چگونه دانلود خودکار را در واتس اپ در اندروید و آیفون متوقف کنیمپس از دانلود، واتس اپ به طور خودکار همه فایل ها را در گالری گوشی هوشمند شما ذخیره می کند. در صورتی که چت ها و گروه های زیادی داشته باشید، فضای ذخیره سازی  زیادی در دستگاه شما اشغال می شود. بنابراین بهتر است دانلود خودکار را متوقف کنید یکی دیگر از دلایل غیرفعال کردن این ویژگی برای بسیاری از افراد، مصرف ترافیک است. می توانید در تنظیمات مشخص کنید که فایل ها فقط با استفاده از Wi-Fi ذخیره شوند.

چگونه دانلود خودکار واتس اپ را در اندروید خاموش کنیم؟

ابتدا باید واتس اپ و منوی نقطه را باز کنید. برای این کار باید روی آیکون واتس اپ در منو کلیک کنید و سپس سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره خانه واتس اپ نمایش داده می شود.

پس از آن باید روی Settings کلیک کنید. برای این کار باید روی سه نقطه کلیک کنید و سپس لیست گزینه ها نمایش داده می شود. روی گزینه Settings کلیک کنید.

در مرحله بعد باید روی Data and Storage usage کلیک کنید. پس از انجام این کار، سه گزینه برای غیرفعال کردن دانلود خودکار داده نمایش داده می شود.

سپس، باید روی منو کلیک کنید. باید یکی یکی روی منوهای زیر کلیک کنید.

هنگام استفاده از داده تلفن همراه

هنگامی که به وای فای متصل می شود

هنگام رومینگ

برای تکمیل فرآیند، باید علامت کادر عکس، صدا و ویدیو را بردارید.

این مراحل ساده، بارگیری خودکار ویدیوهای واتس اپ را در تلفن هوشمند شما غیرفعال می کند.

این مطلب برایتان مفید است. چگونه یک پست را در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید

چگونه دانلود خودکار واتس اپ را در آیفون خاموش کنیم

ابتدا باید روی آیکون واتس اپ در آیفون خود کلیک کنید تا برنامه باز شود.

پس از آن، اگر به گوشه پایین سمت راست بروید، گزینه Settings را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید، کمک خواهد کرد. سپس، باید روی Data and Storage usage کلیک کنید.

سپس، اگر دانلود خودکار رسانه را غیرفعال کنید، به شما کمک خواهد کرد. برای انجام این کار، باید روی عکس ها، صدا، ویدئو و اسناد کلیک کنید و آنها را غیرفعال کنید.

برای تکمیل فرآیند، باید ذخیره تصویر را به رول دوربین تغییر دهید. برای انجام این کار، باید به تنظیمات بروید، سپس روی Chats کلیک کنید و سپس باید روی Save to Camera Roll ضربه بزنید.

شما می توانید با دانلود تصادفی فایل های صوتی، تصویری و تصویری در مصرف داده های زیادی صرفه جویی کنید. یک ویژگی دیگر به نام مصرف کمتر داده وجود دارد. اگر می‌خواهید هنگام پردازش تماس‌های صوتی از داده کمتری استفاده کنید، باید آن را روشن کنید.

چگونه بک آپ واتس اپ را در آیفون خود حذف کنیم

اگر می خواهید نسخه پشتیبان واتس اپ خود را در آیفون خود حذف کنید، باید مراحلی را که در بخش زیر ذکر شده است دنبال کنید:

اول از همه، شما باید واتس اپ خود را باز کنید.

پس از آن باید روی Settings در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

سپس، اگر گزینه چت را فشار دهید کمک خواهد کرد. روی “پاک کردن همه چت ها” کلیک کنید. چت های پشتیبان کامل شما را حذف می کند.

در مرحله بعد، باید بر روی “چت پشتیبان گیری” کلیک کنید.

پس از آن، باید روی auto backup کلیک کنید.

برای اتمام فرآیند، باید روی گزینه “off” کلیک کنید تا نسخه پشتیبان خاموش شود. پشتیبان را خاموش می کند.

همانطور که می بینید، هیچ چیز پیچیده ای در این فرآیندها وجود ندارد، اما آنها به میزان قابل توجهی فضای ذخیره سازی را که واتس اپ شما استفاده می کند کاهش می دهند.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب