لیست قیمت دندان مصنوعی ژله ایمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

لیست قیمت دندان مصنوعی ژله ای را از این سایت دریافت کنید.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای

قیمت دندان مصنوعی ژله ای | هزینه دندان مصنوعی | بهترین دندان مصنوعی | قیمت دندان ژله ای ...

بیمه تکمیلی دندانپزشکی، پروتز دندان (دندان مصنوعی)، دندانپزشکی زیبایی، روکش های زیبایی دندان

قیمت دندان مصنوعی ژله ای

۰۸ اردیبهشت

قیمت دندان مصنوعی ژله ای

قیمت دندان مصنوعی ژله ای دندان مصنوعی

گاهی اوقات دندان ها به دلایل مختلفی از دست می روند. عواملی مانند پوسیدگی ضربات شدید، تصادفات و یا بیماری های لثه ای سبب شده تا دندان ها به طور کامل از دست بروند. دراین زمان است که فرد مجبور به جایگزینی دندان ها با دندان مصنوعی می شود. قیمت دندان مصنوعی ژله ای به نسبت با دندان مصنوعی های دیگر کمتر است.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی با تخفیف کلیک کنید…

همه چیز درباره مراحل پروتز دندان

انواع دندان مصنوعی

دندان مصنوعی انواع متفاوتی دارند که دندان پزشکان با توجه به شرایط بیمار آن را برای انتخاب می کنند. شرایطی که دندان پزشک در نطر می گیرد نوع از دست رفتگی دندان ، وضعیت لثه، شرایط جسمانی فرد ، میزان بودجه بیمار را در نظر گرفته و به بیمار گزینه های دندان مصنوعی را پیشنهاد می دهد.

قیمت بهترین نوع کامپوزیت دندان

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

دندان مصنوعی ژله ای

دندان مصنوعی به شکل معمولی و ژله ای می باشند. که از دو بخش دندان مصنوعی و پایه تشکیل شده اند. در هر دو نوع دندان مصنوعی تاج دندان یکسان بوده و فقط قسمت پایه در دندان های مصنوعی معمولی و ژله ای متفاوت است. جنس تاج دندان از پرسلین، نایلون، فلز کروم و یا رزین اکریلیک می باشد و پایه های دندان مصنوعی در نوع ژله ای از اکریلیک و فلز کروم کبالت ساخته می شود.

هزینه روکش دندان عصب کشی شده

پرسلین ماده ای است که برای ساخت تاج دندان ارجحیت دارد. ولی امروزه بعضی از دندان پزشکان به علت سبک بودن رزین و نیز خاصیت چسبندگی خوب آن که به پایه ها بهتر می چسبد از آن استفائه می کنند. از مزایای رزین برای پایه این است که هم رنگ لثه می باشند ولی در صورتی که بیفتد امکان شکستگی بیشتری دارد. در صورتی که پایه های فلزی با اینکه متفاوت با رنگ لثه هستند. اگر بیفتند آسیب کمتری ببه انها می رسد.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای با داشتن مهراز کارت

قیمت دندان مصنوعی ژله ای

پایه هایی از جنس نایلون (ژله ای)

برای ساخت دندان های مصنوعی از جنس نایلون نیز استفاده می شود. امروزه به دندان مصنوعی که پایه های ان از نایلون ساخته شده است دندان مصنوعی ژله ای گفته می شود.

قیمت بهترین نوع کامپوزیت دندان

انواع کاربرد دندان مصنوعی ژله ای

* این نوع دندان مصنوعی برای افرادی که نمی توانند از ایمپلنت استفاده کنند و همچنین بودجه زیادی ندارند گزینه ای بسیار مناسب است.

* در زمانی که پروتز دائم دندان آماده شود می توان از دندان مصنوعی ژله ای استفاده نمود.

* دندان مصنوعی ژله ای برای زمان بعد از بهبودی از کاشت ایمپلنت مناسب است.

هزینه دندان مصنوعی | قیمت دندان مصنوعی

دندان مصنوعی معمولی

در این از دندان مصنوعی که بر پایه اکریلیک استفاده می شود معایبی وجود دارد:

* در این نوع از دندان مصنوعی به دلیل انعطاف بسیار پایین آن، تا هنگامی که بیمار به آن عادت کند مدت زمان بیشتری طول می کشد تا فرد به آن عادت کند و در بیشتر مواقع پس از استاده از آن لثه ها ملتهب می شوند.

* به دلیل انعطاف پذیر نبودن آن خطر شکستگی در آن بسیار بیشتر است. به خصوص زمانی که با مسواک فشار زیادی به آن وارد شود و یا در هنگام بیرون اوردن و یا گذاشتن دندان و افتادن آن احتمال شکستن آن بیشتر است.

دندان مصنوعی ژله ای

مزایای دندان مصنوعی ژله ای نسبت به دندان مصنوعی معمولی

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می اید که برای دندان مصنوعی خود از نوع ژله ای آن استفاده کنند و یا معمولی بهتر است از مزایا و معایب هر دو آگاه شوید تا بهتر بتوانید انتخاب کنید:

– انعطاف پذیری دندان مصنوعی ژله ایاز مهمترین مزیت دندان مصنوعی ژله ای انعطاف پذیری آن است. به دنبال آن التهاب لثه و مشکلات درد لثه را نخوهید داشت.– ثابت و محکم ماندن دندان مصنوعی ژله ای در دهاناز مشکلاتی که دندان مصنوعی معمولی دارد این است که از تکان خوردن دندان مصنوعی خود گلایه مند هستند. در هنگام استفاده از دندان مصنوعی معمولی این وع پروتز به سختی در دهان ثابت می ماند. در هنگام جویدن و یا حتی صحبت تکان خورده و از جای خود خارج می شود. ولی در استفاده از دندان مصنوعی ژله ای این اتفاق نخواهد افتاد. زیرا پایه دندانی ژله ای به خوبی روی لثه ها چسبیده و تکان نمی خورد.

دندان مصنوعی فوری

خانم ذوالفقار

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : mehrazcard.com

لیست هزینه و قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱ (ثابت، متحرک، ژله ای و ...)

میدونستد حداقل قیمت دندان مصنوعی ۵۰۰ هزارتومنه؟ کلیک کنید تا با جدول کامل قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱ آشنا بشید و کلی چیز دیگه هم بخونید

لیست هزینه و قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱ (ثابت، متحرک، ژله ای و …)

27 تیر 1401 121 دیدگاه

???? کلینیک دندانپزشکی تاج

در هر ساعت از شبانه‌روز (حتی نیمه‌‌های‌شب که هیچ کلینیکی باز نیست)، متخصصانِ تاج‌دنتال مشغول درمان مراجعان هستند. نیاز اورژانسی به دندانپزشکی دارید؟????????

تماس با دندانپزشکی شبانه روزی تاج

برای عزیزانی که یک یا چند دندان (یا تمام دندان های) خود را از دست داده اند، دندان مصنوعی یکی از معمولی ترین و رایجترین روش های جایگزینی هست. زیرا به نسبت روش های جایگزین دیگر، هزینه دندان مصنوعی بسیار کمتر است و تقریبا برای همه قابل پرداخت است. در این صفحه لیست قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱ درج شده و برای داشتن دید روشن تر و بهتر از پروتز دندان مصنوعی، ویدئوها و تصاویر مرتبط نیز قرار داده شده است. سعی کنید تمام ویدئوها را تماشا کنید و نظرات خود را در خصوص نرخ، تعرفه یا قیمت پروتز دندان مصنوعی در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

فهرست عناوین این محتوا ????

جدول کلی قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱

با انواع دندان مصنوعی آشنا شوید

هزینه دندان مصنوعی تامین اجتماعی دقیقا چقدر است؟

پاسخ به سوالات رایج درباره هزینه دندان مصنوعی

منابع

جدول کلی قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱

به طور کلی و در یک نگاه می توانید لیست قیمت دندان مصنوعی در سال 1401 را در قالب این جدول ببینید. برای جزئیات بیشتر ادامه مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

نوع پروتز تعرفه عمومی تعرفه متخصص

هزینه دندان مصنوعی کامل فک بالا ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰

قیمت پروتز کامل فک پائين ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵,۰۰۰,۰۰۰

هزینه پارسيل آکريلیکی فک بالا بيش از ۳ دندان ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲۵,۰۰۰,۰۰۰

قیمت فليپر تا ۳ دندان فَک بالا ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰

قیمت پارسيل آکريلی فک پايين بيش از ۳ دندان ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰,۰۰۰

تعرفه فليپر تا ۳ دندان فَک پايين ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰

هزینه پروتز پارسيل کروم کبالت فک بالا ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰

قیمت پروتز پارسيل کروم کبالت فک پايين ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰

هزینه تعمير پروتز کامل شکسته  فک پايين ۵,۲۰۰,۰۰۰ ۶,۲۰۰,۰۰۰

هزینه تعمير  پروتز کامل شکسته  فک بالا ۵,۲۰۰,۰۰۰ ۶,۲۰۰,۰۰۰

نرخ تعمير پروتز پارسيل شکسته  فک پايين ۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰

قیمت تعمير پروتز پارسيل شکسته  فک بالا ۴,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰,۰۰۰

هزینه ريلاين پروتز فک بالا ۵,۲۰۰,۰۰۰ ۶,۲۰۰,۰۰۰

جدول لیست قیمت دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۱

???? شاید این مطالب هم به درد شما بخورد:

قیمت روکش دندان ۱۴۰۱

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت عصب کشی دندان ۱۴۰۱

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه ارتودنسی

با انواع دندان مصنوعی آشنا شوید

بیایید داستان را ساده تر کنیم. ما انواع پروتزهای دندان مصنوعی را در دو دسته مجزا قرار می دهیم. آن ها یا متحرک هستند یا ثابت. هر کدام از این دو دسته نیز خودشان ممکن است چند زیر شاخه داشته باشند. دسته اصلی و زیرشاخه های آن ها را به این صورت معرفی می کنیم:

متحرک

کامل (دست دندان)

ناکامل یا تکه ای (پارسیل)

ژله ای

کروم و کبالت (بیس فلزی)

ثابت

اوردنچر (بر پایه ایمپلنت)

بریج دندان

در ادامه ابتدا متحرک ها را بررسی می کنیم بعد درباره آن هایی که ثابت هستند چیزهایی خواهیم گفت. ما ضمن بررسی هر کدام از این دو، قیمت و هزینه دندان مصنوعی های موجود در هر دسته را با هم مقایسه می کنیم.

???? برای انجام درمان دندانپزشکی در تهران فرم زیر را پر کنید

دندان مصنوعی متحرک

بیشترِ پروتزهای دندان مصنوعی، متحرک هستند. یعنی همینطوری چشمی هم می‌توانید ببینید اغلب آدم‌های اطرافتان که دندان‌هایشان را از دست داده‌اند، از این دست پروتزها دارند. زیرا هزینه دندان مصنوعی متحرک معمولا کمتر از قیمت دندان های مصنوعی ثابت است. متحرک بودن دندان مصنوعی به این معناست که شما می‌توانید آن‌ها را هر زمان که خواستید بردارید و دوباره روی قوس فکی قرار دهید.

آن‌ها چون ثابت نیستند و به جایی اتصال دائم ندارند، به راحتی قابل جابجا شدن هستند. شما می‌توانید پروتز را شب‌ها قبل از خواب از دهان در بیاورید و صبح اول وقت، بعد از بیدار شدن آن‌ها را دوباره استفاده کنید.

انواع دندان مصنوعی متحرک این ها هستند

خود دندان مصنوعی متحرک به 2 دسته تقسیم می‌شود:

دندان مصنوعی متحرکِ کامل

دندان مصنوعی متحرکِ تکه ای (یا ناکامل)

درباره هر دو نوع در ادامه توضیحات بیشتری نوشته‌ایم. (حتما به تصاویر درج شده در ادامه با دقت نگاه کنید)

دندان مصنوعی متحرکِ کامل

اگر شما شخصی هستید که بیشتر (یا تمام) دندان های خود را از دست داده اید دندان مصنوعی کامل متحرک برای شما گزینه ایده آلی است. به این پروتزها اصطلاحا (دست دندان) هم گفته می شود. این پروتزها می توانند جایگزین تمام دندان های از دست رفته در هر فک شوند. همانطور که در لیست قیمت دندان مصنوعی هم مشاهده کردید، قیمت این پروتزها

تصویر یک دست دندان مصنوعی کامل اما متحرک | مطابق جدول ابتدای صفحه هزینه و قیمت دندان مصنوعی متحرک می تواند به ازای هر فک بیش از 3.5 میلیون باشد.

دندان مصنوعی تکه ای

اگر تعداد کمی از دندان های خود را از دست داده باشید باز هم راه حل ارزان قیمت تری از ایمپلنت ها و بریج ها پیش رویتان قرار دارد. این راه حل پروتز متحرک ناکامل یا پارسیل است. پارسیل به معنای جزئی و ناکامل است. قیمت دندان مصنوعی تکه ای متحرک مقداری کمتر از قیمت دندان مصنوعی کامل یا دست دندان یا حتی در برخی موارد برابر است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : drdandan.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب