ولادت شاه عبدالعظیم حسنی

ولادت شاه عبدالعظیم حسنیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ولادت شاه عبدالعظیم حسنی را از این سایت دریافت کنید.

آغاز برنامه های ایام ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی در قبله تهران

شهر ری - ایرنا - برنامه های ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی و آستان مقدس سید الکریم آغاز شد.

۵ آبان ۱۴۰۱،‏ ۱۸:۵۷ کد خبر: 84925374 T T ۲ نفر رضا رضایی مجد

آغاز برنامه های ایام ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی در قبله تهران

شهر ری - ایرنا - برنامه های ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی و آستان مقدس سید الکریم آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، برنامه های ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در بارگاه ملکوتی ایشان امشب (پنجشنبه ) همزمان با اولین روز ماه ربیع الثانی بعد از برگزاری نماز جماعت مغرب و عشا با حضور زائران دوستداران و عاشقان سیدالکریم و مجاوران حرم با اجرای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت آغاز گردید .

حضرت عبدالعظیم حسنی (متولد ۱۷۳ تا ۲۵۲ قمری) مشهور به شاه عبدالعظیم و سیدالکریم از سادات حسنی و از راویان حدیث بوده که نسب او با چهار واسطه به امام حسن مجتبی(ع) می‌رسد.

شیخ صدوق، مجموعه روایات وی را با عنوان جامع اخبار عبدالعظیم گردآوری کرده است. عبدالعظیم حسنی، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) را درک کرده و نقل است که ایمان خویش را بر امام هادی(ع) عرضه داشت و در زمان او وفات یافت.

حرم حضرت عبدالعظیم در شهر ری قرار دارد و زیارتگاه شیعیان است. در برخی روایات ثواب زیارت قبر او برابر با ثواب زیارت قبر امام حسین(ع) دانسته شده است.

ویژه برنامه های قرائت ادعیه کمیل  و ندبه با حضور مادحین و ذاکرین خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام نیز در ایام هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظیم(ع) برپا می گردد.

برنامه های ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی از امروز پنجشنبه ۵ آبان ماه آغاز و تا ۱۱ آبان ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی ، ویژه برنامه شب ولادت حضرت سیدالکریم(ع) شنبه ۷ آبان با آئین تعویض پرچم گنبد منور حضرت عبدالعظیم(ع) از ساعت ۱۶ آغاز و از بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلای امام علی(ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی و قرائت زیارتنامه توسط حاج محمدرضا برخورداری و مدیحه سرایی با نوای حاج مهدی میرداماد و اجرای گروه همخوانی محمد رسول الله(ص) برگزار می شود.

در روز ولادت آنحضرت مصادف با یکشنبه ۸ آبان نیز بعد از نماز جماعت ظهر و عصر ویژه برنامه ای با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی ابراهیمی و مدیحه سرایی حاج احمد شربیانی برگزار و همچنین در شام میلاد ویژه برنامه انس با قرآن کریم بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلای امام علی(ع) به روی آنتن زنده شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

دوشنبه ۹ آبان ماه، ویژه برنامه جشن کودکانه گل های حسنی از ساعت ۱۵ و برگزاری ویژه برنامه شب شعر با حضور شاعران آیینی و مداحان اهل بیت علیهم السلام در تالار شیخ صدوق(ره) بعد از نماز مغرب و عشاء از اهم برنامه های این روز است.

همچنین ویژه برنامه شب ولادت امام حسن عسکری(ع)، مصادف با چهارشنبه ۱۱ آبان ماه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احمد لقمانی و مدیحه خوانی حاج داود خورشیدی در مصلای بزرگ امام علی(ع) پایان بخش ویژه برنامه های ایام میلاد حضرت سیدالکریم(ع) خواهد بود.

حضور خادمان در منزل خانواده شهداء و عیادت از بیماران در بیمارستان ها و مراکز در