زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402مهلت ثبت نام آزمون سراسری و آزاد 1402مهلت ثبت نام آزمون سراسری و آزاد 1402زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

همه ساله داوطلبان پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد نام نویسی می نمایند. لذا اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این آزمون می باشد که سازمان سنجش در جهت اطلاع رسانی به داوطلبان، اخبار مربوط به زمان و سایر جزئیات کنکور را از طریق سایت این سازمان منتشر می کند. بر همین اساس، شرکت کنندگان می توانند اطلاعیه های مربوطه را دریافت نموده و پس از کسب آگاهی های لازم، در موعد مقرر ثبت نام خود را در سایت sanjesh.org به انجام برسانند.

لینک مستقیم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 در دو نوبت بوده که نوبت اول، 8 تا 14 آبان ماه 1401 و نوبت دوم آن، از 15 الی 21 فروردین ماه 1402 می باشد.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری، اطلاع رسانی های لازم در خصوص مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 را بر عهده دارد. با توجه به تغییرات کنکور و برگزاری آن دو بار در سال، می توان به زمان ثبت نام کنکور سراسری در نوبت اول و دوم اشاره نمود.

ثبت نام در نوبت اول

زمان ثبت نام در نوبت اول برگزاری کنکور سراسری از 8 تا 14 آبان ماه 1401 در نظر گرفته شده لذا داوطلبان بایستی در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org جهت نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند. کسانی که قصد شرکت در کنکور سراسری دی ماه را دارند می بایست از این فرصت استفاده کرده تا از قافله رقابت باز نمانند.

ثبت نام در نوبت دوم

همچنین زمان ثبت نام کنکور سراسری برای نوبت دوم که آزمون آن در تیر ماه سال 1402 برگزار می شود، از 15 تا 21 فروردین ماه در نظر گرفته شده است. متقاضیان می توانند در بازه زمانی مربوطه به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و نسبت به تهیه کارت اعتباری به منظور نام نویسی و حتی به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور خود اقدام کنند. به داوطلبان توصیه می شود ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و در اولین فرصت این فرآیند را به انجام برسانند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

سازمان سنجش هر ساله بعد از آن که زمان ثبت نام کنکور سراسری به پایان رسیده باشد، مجددا این زمان را تمدید کرده که تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری از آن یاد می شود. بدین منظور کسانی که در بازه اولیه ثبت نام موفق به نام نویسی نشده باشمد می توانند از این فرصت طلایی استفاده کرده و اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که در این مهلت امکان ویرایش اطلاعات برای شرکت کنندگانی که قبلا نسبت به انجام این فرآیند اقدام کرده بودند فراهم می شود.

نکته: به دلیل آن که هم اکنون زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 به پایان نرسیده است، لذا اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام منتشر نشده است.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402

حال این امکان دارد که با گذشت چند هفته از زمان ثبت نام کنکور سراسری  و تمدید مهلت ثبت نام، فرصت دوباره ای به متقاضیان داده شود تا افرادی که در بازه های زمانی تعیین شده موفق به نام نویسی در سایت سازمان سنجش نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری جهت انجام این فرآیند اقدام کنند.

لازم به ذکر است که زمان مهلت مجدد ثبت نام برای کنکور سراسری دی ماه 1401 هنوز مشخص نمی باشد. لذا شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در خصوص مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402 و سایر جزئیات مربوطه مطلع شوید.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402

متقاضیان پس از آماده کردن مدارک ثبت نام کنکور 1402 مى توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود انجام داده و اطلاعات خود را مطابق با مراحل ذیل ثبت نمایند.

نکته: افراد متقاضی به منظور ثبت نام در کنکور سراسری دی ماه 1401، می بایسیت طبق راهنمای تصویری زیر عمل نمایند. در صورتی که این مراحل برای دوره بعدی آن (یعنی  کنکور سراسری 1402 در تیر ماه کنکور تیر ماه 1402، دچار تغییراتی باشد، این نوشته بروز خواهد شد.

 ابتدا به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402 (نوبت اول دی ماه 1401)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

سپس به منظور خرید سریال اعتباری مربوطه، از منوی اصلی موجود در قسمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید وادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 

اکنون باید اطلاعات مورد نیاز را در بخش هاى مشخص شده وارد نموده و سپس تیک عبارت پایین جدول را علامت دار نمایید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” فعال شود.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

حال درگاه پرداخت اینترنتی نمایش داده مى شود که مى توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب، هزینه مورد نظر را پرداخت نمایید و شماره پیگیری پرداخت صادر شده را دریافت نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردید و  دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 

در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماهمرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 

در مراحل بعدی می بایست مدارک خود را به دقت بارگذاری نموده و اطلاعات مورد نیاز را در فرم ثبت نام درج نمایید. نهایتا از سوی سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری صادر می گردد که لازم است آن را دریافت نموده و تا اتمام مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

پس از انجام نام نویسی، لازم است شرکت کنندگان از زمان برگزاری کنکور سراسری1402 مطلع باشند و پس از انجام برنامه ریزی کنکور هدفمند و مشخص، با مطالعه بهترین منابع کنکور 1402، خود را برای رویارویی با این رقابت بزرگ آماده نمایند.

 

سوالات متدوال

1- ثبت نام کنکور سراسری 1402 چه زمانی انجام می شود؟

این کنکور دو نوبت در سال برگزار خواهد شد که زمان ثبت نام در نوبت اولیه آن از 8 تا 14 آبان ماه و زمان ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری از 15 تا 21 فروردین ماه می باشد

2- ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد، از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

3- آیا زمان ثبت نام کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف متفاوت است؟

خیر، ثبت نام کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی در بازه زمانی یکسان انجام می شود.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام کنکور سراسری 1402 چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این کنکور دو نوبت در سال برگزار خواهد شد که زمان ثبت نام در نوبت اولیه آن از 8 تا 14 آبان ماه و زمان ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری از 15 تا 21 فروردین ماه می باشد" } },{"@type": "Question", "name": "ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد از چه طریقی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نام نویسی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد، از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا زمان ثبت نام کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف متفاوت است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، ثبت نام کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی در بازه زمانی یکسان انجام می شود." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب