بلیط قطار مشهد تهران سریع السیرمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بلیط قطار مشهد تهران سریع السیر را از این سایت دریافت کنید.

قطار سریع السیر

بلیط قطار سریع السیر- قیمت و خرید بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد، یزد، تبریز و شیراز با پشتیبانی 24 ساعته و قابلیت استرداد آنلاین

قطار سریع السیر

احتمالا نام قطار سریع ‌السیر زیاد به گوشتان خورده است. همان طور که نامش می‌گوید، این قطار سریع‌تر از سایر قطارها مسافران را به مقصد می‌رساند. اینکه مسیرها با قطار سریع ‌السیر، زودتر طی می‌شوند، دو دلیل دارد. نخست اینکه قطارهایی که برای این منظور در نظر گرفته می‌شوند، عمدتا از انواع پرسرعت انتخاب می‌شوند. از طرف دیگر قطارهای سریع ‌السیر مانند سایر قطارها، ایستگاه‌های متعدد ندارند. این قطارها عمدتا از مبدا راه می‌افتند و ایستگاه بعدی‌شان مقصد است. به این ترتیب زمان زیادی صرفه‌جویی می‌شود.

از آنجایی که قطار در زمانی کوتاه‌تر، مسیرها را طی می‌کند، قطارهای سریع ‌السیر کوپه ندارد و صندلی‌های آن در کنار هم قرار گرفته است. برای همین به این نوع قطارها، قطار سالنی یا اتوبوسی هم می‌گویند.

خرید بلیط قطار سریع السیر سالنی

با این اوصاف خرید بلیط قطار سریع السیر برای مسیرهای طولانی کاملا منطقی است؛ خصوصا اگر بخواهید سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسیر را به شکل زمینی طی کنید. برای خرید بلیط قطار سریع السیر در علی بابا، ابتدا وارد حساب کاربریتان شوید. سپس در صفحه قطار، مبدا، مقصد و تاریخ سفر را انتخاب و روی جستجو کلیک کنید. در صفحه بعد لیستی از قطارها برای مقصد خود را خواهید دید. برای اینکه راحت‌تر بتوانید قطار سریع السیر را پیدا کنید، در یکی از پنجره‌های کنار صفحه گزینه «سالنی» را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار همه شرکت‌ها در علی بابا

حالا فقط قطارهای سریع السیر را می‌بینید و می‌توانید قطار مورد نظر را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید. سپس با تکمیل اطلاعات و انجام مراحل پرداخت، خرید بلیط قطار شما به پایان می‌رسد.

قیمت بلیط قطار سریع السیر

شاید ابتدا تصور کنید قیمت بلیط قطار سریع السیر به خاطر مزیت سرعت بالای خود، گران‌تر از سایر قطارهاست. اما اشتباه می‌کنید. قیمت بلیط این نوع قطار چندان گران نیست؛ حتی از خیلی از قطارهای دیگر هم ارزان‌تر است. جالب است که در علی بابا به این پرسش شما پاسخ داده شده است. در همان صفحه‌ای که می‌توانید لیست قطارها را ببینید، در کنار صفحه، پنجره‌ای برای نوع قطار وجود دارد (همان طور که در بالا توضیح داده شد) در مقابل این گزینه نوشته شده که قیمت بلیط سریع السیر یا همان سالنی از چه سطحی شروع می‌شود. (برای سایر قطارها هم قید شده است).

بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر یکی از پرطرفدارترین انواع بلیط قطار است. در واقع شما در زمانی کوتاه می‌توانید مسیر طولانی تهران مشهد را طی کنید. در شرایطی که سایر قطارها در زمانی نزدیک به 12 ساعت این مسیر را به انتها می‌رسانند، قطار سریع السیر در زمانی حدود 8 ساعت مسافران را به مقصد خواهد رساند.

این شکل از قطار برای یک سفر سریع و کم‌هزینه به مشهد عالی است.

خرید بلیط قطار تهران مشهد و بلیط قطار مشهد تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

سایر مسیر های پرطرفدار قطار سریع السیر

به غیر از تهران مشهد و مشهد تهران، مسیرهای دیگری نیز وجود دارند که قطارهای سریع السیرشان پرطرفدار است:

قطار سریع السیر تهران تبریز

خرید بلیط قطار سریع الیسر تهران تبریز هم محبوبیت زیادی در میان مسافران دارد. چراکه تبریز هم فاصله قابل‌توجهی با تهران دارد و این قطار با سرعت بالای خود این مسیر را سریع‌تر طی خواهد کرد.

خرید بلیط قطار تهران تبریز و بلیط قطار تبریز تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران یزد

قطار تهران یزد سریع السیر یکی دیگر از مسیرهای محبوب است. اگر قصد دارید در زمانی کوتاه و البته به شکل زمینی مسیر تهران یزد را طی کنید، پیشنهاد ما سفر با قطار تهران یزد سریع السیر است

خرید بلیط قطار تهران یزد و بلیط قطار یزد تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران شیراز

یکی دیگر از شهرهای دیگر کشور که از پایتخت فاصله زیادی دارد، شیراز است. ضمن اینکه شیراز از شهرهای محبوب کشور نیز هست. بنابراین طبیعی است که خرید بلیط قطار سریع السیر تهران شیراز هم رتبه بالایی در میان خرید بلیط‌های قطار داشته باشد

خرید بلیط قطار تهران شیراز و بلیط قطار شیراز تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

قطار سریع السیر تهران اصفهان

بسیاری از ساکنان تهران و بسیاری از اصفهانی‌ها برای کسب و کار به شهرهای یکدیگر سفر می‌کنند. اگرچه بسیاری از این افراد با هواپیما این مسیر را طی می‌کنند اما از آنجایی که قطار سریع‌السیر هم در زمانی منطقی مسافران را به مقصد می‌رساند، قطار انتخاب دیگر این افراد است.

خرید بلیط قطار تهران اصفهان و بلیط قطار اصفهان تهران همه شرکت‌ها در علی بابا

خرید بلیط قطار سریع السیر از علی بابا

بلیط قطار سریع السیر را به راحتی و در زمانی کوتاه می‌توانید از علی بابا بخرید. در علی بابا پس از انتخاب مسیر، در پنجره کنار صفحه گزینه سالنی را انتخاب می‌کنید. به این ترتیب تنها لیست قطارهای سریع السیر را خواهید دید. پس از انتخاب و پرداخت اینترنتی هزینه بلیط قطار سریع السیر دیگر کاری باقی نمی‌ماند.

خرید بلیط قطار رجا همه شرکت‌ها در علی بابا

پرترددترین مسیر‌های قطار

تهران مشهد مشهد تهران تهران کرمان تهران بندرعباس اهواز تهران تهران قم تهران تبریز تهران شیراز اصفهان مشهد بندرعباس تهران تهران رشت تبریز مشهد قم تهران شیراز تهران تهران اهواز تهران یزد کرمان تهران مشهد بندرعباس شیراز مشهد تبریز تهران

برخی از قطارهای مهم در علی بابا

قطار رجا قطار سفیر قطار غزال قطار فدک قطار بن ریل قطار اتوبوسی قطار پردیس قطار سریع السیر قطار نورالرضا قطار پارس لاریم قطار ریل ترابر سبا قطار جوپار قطار ریل سیر کوثر قطار مهتاب سیرجم

سوالات متداول درباره قطار سریع‌السیر

قطار سریع‌السیر در مقایسه با قطارهای معمولی چه قدر در زمان صرفه‌جویی می‌کند؟

آیا قیمت بلیط قطار سریع‌السیر گران‌تر از سایر قطارها است؟

پرطرفدارترین قطارهای سریع‌السیر مربوط به کدام مسیرهاست؟

بلیط قطار سریع‌السیر را چه طور بخریم؟

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.alibaba.ir

قطار سریع السیر تهران مشهد

اجرای این طرح 4 سال طول می کشد و مسیر 12 ساعته قطار تهران مشهد را به حدود 5 ساعت کاهش پیدا می دهد. سرعت قطار سریع السیر تهران مشهد 300 کیلومتر خواهد بود.

قطار سریع السیر تهران مشهد – برنامه حرکت، قیمت و خرید اینترنتی بلیط

سال های زیادی از زمان شروع فعالیت قطارهای سریع السیر در ایران نمی گذرد. قطارهایی که برای حل تنها مشکل و تنها نقطه ضعف بهترین وسیله سفر یعنی قطارها به میدان آمده اند. این در حالی است که کشورهای توسعه یافته و پیشرفته سال هاست که در حال تحقیق و توسعه قطارهای سریع السیر هستند.

در سال هایی که از فعالیت قطارهای سریع السیر در ایران گذشته، این قطارها توانسته اند رضایت مخاطبین را به خود جلب کنند. قطار سریع السیر تهران مشهد یکی از اولین ها بود که مسیر طولانی و خسته کننده ۱۲ ساعته تهران مشهد و بالعکس را به ۸ ساعت کاهش می داد.

قطار سریع السیر تهران مشهد شامل چه قطارهایی است؟

متاسفانه تنوع در این زمینه بسیار کم است. حتی می توان گفت که قطار سریع السیر تهران مشهد از نظر سرعت و امکانات در سطح بسیار پایینی نسبت به استانداردهای تراز اول جهانی قرار دارد. البته این حرکت شروع خوبی برای توسعه حمل و نقل ریلی و قطارهای سریع السیر در ایران بود، اما نمی توان به آن اکتفا کرد. توسعه قطارهای سریع السیر نیازمند زیرساخت هایی همچون مسیرهای ریلی مخصوص قطارهای سریع السیر و دیگر زیر ساخت های مورد نیاز است. بنابراین تا زمانی که زیر ساخت های موجود در مسیر تهران مشهد فراهم نباشد نمی توان از سرعتی بیشتر از سرعت قطارهای سریع السیر کنونی بهره برد. بنابراین مسئله قطارهای سریع السیر تنها مربوط به خود قطارها نیست.

در حال حاضر تنها قطار سریع السیر تهران مشهد و در مجموع تنها قطار سریع السیر در تمام ایران قطار پردیس است. البته قطارهای دیگری همچون قطار غدیر هم به تازگی در مسیرهای ریلی کشور قرار گرفته اند که با وجود اینکه سرعتی بیشتر از قطارهای معمولی دارند، اما در دسته قطارهای سریع السیر قرار نمی گیرند. نکته مهم این است که اخباری در مورد قطار سریع السیر جدید تهران مشهد به گوش رسیده است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

سرعت قطار سریع السیر تهران مشهد چقدر است؟

در حال حاضر قطارهای معمولی با سرعتی در ۱۰۰ الی ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند، اما سرعت قطارهای سریع السیر چیزی در حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است. طبق اطلاعات منتشر شده مسیر قطار سریع السیر تهران مشهد و دیگر مسیرهای ریلی کشور ظرفیت حرکت با سرعت بیشتر از ۱۶۰ کیلومتر را ندارند. البته طبق گفته ها در برخی موارد سرعت قطار سریع السیر تهران مشهد به حدود حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز می رسد، اما حداکثر سرعت آن بر روی کاغذ چیزی در حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

قطار غدیر نیز با سرعت در حدود ۱۴۰ الی ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند. قطار غدیر که از قطارهای شرکت ریل ترابر سبا است یک قطار لوکس و ایمن با ویژگی های قابل توجه است که از سال ۸۸ فعالیت خود را شروع کرده است. این قطار در مسیر تهران مشهد فعال است و سرعت آن بیشتر از دیگر قطارهای معمولی است، اما در دسته قطارهای سریع السیر تهران مشهد قرار نمی گیرد. حالا که در مورد قطار غدیر برای شما توضیح دادیم اجازه دهید کمی هم درباره ویژگی های تنها قطار سریع السیر تهران مشهد برای شما توضیح دهیم.

ویژگی های قطار پردیس – تنها قطار سریع السیر کشور

قطار سریع السیر پردیس یک قطار ۴ ستاره اتوبوسی است. آنچه که باعث شده قطار پردیس با سرعتی بیشتر از قطارهای عادی حرکت کند استفاده از سیستم حرکت خودکششی در این قطار است. سیستم خودکششی به این ترتیب عمل می کند که برای به حرکت در آوردن قطار تنها از یک لوکوموتیو و موتور محرک در جلوی قطار استفاده نمی شود و به جای آن هر واگن موتور محرک جداگانه ای دارد که وظیفه کشش آن واگن را به عهده دارد. استفاده از این تکنولوژی در قطارهای سریع السیر تنها در بخش سرعت بهینگی ایجاد نمی کند و این مسئله باعث امنیت بیشتر قطار و مصرف سوخت کمتر نیز می شود.

در این قطار ۴ ستاره سریع السیر از امکانات قابل قبولی استفاده شده است تا همین سفر ۸ ساعته نیز به راحتی برای مسافران بگذرد. قطارهای سریع السیر پردیس بهترین گزینه سفر برای کسانی است که قصد دارند این مسیر را در زمانی کوتاه و به راحتی و البته با هزینه ای معقول طی کنند.

صندلی های قطار پردیس صندلی های هواپیما هستند و راحتی کافی را دارند.

قطار پردیس در مقابل سر و صدا و گرد و غبار و رطوبت عایق هستند.

این قطار به سیستم صوتی و تصویری مجهز است.

در قطار پردیس با وعده غذایی رایگان و میان وعده از مسافران پذیرایی می شود.

مجهز به سیستم تهویه مطبوع و سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب

قیمت بلیط و خرید بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد

از آنجایی که تنها قطار سریع السیر موجود در این مسیر قطار پردیس است نمی توان مقایسه ای بین قطارهای سریع السیر تهران مشهد و قیمت آن ها داشت، اما از آنجایی که این قطار یک قطار ۴ ستاره با امکانات قابل قبول است نباید انتظار قیمتی بسیار پایینی از آن داشت. البته لازم است به این نکته توجه کنیم که در ایامی که میزان سفرها کاهش می یابد قیمت بلیط این قطار ممکن است تا حد زیادی (حتی تا ۵۰ درصد قیمت بلیط) کاهش پیدا کند. برای مثال در ایام نوروز قیمت بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد روندی مشخص و معمولی دارد، اما پس از پایان تعطیلات نوروزی قیمت این بلیط به شدت کاهش می یابد.

در حال حاضر امکان خرید بلیط قطار سریع السیر تهران مشهد از طریق وبسایت سامتیک و از طریق همین صفحه امکان پذیر است. برای خرید بلیط و یا اطلاع از قیمت روز بلیط کافیست در بالای صفحه مسیر مورد نظر را انتخاب کنید.

اخبار جدیدترین قطار سریع السیر تهران مشهد

مدتی پیش در مورد راه اندازی قطار سریع السیر تهران اصفهان توضیحاتی ارائه دادیم. قطاری که قرار است در سال های آینده افتتاح شود و مسیر تهران اصفهان را در ۲ ساعت طی کند. سال ۹۰ بود که اخباری در مورد راه اندازی قطار برقی سریع السیر تهران مشهد منتشر شد. در آن زمان قرار بود پروژه قطار مغناطیسی تهران مشهد اجرایی شود که به دلیل نداشتن صرفه اقتصادی از برنامه ها حذف گردید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.samtik.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب