اپلیکیشن شاد

اپلیکیشن شادمراحل و راهنمای ورود به برنامه شاد دانش آموزیمراحل و راهنمای ورود به برنامه شاد دانش آموزیاپلیکیشن شاد

پس از انتشار ویروس کرونا، تصمیم بر این شد که بخش اعظم آموزش ها به روش الکترونیکی و مجازی ارائه شود. در این روش کلاس های درس به صورت آنلاین و از طریق نرم افزاری با عنوان برنامه شاد برگزار شده و دانش آموزان موظف بودند، طبق برنامه زمانی مدارس در کلاس حضور یابند. این نرم افزار که نسخه تحت وب و اندروید آن در دسترس است، علاوه بر برگزاری غیر حضوری کلاس ها، امکانات دیگری از جمله برگزاری امتحانات، برپایی کلاس های جبرانی برای رفع کم و کاستی های آموزشی، ارسال تکالیف و… را در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد. لازم به ذکر است، علی رغم بازگشایی مدارس و با توجه به حضوری شدن آن، نیازی به استفاده شاد برای برنامه درسی نیست اما هنوز هم از این اپلیکیشن استفاده های زیادی می شود.

دانش آموزان هم از طریق اپلیکیشن شاد و هم نسخه تحت وب آن می توانند فرآیند احراز هویت خود را به انجام برسانند.

دانلود اپلیکیشن شاد یا شبکه آموزشی دانش آموزی

نرم افزار سامانه شاد از طریق سایت shad.ir قابل دریافت می باشد اما امکان دانلود مستقیم آخرین نسخه اپلیکیشن از طریق این مقاله و لینک های ذیل نیز وجود دارد که با یک کلیک بر روی آن، دانلود خودکار نرم افزار را آغاز می کند. قابل ذکر است در بروزرسانی جدید این اپلیکیشن، کاربران به ویژه دانش آموزان نابینا و کم بینا با استفاه از ابزار eSpeakNG می توانند از امکانات شاد به صورت صوتی استفاده کنند.

دانلود مستقیم نسخه جدید اندروید اپلیکیشن شاد 2.9.9

لینک مستقیم ورود به سامانه شاد – نسخه تحت وب

 دانلود مستقیم نسخه ios اپلیکیشن شاد 

(به محض انتشار‏‏، لینک فوق فعال می شود.)

در نظر داشته باشید که سیستم عامل مورد نیاز برای استفاده از برنامه شاد، اندروید با نسخه 4.4 به بالا می باشد و به زودی اپلیکیشن شاد نسخه ios این نرم افزار نیز راه اندازی می گردد که پس از انتشار، لینک مربوط به دریافت آن فعال خواهد شد.

امکانات نسخه جدید برنامه شاد

اپلیکیشن شاد امکانات بسیار خوبی به کاربران از جمله دانش آموزان ارائه می دهد که با دانلود نسخه جدید برنامه شاد می توان از خدمات جدید آن بهره مند شد. هدف از ارتقاء این برنامه، ارائه خدمات بیشتر و ابزارهای مفیدی است که در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی و… به کاربران عرضه می شود. در متن زیر می توانید مواردی از امکانات جدیدی را که در تازه ترین نسخه این برنامه ارائه شده است، مشاهده کنید.

امکان برپایی لایو (برنامه زنده) جهت آموزش برخط ارائه استیکر های جذاب در اپلیکیشن داشتن حجم پایین تر نسبت به نسخه های قبلی قابلیت تغییر رنگ زمینه اضافه کردن پوشه در محیط کاربری جهت دسته بندی محتوا قابلیت برقراری تماس تصویری ارسال پیام به کاربران در صفحه شخصی افزایش سرعت در هنگام کار با برنامه امکان تشکیل گروه و کانال در برنامه شاد افزایش محتوای آموزشی در بخش سرویس ها

نکته: به منظور رفع اشکال دانش آموزان، بخشی جدیدی به این برنامه اضافه شده تا دانش آموزان بتوانند با انتخاب دروس یا مبحث مورد نظر خود، در کلاس رفع اشکال آن که رایگان می باشد، شرکت نمایند.

امکانات برنامه شاد
ردیف خدمات ارائه شده زیر سیستم ها
1 شادنامه آشنایی با ویژگی های شاد
خبرنامه شاد
پشتیبانی برنامه
راهنمای استفاده از شاد
2 گفتگو با وزیر گفتگو با وزیر آموزش و پرورش
پاسخ وزیر
3 صفحات رسمی کانال های رسمی
فناوری اطلاعات
بسته های تحولی
کانال های پرورشی
قرآن و عترت
آموزش های مهارت محور فرهنگی هنری
کانون های فرهنگی و تربیتی
تربیت سیاسی و اجتماعی
اردو و اردوگاه ها
کانون های ورزشی
کانون های تربیت بدنی و سلامت
4 شادنما شادنمای شبکه آموزش (با تعرفه نیم بها)
پخش زنده شاد
مستند
شادنمای معاونت استثنایی
شادنمای معاونت فرهنگی
شادنمای سازمان نهضت سواد آموزی
5 نمونه تدریس ها پیش دبستانی
ابتدایی
متوسطه یک
متوسطه دو نظری
فنی و حرفه ای| کارودانش
محتوای استثنایی
6 از شاد بپرس شادبین (موتور جستجو)
7 شاد بوم (با تعرفه تمام بهای وبگردی) فراخوان ها
آموزشی
مشاوره ای
انیمیشن
سرگرمی
8 مدرسه من برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین
9 شاد رویداد شرکت در پویش ها، مسابقه ها و جشنواره های مختلف
10 پرورشی و فرهنگی کانال اطلاع رسانی پرورشی و فرهنگی
برنامه های فرهنگی، هنری و اردویی
برنامه های قرآن، عترت و نماز
تشکل های دانش آموزی
جشنواره ها و مسابقات
11 سلامت و ورزش نرمش صبحگاهی
تربیت بدنی
سلامت
12 خانواده و جوانی جمعیت کانال اولیا و مربیان
امور زنان وزارت آموزش و پرورش
13 کتب درسی لیست کتاب های درسی ابتدایی، متوسطه اول و دوم

راهنمای ورود دانش آموزان به برنامه شاد

پس از دریافت برنامه شاد نوبت به نصب اپلیکشن می رسد که در ادامه، مراحل گام به گام برای ورود دانش آموزان و مدیران به طور مجزا شرح داده شده است.

نکته قابل توجه: اگر برای اولین بار است که می خواهید وارد نرم افزار شاد شوید، بایستی ابتدا مراحل احراز هویت را به انجام برسانید. بدین منظور بعد از ورود به اپلیکیشن، شماره تلفن همراه را وارد نموده و با فشردن گزینه “افزودن کاربر” در بخش ورود به مدرسه من، کد ملی و اطلاعات تولد خود را درج کنید. چنانچه ثبت نام شما در اپلیکیشن شاد با موفقیت انجام شود، با پیغام “احراز هویت با موفقیت انجام شد” روبه رو خواهید شد. البته در ادامه همین متن، مراحل احراز هویت به طور کامل شرح داده شده است.

در صورتی که قبلا مراحل احراز هویت خود را با موفقیت به انجام رسانده اید، بایستی جهت استفاده از اپلیکیشن شاد بر روی دکمه “ورود” کلیک کنید.

مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله اول ورود دانش اموزان به برنامه شاد

سپس شماره تلفن خود را در کادری مشابه تصویر ذیل درج کرده و دکمه “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله دوم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

حال کد ارسال شده به شماره مذکور را در قسمت مربوطه ثبت و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.

برنامه شاد شامل چهار بخش اصلی سرویس ها، پیام رسان، شادینو و تنظیمات می شود که به محض وارد شدن به اپلیکیشن، با بخش سرویس ها رو به رو می شوید. این مورد از قسمت های گوناگونی مانند خبرنامه شاد، گفتگو با وزیر، نمونه تدریس ها، شادنما و… تشکیل شده است. مهم ترین بخشی که گروه های کلاسی و در واقع اطلاعات آموزشی و درسی دانش آموز را در بر دارد‏، “مدرسه من” می باشد.

مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله چهارم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

از آن جایی که امکان استفاده از برنامه شاد توسط چند حساب کاربری از طریق یک گوشی همراه وجود دارد، در این صفحه حساب های مختلفی که احراز هویت آن ها را به انجام رسانده اید‏، قابل مشاهده می باشد که می بایست پنل مربوط به دانش آموز مورد نظر را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله پنجم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

همان طور که ذکر شد، در بخش مدرسه من، شما می توانید آزمون های آنلاین، تدریس معلم، تکالیف خود و… را مشاهده کنید که برای دسترسی به هر کدام باید کلید مربوطه را بفشارید.

مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله ششم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

بخش بعدی مربوط به “پیام رسان” است که با انتخاب آن، می توانید با معلم یا هم کلاسی های خود به صورت خصوصی و یا از طریق گروه ارتباط برقرار کنید.

مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هفتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

در بخش تنظیمات نیز می توانید به ویرایش اطلاعات شخصی خود از جمله عکس پروفایل، شماره همراه،‌ حریم خصوصی یا سایر موارد بپردازید.

مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد مرحله هشتم ورود دانش اموزان به برنامه شاد

توجه: لازم به ذکر است که در حال حاضر بخش “شادینو” فعال نمی باشد.

احراز هویت در برنامه شاد

حال کسانی که برای اولین بار می خواهند از اپلیکیشن شاد استفاده کنند یا فرآیند احراز هویت خود را تاکنون تکمیل نکرده اند، بایستی مطابق با مراحل زیر نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

احراز هویت دانش آموزان

بنابراین بعد از ورود به برنامه یعنی درج شماره تلفن همراه و همچنین ثبت کد ارسال شده، (مطابق با مراحل اولیه که در متن فوق ذکر شده است.) بایستی پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی، تیک تایید” را فعال نمایید.

مرحله اول احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله اول احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

سپس قسمت مربوط به “مدرسه من” را مطابق عکس زیر انتخاب کنید.

مرحله دوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله دوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

عبارت “افزودن کاربر” را در این مرحله بفشارید.

مرحله سوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله سوم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

نقش خود را از بین سه گزینه دانش آموز، معلم و مدیر تعیین کنید که در اینجا به عنوان مثال گزینه “دانش آموز” انتخاب شده است.

مرحله چهارم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله چهارم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

حال کد ملی خود را در کادر مشخص درج کرده و بر روی دکمه “تایید” کلیک نمایید.

مرحله پنجم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله پنجم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

در ادامه نیز می بایست اطلاعات مربوط به سال، ماه و روز تولد خود را در سامانه به ثبت برسانید و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

مرحله ششم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله ششم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

مرحله هفتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله هفتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

مرحله هشتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد مرحله هشتم احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

در صورتی که پس از احراز هویت، با پیغام زیر مواجه شدید، لازم است از مدیر خود بخواهید که به درج اطلاعات تحصیلی شما در سایت سناد بپردازد یا اطلاعات ثبت شده شما در سامانه را مجددا بررسی نماید. به منظور دریافت راهنمایی های دقیق تر می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز شما را در جهت رفع مشکل موجود هدایت کنند.

پیغام مشکل احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد پیغام مشکل احراز هویت دانش اموزان در برنامه شاد

احراز هویت معلمان و مدیران

مدیران و معلمان گرامی برای انجام احراز هویت خود در برنامه شاد باید با شماره موبایلی که در سامانه سناد برای آن ها ثبت شده است، وارد این اپلیکیشن شوند. تمامی مراحل احراز هویت در برنامه مذکور همانند مراحلی است که در متن فوق درج گردیده اما در مرحله چهارم باید نقش خود را به عنوان “معلم” یا “مدیر” انتخاب نمایند. همچنین در صورت مواجه شدن با خطای “اطلاعات وارد شده نامعتبر است.” باید مشخصات به ثبت رسیده در سایت سناد را تصحیح نموده و مجددا بعد از گذشت 24 ساعت به برنامه شاد وارد شوند.

مراحل گام به گام ورود مدیران به برنامه شاد

به سبب این که ایجاد کاربری برای دانش آموزان و معلمان در این اپلیکیشن و سایر فعالیت های مرتبط از قبیل ساخت کانال در نرم افزار شاد توسط مدیران مدارس انجام می گیرد، لذا کسب اطلاعات و آگاهی های لازم در این خصوص برای مدیران حائز اهمیت می باشد. در این بخش به ارائه راهنمای ورود مدیران به برنامه شاد می پردازیم.

در قدم اول لازم است که مدیر به ثبت اطلاعات معلمان و دانش آموزان مدرسه خود در سامانه سناد دانش آموزی اقدام نموده و نرم افزار شاد را دانلود و نصب نماید. (چنانچه از قبل این اطلاعات به ثبت رسیده است، نیازی به انجام دوباره آن نیست.) بعد از تکمیل این مرحله، مدیر باید مطابق مراحل زیر برای دانش آموزان و معلمان عضویت ایجاد کند.

ثبت شماره تلفن همراه خود (مدیر) در برنامه شاد درج کد تایید ارسال شده به تلفن همراه در کادر مربوطه ثبت نام و نام خانوادگی تکمیل احراز هویت در برنامه از طریق انتخاب نقش خود به عنوان “مدیر” از قسمت “انتخاب نقش” ثبت کد ملی و فشردن دکمه “تایید” انتخاب مدرسه خود از بخش “مشاهده لیست مدارس” دعوت به عضویت معلمان در اپلیکیشن در تاریخ اعلام شده از سوی آموزش و پرورش دعوت از دانش آموزان برای پیوستن به برنامه در زمان تعیین شده

مراحل گام به گام ورود مدیران به برنامه شادمراحل گام به گام ورود مدیران به برنامه شاد

تذکر 1: مدیر دقیقا باید همان شماره ای را که در سامانه سناد برای خود و اعضا ثبت کرده است، در برنامه شاد وارد نماید.

تذکر 2: عضویت مدیران همواره در تمامی گروه های کلاسی ثابت خواهد بود.

ممکن است تعدادی از دانش آموزان مخاطب این اپلیکیشن، ایرانی نباشند که در این صورت می بایست از نحوه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در اپلیکیشن شاد مطلع گردند. همچنین یکی از مشکلاتی که دانش آموزان برای استفاده از برنامه شاد با آن مواجه هستند، دسترسی به اینترنت با حجم و سرعت مناسب می باشد که طبیعتا ممکن است به طور یکسان در سراسر کشور وجود نداشته باشد. در همین راستا، آموزش و پرورش تمهیداتی برای ارائه بسته اینترنت رایگان برنامه شاد اندیشیده است که می توانید برای اطلاع از جزئیات آن بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اپلیکیشن شاد را از چه طریقی می توان دریافت کرد؟

برای دانلود برنامه شاد بر روی گوشی تلفن همراه می توانید از طریق سایت shad.ir و یا لینک مستقیم داخل مقاله فوق، اقدام کنید.

2- آیا دانش آموزان می توانند با دو شماره تلفن همراه، وارد اپلیکیشن شاد شوند؟

بله، دانش آموزان می توانند به عنوان مثال این برنامه را روی گوشی پدر و مادر خود نصب نمایند و در صورت در دسترس نبودن یکی از آن ها از گوشی دیگری جهت ورود به این برنامه استفاده کنند.

3- آیا امکان ذخیره سازی محتوای آموزشی در اپلیکیشن شاد وجود دارد؟

بل

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب