین دانش آموزان می بایست مرحله به مرحله کد ملی و سایر اطلاعات مورد نیاز خود را در برنامه شاد یا نسخه تحت وب آن وارد نموده و بدین ترتیب این فرآیند به انجام برسانند. توجه داشته باشید که سیستم عامل مورد نیاز برای نصب این برنامه، اندروید با نسخه 4.4 به بالا می باشد و در صورت راه اندازی اپلیکیشن شاد نسخه ios، فایل مربوطه از طریق همبن مطلب در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

کلیک بر روی دکمه “ورود” جهت ورود به برنامه

مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد

درج شماره تلفن همراه در کادر مشخص سپس فشردن دکمه “ورود”

مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

ثبت کد ارسال شده و انتخاب گزینه “ورود”

کلیک بر روی بخش ” مدرسه من” جهت دسترسی به اطلاعات کلاسی و امکانات

مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

انتخاب یکی از حساب های کاربری نمایش داده شده

مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

مشاهده بخش های مختلف مربوط به کلاس درس مانند آزمون های آنلاین، تدریس معلم، تکالیف خود و…  و گزینش هر کدام از این موارد در صورت لزوم

مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

گزینش قسمت “پیام رسان” جهت دسترسی به گفتگو های خصوصی و عمومی با سایر هم کلاسی ها یا معلمان

مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

کلیک بر روی تنظیمات جهت اصلاح یا تغییر اطلاعات شخصی از جمله عکس پروفایل، شماره همراه،‌ حریم خصوصی و…

مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

نکته: کسانی که مراحل احراز هویت در سامانه شاد را به انجام نرسانده باشند، نمی توانند وارد این اپلیکیشن شده و از امکانات آن بهره مند شوند. در نتیجه ابتدا افراد بایستی با درج نمودن نام و نام خانوادگی، کد ملی، اطلاعات تولد و سایر موارد، هویت خود را در سامانه مشخص سازند و  سپس مطابق با مراحل که در متن فوق ذکر کردیم، از خدمات این نرم افزار بهره مند شوند.

بروزرسانی برنامه شاد 

در صورتی که قبلا نسخه قدیمی اپلیکیشن شاد را در گوشی همراه خود نصب نموده اید، به احتمال زیاد برنامه، به صورت خودکار نسخه بروزرسانی و جدید را جهت نصب به شما ارائه می دهد که در چنین شرایطی با پیام “آیا می خواهید یک بروزرسانی برای این برنامه کاربردی موجود نصب کنید؟” رو به رو می شوید. با فشردن دکمه “نصب” نمایش داده شده در پایین صفحه نیز اپلیکیشن شاد به جدید ورژن خود ارتقا پیدا می کند.

لازم به ذکر است که در صورت بروزرسانی از طریق پیام مذکور، داده های دانلود شده از بین نخواهد رفت‏، بنابراین محصلینی که این نرم افزار را همواره بر روی گوشی همراه خود راه اندازی نموده اند، می توانند با خیال راحت و بدون نصب دوباره برنامه شاد‏، نسبت به بروزرسانی نسخه موجود اقدام نمایند.

امکانات نسخه جدید برنامه شاد

در آخرین نسخه به روز رسانی شده از برنامه شاد مدارس، قابلیت ها و ویژگی های جدید و پرکاربردی به منظور سهولت دسترسی دانش آموزان، مدیران و معلمان مدرسه، به این اپلیکیشن افزوده شده و بهتر است کاربران این برنامه با این موارد آشنا شوند.

زیبا سازی و باز طراحی رابط کاربری احراز هویت و اعطای نقش به کاربران پیام‌رسان شاد محتواها و مواد آموزشی رسمی آموزش و پرورش حضور و غیاب ارتباط زنده یک طرفه ارتباط زنده دوطرفه تماس تصویری درون اپلیکیشن (تماس دوسویه) تکالیف دانش‌آموزان آزمون شاد اپ پروفایل دانش‌آموز (کارپوشه) شادینو نظرسنجی اشتراک گذاری دسکتاپ از طریق OBS رسانه اختصاصی آموزش و پرورش کلاس بندی سوالات متداول و سامانه تیکتینگ شاد 

نحوه استفاده از برنامه شاد

شاید برای بسیاری از کابران این سوال پیش بیاد که چگونه می توان با اپلیشین شاد کار کرد؟ در این خصوص باید گفت که نحوه ورود هر یک از افراد با نقش های متفاوت، فرق می کند بر این اساس به مطالب زیر توجه نمایید.

نحوه استفاده اپلیکیشن برای مدیران مدرسه

مراجعه به سامانه سناد وارد کردن اطلاعات شخصی دبیران ورود به صفحه مربوط به مدیریت امور کلاس های مربوط به مدرسه در این صفحه مدیر بایستی کلاس مربوط به هر معلم و دانش آموز را مشخص نماید  وارد صفحه جدیدی شده و در آنجا کلاس هایی که دبیر مشخصی ندارند را معلوم کنید برای احراز هویت دانش آموزان نیز باید به همین ترتیب عمل کرد پس از این که اقدامات لازم را در خصوص سامانه سناد انجام دادید، باید وارد اپلیکیشن شاد شده و با انتخاب نقش مدیر به احراز هویت بپردازید.

نحوه استفاده از اپلیکیشن شاد برای معلمان

وارد اپلیکیشن شاد شده و با انتخاب نقش معلم و اطلاعات خواسته شده جهت احراز هویت به عنوان دبیر وارد امانه خواهید شد.

نحوه استفاده دانش آموزان از اپلیکیشن شاد

ورود دانش آموزان نیز همانند ورود معلمان می باشد با این تفاوت که دانش آموز در هنگام ورود بایستی نقش ویژه خود را انتخاب نماید و سپس بعد از احراز هویت می تواند به فعالیت خود در این اپلیکیشن ادامه دهد.

نحوه احراز هویت در اپلیکیشن شاد

همان طور که گفته شد جهت احراز هویت بایستی مدیر مدرسه نام شما را در سامانه سناد دانش آموزی به عنوان مدیر، دانش آموز و یا معلم احراز کند و در نتیجه شما اگر به عنوان دانش آموز وارد سامانه شاد شوید، ابتدا باید اطلاعات شخصی خود از جمله تاریخ تولد، شماره موبایل و… را وارد نموده تا به عنوان یک محصل نام کلاس ها برای شما نمایان شود. لذا در صورت عدم احراز هویت این کلاس ها برای شما نمایان نخواهد شد.

مزایا و معایب اپلیکیشن شاد

همانطور که می دانید همه اپلیکیشن ها دارای ایراداتی هستند و لازم به ذکر است همانطور که اپلیکیشن شاد نیز به دلیل تازه ساخت بودن بی شک دارای مزایا معایبی می باشد که این بخش از مقاله به این موضوع اختصاص داده شده است.مزایا و معایب اپلیکیشن شاد

مزایا و معایب اپلیکیشن شاد
مزایا معایب
استفاده از زبان فارسی سرعت کم اینترنت
امنیت بالا و حفظ حریم شخصی کاربران وجود نقص در احراز هویت
امکان شخصی سازی کیفیت پایین عکس
وجود حجم کم مصرف حجم بالای اینترنت
امکان دانلود به صورت رایگان پایین بودن کیفیت برخی فایل ها
جلوگیری از تقلب دانش آموزان
امکان دسترسی تمامی معلمین، مدیران و …

پیش از راه اندازی سامانه شاد، آموزش دروس برای دانش آموزان از طریق رسانه ملی، انجام می شد و هم چنان نیز ادامه دارد. لازم به ذکر است که اگر ساعت و زمان پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون با ساعات برگزاری کلاس های درسی آن ها تداخل داشته باشد، می توانید محتوای آموزشی ذخیره شده در سامانه شاد را دریافت کنید و نگران از دست دادن مباحث درسی در آن ساعت نباشید.

اگر برای ورود به سامانه شاد با ارور برنامه شاد مواجه می شوید، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید و از نحوه برطرف کردن آن ها آگاه شوید.

سوالات متداول

1- آیا اپلیکیشن شاد بر روی سیستم عامل ios نیز قابل نصب است؟

بله، این اپلیکیشن را می توان در سیستم عامل ios نیز نصب نمود.

2- نرم افزار شاد را از چه طریقی می توانم دریافت و دانلود نمایم؟

لینک دانلود آخرین نسخه برنامه شاد (2.9.9) در این مقاله قرار داده شده است.

3- فرآیند احراز هویت برنامه شاد از چه طریقی انجام می پذیرد؟

فرآیند مذکور از طریق همان اپلیکیشن شاد و مطابق مراحلی که در همین مطلب عنوان کرده ایم، صورت می گیرد.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "آیا اپلیکیشن شاد بر روی سیستم عامل ios نیز قابل نصب است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، این اپلیکیشن را می توان در سیستم عامل ios نیز نصب نمود." } },{"@type": "Question", "name": "نرم افزار شاد را از چه طریقی می توانم دریافت و دانلود نمایم؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "لینک دانلود آخرین نسخه برنامه شاد (2.9.9) در این مقاله قرار داده شده است. " } },{"@type": "Question", "name": "فرآیند احراز هویت برنامه شاد از چه طریقی انجام می پذیرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "فرآیند مذکور از طریق همان اپلیکیشن شاد و مطابق مراحلی که در همین مطلب عنوان کرده ایم، صورت می گیرد." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب