فرم ثبت نام کنکور سراسری 1402دانلود فرم پیش ثبت نام کنکور 1402دانلود فرم پیش ثبت نام کنکور 1402فرم ثبت نام کنکور سراسری 1402

داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 1402 در هنگام انجام فرآیند نام نویسی می بایست علاوه بر انجام مراحل مختلف، فرمی به صورت الکترونیکی تکمیل نمایند که این امر نیازمند درج اطلاعات خواسته شده در سایت ثبت نام کنکور می باشد. این فرم دارای قسمت های مختلفی از جمله بخش هایی تحت عنوان اطلاعات هویتی، سوابق تحصیلی، درج سهمیه های فردی و… می باشد و ضروری است که با دقت و با اطلاعات موثق و صحیح تکمیل شود تا شرکت کنندگان نیاز کمتری به ویرایش پیدا کنند.

همچنین ذکر این نکته نیز لازم است که صحت موارد مندرج در فرم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و چنانچه پس از قبولی، سازمان سنجش و یا دانشگاه محل تحصیل متوجه مغایرت برخی از اطلاعات وارد شده شود، ممکن است قبولی وی ابطال و یا از نام نویسی فرد ممانعت به عمل آید. به همین دلیل برای آشنایی بیشتر داوطلبان قصد داریم در این مقاله به توضیح قسمت های مختلف این فرم بپردازیم.

امکان ویرایش فرم ثبت نام کنکور در بازه زمانی فرصت اولیه نام نویسی و همچنین تمدید مهلت آن امکان پذیر می باشد.

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1402

همان طور که گفته شد، آگاهی از اطلاعاتی که باید در زمان ثبت نام کنکور 1402 در فرم وارد شود از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین لازم است قبل از شروع این فرآیند، این موارد در دسترس داوطلب قرار داشته باشد تا دچار مشکل و اشتباه نگردد. به همین منظور بند های مختلف این فرم در ادامه این قسمت توضیح داده شده است.

توضیحات بند 1 تا 14

فرم ثبت نام کنکور سراسری 1فرم ثبت نام کنکور سراسری 1

پس از درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، لازم است داوطلبان اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را در هر یک از کادرهای مشخص شده وارد نمایند که این موارد عبارت اند از:

نام خانوادگی نام نام پدر جنسیت شماره شناسنامه سری و سریال شناسنامه تاریخ تولد کد ملی کد بخش محل تولد کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم کد دانش آموزی مقطع دیپلم کد عنوان دیپلم تاریخ اخذ مدرک دیپلم کد بخش محل اخذ مدرک سال دو دبیرستان برای هر یک از متقاضیان نظام های سالی یا ترمی / واحدی، دوسال قبل دیپلم برای متقاضیان نظام قدیم و یا پیاه دهم برای متقاضیان نظام جدید و یا همان 3-3-6

توضیحات بند 15 تا 22

فرم ثبت نام کنکور سراسری 2فرم ثبت نام کنکور سراسری 2

در ادامه نیز داوطلبان می بایست در این قسمت کد بخش محل اخذ دیپلم خود را نیز در کادر مربوطه وارد نمایند. سپس نیاز است معدل کل و نهایی دیپلم به صورت دقیق وارد شده و نوع نظامی تحصیلی متقاضی مشخص شود. همچنین بند های 19 تا 22 نیز می بایست توسط فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی و یا سالی واحد که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده اند، تکمیل شود.

توضیحات بند 23 تا 25

نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 3نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 3

شرکت کنندگان کنکور سراسری پس از تکمیل بندهای 23 و 24 که کد بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم، پایه دوزادهم و یا سال اول دبیرستان برای هر یک از نظام های تحصیلی مربوطه می باشد باید معدل سال آخر خود را (پیش دانشگاهی یا سال دوازدهم) به صورت دقیق در بند شماره 24 وارد کنند. پس از آن نیز در صورتی که داوطلب از گروه اقلیت های دینی است می بایست دین خود را علامت زده تا در کنکور به سوالات معارف مربوطه پاسخ دهد.

توضیحات بند 26 تا 29

نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 4نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 4

در اینجا لازم است متقاضی نوع سهمیه در نظر گرفته شده خود را برای اعمال در نتایج آزمون علامت زده و چنانچه از سهمیه های ذیل استفاده خواهد کرد، کد پیگیری 12 رقمی مربوطه را در بند 27 وارد کند و پس از آن نیز این دسته از افراد، باید مدت حضور در جبهه به ماه را در بند 28 وارد نمایند.

رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) و همسر و فرزند او رزمنده وزارت جهاد کشاورزی و همسر و فرزند او رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح و همسر و فرزند او

بند 29 نیز مربوط به شرکت کنندگانی است که دارای معلولیت خاصی بوده و باید گزینه مربوط به خود را علامت بزنند.

توضیحات بند 30 تا 37

نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 5نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 5

بند شماره 30 مختص اتباع خارجی می باشد و باید توسط آن ها تکمیل شود و پس از آن در صورتی که داوطلب دارای سهمیه بهیاری بوده و یا چپ دست است باید در بند شماره 31 اعلام کند. در ضمن چنانچه فردی پیش از این در آموزش عالی اشتغال به تحصیل داشته است بایستی بندهای 32 تا 34 را تکمیل نموده و در غیر این صورت فقط در شماره 32 گزینه هیچ کدام را علامت بزند. همچنین بند 35 و 36 نیز برای افراد شاغل خواهد بود و در نهایت نوع گروه آزمایشی مورد امتحان در کنکور سراسری در قسمت 37 اعلام خواهد شد.

توضیحات بند 38 تا 45

نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 6نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 6

اگر دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستید باید این مورد را در بند 38 مشخص نمایید. همچنین زبان خارجی مورد نظر شما که قرار است در کنکور به سوالات آن پاسخ دهید را، در قسمت 39 علامت زده و در صورتی که می خواهید علاوه بر یکی از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی و ریاضی در کنکور هنر و زبان های خارجی نیز شرکت کنید، باید بخش های 40 و 41 را تکمیل کنید.

در ضمن برای بررسی نتایج شما در قالب دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و یا دانشگاه های دارای شرایط خاص همچون اطلاعات و امنیت ملی امام باقر(ع) و یا امام صادق (ع)، باید بند های 42 تا 45 را نیز تکمیل نمایید.

نکته 1: ذکر این نکته نیز ضروری است که برای پذیرش در دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور علاوه بر موارد فوق، باید کارت اعتباری مربوط به آن ها را نیز خریده باشید. نکته 2: دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر (ع) تنها از میان متقاضیان آقا اقدام به جذب دانشجو می نماید. نکته 3: برای شرکت در گزینش رشته های دانشگاه امام صادق (ع)، باید علاوه بر این فرم به درگاه اینترنتی دانشگاه مربوطه مراجعه و فرم موجود در سایت را نیز تکمیل نمایید.

توضیحات بند 46 تا 54

نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 7نمونه فرم ثبت نام کنکور سراسری 7

داوطلبان لازم است برای تعیین حوزه امتحانی خود کد استان و بخش مورد نظر را در کادر های بند 46 وارد نمایند. همچنین متقاضیان آقا نیز می بایست کد وضعیت نظام وظیفه خود را در بند 47 درج کنند.

وارد نمودن اطلاعات پستی و شماره تلفن های شخصی شرکت کننده همچون شماره تلفن ثابت و همراه، نشانی محل سکونت به همراه کد های مربوطه، کد پستی و منطقه شهرداری محل سکونت و در نهایت آدرس ایمیل فرد در قسمت های 48 تا 53 ضروری خواهد بود. در آخر هم چنانچه در آزمون سراسری دوره گذشته شرکت نموده اید، باید تیک عبارت 54 را فعال کنید.

دانلود فرم ثبت نام کنکور سراسری 1402

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور که می بایست در مراحل نام نویسی تکمیل شود، برای آشنایی بیشتر داوطلبان در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 قرار خواهد گرفت البته برای دسترسی آسان تر فایل پی دی اف آن نیز در جدول زیر قرار داده شده است که با کلیک بر روی لینک فعال آن قابل دانلود خواهد بود.

فرم ثبت نام کنکور سراسری
دانلود فرم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود فرم ثبت نام نوبت دوم کنکور سراسری 1402 (تیر ماه 1402)

(به محض انتشار لینک فوق فعال می گردد.)

 

سوالات متداول

1- چه اطلاعاتی در فرم ثبت نام کنکور سراسری 1402 درج می شود؟

داوطلبان می بایست در این فرم اطلاعات هویتی، سوابق تحصیلی، اطلاعات راه های ارتباطی و... خود را وارد نمایند که توضیح آن به طور کامل در متن مقاله ذکر شده است.

2- چگونه می توان به فرم ثبت نام کنکور سراسری دست پیدا کرد؟

نمونه این فرم در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور قرار دارد که البته لینک دانلود آن در همین مقاله نیز موجود است.

3- آشنایی با فرم ثبت نام کنکور سراسری چه اهمیتی دارد؟

این امر به شرکت کنندگان این امکان را می دهد که هنگام ثبت نام با دقت بیشتری به تکمیل فرم اینترنتی خود بپردازند تا از درج اشتباه اطلاعات جلوگیری به عمل آید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "چه اطلاعاتی در فرم ثبت نام کنکور سراسری 1402 درج می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "داوطلبان می بایست در این فرم اطلاعات هویتی، سوابق تحصیلی، اطلاعات راه های ارتباطی و... خود را وارد نمایند که توضیح آن به طور کامل در متن مقاله ذکر شده است." } },{"@type": "Question", "name": "چگونه می توان به فرم ثبت نام کنکور سراسری دست پیدا کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نمونه این فرم در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور قرار دارد که البته لینک دانلود آن در همین مقاله نیز موجود است." } },{"@type": "Question", "name": "آشنایی با فرم ثبت نام کنکور سراسری چه اهمیتی دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این امر به شرکت کنندگان این امکان را می دهد که هنگام ثبت نام با دقت بیشتری به تکمیل فرم اینترنتی خود بپردازند تا از درج اشتباه اطلاعات جلوگیری به عمل آید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب