گوهر کوه

گوهر کوهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

گوهر کوه را از این سایت دریافت کنید.

گوهرکوه

معنی گوهرکوه - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

گوهرکوه

بستن تبلیغات

لغت نامه دهخدا

گوهرکوه. [ گ َ / گُو هََ ] ( اِخ ) ( ...تپه ) تپه گوهرکوه در جنوب جبال پیر شوران واقع شده و جبال پیر شوران یا سیاه بند در قسمت غربی سرحد قرار گرفته است و از شمال به جنوب امتداد دارد و ناحیه سرحدی را از لوت کرمان جدا میکند. ( از جغرافیایی طبیعی کیهان ص 56 ).

گوهرکوه. [ گ َ/ گُو هََ ] ( اِخ ) یکی از دهستانهای نه گانه بخش خاش شهرستان زاهدان. این دهستان در باختر خاش قرار گرفته است و راه فرعی خاش به نرماشیر از این دهستان میگذرد و حدود آن به شرح زیر است : از شمال به دهستان اسگل آباد، از خاور به دهستان کلنگور، از جنوب به دهستان کارواند، از باختر به دهستان بزمان از شهرستان ایرانشهر. محلی جلگه با تپه های خاکی و هوای آن گرم معتدل است و آب آن از قنات ، چشمه و چاه تأمین میگردد و بیشتر ساکنان دهستان چادرنشین هستند. محصول عمده آن : غلات ، ذرت و لبنیات و شغل اهالی زراعت و گله داری است. از ده آبادی بزرگ و کوچک تشکیل شده است. و جمعیت آن دوهزار تن است. ( از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8 ).

بستن تبلیغات

فرهنگ فارسی

یکی از دهستانهای بخش خاش شهرستان زاهدان واقع در باختر خاش جلگه و تپه های خاکی گرمسیر و معتدل دارای ۱٠ آبادی و ۲٠٠٠ تن سکنه محصول غله ذرت و محصولات دامی .

یکی از دهستانهای نه گانه بخش خاش شهرستان زاهدان است . این دهستان در باختر خاش قرار گرفته است و راه فرعی خاش بنر ماشیر از این دهستان می گذرد .

دانشنامه عمومی

گوهرکوه (لرستان). گَوَر یا گوهر کوه رشته کوهی در غرب لرستان در جهت شمال غربی جنوب شرقی به موازات رشته کوه زاگرس و در بخش طرهان به طول ۳۳ کیلومتر کشیده شده است. و بلندترین نقطهٔ آن قله گاورسی با ارتفاع ۱۸۶۵ متر از سطح دریاست.

طایفه کوشکی کوشکی بخش طرهان پل سی پله شهرستان کوهدشت چقاپیت سفلی چقاپیت علیا

وجه تسمیه این کوه به روایت اهل محل این چنین است، ، هنگامی که تیمور لنگ به این منطقه لشکر کشی می کند، همسرش گوهر شاد نیز او را همراهی می کند و تا زمانیکه تیمور لنگ پس از سرکوب گروه جنگجوی خبیش که محل اختفایشان کبیر کوه است بر می گردد در بالای کوه گور سکنی می گزیند. به همین مناسبت این کوه را گوهرکوه نام نهاده اند.

این رشته کوه داری پوششی از درختان بلوط بادام کوهی زالزاک وحشی، پسته وحشی یا "ون" انجیر وحشی، باتریسک و... می باشد. انواع وحوش در این زیستگاه زندگی می کنند، اما متأسفانه با چرای بی رویه وشکار بی حد و حصر این زیستگاه رو به نابودی نهاده است.

احمدی

wiki: گوهرکوه (لرستان)

گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

بستن تبلیغات

معنی یا پیشنهاد شما

+ افزودن عکس و لینک

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : abadis.ir

دهستان گوهرکوه

دهستان گوهرکوه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دهستان گوهرکوه اطلاعات کلی کشور  ایران

استان سیستان و بلوچستان

شهرستان تفتان بخش گوهرکوه مرکز دهستان گوهرکوه

جمعیت ۵،۳۸۶ نفر(۱۳۹۵)

دهستان گوهرکوه نام دهستانی در بخش گوهرکوه شهرستان تفتان، استان سیستان و بلوچستان در ایران است. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵،۶۸۳ نفر بوده‌است.[۱]

و الان به بخش گوهرکوه تبدیل شده

منابع[ویرایش]

↑ «درگاه ملی آمار> سرشماری عمومی نفوس و مسکن> نتایج سرشماری> جمعیت به تفکیک تقسیمات کشوری سال 1395». . دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۵-۲۸.

گسترش نبو شهرستان تفتان

رده‌ها: دهستان‌های شهرستان تفتانشهرستان تفتانشهرستان خاش

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب