طرز تهیه کیک شیفون ساده

طرز تهیه کیک شیفون ساده برای خامه کشی طرز تهیه کیک شیفون ۳تخم مرغی طرز تهیه کیک شیفون با پف زیاد طرز تهیه کیک شیفون ۴تخم مرغی طرز تهیه کیک شیفون ۲تخم مرغی طرز تهیه کیک شیفون در توستر کیک شیفون با آب جوش

کیک شیفون ساده یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک شیفون ساده در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک شیفون ساده
تخم مرغ۶ عدد
شکر⅔ لیوان
آرد۲۰۰ گرم
نشاسته ذرت۳ قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر۲ قاشق چایخوری
وانیل½ قاشق چایخوری
شیر گرم¼ لیوان
روغن مایع¼ لیوان
آب جوش۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک شیفون ساده

مرحله اول

برای تهیه کیک شیفون ساده خوشمزه در ابتدای کار زرده های تخم مرغ را از سفیده ها جدا کرده و درون دو کاسه جداگانه می ریزیم، سپس شکر را به ۲ قسمت مساوی تقسیم کرده و به کاسه ها می افزاییم.

مرحله دوم

حالا وانیل را به کاسه حاوی زرده تخم مرغ اضافه کرده و با دور تند همزن برقی به مدت ۸ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کرم رنگ و کش دار شود. در ادامه نشاسته ذرت را به همراه آب جوش به کاسه می افزاییم.

مرحله سوم

در ادامه شیر گرم را به همراه روغن مایع به کاسه اضافه کرده و مجددا با دور تند همزن برقی در حد مخلوط شدن به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم. حالا آرد و بیکینگ پودر را ۳ مرتبه الک کرده و کم کم به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد درون کاسه را با کمک لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شود. در ادامه سفیده تخم مرغ را با دور تند همزن برقی به مدت ۱۰ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا فرم بگیرد.

مرحله پنجم

زمانی که کاسه را به صورت وارونه نگه داشتیم و سفیده تخم مرغ از کاسه جدا نشد به این معناست که سفیده تخم مرغ به خوبی هم زده شده است. حالا سفیده تخم مرغ را کم کم به کاسه مایه کیک اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا مایه کیک را با لیسک به صورت دورانی به یک سمت به آرامی هم می زنیم تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد و همچنین بافت مایه کیک یکدست و یکنواخت شود. در ادامه درون قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله هفتم

حالا مایه کیک را درون قالب ریخته و قالب را چندین مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوا و حباب های اضافی بین مایه کیک از بین برود. در ادامه قالب را طبقه وسط فر گذاشته تا کیک به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزد.

مرحله هشتم

پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک خنک شود. نوش جان.