نمایشگاه صنایع دستی کرمان

نمایشگاه صنایع دستی کرمانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

نمایشگاه صنایع دستی کرمان را از این سایت دریافت کنید.

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در کرمان گشایش یافت

کرمان - ایرنا - پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان (کارمانیا)، عصر امروز پنجشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان گشایش یافت.

۵ آبان ۱۴۰۱،‏ ۱۹:۴۰ کد خبر: 84925397 T T ۱ نفر داود رجبی بهجت

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در کرمان گشایش یافت

کرمان - ایرنا - پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان (کارمانیا)، عصر امروز پنجشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان در مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق کرمان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان با شعار، "کرمان سرزمین شگفتی‌های پنهان"، در قالب ۱۸۰ غرفه صنایع دستی و ۱۵ غرفه گردشگری از پنجم تا ۹ آبان‌ماه آماده بازدید علاقمندان است.

استاندار کرمان در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان گفت: کرمان در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی حرف برای گفتن دارد و دارای تنوع اقلیمی و چهار فصل زیبا است.

محمدمهدی فداکار افزود: در تمام شهرها و روستاهای استان کرمان جاذبه های و ظرفیت های گردشگری را می بینیم اما ظرفیت های گردشگری این استان معرفی و دیده نشده است.

وی تاکید کرد: اتصال کرمان به مثلث گردشگری یزد، اصفهان و فارس جزو مطالبات مردم این استان است.

استاندار کرمان اظهار داشت: در کنار ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری تسهیلات خوبی در قالب تبصره ۱۸ پیش بینی شده که ما هم از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت می کنیم.

مدیرکل میراث، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: بهترین و قوی ترین هلدینگ های گردشگری کشور در این استان پروژه دارند و ۱۶ شرکت نیز در نمایشگاه طرح های خود را ارائه می دهند.

فریدون فعالی افزود: همچنین تعداد ۷۵ نفر از جامعه تورگردانان کشور با ارائه محصولات خود در نمایشگاه گردشگری حضور دارند و به سه بخش گردشگری سلامت، گردشگری مقاومت و گردشگری طبیعت طی سه روز پرداخته می شود.

وی اظهار داشت: از ۲۷ استان کشور در نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان حضور دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان بیان کرد: یک شهر جهانی، یک روستای ملی و پنج شهر ملی صنایع دستی در استان کرمان وجود دارد و ۱۲۰ هزار هنرمند در ۱۰۱ رشته در کرمان فعال هستند.

وی ادامه داد: هنرمندان ۱۸۰ رشته در ۱۸۵ غرفه نمایشگاه صنایع دستی با زیربنای ۲۰ هزار متر محصولات خود را ارائه می دهند.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می تواند جایگزین فعالیت هایی شود که با منابع تجدید ناپذیر فعالیت می کنند.

سید مهدی طبیب زاده افزود: حمایت از گردشگری در کرمان فقط در حد حرف است و محدودیت های اعتباری و شناسایی نشدن ظرفیت ها باعث شده تا این استان به عنوان مقصد اصلی گردشگری تلقی نشود.

وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده از ۱۰۰ نفر از مردم شهر تهران در رابطه با شناخت استان کرمان، ۷۵ درصد به کرمان نیامده و اعلام کردند نخواهند آمد و کرمان را با زلزله بم و مناطق کویری می شناسند و این در حالی است که این استان هشت اثر جهانی و ظرفیت های بسیار دیگری دارد.

رییس اتاق بازرگانی کرمان بیان کرد: برای گردشگری این استان باید اعتبار خوبی دیده شود و کرمان در هر مسیر به صورت مناسبی معرفی شود.

وی با بیان اینکه باید شگفتی های پنهان گردشگری کرمان را بشناسانیم تصریح کرد: از تورگردانان و میهمانان شرکت کننده در نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی کرمان می خواهیم معرفی کنندگان جاذبه های استان باشند.

طبیب زاده تاکید کرد: بخش گردشگری باید در احکام بودجه دیده شود و اتاق بازرگانی هم در این زمینه آماده همه نوع همکاری است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری و صنایع دستی مهمترین بخشی است که با کمترین هزینه می‌توانند اشتغال ایجاد کنند که باید در راستای رونق این صنعت گام برداریم.

محمدرضا پورابراهیمی افزود: سه سال قبل شیوع کرونا آسیب زیادی به اقتصاد و بخش گردشگری وارد کرد، اما با بهتر شدن شرایط تقریبا همه فعالیت های اقتصادی به سمت آغاز شدن می رود.

وی بیان کرد: سه سال قبل کرمان عزیزترین و پرافتخار ترین همشهری خود سردار حاج قاسم سلیمانی را از دست داد و امروز کرمان در ذهن ایران و جهان نماد اقتدار و عزت شده است و از ۱۳۰ کشور به زیارت مرقد این شهید آمده اند که جا دارد به گردشگری زیارتی نیز در این استان توجه جدی شود.

وی با اشاره به حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) تاکید کرد: دشمن امنیت و آرامش ما را هدف قرار داده و حادثه شیراز گواهی بر این مطلب است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث اعتبارات تبصره ۱۸، سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در استان کرمان جذب داشتیم و کرمان رتبه اول جذب اعتبارات حوزه گردشگری را دارد.

وی ادامه داد: برای امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات تبصره ۱۸ مصوب شده که با منابع بانکی ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مشاغل گردشگری و صنایع دستی داریم.

پور ابراهیمی گفت: در حوزه احکام قانونی برنامه هفتم توسعه کمیته تخصصی گردشگری تشکیل شود تا پیشنهادات خود را برای این برنامه ارائه کند.

پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان از پنجم تا نهم آبان در محل مجتمع نمایشگاهی جنوبشرق واقع در بزرگراه کرمان به باغین از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای بازدید عموم است.

برچسب‌ها

گردشگری کرمان میراث فرهنگی افتتاح نمایشگاه سرخط اخبار استان‌ها

رییس پلیس زاهدان برکنار شد

دیروز ۲۳:۳۹

۲ روز عزای عمومی در شهرستان ملایر اعلام شد

دیروز ۲۲:۱۰

فیلم/ روزی ۲ واحد تولیدی صنعتی جدید یا غیر فعال در استان اصفهان به چرخه تولید بر می‌گردد

دیروز ۲۲:۰۴

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.irna.ir

چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی و پنجمین نمایشگاه سراسری گردشگری این استان با عنوان کارمانیا از تاریخ ۵ تا ۹ آبان‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق کرمان خبر داد.

استان کرمان

یکشنبه / ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۵:۳۴

دسته‌بندی: کرمان

کد خبر: 1401062015455

خبرنگار : 50185

چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمان برگزار می‌شود

ایسنا/کرمان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌ دستی و پنجمین نمایشگاه سراسری گردشگری این استان با عنوان کارمانیا از تاریخ ۵ تا ۹ آبان‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق کرمان خبر داد.

فریدون فعالی امروز ۲۰ شهریورماه با اعلام این خبر به شعار این نمایشگاه با عنوان "کرمان سرزمین شگفتی‌های پنهان" اشاره و اظهار کرد: نمایشگاه مذکور در متراژ ۳۰۰۰ مترمربع و با ۱۸۰ غرفه صنایع‌دستی و ۱۵ غرفه گردشگری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه صنایع‌ دستی علاوه بر هنرمندان و صنعتگران کرمانی از هنرمندان سراسر کشور نیز برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است افزود: ۹۰ غرفه برای هنرمندان کرمانی و مابقی برای هنرمندان خارج از استان در نظر گرفته شده است.

فعالی بیان کرد: برای واگذاری غرفه‌های صنایع‌دستی اولویت با برندهای تجاری صنایع‌دستی و پشتیبان‌های مشاغل خانگی خواهد بود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان بیان کرد: به دلیل شیوع کرونا به مدت سه سال نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری در کرمان برگزار نشد که خوشبختانه امسال این نمایشگاه با همکاری اتاق بازرگانی، شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط به بهترین شکل ممکن برگزار خواهد شد.

انتهای پیام دبیر فاطمه افضلي

نظرات

سها ۱۴۰۱-۰۶-۲۰ ۱۶:۰۷

در کتاب سفرنامه هایی که اروپایی ها نوشتند از پارچه های کرمان و شالهایی که بافته میشده که هم ثبات رنگ داشته هم نخ بسیار مرغوبی و با دوامی داشته و طرح هایی که داشته چقدر تعریف کردند البته نه از سر خوش آمدن ما بلکه فقط برای اینکه تجار خودشان بخرند ببرند و بعد از چند سال پارچه هایی وارد کنند که اصلا نه جنسش نه طرح و رنگی داشته و فقط چون ارزان بوده به ما غالب کنند و پارچه بافی های کرمان و یزد به همین شیوه ی انگلیسی ها نابود شد

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.isna.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب