آخرین خبر حج تمتع 1401

آخرین خبر حج تمتع 1401مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

آخرین خبر حج تمتع 1401 را از این سایت دریافت کنید.

سهمیه ایران برای حج تمتع 1401 مشخص شد

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات حج تمتع 1401، گفت: بر اساس تازه‌ترین اعلام رسمی وزارت حج و عمره عربستان، تعداد اختصاص یافته به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال به میزان 39 هزار و 635 نفر است.

سهمیه ایران برای حج تمتع ۱۴۰۱ مشخص شد

۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲اخبار اجتماعیاخبار سفر

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات حج تمتع ۱۴۰۱، گفت: بر اساس تازه‌ترین اعلام رسمی وزارت حج و عمره عربستان، تعداد اختصاص یافته به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال به میزان ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اکبر رضایی با اشاره به آخرین برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات حج تمتع 1401، گفت: بر اساس تازه‌ترین اعلام رسمی وزارت حج و عمره عربستان، تعداد اختصاص یافته به جمهوری اسلامی ایران در حج امسال به میزان 39 هزار و 635 نفر است.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار کرد: تعداد یاد شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می‌یافت، در سال جاری نیز این درخواست انجام خواهد شد و علی‌رغم ضیق وقت برنامه‌ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته باسرعت و به طور جد انجام می‌شود.

وی همچنین به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال، گفت: شرط پذیرش زائران زیر 65سال، تزریق کامل واکسیناسیون و داشتن تست منفی کرونا 72 ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه‌ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال 99 ثبت نام خود را انجام داده‌اند بنا بر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می‌کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت توصیه کرد کسانی که علی‌رغم ثبت‌نام اولیه در سال 99 با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

به گفته وی، این انصراف و عودت دادن هزینه‌های واریزی و پایداری سند، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت‌نامی سال 99 است بنابراین توصیه می‌شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی‌شوند امتیاز خود را حفظ کنند تا ان‌شاءالله سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف و عودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام‌ها قرار می‌گیرند.

وی همچنین تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونای خود را به طور کامل تزریق نکرده‌اند در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی بوجود نیاید.

انتهای پیام/

R1014144/P1588/S2,1416/CT12

واژه های کاربردی مرتبط

سازمان حج و زیارتحج تمتعاخبار "عربستان سعودی"

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.tasnimnews.com

شرایط اعزام ۳۹هزار و ۶۳۵حاجی‌ایرانی به حج تمتع ۱۴۰۱+جزئیات

معاون سازمان حج با اشاره به اینکه ۳۹هزار و ۶۳۵حاجی ایرانی در حج تمتع۱۴۰۱ به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، گفت: افرادی که در سال‌جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

شرایط اعزام ۳۹هزار و ۶۳۵حاجی‌ایرانی به حج تمتع ۱۴۰۱+جزئیات

معاون سازمان حج با اشاره به اینکه ۳۹هزار و ۶۳۵حاجی ایرانی در حج تمتع۱۴۰۱ به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، گفت: افرادی که در سال‌جاری مشمول تشرف به حج نیستند، انصراف ندهند.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان حج و زیارت، «اکبر رضایی» درخصوص موضوع حج تمتع ۱۴۰۱ اظهار کرد: تعداد یاد شده شامل حجاج و عوامل اجرایی هستند که همه ساله به میزان سهمیه اولیه تعدادی افزایش می‌یافت که در سال جاری نیز این درخواست انجام خواهد شد و علی‌رغم کمبود وقت، برنامه‌ریزی برای اعزام میزان تخصیص یافته با سرعت و به‌طورجد انجام می‌شود.

وی به شرایط اعلامی وزارت حج و عمره عربستان مبنی بر پذیرش زائران در حج تمتع امسال، افزود: شرط پذیرش زائران زیر ۶۵ سال، تزریق کامل واکسیناسیون کردن و داشتن تست منفی کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام از جمله موارد مهم بوده که بر همین اساس برنامه‌ریزی خواهیم کرد و از میان متقاضیانی که در سال ۹۹ ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، بنا بر اولویت آنان تا سقف سهمیه اقدام می‌کنیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در توصیه به زائران گفت: افرادی که علی‌رغم ثبت‌نام اولیه در سال ۹۹ با توجه به شرایط سنی تعیین شده سال جاری اجازه حضور در حج تمتع امسال را ندارند، به هیچ عنوان انصراف ندهند.

وی افزود: این انصراف و عودت دادن هزینه‌های واریزی و پایداری سند، به منزله انصراف از استفاده از امتیاز تثبیت نرخ ارز تعیین شده برای حجاج ثبت‌نامی سال ۹۹ است؛ بنابراین توصیه می‌شود که به چنین اقدامی مبادرت نکنند.

رضایی تصریح کرد: متقاضیانی که امسال مشرف نمی‌شوند، امتیاز خود را حفظ کنند تا سال آینده در اولویت تشرف به سرزمین وحی باشند. در صورت انصراف وعودت مبالغ، این دسته از متقاضیان در روند عادی و اولویت اولیه اعزام‌ها قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که تاکنون واکسن کرونا را به طور کامل تزریق نکرده‌اند، در اسرع وقت مبادرت به این مهم کنند تا در روند اعزام آنان مشکلی به وجود نیاید.

کد خبر 569775

برچسب‌ها

شرایط حج 1401 حج تمتع ثبت‌نام حج تمتع معاون سازمان حج

پذیرش زائران در حج تمتع

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : www.imna.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب