دلیل ایران تسلیت امروز

دلیل ایران تسلیت امروزمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دلیل ایران تسلیت امروز را از این سایت دریافت کنید.

علت ایران تسلیت امروز ۵ آبان ۱۴۰۱

اخبار

علت ایران تسلیت امروز ۵ آبان ۱۴۰۱ | تصاویر حمله به شاهچراغ امروز

50 دقیقه پیش

علت ایران تسلیت امروز ۵ آبان ۱۴۰۱ | تصاویر حمله به شاهچراغ امروز | تیراندازی در شاهچراغ امروز | تعداد کشته های شاه چراغ | امروز شیراز چه اتفاقی افتاده

وزارت امور خارجه ونزوئلا با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران، حمله تروریستی به حرم شاهچراغ در شیراز را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران چطور نیوز، در این بیانیه  آمده است: جمهوری بولیواری ونزوئلا در چارچوب دیپلماسی صلح هر شکلی از تروریسم را که تهدیدی جدی علیه امنیت جهانی است، محکوم می کند.

در این بیانیه، وزارت خارجه ونزوئلا با خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی ابزار همدردی کرده است.

بر اساس این گزارش، طبق آخرین اخبار اعلام شده تاکنون در پی حادثه تروریستی در شاهچراغ شیراز ، ۱۳ نفر شهید و تعداد قابل توجهی مجروح شده اند.

اشتراک گذاری در واتساپ:

WhatsApp

مطالب مرتبط:

علت درگیری اسکوچیچ|علت اخراج اسکوچیچ بازی ایران لبنان امروز…

فیلم حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان امروز…

علت حمله به کنسول گری ایران در هرات امروز ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

فیلم حمله به شاهچراغ | فیلم تیراندازی در شاهچراغ

واژگونی اتوبوس امروز تبریز | تصاویر کشته شدگان تصادف اتوبوس…

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : iranchetor.com

فرارو

غروب امروز چهارشنبه یک فرد مسلح وارد صحن حرم مطهر شاهچراغ شد و به سمت زائران رگبار گلوله بست. در این حمله ۱۵ نفر به شهادت رسیدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت

سیاست / عمومی

کد خبر: ۵۸۲۶۸۴ ارسال نظر

داعش مسئولیت حمله را بر عهده گرفت

جزییات حمله تروریستی در حرم شاهچراغ شیراز

غروب امروز چهارشنبه یک فرد مسلح وارد صحن حرم مطهر شاهچراغ شد و به سمت زائران رگبار گلوله بست. در این حمله ۱۵ نفر به شهادت رسیدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۶ - ۰۴ آبان ۱۴۰۱

پ

فرارو- غروب امروز چهارشنبه یک فرد مسلح وارد صحن حرم مطهر شاهچراغ شد و به سمت زائران رگبار گلوله بست.

برخی منابع غیر رسمی اسلحه مهاجم را کلاشینکف اعلام کرده اند. حتی گفته می شد مهاجمان به چهار نفر بوده اند که این موضوع از سوی منابع رسمی رد شد.

بخوانید...

رویترز: داعش مسئولیت حمله به شاهچراغ را برعهده گرفت

حرم امام‌زاده صالح (ع) تعطیل شد

سخنگوی اورژانس در ابتدا اعلام کرد ۱۳ نفر شهید و ۲۱ نفر مجروح شده‌اند که حال ۲ نفر وخیم است.

اما ساعتی پس از آن معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس از افزایش تعداد شهدای حادثه خبر داد و گفت: «در پی حادثه تروریستی شاهچراغ تا کنون ۱۵ نفر شهید و ۱۹ تن مجروح شده‌اند.»لحظه ورود عامل تیراندازی به حرم 

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس درباره جزئیات حادثه گفت: متاسفانه شامگاه امشب چهارشنبه ٤ آبان تیراندازی تروریسی در حرم شاهچراغ(ع)، موجب کشته و زخمی شدند تعدادی از شهروندان شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اعلام کرد: محیط تحت کنترل است و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

اولین تصویر از وضعیت حرم شاهچراغ 

خبرگزاری ایرنا در توضیح جزییات واقعه نوشته است: «تروریست‌ها با خودروی پژو به سمت حرم شاهچراغ رفته و از ورودی خیابان ۹ دی وارد حرم شدند و در همان محل، خدام‌ و زائران حاضر در آن ورودی را به رگبار بسته‌اند.»

این خبرگزاری ادامه داد: «نیروهای ناجا همزمان دو‌ تروریست از سه نفر حمله کننده به حرم شاهچراغ را دستگیر کرده‌اند و یکی از تروریست‌ها متواری شده است.»

خبرگزاری فارس گزارش داده است که یک زن و ۲ کودک در بین قربانیان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم یک منبع آگاه امنیتی گفت که عامل حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع)، عنصر وهابی- تکفیری است که با سوءاستفاده از ناامنی‌های اخیر، دست به اقدام تروریستی زده است.

فرمانده پلیس فارس در گفت و گویی تلویزیونی تاکید کرد «مهاجم حمله تروریستی حرم شاهچراغ یک نفر بوده که دستگیر شده است.»نور نیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی نوشته است که تروریست دستگیر شده تبعه ایران نیست.

اما خبرگزاری صدا و سیما در گزارشی نوشت:‌ «نفر دوم تروریست ها در گوشه ای از حرم مخفی شده بود که دستگیر شد.»

تردد به سمت شاهچراغ ممنوع است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

استاندار فارس: هدف فرد تروریست، نماز جماعت بود

استاندار فارس با بیان اینکه پس از اقدام تروریستی چهارشنبه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز، هم اینک امنیت در این آستان مقدس برقرار است، گفت:‌ هدف عامل تروریستی، احتمالا نماز جماعت بود که به دلیل بسته بودن در ورودی شبستان، نیت پلید خود را در کنار مضجع شریف اجرا کرد.

محمد هادی ایمانیه شامگاه چهارشنبه در گفت و گویی افزود: خوشبختانه در ورودی شبستان محل برپایی نماز جماعت بسته شد و عامل تروریستی پس از مضروب کردن خدام در ورودی حرم، نتوانست وارد محل برپایی نماز جماعت شود.

وی اظهار داشت:‌ پس از آن عامل تروریستی درکنار مضجع شریف ۱۳ نفر را به شهادت رساند و ۲۳ نفر را مجروح کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه فرد ضارب مجروح و دستگیر شده است، گفت:‌ اینکه برخی برای رسیدن به اهداف پلید خود، دست به هر اقدامی از جمله ریختن خون افراد بیگناه می زنند تأسف برانگیز است.

اسماعیل محبی پور معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت:‌ برخی از مجروحان این حادثه که به مراکز درمانی شیراز منتقل شده اند، به دلیل مضروب شدن با گلوله جنگی، در شرایط هشدار قرار دارند،‌از این رو تلاش نیروهای امدادی برای درمان مجروحان ادامه دارد.

وی تأکید کرد: هویت و انگیره عامل تروریستی پس از تحقیقات وبازجویی اعلام خواهد شد.

تصاویری دلخراش از وضعیت حرم شاهچراغ پس از حمله امروز

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اسامی مجروحان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ

۱- فاطمه کشاورز ۲- هاشم مفتخری ۳- مهرزاد گلمکانی ۴- محسن افشین ۵- شکر الله کشاورز ۶- محمدرضا آذری ۷- جواد شاهین‌مهر ۸- کاظم رضایی ۹- آرتین سرداران ۱۰- نادر فتحی ۱۱- معصومه دربندی ۱۲- اهورا لورگوفی ۱۳- عباس لورگوفی ۱۴- امیرعلی کیومرثی ۱۵ - دلبر کریمی

۱۶ - محمدجواد دهقانی

۱۷- عجب نارستمی ۱۸- حسن اسلامی ۱۹- فاطمه ولی‌زاده

۲۰ - محمد ابراهیم‌پور

۲۱ - کودک یک ساله بی‌نام

پیام رئیسی در پی حمله به حرم شاهچراغ: قطعا بی‌پاسخ نخواهد ماند

سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تسلیت شهادت و زخمی شدن جمعی از زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام نوشت: ندای مظلومیت و اقتدار ملت ایران، این بار در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام طنین انداز شد و جنایتی دیگر بر سیاهه جنایات دشمنان انقلاب اسلامی ایران افزود.

رئیس‌جمهور در ادامه، شهادت و زخمی شدن جمعی از زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام در این حمله تروریستی را به خانواده‌های این عزیزان و همه مردم ایران تسلیت عرض کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: تجربه نشان می دهد دشمنان ایران، انتقام استیصال و به سنگ خوردن تیرهایشان در ایجاد انشقاق در صفوف متحد ملت و پیشرفت کشور را با خشونت و ترور می‌گیرند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: این شرارت، قطعا بی‌پاسخ نخواهد ماند و دستگاههای امنیتی و انتظامی با شناسایی عقبه‌های این جنایت کور، به آمران و طراحان آن پاسخ پشیمان‌کننده و عبرت‌آموزی خواهند داد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fararu.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب