جریمه سرعت غیر مجاز تا 30 کیلومترمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

جریمه سرعت غیر مجاز تا 30 کیلومتر را از این سایت دریافت کنید.

جریمه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها و کلانشهر‌ها چقدر است؟

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیرمجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

۱۳:۴۲ - ۱۰ تير ۱۳۹۶ ۶۱۴۶۳۹۸ نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

جریمه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها و کلانشهر‌ها چقدر است؟

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیرمجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

سرهنگ کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیر مجاز  تعریف شده  که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

وی ادامه داد:در صورتی که راننده وسیله نقلیه‌ای تا ۳۰ کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی کند در کلانشهر‌ها و جاده‌ها ۶۰ هزار تومان، شهر‌های کوچک ۴۵ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: اگر راننده‌ای از سرعت مجاز بیش از ۳۰ کیلومتر به بالا رانندگی کند در جاده‌ها و کلانشهر‌ها ۲۰۰ هزار تومان، در سایر شهر‌ها ۱۸۰ هزار تومان  و در راه‌های روستایی ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

سرهنگ کرمی اسد با بیان اینکه برای رانندگی با سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر از حد مجاز علاوه بر جریمه، نمره منفی هم در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: برای رانندگان خودرو‌های شخصی ۵ تا ۱۰ نمره منفی و برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی ۱۰ تا ۱۵ نمره منفی در نظر گرفته می شود.

انتهای پیام/

رانندگان پرخطر علاوه بر جریمه، نمره منفی می‌گیرند

باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی شهری

برچسب ها:

اخبار شهری ، پلیس راهور ناجا ، جریمه سرعت غیرمجاز ، قوانین راهنمایی و رانندگی ، وسایل نقلیه عمومی ، سوابق گواهینامه رانندگان

اخبار مرتبط

سرهنگ رحمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

ترافیک در آزاد راه کرج - تهران و کرج - قزوین نیمه سنگین است

ملکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

انفجار یا ترکیدگی لوله گاز رخ نداده است/ خیابان میرزای شیرازی باز شد

سردار مهری:

ثبت بیشترین تردد در محورهای شمالی همزمان با تعطیلات عید فطر

سردار حمیدی:

بازگشت از تعطیلات عید فطر را به روز شنبه موکول کنید

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های کشور؛

ترافیک پر حجم در محورهای شمالی کشور/ ترافیک در آزاد راه کرج-قزوین نیمه سنگین است

پلیس راهور ناجا در هفته ای که گذشت؛

ازکاهش شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری در سال 96 تا تغییر ساعت طرح زوج و فرد

سرهنگ رحمانی:

مسافران بازگشت ازسفر را به روز جمعه موکول نکنند

سرهنگ رازقی خبر داد

بازگشت زمان طرح زوج و فرد به ساعت ۱۹

گزارش/

موتورسوارانی که به هیچ صراطی مستقیم نیستند

مهمترین اخبار گروه اجتماعی امروز ششم تیرماه؛

کاهش شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری در سال 96/ کاروان‌های مجاز عتبات از طریق ثبت نام اینترنتی شناسایی می‌شوند

سردار مهری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

پلیس موافق اعمال محدودیت در جاده‌ها و معابر شهری نیست

اخبار پیشنهادی

مکه اولین شهر هوشمند جهان

آموزش روش دوخت برگشتی در گلدوزی + فیلم

چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟

فرصت سوزی عجیب یک فوتبالیست مقابل دروازه خالی + فیلم

مکه اولین شهر هوشمند جهان

آموزش روش دوخت برگشتی در گلدوزی + فیلم

چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟

فرصت سوزی عجیب یک فوتبالیست مقابل دروازه خالی + فیلم

تکنیکی بی‌سابقه که پورتال ملی هند را هک کرد!

زیر سطح ماه چه موادی وجود دارد؟

نسخه جدید گوگل کروم، باگ‌های امنیتی را بر طرف می‌کند

در مصاحبه اختصاصی باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد

کارشناس آمریکایی: کرونا یک جنگ تمام عیار بیولوژیکی بود که توسط آمریکا آغاز شد

تکنیکی بی‌سابقه که پورتال ملی هند را هک کرد!

زیر سطح ماه چه موادی وجود دارد؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.yjc.news

جریمه سرعت غیر مجاز با دوربین در سال 1401 چیست؟

در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیر مجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

جریمه سرعت غیر مجاز با دوربین در سال ۱۴۰۱ چیست؟

هنگامی که رانندگی می کنید گاهی انجام تخلفات رانندگی اجتناب ناپذیر است. خصوصا با وجود تکنولوژی های جدید و به روزی مثل دوربین های کنترل سرعت که از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید با دقت زیادی رانندگی کرد.

همان طور که می دانید در سطح بزرگراه ها، جاده های برون شهری و حتی خیابان های معمولی شهر؛ دوربین های ثبت سرعت متعددی قرار دارد. این دوربین ها سرعت خودروهای عبوری را به ثبت رسانده و در صورت مغایرت سرعت دوربین های عبوری با سرعت مجاز در آن خیابان، بزرگراه یا جاده؛ جریمه ای برای آن پلاک خودرو منظور خواهد شد. البته توجه داشته باشید که دوربین های سرعت سنج و ثبت سرعت نصب شده در خیابان ها، بزرگراه ها و جاده ها، بسیار دقیق هستند و کمترین اختلاف سرعتی را ثبت می کنند و جریمه را لحاظ خواهند کرد.

معمولا این جرایم که توسط دوربین کنترل سرعت به ثبت می رسند برای شماره موبایل مالک خودرو و پلاک، به صورت پیامک ارسال خواهد شد و شما می توانید از مبلغ جریمه خودروی خود، بابت سرعت غیرمجاز مطلع شوید.

مطلب پیشنهادی: جریمه توقف ممنوع چقدر است؟

جریمه سرعت غیر مجاز چقدر است؟

در قانون راهنمایی و رانندگی ۲ کد تخلف برای سرعت غیر مجاز تعریف شده که مبلغ جریمه به نسبت تخلف متفاوت است.

در صورتی که راننده وسیله نقلیه‌ای تا ۳۰ کیلومتر بیش از سرعت مجاز رانندگی کند در کلانشهر‌ها و جاده‌ها ۶۰ هزار تومان، شهر‌های کوچک ۴۵ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

اما اگر راننده‌ای از سرعت مجاز بیش از ۳۰ کیلومتر به بالا رانندگی کند در جاده‌ها و کلانشهر‌ها ۲۰۰ هزار تومان، در سایر شهر‌ها ۱۸۰ هزار تومان و در راه‌های روستایی ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود. (مبلغ این جریمه ها در سال ۱۴۰۱ ، حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. )

البته باید بدانید که برای رانندگی با سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر از حد مجاز علاوه بر جریمه رانندگی ، نمره منفی هم در نظر گرفته می شود.

برای رانندگان خودرو‌های شخصی ۵ تا ۱۰ نمره منفی و برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی ۱۰ تا ۱۵ نمره منفی در نظر گرفته می شود.

جرایم ثبت شده توسط دوربین ها شامل قانون دو برابر شدن جریمه در صورت عدم پرداخت در مهلت ۶۰ روزه نیست و فقط جرایم تسلیمی و الصاقی هستند که دو برابر می شوند.

برای اطلاع از سرعت مجاز در مسیرهای شهری، بزرگراه و جاده های برون شهری، کافی است که به تابلوهای اعلام سرعت مجاز نصب شده در این معابر دقت داشته باشید. این تابلوها به شما نشان می دهند که سرعت مجاز برای عبور و حرکت در این مسیرها چه قدر است و نباید حتی ۱ کیلومتر در ساعت از این سرعت تجاوز داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: جریمه پارک دوبل چقدر است؟

۳.۵/۵ - (۴ امتیاز) 84641 10

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : farmooon.com

جریمه سرعت غیر مجاز سال 1401

فهرست:1 جریمه خودرو ها با سرعت غیر مجاز در سال2 … جریمه سرعت غیر مجاز سال 1401 ادامه مطلب »

جریمه سرعت غیر مجاز سال 1401

دیدگاه‌ خود را بنویسید / مقالات جریمه رانندگی

فهرست:

1 جریمه خودرو ها با سرعت غیر مجاز در سال

2 جریمه سرعت غیر مجاز چقدر است؟

جریمه خودرو ها با سرعت غیر مجاز در سال

انجام دادن تخلفات رانندگی دور از انتظار نیست  و حتما تخلفاتی صورت می گیرد. امروز با پیش رفت تکنولوژی و استفاده از دوربین های کنترل سرعت، با دقت زیاد سرعت ماشین ها را ثبت  می کنند. پس در هنگام رانندگی باید دقت  لازم را داشت.

در سطح بزرگراه ها و جاده های بیرون از شهر و حتی خود خیابان های شهر؛ دوربین هایی وجود دارند که سرعت ها را ثبت می کنند و در صورتی که با سرعت استاندارد مغایرت داشته باشد چه در جاده بیرون شهری باشد و چه در داخل شهر و بزرگراه ها با ثبت پلاک ماشین آن را جریمه می کنند.

این دوربین ها بسیار دقیق کار می کنند و کوچک ترین اختلافات را هم ثبت می کنند و ماشین مورد نظر را جریمه می کنند. مبلغ جریمه از طریق  ارسال پیامک به شماره موبایل مالک خودرو اطلاع داده می شود.

جریمه سرعت غیر مجاز چقدر است؟

در قوانین راهنمایی و رانندگی دو کد برای تخلفات رانندگی وجود دارد که مبلغ جریمه ها هم با یکدیگر  فرق دارد. در صورت که راننده تا 30 کیلومتر بیشتر از حد مجاز رانندگی کند در شهرهای بزرگ و جاده ها 60 هزار تومان و در شهر های کوچک 45 هزار تومان و در راه های روستایی 30 هزار تومان جریمه می شود.

اما اگر بیشتر از 30 کیلو متر بالاتر رانندگی کند در جاده ها و کلان شهرها 200 هزار تومان و در سایر شهرها 180 و در راه های روستایی 100 هزار تومان جریمه می شوند که البته مبلغ این جریمه ها در سال جدید در حدود 7 درصد افزایش پیدا کرده است.

البته رانندگی کردن با سرعت بیشتر از 30 کیلومتر علاوه بر جریمه نقدی ، نمره منفی هم در نظر گرفته می شود  که برای کسانی که خودروی شخصی دارند 5 تا 10 نمره و برای رانندگانی که وسایل نقلیه عمومی دارند 10 تا 15 نمره در نظر گرفته شده است.

جرایمی که توسط دوربین ها ثبت می کنند در صورتی که در مهلت داده شده پرداخت نشوند،  معمولا 60 روز می باشد دو برابر نمی شود و این ویژگی فقط برای جرایم تسلیمی و الصاقی به حساب می آیند و مبلغ جریمه آنها دو برابر می شود.

حق اعتراض برای جریمه ها برای همۀ رانندگان محفوظ است چون امکان خطا و اشتباه برای ثبت جریمه ها وجود دارد . رانندگانی که پلاک خود را دستکاری و یا مخدوش کنند بر اساس مقررات علاوه بر اعمال کردن قانون به مبلغ 61هزار تومان و 200 تومان به دلیل ارتکاب جرم به مرجع قضایی معرفی می شوند.

برای اینکه با  سرعت مجاز رانندگی کنید و تخلفات کمتری در مسیرهای شهری، بزرگ راه ها و جاده های بیرون از شهر برای شما به وجود بیاید حتما به تابلوهای نصب شده دقت کنید چون این تابلوها به شما کمک می کنند که سرعت تا چه اندازه ای مجاز است که عبور کردن حتی کیلومتر از حد مجاز تعیین شده مشمول جریمه خواهد بود.

پس در هنگام رانندگی در هر جا که هستید به علائم  و تابلو های راهنمایی رانندگی دقت داشته باشید و از به وجود آمدن تخلفات بیجا خودداری کنید.

مهلت تمدید معاینه فنی خودرو در سال 1401

5 روش استعلام جریمه معاینه فنی خودرو

جریمه صحبت با تلفن همراه 1401

چگونه ثابت کنیم جریمه خودرو ما اشتباه بوده است؟

مبلغ جریمه تردد شبانه چقدر است؟

نحوه پیامک شدن تخلف و جریمه رانندگی توسط دوربین

کارت شناسایی ماشین دقیقا چند روزه به دستمان می رسد؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : questions-regulations.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب