طرز تهیه کتف و بال باربیکیو

طرز تهیه کتف و بال باربیکیو , دستور پخت کتف و بال باربیکیو

کتف و بال باربیکیو یکی از انواع کباب های خوشمزه و اصیل ایرانی است که طرفدارهای زیادی بین مردمان ایران دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کتف و بال باربیکیو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بال و کتف مرغ۱ کیلوگرم
آردبه مقدار کافی
پاپریکا، پودر سیر و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پولبیبر، پودر آویشن و نمکبه مقدار کافی
مواد لازم برای سس باربیکیو
سس کچاپ۶ قاشق غذاخوری
سس خردل۳ قاشق غذاخوری
سیر۲ حبه
شکر قهوه ای یا عسل۱٫۵ قاشق غذاخوری
سرکه سیب۳ قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک یا سویا سس۳ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۴ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه، پودر سیر و پودر آویشنبه مقدار کافی
پاپریکا و ادویه باربیکیوبه مقدار کافی

طرز تهیه کتف و بال باربیکیو

مرحله اول

طرز تهیه بال و کتف باربیکیو خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس آرد را به همراه مقداری پاپریکا، پودر سیر، فلفل سیاه، پولبیبر، آویشن و نمک درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مواد آردی را به خوبی مخلوط کرده، سپس بال و کتف های مرغ را به مخلوط آردی آغشته می کنیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و بال ها را درون آن می چینیم. در ادامه سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله سوم

در ادامه اجازه می دهیم کتف و بال های مرغ به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا ۸۰ درصد پخت آنها انجام شود. در این فاصله به سراغ درست کردن سس باربیکیو می رویم، برای این منظور سس کچاپ را درون یک قابلمه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا سس خردل را به همراه شکر قهوه ای، سرکه سیب، سرکه بالزامیک، سیر رنده شده و روغن زیتون به قابلمه اضافه کرده، سپس قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم تا سس کمی غلیظ شود.

مرحله پنجم

در ادامه مقداری فلفل سیاه، پودر سیر، پودر آویشن، پاپریکا و ادویه باربیکیو به قابلمه اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. پس از گذشت ۴۰ دقیقه سینی را از فر خارج می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله کتف و بال ها را به مخلوط سس باربیکیو آغشته کرده و مجددا درون سینی فر می چینیم و سینی را درون فر گذاشته، سپس اجازه می دهیم کتف و بال ها به مدت ۱۵ دقیقه گریل شوند. نوش جان.