پیشگویی زرتشت درباره ایران اپارات کاملمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

پیشگویی زرتشت درباره ایران اپارات کامل را از این سایت دریافت کنید.

پیشگویی های زرتشت از آینده ایران

در گاتها از قول جناب زرتشت آمده است:ای اورمزد،این هر دو را از تو می پرسم:آنچه که تا کنون روی داده است و آنچه که پس از این روی خواهد داد.....

تماس با ما درباره پارسیان دژ

Home زرتشت پاک پیشگویی های زرتشت از آینده ایران

زرتشت پاک

پیشگویی های زرتشت از آینده ایران

توسط شمشاد امیری خراسانی

۱۵۹ 82 138,900

اشتراک گذاری در Facebook

اشتراک گذاری در Twitter

اشتراک گذاری در Linkedin

زرتشت بزرگ

در گاتها از قول جناب زرتشت آمده است:ای اورمزد،این هر دو را از تو می پرسم:آنچه که تا کنون روی داده است و آنچه که پس از این روی خواهد داد…..

و در بند ۲۶ هرمزد یشت،اهورمزدا به زرتشت می گوید:…ای زرتشت پارسا،به میانجی خرد و دانش من،دریاب که سر انجام زندگی و زندگانی آینده چگونه است؟

در کتاب

دینکرد،یکی از معجزات زرتشت،پیشگویی او دربارهء دین پذیری گشتاسپ و نبردهایش با ارجاسپ می باشد.که البته از آن حضرت پیشگوییهای زیادی نقل شده که از آنجمله اعلام دقیق زایش عیسی مسیح و محل تولد اوست که به دلیل اطالهء کلام از نقل آنها میگذریم….

اما شاید یکی از جالبترین مکاشفات زرتشت،پیشگویی ۱۵۰۰ سال آخر گیتی و به قول معروف علائم آخرالزمان می باشد که با استفاده از معتبر ترین منابع،برخی از آنها را که دارای پیوستگی و معنای روشنتری می باشند را در اینجا برای شما می آورم و از نقل آن قسمتهایی که دارای گسستگی و یا به اصطلاح ریختگی تاریخی بوده اند و یا معنای آن برای ما واضح نبوده است،و یا نقل آنها باعث کج فهمی و یا دل آزردگی دوستان از سایر ادیان می باشد،خودداری نموده ام:

*چون این گیتی به پایان خویش نزدیک آید،صدهزار و ده هزار و هزار…. از تخمهء خشم به هستی رسند.

*آن بد تخمان که به ایرانشهر (سرزمین ایران)برسند،از بدترین تبار و بی هنر ترین آفریدگان باشند….دارای پرچمی افراشته و زینهای مرکبشان سیاه رنگ باشد،چهره هاشان آفتاب سوخته و مویی ژولیده بر سر و صورت دارند….از پست ترین نژاد و از فرزندان زویش باشند که چون نیک بنگری آنان را تخمه و جد و بن پیدا نیست.

*آنان به جادوگری و وعده های دروغین به سرزمینهای ایران که من ،اورمزد،آفریدم بتازند و بسیار دیها که ویران کنند و چاهها که بخشکانند و دانشمندان که کشتار کنند و بسیار کتابها که بسوزانند و لوحها که بر آب ریزند و آتشها که خاموش کنند و بر این کارشان نیز تا ابد مفتخر باشند…..

*آنگاه بس چیزها را که سوزند و آلایند و خانه از خانه داران بگیرند و ده از دهگانان،آبادی و بزرگی و بزرگزادگی و راستی در دین و پیمان و زنهار و شادی و همگی آفرینش من،اورمزد که دادم بگیرند…..و این دین ویژهء مزدیسنان و آتش بهرام که به داد بر پا شده است،همه را بگیرند و به نیستی رسانند و زنگیان و آوارگان صحرا نشین پدید آیند.

*….. و آن روستای بزرگ شهر و آن شهر بزرگ ده و آن ده بزرگ دودمانی شود و از آن دودمان بزرگ،جز استخوانی نماند……بازی و شوخی از دل کودکان و جوانان برود و پیران را حرمت نباشد و از دلشان رامش بر نیاید…… ای زرتشت این ژولیده مویان را عهد نباشد و بسیار فریفتار باشند،چرا که آنچه را گویند،نکنند و بدترین عهد دارند،چرا که آنچه را نگویند کنند.ایشان را پایداری در دین و گفتار نیست و از آفریدگار زینهار ندارند و بر گفتار خویش،استوار نیستند.

* …. و اندر آن بدترین هنگام،همه مردن را فریفتار باشند و بد یکدیگر خواهند و مهرورزی بزرگ دگر گونه باشد……. و آزرم و دلبستگی و روان دوستی از این جهان بشود…..مهر پدر از دل پسر و برادر از برادر برود و داماد از پدر زن روی بگرداند و خواهش مادر از دختر جدا و دگرگونه باشد….. و رستنیها و دار و درخت بکاهد،اگر کسی یکصد می ستاند،نود بکاهد و ده بیفزاید و آنکه بیفزاید،گوارا و خوشمزه نباشد…..میوه تخم ندهد و دانه ها از هشت،ده بکاهد و دو بیفزاید و آنکه بیفزاید،رسیده نباشد.

* و در آن بدترین هنگام،آن بد تباران،مرغی را گرامیتر بدارند تا مردم یگانه پرست و دیندار ایران زمین را…..آن بد نهادان،تخمهء خویش را گرامی دارند و آنان که از تخمهء پارسیانند را پست شمارند.

* ای زرتشت،چون این گیتی به تنگ آید و پیدایش سوشیانت،نزدیک آید،روز و ماه و سال کوتاه تر شود و روز و شب بکاهد و خورشید راست تر و نهفته تر گردد……آنان مرده ها را چال کنند و مردگان را بگسترانند.

*….. و اندر آن روزگار سخت،ای سپیتامان زرتشت،آن پست ترین بندگان به فرمانروایی سرزمینهای ایران فراز آیند…..بهدینان که کستی به میان دارند،پس از آن پاکی نگهداشتن نتوانند…. و آنقدر پارسایان بکاهند که دیگر مردمان سرزمین ایران روزهای مقدس را نشناسند و هر پارسی زبانی،روزهای آن دیوان ژولیده موی را بشناسد…….عبادت به روش خویش را بیاموزند و بیاموزانند و کمتر کسی نیایش بهدینی را بداند،آنقدر که اگر مردی پارسا،در آن روزگار بد،شعلهء آتشی را به روش صحیح بیفروزد،بهرهء آن مانند کسی است که در این روزگار تو،صد سال به نیایش آمده باشد…….گفتار پاکان و بخردان و راست دینان را انگیزش(شورش) و کفر بدارند و گفتار خردان و بدکاران و دلقکان را نیکو و گرامی و باور بدارند.

* …. هم در آن بدترین ایام،این بد نهادان،دختران پادشاهان و بزرگان ایران زمین را به زنی گیرند و برده داری و غلامی که در این سرزمین هرگز نبوده،رواج دهند و انسانی ،که آفریدهء من است به انسانی دیگر به بهای پول میفروشند….با آن بهایی که بابت زنان برده (کنیزان)می پردازند با آنان مانند حیوانات همخوابه می شوند و بدان کار نیز مباهات می ورزند و فرزندان حاصل را نیز به فرزندی می دارند…….

* و از گناهانی که مردمان کنند،از پنج گناه سه گنه را پیشوایان دین و دو دیگر را مردمان و پیروان آنان مرتکب گردند و نیکان را دشمن باشند و عبادتی را که خود بپذیرند،انجام ندهند و از دوزخ بیم ندارند…..

* و ابر کامکار و باد تندرو به هنگام و زمان خویش باران نشایند کرد…..گرمای طاقت فرسا در زمستان و سرما و بوران در تابستان صورت پذیرد…… و از این جهت بر و تخمهء گیاهان و رستنی ها ضایع گشته و بسوزد……باران به وقت خویش نبارد،الا آنکه باعث آلایش زمین شود و با خود موجودات اهریمنی بیاورد….و آب جویباران و رودخانه ها بکاهد و آنرا افزایشی نباشد،الا آنکه با خود ویرانی بیاورد….و ستور و گاو و گوسفند کمتر بزایند و آنچه که زایند،کوچکتر بزایند و بی هنرتر زایند و بار کم ستانند و موی کمتر و پوست تنگتر آید و شیر نیفزاید و چربی کم دهند…..

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : parsiandej.ir

پیشگویی جالب زرتشت از آینده‌ ایران

در میان پیشگویی‌هایی که در طول تاریخ از آینده ایران صورت گرفته شاید پیشگویی‌های منسوب به زرتشت از همه خواندنی‌تر باشد.در بند 26 هرمز یشت، اهورا مزدا به...

اطلاعات‌محور

پیشگویی جالب زرتشت از آینده‌ ایران

مهان صمدی طاری در توییتر دنبالش کن ارسال یک ایمیل ۰

12,611 خواندن این مطلب 1 دقیقه زمان میبرد

در میان پیشگویی‌هایی که در طول تاریخ از آینده ایران صورت گرفته شاید پیشگویی‌های منسوب به زرتشت از همه خواندنی‌تر باشد.

در بند ۲۶ هرمز یشت، اهورا مزدا به زرتشت می‌گوید:

“ای زرتشت پارسا به میانجی خرد و دانش من، دریاب که سرانجام زندگی و زندگانی آینده چگونه است؟

چون این گیتی به پایان خویش نزدیک آید، صد هزار و ده هزار و هزار از تخمه خشم به هستی رسند. آنان که به ایرانشهر برسند، دارای پرچمی افراشته و زین‌های مرکبشان سیاه رنگ باشد، چهره‌هاشان آفتاب سوخته و مویی ژولیده بر سر و صورت دارند…

آنان که به جادوگری و وعده‌های دروغین به سرزمین‌های ایران بتازند و بسیار شهر‌ها که ویران کنند و چاه‌ها که بخشکانند ودانشمندان که کشتار کنند.

بازی و شوخی از دل کودکان و جوانان برود و پیران را حرمت نباشد و از دلشان رامش بر نیاید.

ای زرتشت، چون این گیتی به تنگ آید و پیدایش سوشیانت، نزدیک آید، روز و ماه و سال کوتاه‌تر شود روز و شب بکاهد و خورشید راست‌تر و نهفته‌تر گردد.”

در ادامه این بند نیز می‌گوید:

“از گناهانی که مردم کنند، از پنج گناه سه گناه را پیشوایان دین و دو دیگر را مردم و پیروان آنان مرتکب گردند و نیکان را دشمن باشند و عبادتی را که خود بپذیرند، انجام ندهند و از دوزخ بیم ندارند.

گرمای طاقت فرسا در زمستان و سرما و بوران در تابستان صورت پذیرد. باران به وقت خویش نبارد، الا آنکه باعث آلایش زمین شود. آب جویباران و رودخانه‌ها بکاهد و آن را افزایشی نباشد، الا آنکه با خود ویرانی بیاورد.

آن گاه زلزله بسیار گردد و زمین در بیشتر جاهای ایرانشهر بجنبد. پنج زلزله خونین به فاصله نزدیک به ده سال از یکدیگر فراز آیند و هر یک بسیار کسان بکشند و بسیار ده‌ها ویرانه سازند.”

بیشتر بخوانید

ودافون پهنای باند فیبر کامل را به میلیون‌ها نفر ارائه می‌دهد

حرف پایانی‌اش نیز چنین است:

“در زلزله‌ی دوم موعود ما زائیده شود. پدرش از نژاد کیان باشد و به یاری هوشیدر به هندوستان بشود. این مولود در ۳۰ سالگی به گفت و گوی با من برسد و در آن شب که او به دنیا بیاید، نشانی به جهان برسد و ستارگان بر زمین ببارند و ستاره‌ای رهوار بر آسمان پدید آید.”

اشتراک گذاری فیس بوک توییتر لینکدین ‫پین‌ترست واتس آپ تلگرام وایبر

اشتراک گذاری از طریق ایمیل

چاپ

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : khabarbebar.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب