کفش پاشنه گربه‌ای چیست؟ کدام سلبریتی‌ها این مدل کفش جذاب را پوشیدند؟!اگر به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند علاقه دارید اما با آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنید یا دوست ندارید قدتان بیش از اندازه بلند به نظر برسد، کفش‌های پاشنه گربه‌ای یا پاشنه بچه گربه‌ای (kitten heels) مخصوص شما است.

لینک پیشنهادی
کاشت ابرو با خواب طبیعی بدون ریزش

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

پاشنه‌ی این مدل کفش‌ها معمولا بین 3 تا 5 سانت است و مخروطی شکل هستند و به دلیل راحتی  زیادشان بسیار محبوب شده‌اند.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

کفش‌های پاشنه گربه‌ای از اواخر دهه 1950 میلادی وارد دنیای مد شده و به سرعت به محبوب‌ترین نوع پاشنه تبدیل شد. در آن زمان بانوان در هر سن و سالی از این مدل پاشنه در کفش‌های زرق و برق دار استفاده می‌کردند. امروزه هم این مدل پاشنه‌ها هنوز طرفداران خاص خود را دارد.

کفش‌های پاشنه گربه‌ای انواع مختلفی دارند که در ادامه با هم می‌بینیم؛

کفش‌های جلو بسته ساده با پاشنه‌های گربه‌ای

یکی از ساده‌ترین و زیباترین کفش‌ها با این مدل پاشنه، کفش‌های ساده‌ی با پنجه‌ی نوک تیز یا مربعی یا گرد است که می‌توانید به راحتی آن‌ها را با هر نوع استایلی ست کنید و ساعت‌ها با آن‌ها قدم برداشته و به هیچ وجه نگران خستگی و درد پا و زانو و مشکلات دیگر هم نباشید.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

حتما بخوانید...
۱۰ موردی که می توان از کمد لباس حذف کرد
5 مدل کفش پاشنه بلند آیکونیک برتر تاکنون

کفش‌های پاشنه گربه‌ای پشت بند دار

این مدل کفش‌ها کمی مدرن‌تر و جدیدتر از مدل‌ قبلی است ولی برای پوشیدن آن‌ها باید به استفاده از مدل کفش‌های پشت باز عادت داشته باشید وگرنه ممکن است برایتان آزاردهنده باشد.

این مدل هم می‌تواند جلو باز یا بسته با پنچه‌های نوک تیز یا مربعی یا گرد باشد اما قسمت پشت کفش باز است و تنها توسط یک بند نازک پاهای شما را نگه می‌دارد.

اگر طرفدار طرح‌های خاص و منحصر‌به‌فرد هستید، این مدل کفش‌ها را با رنگ‌های پاستلی یا بندهای دوتایی یا باریک امتحان کنید.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

سندل‌های پاشنه گربه‌ای

یکی از پرکاربردترین مدل‌های کفش‌های پاشنه ‌گربه‌ای، سندل‌های این نوع هستند که مدل‌های مختلفی مثل بنددار مچی و پنجه مربعی دارند این مدل سندل‌ها را به راحتی می‌توانید در میهمانی‌های دوستانه با دامن و پیراهن ست کنید یا با تیپ اسپورت و شلوار جین بپوشید.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

دمپایی‌های جلوبسته با پاشنه‎‌های گربه‌ای

برای مواقعی که ناخن‌هایتان نیاز به پدیکور دارد یا به هر دلیلی دلتان نمی‌خواهد که سندل‌های جلوباز بپوشید، می‌توانید از این مدل سندل‌ها استفاده کنید. انتخاب یک مدل سندل جلوبسته مربعی شیک با پاشنه‌های گربه‌ای برای پوشیدن با یک کت و دامن رسمی همرنگ، بسیار زیبا و مناسب خواهد بود.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

سندل‌های بنددار

سندل‌های بنددار یا توری با پاشنه‌های گربه‌ای بیشتر مناسب مراسم رسمی و خاص مثل عروسی و جشن تولدها است. پوشیدن این مدل کفش‌ها کمی سخت‌تر از مدل‌های دیگر است و اگر عادت به پوشیدن سندل‌های بنددار ندارید سراغ این مدل نروید.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

پوتین‌های پاشنه گربه‌ای

مدل‌های پاشنه گربه‌ای فقط مخصوص کفش و سندل نیستند و در فصل‌های سرد هم این مدل پاشنه‌ها را شاهد هستیم. اتفاقا اگر دوست دارید در فصل زمستان هم پاشنه بلند بپوشید و نگران لیز خوردن روی زمین خیس و برفی هستید، این مدل پاشنه‌ها به دلیل مدل و اندازه‌ی کوتاهشان برای پوتین و چکمه‌های کوتاه و بلند زمستانی بسیار مناسب هستند.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

محبوبیت کفش‌های پاشنه گربه‌ای بین سلبریتی‌ها

از زمانی که آدری هپبورن، بازیگر زیبا و محبوب بریتانیایی، کفش‌های پاشنه گربه‌ای را در دهه 60 میلادی به صحنه آورد، این مدل کفش‌ها به مدل‌های کمد کفش سلبریتی‌های دیگر هم اضافه شد.

درست است که سلبریتی‌ها بیشتر، کفش‌های پاشنه بلند و مجلسی را برای پوشیدن انتخاب می‌کنند اما برخی سلبریتی‌ها کفش‌هایی با این مدل پاشنه‌ها را برای مراسم فتوکال فیلم‌هایشان یا فرش‌قرمزهای مختلف استفاده می‌کنند. مخصوصا آن‌هایی که قد بلندی دارند یا راحتی پاها در مراسم برایشان مهم است.

آدری هپبورن

هپبورن اولین سلبریتی‌ زنی بود که این مدل پاشنه را پوشید. در این عکس که مربوط به فیلم «صبحانه در تیفانی» ساخته شده در سال 1961 است، این بازیگر کفش‌های پاشنه‌ گربه‌ای نوک‌تیز مشکی به پا دارد.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

کندال جنر

کندال جنر، مدل معروف هم از سندل‌های پاشنه ‌گربه‌ای برای رفتن به یک قرار ملاقات رسمی و کاری در نیویورک استفاده کرد.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

ریانا هم یکی از سلبریتی‌هایی است که از این مدل پاشنه زیاد استفاده می‌کند. در این عکس، کفش‌های پشت بنددار پاشنه گربه‌ای او را می‌بینید که با یک تیپ کاملا اسپورت ستشان کرده است.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

شارلیز ترون، بازیگر محبوب هالیوود با این استایل پلنگی جذاب، سندل‌های بنددار پاشنه‌گربه‌ای نوک تیز مشکی را پوشیده که استایلش را جذاب‌تر کرده است.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

ملانیا ترامپ

بانوی اول سابق آمریکا اغلب، کفش‌های پاشنه‌بلند می‌پوشد اما گاهی هم برای قدم زدن در شهر کفش‌هایی با پاشنه‌های گربه‌ای را امتحان می‌کند.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

مدونا

درست است که استایل‌های مدونا بیشتر مدل‌های خاص و عجیب و غریب را شامل می‌شود اما گاهی اوقات او را با این استایل‌های ساده هم می‌بینیم. مثلا او برای این استایل زمستانی‌اش به جای پوشیدن چکمه‌های بلند از کفش‌های ساده‌ی پاشنه گربه‌ای استفاده کرده است.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

پرنسس دایانا

پرنسس دایانا که در زمان خودش الهه‌ی مد و زیبایی بود در موقعیت‌های مختلف، کفش‌های پاشنه گربه‌ای می‌پوشید که اتفاقا از طرف بانوان آن دوره مورد توجه بسیار قرار گرفت و مد شد.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

مریل استریپ

یکی از خوش‌پوشان هالیوودی را می‌بینید که کفش‌های پاشنه گربه‌ای خود را با پیراهن مجلسی بسیار زیبا و همرنگ ست کرده و مثل همیشه روی فرش قرمز می‌درخشد.

کفش پاشنه گربه‌ایکفش پاشنه گربه‌ای

آیا کفش‌های پاشنه گربه‌ای در کمد کفش‌های شما هم پیدا می‌شود یا تا به حال از این مدل کفش‌ها استفاده نکرده‌اید؟

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب