یونی فلکس چیست

یونی فلکس چیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

یونی فلکس چیست را از این سایت دریافت کنید.

فواید مصرف قرص یونی فلکس برای چیست ؟

در این مقاله از مجله داروخانه مثبت سبز به موضوعاتی همچون درد مفاصل، استخوان‌ها و اینکه قرص یونی فلکس برای چیست و فواید و عوارض این قرص پرداخته خواهد شد.

فواید مصرف قرص یونی فلکس برای چیست ؟

مقالاتبیماری های ارتوپدی

توسط مجله مثبت سبز آخرین بروز رسانی ( یکشنبه ، ۱۵ دی ، ۱۳۹۸ )

@[email protected]#=img=#

022334اشتراک

همیشه در همه جای دنیا شاهد درد مفاصل و استخوان‌های افرادی در اطرافمان بوده‌ایم. استخوان‌ها که نقش اصلی در ایستایی بدن و انجام تمام حرکات را به عهده‌دارند، روزانه نیاز به تغذیه دارند. شاید اولین عنصری که بعد از تغذیه استخوان‌ها به ذهنتان آمد، کلسیم باشد. اما باید بدانید که تنها کلسیم باعث سلامت استخوان‌ها و مفاصل بدن نمی‌شود. همواره عناصر مهمی زنجیره‌وار در این مورد مؤثرند. بسیاری از زنان و مردان به دلیل استفاده بیش‌ازحد از مفاصل بدن به دلایل مختلف، نیز دچار درد در مفاصل و استخوان‌هایشان می‌شوند. برای مثال آرتروز یکی از بیماری‌های شایع مفاصل محسوب می‌شود که درد تقریباً کلافه کننده‌ای را به همراه دارد. خوشبختانه امروزه برخی مکمل‌های غذایی با تأمین مواد ضروری موردنیاز استخوان‌ها این مشکل را برطرف کرده‌اند. قرص یونی فلکس به‌عنوان مکملی برای کمک به کاهش دردهای مفصلی و آرتروز بسیار محبوب است. در ادامه این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز خواهید دانست که قرص یونی فلکس برای چیست . با ما همراه باشید.

درد مفاصل و استخوان ها

استخوان‌های بدن به‌عنوان نگه‌دارنده ساختمان بدن و ایستایی آن در برابر نیروی گرانش و سرعت بخشیدن به حرکت بدن عمل می‌کنند. استخوان را باید منبع مهم ذخیره مواد معدنی به‌ویژه کلسیم شمرد. ۹۷٪ کل نمک‌های کلسیم در استخوان ذخیره می‌شود که وجود آن‌ها در فعالیت‌های حیاتی بدن ضرورت دارد.

استخوان‌های بدن برای اینکه قوی و محکم بمانند به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند. این ویتامین‌ها و مواد معدنی عبارت‌اند از کلسیم و ویتامین دی. کمبود کلسیم و ویتامین دی، معمولاً به پوکی استخوان منجر می‌شود که یکی از رایج‌ترین بیماری‌های مربوط به استخوان است. افرادی که در مراحل پیشرفته‌ پوکی استخوان قرار دارند، درد استخوان را تجربه می‌کنند. همچنین آرتروز بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می‌شود. به این بیماری، ورم مفاصل و استخوان‌ها و آماس مفصلی استخوانی هم گفته می‌شود.

درواقع آرتروز یک بیماری تخریبی پیش‌رونده در غضروف مفاصل است. می‌توان گفت که علت دقیق این بیماری می‌تواند نتیجه ترکیب عوامل مکانیکی با سایر عوامل در افرادی با زمینه ارثی باشد. همچنین عواملی چون چاقی، بالا رفتن سن و فعالیت‌هایی که با فشار به مفاصل همراه‌اند نظیر رقص، فوتبال، دیابت، سندرم مارفان، بیماری ویلسون و آلکاپتونوری می‌توانند این بیماری را تشدید کنند. تقریباً اغلب افراد بالای ۵۰ سال تا حدی به استئوآرتریت مبتلا هستند. در اکثر مواقع فرد اقدام به خوردن مسکن‌ها برای کاهش درد می‌کند. اما امروزه مکمل‌هایی مانند قرص یونی فلکس با تأمین نیاز بدن به مواد معدنی در کاهش درد مفاصل و استخوان‌ها بسیار موفق بوده‌اند.

@[email protected]#=img=#

دلایل درد استخوان‌ها و بیماری مفاصل

درد مفاصل و استخوان‌ها منشأهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد. درواقع برای درمان درد مفاصل باید ابتدا دلیل اصلی ایجاد آن را تشخیص داده و سپس راه درست درمان را آغاز کنید. در اینجا ما به چند مورد از دلایل ایجاد درد مفاصل اشاره‌کرده‌ایم.

پوکی استخوان: استحکام استخوان به دو عامل اصلی مقدار توده یا تراکم استخوان و کیفیت استخوان بستگی دارد که در بیماری پوکی استخوان، این امر با اختلال مواجه می‌شود. اگر رژیم غذایی از دوران کودکی تا پیری حاوی مقدار ناکافی کلسیم و ویتامین D باشد، خطر پوکی استخوان و شکستگی‌های استخوان ناشی از آن زیاد می‌شود. در درمان این مشکل استخوانی مصرف داروهای ضد پوکی استخوان، مصرف مقادیر توصیه‌شده کلسیم و ویتامین D نیز ضروری است و ورزش، فعالیت و رعایت اصول روش زندگی سالم هم در درمان پوکی استخوان اهمیت بالایی دارند.آرتریت: آرتریت یا بیماری التهاب مفصل به علت بیماری‌های خود ایمنی و ایجاد روماتیسم ( مانند روماتیسم مفصلی، اسپوندیلیت انکیلوزان، لوپوس)، به علت عفونت مفصل و یا به علت آرتروز ایجاد می‌شود. البته بیماری‌های متابولیک مانند نقرس هم می‌توانند موجب التهاب مفصل شوند. درنتیجه وجود این بیماری مفصل دردناک و متورم شده و دچار خشکی و محدودیت حرکت و در مواردی، تغییر شکل می‌شود. برای درمان درد مفاصل در این نوع از این بیماری، باید راهکارهایی که برای درمان آرتریت و درمان روماتیسم مورداستفاده قرار می‌گیرد به کار گرفته شود.بورست: بورست به معنای التهاب بورس است. بورس ها کیسه‌های بافتی ظریفی هستند که عمدتاً در اطراف مفاصل قرار داشته و وظیفه آن‌ها تسهیل حرکت تاندون‌ها بر روی استخوان مجاور است. بورست از علل شایع بروز درد مفصلی است و معمولاً براثر فعالیت‌های شدید بدنی و ورزشی ایجاد می‌شود.تاندونیت: تاندونیت یعنی التهاب تاندون که همراه با پارگی‌های میکروسکوپی است. در برخی شرایط اختلال تاندونیت شایع‌تر است. ازجمله: باغبانی، نجاری، نقاشی،پارو کردن، طی کشیدن و جارو کردن،ورزش‌های گلف، اسکی، بیس بال و تنیس که احتیاج به پرتاب کردن توپ دارند.

قرص یونی فلکس برای چیست ؟

در پاسخ به این سؤال که قرص یونی فلکس برای چیست باید اشاره‌کنیم قرص یونی فلکس درواقع یک مکمل غذایی است که با دارا بودن مواد معدنی موردنیاز بدن، به‌منظور کاهش دردهای مفصلی و رفع مشکلات مربوط به بیماری‌های استخوانی مصرف می‌شود. به‌طورکلی این دارو با نام مکمل کلسیم در بازار عرضه می‌شود.

مواد تشکیل‌دهنده قرص یونی فلکس

قرص یونی فلکس MSM لیبرتی حاوی کلسیم، متیل سولفونیل متان (MSM)، ویتامین D3، منیزیم، روی و ویتامین K1 است. این قرص درواقع باید به‌طور روزانه ۱ عدد به همراه با وعده‌های غذایی میل شود.

خرید قرص یونی فلکس MSM لیبرتی

فواید مصرف قرص یونی فلکس برای چیست ؟

همانطور که بیان کردیم قرص یونی فلکس مکمل مخصوص استخوان و مفاصل محسوب می‌شود. مصرف این قرص به‌طورکلی مشکلات ناشی از پوکی استخوان در سالمندان و خانم‌های یائسه را بهبود می‌بخشد و باعث پیشگیری از آن می‌شود. بهبود التهاب مفاصل آسیب‌دیده و کاهش تورم در اطراف تاندون‌ها، کاهش قابل‌توجه دردهای مفصلی و دردهای ناشی از آرتریت، بهبود اختلالات عملکرد جسمانی استئوآرتریت در زانو از فواید کلی مصرف قرص یونی فلکس هستند. اما بگذارید با توجه به مواد تشکیل‌دهنده این قرص کمی جزئی‌تر به خواص مصرف این قرص دقت کنیم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : mosbatesabz.com

یونی فلکس کمک به کاهش درد ناشی از آرتروز در مفاصل، درمان آرتروز، تقویت غضروف و تاندون

یونی فلکس تنها مکمل کلسیمی درخصوص بهبود مشکلات ناشی از استخوان ها است که علاوه بر کلسیم یک ترکیب ارگانیک به نام متیل سولفونیل متان یا MSM دارد که با خاصیت ضد التهابی خود نقش بسیار کلیدی و مهمی در بهبود مشکلات ناشی از آرتروز و آرتریت روماتوئید و درمان محدودیت های ناشی از آن ها ایفا می کند.

یونی فلکس

60 عدد قرص

توضیحات مختصر:

یونی فلکس یک مکمل تغذیه ای است که به طور خاص برای پیشگیری و کمک به درمان مشکلات استخوان از جمله پوکی استخوان و همچنین بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید توسط گروه دارویی ابیان دارو ساخته شده است. یونی فلکس تنها مکمل کلسیمی درخصوص بهبود مشکلات ناشی از استخوان ها است که علاوه بر کلسیم […]

130,800 تومان

خصوصیات اصلی

موثر در بهبود مشکلات ناشی از استئوپروزیس

کاهش التهاب مفصلی و درمان عوارض بیماری های التهابی از جمله آرتریت روماتوئید

کمک به حفظ سلامت غضروف ها و افزایش انعطاف پذیری آن ها

کمک به جذب بهتر و بیشتر کلسیم

حداقل رسوب کلسیم در عروق و بافت های ماهیچه ای

برخی از ویتامین‏ ها و مواد معدنی موجود در یونی فلکس

کلسیم کربنات

متیل سولفونیل متان (MSM)

ویتامین D3

منیزیم

روی

کلسیم کربنات متیل سولفونیل متان (MSM) ویتامین D3 منیزیم روی ویتامین K

توضیحات موارد مصرف نحوه مصرف جدول ترکیبات

یونی فلکس یک مکمل تغذیه ای است که به طور خاص برای پیشگیری و کمک به درمان مشکلات استخوان از جمله پوکی استخوان و همچنین بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید توسط گروه دارویی ابیان دارو ساخته شده است.

یونی فلکس تنها مکمل کلسیمی درخصوص بهبود مشکلات ناشی از استخوان ها است که علاوه بر کلسیم یک ترکیب ارگانیک به نام متیل سولفونیل متان یا MSM دارد که با خاصیت ضد التهابی خود نقش بسیار کلیدی و مهمی در بهبود مشکلات ناشی از آرتروز و آرتریت روماتوئید و درمان محدودیت های ناشی از آن ها ایفا می کند.

علاوه بر این یونی فلکس حاوی کلسیم، ویتامین D3، ویتامین K، زینک و منیزیم بوده است که در کنار هم به جذب بهتر و بیشتر کلسیم کمک می کنند و به این ترتیب چگالی استخوان را افزایش می دهند. این ترکیبات ویژه همچنین از رسوب کلسیم در کلیه و عروق جلوگیری کرده و کمترین عوارض جانبی را ایجاد می نمایند.

ویژگی های اصلی مکمل یونی فلکس

موثر در بهبود مشکلات ناشی از استئوپروزیس

کاهش التهاب مفصلی و درمان عوارض بیماری های التهابی از جمله آرتریت روماتوئید

کمک به حفظ سلامت غضروف ها و افزایش انعطاف پذیری آن ها

کمک به جذب بهتر و بیشتر کلسیم

حداقل رسوب کلسیم در عروق و بافت های ماهیچه ای

مواد تشکیل دهنده UNIFLEX

کلسیـم کربنات

متیل سولفونیل متان (MSM)

ویتامین D3 منیزیم روی ویتامین K

توضیحات تخصصی یونی فلکس

استخوان یک بافت زنده و محکم است که اندام های داخلی بدن را در بر می گیرد. استخوان ها برای حرکت (از طریق اتصال ماهیچه، رباط و تاندون و مفاصل با یک دیگر)، پشتیبانی و محافظت از اندام های داخلی (مغز، قفسه سینه، قلب و ریه و…)، تولید گلبول های قرمز و سفید خون و همچنین ذخیره ی مواد معدنی به خصوص کلسیم و فسفر در بدن فعالیت می کنند.‌

بخش عمده ی استخوان از ماده ی زمینه ای که شامل کلاژن، فسفات، کربنات کلسیم، منیزیم، سدیم،  پتاسیم و فلوراید بوده و همچنین سلول های استخوان ساز( استئوبلاست) تشکیل شده است.

با گذشت سن و با تاثیر از برخی عوامل محیطی مثل تغذیه ی نامناسب، مصرف بعضی داروها مثل کورتون ها ، کمبود ویتامین ها و عوامل دیگر توده ی استخوانی شروع به کاهش کرده و از درون خالی میشود.

با گذشت سن و با تاثیر از برخی عوامل محیطی مانند تغذیه ی نامناسب، مصرف برخی از داروها مانند کورتون ها، کمبود ویتامین ها و املاح معدنی و همچنین عوامل دیگر توده ی استخوانی شروع به کاهش کرده و از درون خالی می گردد.

در این حالت فرد مبتلا به استئوپروزیس یا پوکی استخوان شده که از مشکلاتی مانند شکستگی و آسیب پذیری بالای استخوان رنج می برد.

علاوه بر این مشکل در برخی موارد به علت استرس های محیطی بدن نسبت به بافت خود حساس شده و باعث التهاب در آن محل می شود.

استخوان هم مثل بقیه اندام ها گاهی در معرض این التهاب قرار گرفته و سبب ایجاد بیماری های التهابی برای مفصل و استخوان می شود.

از جمله عوارض این بیماری های التهابی درد و ساییدگی غضروف ها و در نتیجه خشکی و کاهش دامنه ی حرکتی در محل مفصل ها و استخوان است.

مکمل یونی فلکس با ترکیبات منحصر به فرد خود از کاهش تراکم استخوانی در بیماران مبتلا به استئوپروزیس جلوگیری کرده و با افزایش سطح کلسیم و ویتامین D3 موجب افزایش چگالی استخوان و در نتیجه کمک به درمان پوکی استخوان می‌کند.

همچنین با دارا بودن ترکیب متیل سولفونیل متان در کاهش التهاب مفصلی موثر بوده و با خاصیت تسکین دهندگی خود در کاهش درد ناشی از این عارضه کمک شایانی می کند.

ریز مغذی های موجود در یونی فلکس و عملکرد آن ها

کلسیم کربنات برای جذب بهتر و بیشتر

یونی فلکس علاوه بر افزایش سطح کلسیم در بدن باعث تسکین درد و التهاب های ناشی از مفاصل هم می گردد. باید گفت که کلسیم فراوان ترین ماده معدنی موجود در بدن است و برای عملکرد های مهمی از جمله تنظیم ضربان قلب، تنظیم سیستم عصبی محیطی از طریق کنترل پالس های عصبی، تاثیر بر عملکرد هورمون ها، انقباض عضلات، انعقاد خون و از همه مهم تر استحکام استخوان ها مهم و ضروری است.

بدن از طریق مصرف مواد غذایی کلسیم خود را دریافت می کند و بخش عمده ای از آن را برای حفظ استحکام استخوان ها و دندان ها ذخیره می کند.

از آن جایی که بدن قابلیت تولید کلسیم را ندارد، در صورت عدم مصرف کافی از کلسیم در رژیم غذایی، بدن از ذخیره استخوانی خود برای ثابت نگه ‌داشتن میزان کلسیم در خون و بافت ها استفاده می‌کند. همچنین اگر فرد در رژیم غذایی خود به میزان کافی ویتامین  D3 مصرف نکند جذب کلسیم در روده را کاهش داده و بدن را با کمبود کلسیم مواجه می‌کند.

در برخی شرایط خاص مثل مصرف بعضی از داروها از جمله کورتون ها، داروهای مهارکننده ی اسید معده، داروهای کاهش وزن و… ، ذخیره ی کلسیم بدن به شدت کاهش یافته و فرد در معرض کمبود شدید کلسیم قرار می‌گیرد.

همچنین با افزایش سن افراد به خصوص بانوانی که پس از سن یائسگی استروژن به میزان کافی در بدنشان ساخته نمی شود در معرض خطر کاهش کلسیم خون و همچنین کاهش توده ی استخوانی می‌باشند. با ادامه ی روند کاهشی توده استخوان فرد به مرحله ی هیپوکلسمی رسیده و سپس مبتلا پوکی استخوان یا استئوپروزیس می‌شود‌.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : abiangroup.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب