متن دعوت

متن دعوتمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

متن دعوت را از این سایت دریافت کنید.

۱۲ متن دعوتنامه رسمی و اداری به فرم‌ های مختلف

چنانچه میزبان یک جلسه کاری یا یک همایش رسمی هستید و به دنبال متنی مناسب جهت دعوت از مدعوین می‌گردید، خواندن ۱۲ متن دعوتنامه رسمی و اداری که به فرم‌های مختلفی نگاشته شده‌اند، راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

ستاره » ⭐ عمومی » روندهای اداری » نامه اداری » انواع متن دعوتنامه رسمی و اداری

انواع متن دعوتنامه رسمی و اداری

چنانچه میزبان یک جلسه کاری یا یک همایش رسمی هستید و به دنبال متنی مناسب جهت دعوت از مدعوین می‌گردید، خواندن ۱۲ متن دعوتنامه رسمی و اداری که به فرم‌های مختلفی نگاشته شده‌اند، راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

آخرین به روز رسانی: بهمن 8, 1400

ستاره | سرویس سرگرمی – یکی از بخش‌های اجتناب ناپذیر برگزاری جلسات کاری، نشست‌ها و همایش‌های رسمی، ارسال دعوتنامه به مدعوین است. پر واضح است که شیوه نگارش چنین دعوتنامه‌هایی سبک و سیاق خاص خود را دارد و متفاوت از یک متن دعوت دوستانه و صمیمانه است. در چنین نوشتار‌هایی باید از اطاله‌ی بی جهت کلام و همچنین الفاظ و عبارت‌های غیر رسمی، دوری کنید. برای آشنایی بیشتر با سبک نوشتن چنین دعوتنامه‌هایی از شما دعوت می‌کنیم تا با خواندن ۱۲ متن دعوتنامه رسمی و اداری به فرم‌های مختلف، با ما همراه باشید.

متن دعوتنامه رسمی و اداری برای موقعیت‌های مختلف

این دعوتنامه‌ها موضوعات مختلفی را از قبیل دعوت به شرکت در جلسات رسمی تا دعوت به مراسم افتتاحیه یا همایش‌های علمی و فرهنگی پوشش می‌دهند.

۱- متن دعوتنامه رسمی جهت شرکت در جلسه کاری 

جناب آقای ………………..

رئیس محترم ……………………….

موضوع: دعوت جهت شرکت در جلسه

با سلام و احترام

بدین‌وسیله از جنابعالی دعوت می‌شود تا در….مین جلسه ……………که به منظور بررسی و پیگیری مصوبات جلسه دوم و همچنین ارائه گزارش و بررسی عملکرد هر یک از واحد‌های تابعه، رأس ساعت …… روز ……….. مورخ.. /.. /.. در طبقه ………. ………….. اداره کل واقع در …………………… تشکیل می‌شود، حضور به هم رسانید.

با تشکر ……………………

دبیر و عضو کمیته ………..

۲- متن دعوتنامه رسمی جهت شرکت در جلسه کاری

جناب آقای ………….. رئیس محترم …………..

موضوع: دعوت به جلسه ……………………………………

با سلام و احترام

بدین‌وسیله ضمن تشکر از اعلام آمادگی آن شرکت به جهت حضور در بخش …………… به استحضار می‌رساند مقرر گشته است جلسه آغازین فرآیند ارزیابی ……………………. در روز ………….. مورخ …………… رأس ساعت …………… در طبقه ……… شرکت ……………….. واقع در خیابان ……………………………برگزار گردد؛ لذا با توجه به لزوم حضور نمایندگان …………………… در این جلسه، خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات لازم جهت حضور نماینده ……………….. در این جلسه فراهم آید.

با تشکر …………….

کاربران گرامی می‌توانید پنج نمونه متن نامه خداحافظی رسمی از محل کار در وبسایت ستاره مطالعه نمایید.

۳- متن دعوتنامه رسمی جهت شرکت در جلسه کاری 

جناب آقای ……………………….

رئیس محترم …………………………

موضوع: ………………………………………

با سلام و احترام

بدین‌وسیله به استحضار می‌رساند …. مین جلسه شورای … با دستور جلسه زیر از ساعت..:.. لغایت..:.. صبح در دفتر اینجانب برگزار می‌گردد. مزید امتنان است در جلسه فوق شرکت فرمایید.

۱- ارائه گزارش از اقدامات انجام‌شده

۲- در خصوص اقدامات انجام‌نشده

۳- برنامه‌های گذشته حال و آینده

بنا به اهمیت موضوع مستدعی است در وقت مقرر شخصاً در جلسه حضور به هم رسانید.

با تشکر …………………………………

۴- متن دعوتنامه رسمی از مدیران و رؤسای شرکت

مدیران و رؤسای محترم واحد‌های …………….

موضوع: برگزاری جلسه………………

با سلام.

احتراماً با توجه به در پیش بودن ………… موضوع و به منظور ایجاد آمادگی حداکثری برای آن به ویژه در ارتباط با مدیران و رؤسای سازمان، به استحضار می‌رساند، جلسه‌ای در این خصوص در تاریخ ……… ساعت …. الی ………. در سالن اجلاس برگزار خواهد شد؛ لذا خواهشمند است جهت حضور در جلسه مذکور برنامه‌ریزی فرمایید.

با تشکر ……………….. رونوشت:

مدیریت محترم جهت استحضار

✥ متن‌های متنوع برای دعوتنامه رسمی و اداری ✥

۵- نمونه دعوتنامه دعوت به مراسم افطار برای همکاران اداری

رمضان آمد و آهسته صدا کرد مرا

مستعد سفر شهر خدا کرد مرا

از گلستان کرم طرفه نسیمی بوزید

که سراپای پر از عطر و صفا کرد مرا

همکار گرامی، جناب آقا / خانم ………………………..

ضمن تبریک ماه ضیافت الله، ماه صداقت دل‌ها و با آرزوی قبولی عبادات و طاعات؛ از شما دعوت می‌نماییم به‌صرف افطار به میهمانی خالق یکتا آمده تا افتخار میزبانی شما را در لحظات روحانی افطار داشته باشیم.

زمان: ………………………….. مکان: …………………….

۶- نمونه دعوتنامه رسمی جهت حضور به عنوان سخنران مراسم

بسمه تعالی تاریخ: …. شماره: …. پیوست: ….. جناب آقای ……. مدیریت محترم …….

بدینوسیله از جنابعالی دعوت می‌شود که به عنوان سخنران در همایش …. ما را مفتخر نموده و با بیانات شیوا و مؤثر خویش در رابطه با ….. در تاریخ …. در محل …. ما را بهره‌مند سازید.

با تشکر

نام و نام خانوادگی …….

امضاء و تاریخ ……..

۷- نمونه دعوتنامه برای جلسه اولیاء و مربیان

بسمه‌تعالی

دعوت‌نامه حضور در جلسه اولیا و مربیان مدرسه…………..

حضور اولیاء محترم دانش‌آموز: ……….. کلاس: ……..

با سلام و احترام

بسیار خرسندیم که در ماه مهر، سرآغاز فصل تربیت، علم‌آموزی و معرفت، حضور پرشور و ثمربخش شما را در کنار خود حس می‌کنیم و رهنمودهایتان را در تحقق آرمان‌ها و آموزش‌ و پرورش فرزندانمان پذیرا باشیم.

شما نیز می‌توانید در این تعامل و همبستگی بین (خانه) و (مدرسه)، خدمتگزاران خود را یاری رسانید تا با تلاش و برنامه‌ریزی مشترک بتوانیم آینده‌سازانی عالم و عامل پرورش دهیم.

خواهشمند است با عنایتی که نسبت به سعادت و خوشبختی فرزند دلبندتان دارید، ضمن حضور به‌ موقع و مشارکت فعال در این جلسه ما را از نظر و پیشنهاد‌های مفید خود بهره‌مند سازید.

لازم به ذکر است با توجه به مطالب مهمی که در این جلسه مطرح خواهد شد، حضور یکی از والدین در این جلسه الزامی است.

*برنامه جلسه:

۱- دعا برای قبولی کودکان

۲- گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه‌های سال جاری

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : setare.com

متن دعوتنامه رسمی ، اداری و دوستانه، جشن · جدید ۱۴۰۱

متن دعوتنامه رسمی ، اداری و دوستانه یا نمونه متن دوستانه برای دعوت با نوشتن متن دعوتنامه اداری و طرز نوشتن متن دعوتنامه رسمی یا متن دوستانه و نمونه متن اداری رسمی با نکات متن دعوتنامه دوستانه

متن دعوتنامه رسمی ، اداری و دوستانه، جشن

دسته بندي : خبرهای متفرقه,حذف,عمومی

تاريخ : 22 آوریل

متن دعوتنامه رسمی ، اداری و دوستانه

مهمترین و اصلی ترین بخش متن دعوتنامه رسمی ، اداری و دوستانه متن آن نامه است. مبهم بودن و نرساندن درست مطلب باعث اتلاف وقت و دوباره کاری و نامه نگاری مجدد می شود.

متن نامه اداری و متن ادبی زیبا برای دعوتنامه از سه قسمت مقدمه ، پیام و نتیجه تشکیل می شود.

نمونه دعوتنامه رسمی برای شرکت در مراسم 

با سلام

جناب آقای / سرکار خانم ……….

احتراماً ، از شما دعوت به عمل می آید تا در همایش …………… ، با مدیریت ……………. و با حضور اساتید محترم ……………………. که به مناسبت ……………… برگزار می شود، شرکت فرمایید. سرفصل های اصلی مورد توجه در این همایش به شرح زیر است:

سرفصل اول سرفصل دوم و …

متن دعوت نامه رسمی برای مراسم افتتاحیه و …

مراسم افتتاحیه  معمولا کمی خصوصی تر و با حضور شخصیت های مهم و برجسته تری برگزار می شود. بنابراین در متن دعتونامه ذکر کنید که حضور این اشخاص برای شما ارزشمند و گرانقدر می باشد. در زیر نمونه ای از متن دعوتنامه افتتاحیه نوشته شده است:

جناب آقای / سرکار خانم ……………

رئیس محترم ………………… با سلام و احترام

بدین وسیله ضمن تبریک و بزرگداشت به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک …………….. ، به استحضار می رساند، مراسم افتتاحیه شرکت/ فروشگاه/…….. در روز ………………. مورخه ……………… ازساعت ……. لغایت ………. برگزار می شود. حضور ارزشمند شما، رونق بخش این مراسم و موجب افتخار بنده می باشد.

مکان : ………………… با تشکر

نمونه متن دعوتنامه برای همایش های فرهنگی ، جشن ها و …

همایش های فرهنگی معمولا در مناسبت های خاصی مانند میلاد ائمه، دهه کرامت، دهه فجر و … برگزار می شود. به یک نمونه از متن دعوت نامه همایش فرهنگی توجه کنید:

« أَحَبُّ عِبَادِ اللَّهِ إِلَى اللَّهِ أَنْفَعُهُمْ لِعِبَادِه »

«از جمله بندگان، آن کس پیش خدا محبوب تر است که که برای برندگان سودمندتر است.»

با سلام

فرهیخته گرامی، جناب آقای / سرکار خانم ……………………

احتراماً ، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام …………………… ، بدین وسیله از جناب عالی دعوت به عمل می آید تا در همایش ………………… با محوریت ……………………. که به بررسی ……………………… می پردازد، شرکت فرمایید.

زمان : ……………. مکان : ……………

دعوت نامه رسمی برای دعوت سخنران ، مداح و …

جناب آقای ……. مدیریت محترم …….

بدینوسیله از جنابعالی دعوت می شود که بعنوان سخنران در همایش …. ما را مفتخر نموده و با بیانات و سخنرانی خویش در رابطه با ….. در تاریخ …. در محل …. ما را بهره مند سازید.

با تشکر نام و نام خانوادگی امضاء و تاریخ

متن نمونه برای دعوت یک شخص و یا مسئول در جلسه 

متن دعوت به جلسه

جناب آقای ……. مدیریت محترم ……. موضوع: دعوت به جلسه با سلام و احترام

بدینوسیله به استحضار می رساند جلسه ای با موضوات ذیر در تاریخ …. و راس ساعت …. در سالن جلسات با حضور ریاست محترم برگزار می گردد.

لذا از جنابعالی خواهشمند است راس ساعت مقرر حضور بعمل رسانید.

۱٫ بررسی موضوع و کشف …..

۲٫ارایه روش ها و راهکارهای …..

۳٫ بررسی مشکلات و اعلام برخی راهکارها ….

آدرس: ….. با تشکر نام و نام خانوادگی امضاء و تاریخ

در بیشتر نوشته های اداری در آغاز و قبل از مقدمه عبارتی برای ” ادب و احترام ” و در پایان بعد از نتیجه ” تشکر و سپاسگزاری ” اضافه می شود.

درعرف اداری اخیر مرسوم شده است که نوشته های اداری با سلام آغاز شود،

مانند:سلام علیکم / باسلام و درود/با سلام و تحیات / ضمن سلام و تحیت / با اهدا سلام / با سلام و دعای خیر/ ضمن سلام و خسته نباشید/ با سلام و آرزوی سلامتی شما و همکاران محترم / با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات .

این شیوه همزمان با تغییر و گسترش عنوان نامه های اداری از ” عنوان سازمان ها ” به ” عنوان اشخاص ” رایج شده و قبل از آن فقط در نامه های شخصی کاربرد داشته است .

اگر چه گفتن سلام کاربسیار پسندیده ایست ، اما باید توجه داشت که نوشتن این واژه در زمانی که به عنوان یک سازمان به طور مثال ” وزارت امور اقتصادی و دارایی – اداره کل خزانه ” نوشته می شود ، به چه کسی سلام شده است ؟ این گونه اظهار ادب کردن آیا بی ارزش کردن این واژه است ؟

نامه رسمی اداری

نامه ها به دو نوع نامه رسمی و اداری ، نامه های خصوصی و دوستانه تقسیم می شود. اما در ادارات نامه های رسمی کاربرد دارند که شامل نامه های رسمی و پیام های تبریک و دعوتنامه و… تقسیم می شوند. نامه اداری و رسمی نوشته ای است که توسط پرسنل یک سازمان یا اداره برای واحد و یا شخص مشغول به کار در سازمان خود یا سازمان دیگر نوشته می شود. برای نوشتن نامه رسمی اداری از کلمات خاصی مانند متقاضی ، مدارک ، پیوست ، اقدام لازم استفاده می شود.

قسمت های مختلف نامه رسمی اداری

قبل از نوشتن نامه رسمی باید با بخش های مختلف متن نامه رسمی آشنا شد. هر درخواست یا نامه اداری از پنج جزء زیر تشکیل می شود :

الف – بنام خدا

ب – اسم و سمت سازمانی گیرنده نامه

ج – متن درخواست یا نامه

د – تشکر و قدردانی

ه – مشخصات امضاء کننده

طریقه نوشتن نامه اداری و رسمی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : gahar.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب