این ترکیب رنگ‌ها در استایل، هرگز از مد نمی‌افتند!رنگ! دنیای بی انتهاییست که حتی چشم ما گاهی قادر به دیدن و تشخیص بعضی از آنها نیست. حال تصور کنید در این دنیای بی کران چگونه می‌شود برخی از رنگها را انتخاب کرد و با توجه به تناسب رنگی آنها را کنار هم قرار داد. با توجه به علم رنگ شناسی برخی از ترکیب رنگی ها وجود دارد که از سالهای دور مورد استفاده قرار می‌گرفت حتی در زمان حال برخی از این ترکیب رنگی ها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد زیرا دنیای فشن امروزه جسارت بیشتری را در انتخاب رنگ‌ها می‌طلبد.

لینک پیشنهادی
کاشت ابرو با خواب طبیعی بدون ریزش

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

در ادامه به برخی از ترکیب رنگی‌ هایی که اگر در کمد لباستان داشته باشید، هیچ گاه از مد نمی‌افتد، اشاره می‌کنیم.

ترکیب رنگی نقره ای با سفید یا مشکی

رنگ نقره ای از طیف رنگ های براق، که بسیار در استایل نیز چشمگیر است، ترکیب این رنگ در دهه‌ی 90 و همچنین در استایل دیسکو بسیار دیده می‌شد.
حضور رنگ نقره ای در استایلها از قدیم تا به امروز به چشم می‌آید که مخصوصا در ترکیب لباس های رسمی از آنها استفاده می‌شود.

براق بودن رنگ نقره ای به مانند لبه تیز براق چاقو است. ترکیب نقره ای با مشکی و سفید در عین جذابیت بسیار ریسک پذیر است.
در این ترکیب به شیب و فرم لباستان بسیار دقت کنید. ترکیب نقره ای با مشکی به دلیل شدت رنگ جذاب تر است ولی ترکیبش با سفید بسیار شیک و با وقار است، گاهی ترکیب این رنگ در حد یک اکسسوری برای زیباتر شدن استایل شما، کافی است.

حتما بخوانید...
۱۰ ترکیب رنگ مناسب برای لباس زنانه
10 ایده برای ست کردن لباس‌های سفید و مشکی

ناگفته نماند ترکیب نقره ای با طوسی و صورتی نیز بسیار جذاب است.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی قرمز با آبی

ست کردن این دو رنگ اصلی در کنار هم، چشمگیر است و کمی جسارت نیز می‌طلبد. اگر شما شخصیت جسوری دارید واین دو رنگ لباس را در کمد لباستان برای ست کردن داشته باشید زیرا این ترکیب رنگی همیشه زیبا و روی مد است البته که با کم و زیاد کردن شدت رنگ آبی می‌تواند میزان جسارت این ترکیب رنگی را کاهش داد. این مورد می‌تواند طیف گسترده ای از آبی و قرمز را در بر بگیرد.

راحترین و ساده ترین حالت ممکن این ترکیب، پوشیدن یک شلوار جین مام استایل با کمربند مشکی به همراه یک شومیز قرمز اورسایز است.
فراموش نکنید رنگ سفید در کنار این ترکیب، کنتراست بیشتری را نشان می دهد و چشمگیرتر است.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی سبز با سورمه ای

رنگ سبز و آبی از رنگهای پر کاربرد درباری هستند. این دو رنگ را کنار یگدیگر یک لحظه در ذهنتان تجسم کنید.چه شکوهی را به ارمغان آورد. نه؟!
دقیقا این ترکیب رنگی از زمان های قبل تا به امروز پر کاربرد بوده است و نکته جذابش این است که هیچ گاه تکراری و خسته کننده نمی‌شود. این ترکیب رنگی در عین زیبایی و جذابیت استایل شما را رسمی نشان می‌دهد.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی آبی با زرد

هم نشینی آبی و زرد، از دیگر ترکیبهای رنگ اصلی در چرخه رنگ است. ترکیبی بسیار شاد، پر انرژِی و جذاب که به فراوانی نشاط را انتقال می‌دهد.
این ترکیب را به راحتی میتوان با افزودن مقداری تیرگی به رنگ ها به سمت استایل رسمی هدایت کرد.

رنگ های طوسی و سفید به عنوان رنگ سوم در کنار این ست رنگی زیباست.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی مشکی با سفید

بی شک برای یکبار هم که شده، همه ما تجربه‌ی این ترکیب رنگی را در استایلمان داشته ایم. نکته قابل توجه در این ترکیب رنگی، میزان وسعت رنگ در استایلتان است اگر رنگ سفید غالب باشد و بیشتر به چشم بخورد، بیشتر نظرها را به خود جلب می‌کند.

اگر بر عکس باشد استایل شما خاموش تر است ولی همچنان جذاب و کلاسیک جلوه می‌کند. ترکیب یکی از رنگ های اصلی به عنوان رنگ سوم، ست رنگی شما را کامل تر می‌کند.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی آجری با اخرایی

قطع به یقین هر ساله شاهد این ترکیب رنگ  مخصوصا در کالکشن های پاییز بوده ایم. ترکیب رنگی که الهام گرفته از دل طبیعت است و تداعی کننده رنگهای برگ درختان در زمان برگ ریزان پاییز است. ترکیبی از رنگهای گرم که افزودن رنگهای قرمز آتشین حرارت این ترکیبندی را دو چندان می‌کند.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی سبز با قهوه ای

از دسته ترکیب رنگهاییست که از زمانهای قدیم ناظرش بوده‌ایم. این ترکیب در کنار کمی کرمی و قرمز ما را به رنگهای دوران کلاسیک می‌برد. فقط نکته ای که حتما مد نظر داشته باشید میزان هماهنگی، شدت تیرگی رنگهاست. اگر هر دو رنگ از دسته تیره انتخاب شود و کنتراست نداشته باشد ظاهر شما را بی نشاط و خفه نشان می‌دهد. البته اگر تصمیم داشتید این ترکیب رنگی تیره را انتخاب کنید به پوست صورتتان توجه کنید.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی صورتی با طوسی

با انتخاب این دو رنگ ظاهر خود را آرام نشان دهید. دو رنگی که در طیف رنگهای خنثی قرار دارند و در فصول سرد کاربردی تر است. اگر اهل ریسک نیستید این ترکیب رنگی ملایم را برای استایلتان انتخاب کنید.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

ترکیب رنگی سبز و بنفش

ترکیب رنگی هایی که از دل طبیعت الهام گرفته شده باشند هیچ گاه از مد نمی‌افتد. ترکیب رنگ بنفش و سبز، زیبایی دشت های اسطوخودوس در پرووانس فرانسه را خاطر نشان می‌کند. ترکیب دو رنگ فرعی از چرخه رنگ که می‌تواند تمایل به سردی و هم گرمی داشته باشد استایلتان را بسیار خاص و زیبا می‌کند.

ترکیب رنگ‌های زنانه مناسبترکیب رنگ‌های زنانه مناسب

در کلام پایانی باید گفت که انتخاب رنگ های اصلی به همراه رنگ های سفید و مشکی از ترکیب رنگی های همیشه جذاب است. حضور رنگهای خنثی، مخصوصا طیف وسیع طوسی به عنوان رنگ سوم در اکثر این ترکیب‌بندی‌ها، زیباست. گاهی همنشینی چند رنگ حتی در ساده ترین مدل لباس ها، شما را به سمت مرکز توجه می‌برد. گاهی انتخاب یکی از همین ترکیبهای رنگی برای ست کردن اکسسوری شما مثل جواهرات، کیف، کفش و روسری و شال به کمکتان بیاید.

در این مطلب تلاش کردیم اغلب از تصاویر طراحان ایرانی استفاده کنیم که شما عزیزان بهتر و راحت تر ایده بگیرید. شما چه ست رنگی را ترجیح می‌دهید؟

منبع: سارک مگ

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب