انواع چادر زنانه

انواع چادر زنانهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

انواع چادر زنانه را از این سایت دریافت کنید.

راهنمای خرید انواع چادر مشکی + معرفی 15 مدل چادر و مزایا و معایب آن ها

راهنمای خرید چادر مشکی و معرفی زیباترین و پرطرفدارترین مدل های چادر مشکی . چه مدل چادری باید بپوشید و کدام مدل چادر مشکی برای شما مناسب تر می باشد ؟ مقایسه انواع مدل های مختلف چادر مشکی و معرفی 15 مدل چادر

امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> اخبار و مقالات > راهنمای خرید انواع چادر مشکی + معرفی 15 مدل چادر و مزایا و معایب آن ها >

راهنمای خرید انواع چادر مشکی + معرفی 15 مدل چادر و مزایا و معایب آن ها

راهنمای خرید انواع چادر مشکی + معرفی 15 مدل چادر و مزایا و معایب آن ها تغییر ذائقه ی بانوان در خرید چادر مشکی از سنتی به مدرن 

استفاده از چادر اصلی ترین و زیباترین حجاب برای بانوان محسوب می شود .چادر زینت و زیبایی خاصی به خانم ها می بخشد.

حتی کسانی که به طور روزمره از چادر استفاده نمی کنند، حتما در کمد لباس هایشان چادری برای مراسمات مختلف اعم از عزاداری ها و شرکت در مجالس دارند. به طور کلی می توان گفت، پوشش خانم ها با چادر؛ یکی از عفیفانه ترین و در عین حال اصیل ترین پوشش ها است.

بیشتر خانم های محجبه و چادری در گذشته ها یعنی حدود 15 سال پیش از چادر های معمولی و ساده استفاده می کردند که دوخت ساده ای داشت.

چادرهایی که به صورت گرد برش زده می‌شدند و همه‌‌ٔ مامان‌ها بلد بودند برای خودشان و دخترانشان چادر بدوزند.

نهایت مد در چادرها، به پارچه چادری‌های طرح‌دار یا کرپ خلاصه می‌شد و این نهایت به روز بودن،  محسوب می‌شد. حالا حدود پانزده سال است که چادر دیگر تنها، چادر معمولی نیست. برای خودش دنیای پر  پیچ و خمی دارد. که برای خریدش باید تحقیق و بررسی کرد و مدل مناسب را انتخاب کرد.

هر روز مدل های جدید چادر به بازار می آید که علاوه بر اینکه پوشش کاملی را برای بانوان ایجاد می کند ، استفاده از آنها نسبت به چادر معمولی راحت ترو کاربردی است و خانم ها با پوشیدن آنها بهتر می توانند در اجتماع ظاهر شوند.

امروزه تنوع چادر مشکی زنانه خیلی بالا رفته و تولید کنندگان متناسب با درخواست مشتری، اقدام به تولید چادرهای مشکی زیادی کرده اند.

در ادامه مدل‌های مختلف چادر را معرفی می‌کنیم و از خوبی‌ها و بدی‌هایشان می‌گوییم. که هر کس متناسب با سلیقه و نیاز خود میتواند یکی از این مدل ها را انتخاب کند .

  1- چادر ساده  یا چادر سنتی

چادر معمولی یا همان چادر گرد ، چادر ساده  ای به شکل نیم دایره است و چادر اصیل ایرانی محسوب میشود و یکی از پرطرفدارترین‌ چادرها میان بانوان است .

این چادر تا دهه ۸۰ چادر محبوب قشر محجبه بود. حتی خانم‌هایی که همیشه چادر سر نمیکنند هم یک چادر معمولی در کمدشان دارند. چادر ساده‌ای که به عقیده خیلی‌ها شیک‌ترین است .

اما واقعیت این است که هنگام خرید، بچه داری، گرفتن چتر و هل دادن کالسکه، دست و پا گیر است. اما حجاب خوبی دارد. هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. آدم را خیلی چاق نشان نمی‌دهد و در عین حال شیک است.

اما با طراحی چادرهای آستینی استفاده از آن در فعالیت های روزمره کمتر شده است و بیشتر درمجالس و مهمانی ها مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر چادر را برای فعالیت روزمره میخواهید با توجه به اینکه کنترل این چادر سخت است خرید آن را به شما پیشنهاد نمیکنیم. البته برخی به دلیل علاقه به این سبک چادر یا راحت بودن با آن، حاضر نیستند به هیچ قیمتی آن را کنار بگذارند و برای راحتی بیشتر به آن کش میدوزند. برخی هم قسمت جلویی چادر را تا روی شکم میدوزند تا هنگام خرید جلوی آن باز نماند.

این چادر هرگز اندام شما را دقیق نشان نمی دهد و مناسب برای بانوان با هیکل درشت و چاق است. برای دوخت چادر معمولی یا چادر گرد به ۴.۵ متر پارچه با عرض ۱۱۰ الی ۱۱۵ سانتیمتر نیاز است. درصورتی که عرض پارچه 180 سانتیمتر باشد، یک تکه می شود.

2- چادر دانشجویی

چادر دانشجویی تقریبا شبیه به چادر ساده ایرانی است با این تفاوت که برای بیرون آوردن دستها شکاف هایی در نظر گرفته شده که بانوان می توانند به راحتی از دو دست خود برای انجام کارهای روز مره از قبیل حمل کیف، گرفتن دست کودک و یا حمل کالسکه نوزاد استفاده کنند.

در چادر مدل دانشجویی قسمتی از آستین مانتو شما مشخص می‌شود. قسمت جلو چادر به طور کامل باز است و ایده خوبی برای استفاده در مهمانی خواهد بود. اما ایرادی که دارد این است موقعی که برای برداشتن چیزی دست را دراز کنید، حس می‌کنید چادر کشیده می‌شود و  راحت نیست. اما در کل خیلی مرتب و شیک به نظر می آید.

چادر دانشجویی واقعا مناسب دانشجو‌هاست و برای حمل کتاب و یا کیف کاملاً مناسب است. اما برای افراد شاغل پیشنهاد مناسبی نیست، چون حرکت دست را کمی محدود می‌کند.

در چادر دانشجویی امکان استفاده از کیف در زیر چادر وجود دارد ، نمای جلو و پشت چادر کاملا شبیه به چادر سنتی ایرانی میباشد. امکان روگیری در این چادر همانند چادر سنتی ایرانی فراهم است و همچنین به واسطه کش تعبیه شده در ناحیه سر، در صورت عدم رو گیری بر روی سر میماند. برخی از تولیدی ها در قسمت شکاف یک مچ ۵ سانتی تعبیه میکنند و برخی دیگر با نوار تزئینی به آن جلوه میبخشند .

3- چادر ملائکه

این چادر شبیه چادر دانشجویی بدون مج است با این تفاوت که زیر قسمت خروجی دستها، برشی شبیه کیمونو خورده و این تغییر فرم زیباتری نسبت به دانشجویی ساده به آن داده بطوریکه مورد استقبال بانوان جوان قرار گرفته است.

4- چادر صدفی

این مدل چادر دقیقا شبیه چادر دانشجویی است با این تفاوت که آستین آن حدود 7 سانت است و معمولا کار شده و طرح دار است.

5- چادر خبرنگاری

این مدل چادر هم دقیقا شبیه چادر دانشجویی است با این تفاوت که آستین 10 سانتی دارد و معمولا کارشده و طرح دار است .

چادر خبرنگاری نسبت به چادر دانشجویی اندامی تر است و قواره  کمتری دارد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.jhiva.com

انواع چادر مشکی ?

انواع چادر مشکی مدل دار با اسم ❤️، معرفی مدل های چادر مشکی+ انواع چادر مشکی طرح دار + کاربرد + عکس انواع چادر مشکی مدل دار+ لیست مقایسه چادرهای مشکی با یکدیگر|خانه حجاب صدف

باتوجه به سبک و سلیقه بانوان محجبه، انواع چادر مشکی  در بازار موجود است. تحول مدل های چادری امروزه یسیار زیاد شده است. در عصر کنونی، دیگر مانند زمان قدیم مدل‎ها تنها محدود به نوع قجری و کمری نمی‎شوند. این موضوع را با دیدن نمونه های مختلف چادر در بازار می‎توان درک کرد. یک بانو محجبه با توجه به تنوع بسیار و کاربردهای مختلفی که چادرها دارند، می‎تواند بسته به شرایط مختلف مکانی مدل چادر خود را انتخاب نماید. تولید کنندگان چادر با توجه به خواسته های خانم های عزیز، چادرهای مختلفی را طراحی کرده اند، که هر کدام از طرح ها، اسم خاصی دارند.

با توجه به این‎که چادر یکی از محبوب‌ترین پوشش‎ها در بین بانوان ایرانی‎ست، در این مقاله قصد آن را داریم تا انواع مدل چادر مشکی را معرفی نماییم. بعد از معرفی هر کدام از مدل های چادری، میزان پارچه مورد نیاز آن را مورد بررسی قرار می‎دهیم، و در نهایت لیستی از مقایسه چادرهای مشکی را خدمتان ارائه می‌دهیم، تا بتوانید مدل مورد نیاز خود را راحت‌تر انتخاب نمایید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

انواع چادر مشکی

در واقع چادر جزئی از فرهنگ پوششی بانوان ایرانی‎ است. همانطور که در مقاله  تاریخچه حجاب در ایران  در این باب به طور کامل صحبت کرده ایم، این پوشش به مرور تکمیل تر شد. و تغییرات اساسی را در شکل و ظاهر چادر به وجود آورد. در ایران چادر از زمان قاجار به رسمیت شناخته شد. در ادامه به معرفی انواع چادر مشکی پرداخته ایم.

برای خرید چادر مشکی بر روی لینک زیر کلیک کنید

  خرید چادر 

چادر مشکی مدل دار (چادر مشکی طرح دار)

امرزه در ایران اکثر تولیدی‌ها بر آن شده‌اند تا بر طبق سلایق مختلف بانوان جدیدترین مدل چادر مشکی طرح دار را برای بانوان طراحی کنند تا علاوه بر پوشش مناسب، راحتی، آزادی عمل هم برایشان به‌همراه داشته باشد و برای استفاده‌های مختلف روزمره، دانشگاهی، پیاده‌روی مجلسی کاربرد داشته باشد. برخی ازین مدل‌ها و طرح‌های چادری عبارتند از:

مدل چادر مشکی زیپ دار: در این مدل جلوی چادر برای پوشش بهتر و راحتی بیشتر با زیپ بسته بمی‌شود. مانند مدل حلما و لبنانی

مدل چادر مشکی نگین دار: در این مدل چادر، تزئینات نگین دار وجود دارد و زیبایی و جلوه خاصی مچ آستین‌های چادر می‌گیرد.

چادر مشکی طرح دار مجلسی: چادر مجلسی با طرح‌های مختلف سنگدوزی شده، نگین دار، مچ مخمل، پارچه سه بعدی و برجسته در تنوع بالا

مدل چادر مشکی استین دار: هماینطور که از نام این مدل مشخص است، این چادرها دارای آستین هستند به مانند چادر صدفی آستین دار

در ادامه انواع چادر مشکی مدل دار را معرفی می‌کنیم تا با آشنایی بیشتر در انتخابتان راحت‌تر باشید.

چادر مشکی مدل دار؛ چادر صدفی

چادر صدفی از طرح های انحصاری خانه حجاب صدف است. به خاطر داشتن طراحی منحصر به فردی که این چادر دارد، به راحتی می‎توان از این پوشش برای محیط های مختلف استفاده کرد. از جمله برای محیط های کاری و دانشگاهی، و یک انتخاب بی نظیر است، برای کسانیکه می‎خواهند برای استفاده روزمره خود چادر سبک، راحت با پوشش عالی داشته باشند.

فرم کلی این چادر بخاطر چین های زیر مچ، بسیار شکیل و زیباست و تصویر صدف را در ذهن تداعی  میکند. ویژگی عمده این چادر پوشیدگی بسیار زیاد و آزادی کامل دست ها در همه حالت هاست.

چادر صدف دارای کاپ و نقاب متصل به چادر است، که با پوشش کامل سر و گردن نیاز به پوشیدن روسری یا مقنعه را برطرف کرده است. البته در زیر مجموعه مدل های صدف، مدل بدون کاپ و نقاب آن نیز تولید شده است. جلوی چادر تا نیمه با زیپ مخفی و از نیمه تا پایین با دوخت بسته شده است و نیازی به پوشیدن مانتو همراه آن نیست.

این چادر در چند طرح مختلف تولید شده است:

مدل مچ دار مدل آستین دار مدل بدون مچ

چادر مشکی مدل دار؛ چادر لبنانی

چادر لبنانی جز اولین مدل ها از انواع چادر مشکی بوده است، که پوشش کاملی را برای بانوان به همراه داشته است. بعد از آن مدل های بهتری با این نوع پوشش در بازار آمده است که آن ها را نیز معرفی خواهیم کرد. طراحی مدل لبنانی به این صورت است که در الگو ابتدایی آن جایی برای آستین طراحی نمی‎شود، بلکه فضایی برای بیرون آوردن دست ها باز می‎شود. پوشش جلوی مدل لبنانی به این شکل است که از کنار سمت چپ چادر کش متصل شده است که، در بازوی سمت راست قرار می‎گیرد و برای استفاده از آن، این کش به سمت دیگر با دکمه وصل می‎شود.چادر لبنانی مقنعه دار هم از انواع این چادر می باشد که دارای کاپ و نقاب در جلوی سر می باشد که شما می توانید این چادر را بدون نیاز به روسری یا مقنعه استفاده نمایید.مدل لبنانی به دلیل بسته بودن جلوی چادر و پوشش بالا، به شما این امکان را می‌دهد تا در زیر آن لباس راحت‌تری بپوشید. برای تهیه‌ی این چادر به ۵/۳ متر پارچه با عرض ۱۸۰ سانتی‌متر نیاز است.

معمولا این مدل مناسب استفاده در مجالس، دانشگاه، پیاده روی و روزمره می باشد و در تولید آن از پارچه های فاخر مجلسی و سبک روزمره استفاده شده است.

این چادر در چند طرح مختلف تولید شده است:

مدل دارای مچ و بدون مچ

مدل های ساده و نگینی

چادر مشکی مدل دار؛ چادر بحرینی

بعد از مدل لبنانی، مدل چادر بحرینی به بازار ایران آمده است. چادر بحرینی از مدل های پر فروش انواع چادر مشکی‎ست که، در بین بانوان محجبه پرطرفدار است.

وجود آستین در این مدل، از قسمت آرنج به پایین است. این طراحی آستین باعث شده است که این مدل چادر زیبایی بیشتری را به خود بگیرد. البته مدل چادر بحرینی از لحاظ آزادی نسبت به مدل چادر لبنانی معمولی تر است و از آزادی کمتری برخوردار است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : sadafbanoo.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب