عوارض قرص داکسی سایکلین برای جوشمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

عوارض قرص داکسی سایکلین برای جوش را از این سایت دریافت کنید.

بهترین آنتی بیوتیک برای جوش صورت

مصرف آنتی بیوتیک ‏ها که هیچ گونه اثر جانبی قابل توجهی ایجاد نمی ‏کند، می ‏تواند یک روش درمانی موثر برای خلاص شدن از بیماری ناخوشایند جوش صورت باشد.

بهترین آنتی بیوتیک برای جوش صورت

مصرف آنتی بیوتیک ‏ها که هیچ گونه اثر جانبی قابل توجهی ایجاد نمی ‏کند، می ‏تواند یک روش درمانی موثر برای خلاص شدن از بیماری ناخوشایند جوش صورت باشد.

به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سيما، آکنه وولگاریس یا آکنه‏ی ساده، یک بیماری پوستی بسیار مایوس کننده برای بسیاری از نوجوانان می‏باشد. بروز ناخوشایند جوش بر روی صورت، پشت و دیگر مناطق بدن به واسطه‏ تولید بیش از حد چربی توسط غده‏ های چربی‏دار ایجاد می‏گردد.

گزینه‏ های قابل اعتماد درمان جوش صورت استفاده از صابون‏ های معطر، کاربرد کرم ‏های پوست با چربی کمتر و از همه مهم ‏تر، تجویز دارو‌های آنتی باکتریایی است. آنتی بیوتیک با مشکل جوش مبارزه می کند و باعث کاهش و یا کشتن گونه‏ های باکتریایی عمده می‏ شود.

تجمع چربی بیش از حد باعث گرفتگی منافذ پوست می‏گردد. این‏ها در ترکیب با سلول‏های مرده محیط پرورش برای باکتری‏ها ایجاد می‏کنند که منجر به قرمزی پوست، درد و علائم التهابی می‏گردد. نوجوانانی که آکنه و جوش صورت دارند اغلب به دنبال روشی ساده برای از بین بردن جوش می‏باشند.

برخی آنتی بیوتیک‏های خوب وجود دارد که همراه با نکاتی در رابطه با مراقبت پوست برای جوش صورت استفاده می‏شود. اثر بخشی و مناسب بودن آنتی بیوتیک ممکن است از یک فرد به فرد دیگر، بر اساس حساسیت بدن به یک داروی خاص، شدت جوش و شرایط پوست شخص متفاوت باشد. بنابراین، تصمیم‏گیری در رابطه با یک آنتی بیوتیک قوی و مقدار غلظت آن توسط متخصص پوست انجام می‏گیرد.

آنتی بیوتیک‏هایی که که غالبا برای جوش صورت استفاده می‏شوند به شرح زیر می‏ باشند:تتراسایکلین

داروی تتراسایکلین احتمالا محبوب‏ترین آنتی بیوتیک خوراکی توصیه شده برای جوش صورت می‏باشد. این دارو برای درمان آکنه، جوش صورت و بیماری التهاب پوستی استفاده می‏شود. برای حصول بهترین نتایج، این دارو باید بین غذا‌ها زمانی که معده خالی است، مصرف گردد. دوز دارو باید به تدریج به محض بهبود علائم پوستی کاهش یابد.

مینوسیکلین

مینوسیکلین نیز یکی از دارو‌های آنتی بیوتیکی بوده که دارای خواص ضد التهابی می‏باشد. این دارو متعلق به کلاس دارو‌های تتراسایکلین می‏باشد و کمک‏کننده به پاکسازی اشکال شدید جوش و کنترل شیوع آن می‏باشد. برخی از کاربران ۶۰ درصد کاهش را در شیوع جوش صورت بعد از مصرف مینوسیکلین در غلظت تجویز شده گزارش کردند. مینوسیکلین نه تنها باعث کاهش قرمزی و تورم می‏گردد، بلکه به درمان زخم‏های به جا مانده از جوش نیز کمک می‏کند.

داکسی سایکلین

در موارد شدید جوش که به مینوسیکلین و اریترومایسین پاسخ نمی‏دهد، پزشک ممکن است داکسی سایکلین که یک داروی تجویزی قوی می‏باشد را پیشنهاد دهد. در هنگام استفاده از این آنتی بیوتیک باید به توصیه‏های پزشک توجه کنید. تعداد قرص‏های تجویز شده در طول روز بستگی به غلظت دارد. برای مثال، ۵۰ میلی‏گرم داکسی سایکلین ممکن است برای دوبار در روز در نظر گرفته شود، در حالی که قرص ۱۰۰ میلی‏گرمی تنها یک بار در روز استفاده می ‏شود.

اریترومایسین

یکی دیگر از فرمولاسیون ضد باکتریایی در نظر گرفته شده اریترومایسین می‏باشد. این آنتی بیوتیک دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی می‏باشد، که باعث تخریب تعادل پروتئین در گونه‏های باکتریایی شده و در نتیجه باعث مرگ میکروب‏ها می‏گردد. برخلاف تتراسایکلین، این قرص می‏تواند با غذا و یا بدون غذا استفاده شود. در حالی که با مصرف این دارو، باید مقدار زیادی آب برای به حداقل رساندن اثرات جانبی آن بنوشید.

چرا از آنتی بیوتیک‏ها برای درمان آکنه استفاده می‏شود؟

زمانی تصور می‏شد که مراقبت نامناسب از پوست، عاملی بوده که تا حدی باعث ایجاد جوش می‏گردد. گزینه‏‌های قابل اعتماد درمان جوش صورت استفاده از صابون‏های معطر، کاربرد کرم‏های پوست با چربی کمتر و از همه مهم‏تر، تجویز دارو‌های آنتی باکتریایی می‏باشد. آنتی بیوتیک با بسیاری از روش‏ها با مشکل جوش مبارزه کرده، که باعث کاهش و یا کشتن گونه‏‌های باکتریایی عمده می‏گردد. آن‏ها به صورت خوراکی یا موضعی مصرف می‏شوند. در یک زمان، هر دوی آنتی بیوتیک‏های خوراکی و موضعی همزمان استفاده می‏شود.

یک داروی آنتی بیوتیکی خوب به نام آکوتان به عنوان جایگزین مناسب برای درمان انواع شدید جوش‏های صورت استفاده می‏شود. اساسا یک فرمولاسیون خوراکی دارند، این دارو تنها هنگامی که آنتی بیونیک‏ها و دیگر روش‏های درمان جوش نتیجه‏‌ی سریعی را نشان ندهند، استفاده می‏شود. قبل از مصرف آکوتان، یک معاینه ‏ی پزشکی کامل انجام شده و دکتر سابقه‏ی پزشکی بیمار را نیز مورد تحلیل قرار می‏دهد. استفاده‏ی آنتی بیوتیک‏ها و آکوتان به طور همزمان توصیه نمی‏شوند، چون ممکن است با هم تعامل داشته باشند و باعث عوارض شدید پزشکی گردند.

توجه: مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک‏ها می‏تواند منجر به ایجاد عوارض جانبی خاصی گردد. افرادی که از آنتی بیوتیک‏های آکنه برای مدت زمان طولانی استفاده می‏کنند، امکان بیشتری برای ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی نسبت به دیگران دارند. بنابراین، حتی بهترین آنتی بیوتیک‏ها برای جوش نیز باید تحت نظر دکتر و مطابق با دستورالعمل او استفاده گردد. در صورت امکان، دوز دارو باید به منظور اجتناب از ایجاد عوارض جانبی به حداقل برسد.
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.iribnews.ir

چرا درمان جوش با داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

داکسی سایکلین برای درمان جوش‌های صورت و روزاسه که یک بیماری پوستی که با قرمزی، التهاب و جوش‌ همراه است، استفاده می‌شود؛ بنابراین درمان جوش با داکسی سایکلین انجام

چرا درمان جوش با داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

داکسی سایکلین برای درمان جوش‌های صورت و روزاسه که یک بیماری پوستی که با قرمزی، التهاب و جوش‌ همراه است، استفاده می‌شود؛ بنابراین درمان جوش با داکسی سایکلین انجام می‏شود. داکسی سایکلین جز گروه آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین است. این ماده با جلوگیری از رشد و انتشار باکتری‌ها برای درمان عفونت‌ها عمل می‌کند.

چرا درمان جوش با داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

چرا درمان جوش با داکسی سایکلین تجویز می‏شود؟

معمولا برای  عفونت ناشی از  باکتری مانند ذات الریه و عفونت‌های دستگاه تنفسی از داکسی سایکلین استفاده می‌شود. در برخی از عفونت‏های پوستی مانند درمان جوش با داکسی سایکلین؛ عفونت در  غدد لنفاوی، سیستم گوارشی مانند روده و معده، دستگاه  تولید مثل و  سیستم ادراری  بدن مانند عفونت کلیه و مثانه؛ و سایر عفونت‌های ناشی از حشراتی مثل کنه‏ها، حتی حیوانات یا غذا ها و آب‏های آلوده از این دارو استفاده می‏شود. همچنین درمان جوش با داکسی سایکلین با سایر داروها انجام می‌شود.

داکسی سایکلین همچنین برای درمان یا جلوگیری از سیاه زخم به ویژه در افرادی که ممکن است در معرض سیاه زخم قرار داشته باشند و برای درمان طاعون کاربرد دارد. همچنین برای جلوگیری از مالاریا استفاده می‌شود. از داکسی سایکلین می‌توان در افرادی که برای درمان انواع خاصی از مسمومیت غذایی هستند که با پنی سیلین درمان نمی‌شوند نیز استفاده کرد.

داکسی سایکلین برای درمان جوش‌های صورت و روزاسه که یک بیماری پوستی که با قرمزی، التهاب و جوش‌ همراه است، استفاده می‌شود؛ بنابراین درمان جوش با داکسی سایکلین انجام می‏شود. داکسی سایکلین جز گروه آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین است. این ماده با جلوگیری از رشد و انتشار باکتری‌ها برای درمان عفونت‌ها عمل می‌کند. این دارو با از بین بردن باکتری‌های آلوده در منافذ پوستی و کاهش یک ماده روغنی طبیعی در پوست که باعث ایجاد آکنه می‌شود، آکنه را درمان می‌کند؛ درمان جوش با داکسی سایکلین بسیار کاربردی و مناسب است.

اکثر مواقع پزشکان متخصص پوست برای عفونت‏های باکتریایی پوست و درمان‏ جوش‏ها از این دارو استفاده می‏کنند؛ زیرا تاثیرگذاری آن درمان جوش‏ها بسیار شناخته شده است. این دارو برای کاهش روزاسه با کاهش التهاب عامل این بیماری عمل می‌کند. آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند داکسی سایکلین برای سرماخوردگی، آنفولانزا یا سایر عفونت‌های ویروسی مؤثر نیستند.

درمان جوش با داکسی سایکلین چگونه باید انجام شود؟

برای درمان جوش با داکسی سایکلین باید بدانید داکسی سایکلین به صورت کپسول، قرص و سوسپانسیون (مایع) تهیه می‌شود که به صورت دهانی مصرف می‌شود. برای تاثیر گذاری داکسی سایکلین باید برای یک بار یا دو بار در روز تجویز ‌شود. در هر بار مصرف حتما یک لیوان آب  همراه آن بنوشید. اگر معده شما با مصرف داکسی سایکلین دچار مشکل و ناراحتی می‏شود ، بهتر است همراه غذا یا شیر آن را میل کنید. اما در این حالت ممکن است مقدار جذب دارو  از معده شما را کم  شود. با پزشک یا داروساز خود در مورد روش مناسب مصرف داکسی سایکلین صحبت کنید. حتما نحوه مصرف دارو را  روی برچسب نسخه خود را با دقت مطالعه کنید و اگر سوالی دارید بهتر است از پزشک یا داروساز بخواهید به شما توضیح دهد. حتما داکسی سایکلین را طبق دستور پزشک استفاده کنید. بیشتر یا کمتر از دوز تجویز شده مصرف نکنید.

برای درمان جوش با داکسی سایکلین باید قرص‌ها و کپسول‌های داکسی سایکلین را ببلعید. آن‌ها را شکسته، جویده یا خرد نکنید. شکستن و جویدن این دارو موجب کاهش اثرات آن بر روی عفونت‏ها می‏شود.

اگر نمی‌توانید برخی از قرص‌ها را به طور کامل قورت دهید، قرص را با دقت شکسته و محتوای قرص را روی یک قاشق سس سیب سرد یا دمای اتاق بپاشید. مخلوط را فوراً بخورید و بدون جویدن قورت دهید. اگر مخلوط را نمی‌توان بلافاصله خورد، باید دور ریخته شود.

درمان جوش با داکسی سایکلین سوسپانسیون را قبل از هر استفاده به خوبی تکان دهید تا دارو به طور یکنواخت مخلوط شود. اگر برای پیشگیری از ابتلا به مالاریا، داکسی سایکلین مصرف می‌کنید، بهتر است 1 یا 2 روز قبل از سفر، از این دارو استفاده کنید. در تمام مدتی که  در مناطق دارای بیماری مالاریا  هستید و پس از 4 هفته از اتمام سفر، داکسی سایکلین را مصرف کنید. برای پیشگیری از مالاریا نباید بیش از 4 ماه داکسی سایکلین مصرف کنید.

مصرف داکسی سایکلین را ادامه دهید حتی اگر احساس خوبی دارید. تمام داروها را تا زمان اتمام مصرف کنید، مگر اینکه پزشک خلاف این را به شما بگوید. هنگام درمان جوش با داکسی سایکلین در صورت حساسیت به داکسی سایکلین، مینوسیکلین، تتراسایکلین، دمکلوسیکلین، سایر داروها، سولفیت ها یا هر یک از مواد موجود در کپسول داکسی به پزشک و داروساز خود بگویید. لیستی از مواد تشکیل دهنده را از داروساز خود بخواهید.

حتما به پزشک و داروساز خود بگویید که چه نوع داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی را استفاده می‌کنید یا می‏خواهید مصرف آن را دارید. حتماً به هر یک از موارد زیر اشاره کنید: داروهای ضد انعقاد خون ('رقیق کننده‌های خون ') مانند وارفارین (کومادین، ​​ژانتوون). باربیتوراتی مانند بوتاباربیتال (بوتیسول)، فنوباربیتال و سکوباربیتال (سکونال)؛ سابسیلسیلات بیسموت؛ کاربامازپین (اپیتول، تگرتول، دیگران)؛ ایزوترتینوئین؛ پنی سیلین؛ فنی توئین (دیلانتین، فنیتک)؛ دکسلانزوپرازول (دگزیلانت)، نکسیوم، در ویموو، لانزوپرازول، امپرازول، پنتوپرازول و رابپرازول. ممکن است پزشک شما نیاز به تغییر دوزهای داروهای شما داشته باشد یا از نظر عوارض جانبی آن‌ها را به دقت کنترل کند. در غیر این‏ صورت به علت تداخلات دارویی ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای سلامتی شما رخ دهد.

توجه داشته باشید که ضد اسیدهایی که دارای منیزیم، آلومینیوم یا کلسیم، مکمل‌های کلسیم، فرآورده‌های آهن و ملین‌های حاوی منیزیم با داکسی سایکلین تداخل می‌کنند و باعث کمتری اثر آن می‌شوند. هنگام مصرف داروهای ضد اسید، مکمل‌های کلسیم و ملین‌های دارای منیزیم باید دقت کنید که داکسی سایکلین را 2 ساعت قبل یا 6 ساعت بعد از مصرف  این داروها، استفاده کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : rasekhoon.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب