طرز تهیه کوبه

طرز تهیه کوبهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

طرز تهیه کوبه را از این سایت دریافت کنید.

طرز تهیه کبه عربی با گوشت و برنج و طعم بسیار عالی

طرز تهیه کبه عربی با گوشت و برنج و طعم بسیار عالی کبه عربی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده بین المللی است که در جنوب کشورمان از

طرز تهیه زیره جوش به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه زیره جوش زیره جوش یکی از غذاهای کمکی قدیمی در برخی شهرهای کشورمان محسوب می شود که برای تقویت بدن درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه کبه عربی

کبه عربی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده بین المللی است که در جنوب کشورمان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کبه عربی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

طرز تهیه سمبوسه بندری با سیب زمینی و طعم بسیار عالی

سمبوسه سیب زمینی یکی از غذاهای سالم و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود

مواد لازم برای ۴ نفر

برنج ⅔ لیوان

سیب زمینی کوچک ۲ عدد

تخم مرغ ۱ عدد آرد ۲ قاشق غذاخوری مواد میانی کبه گوشت ۲۵۰ گرم پیاز ۱ عدد زرشک ۲ قاشق غذاخوری

خلال بادام یا گردو خرد شده ۴ قاشق غذاخوری

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری

جعفری ( اختیاری) به مقدار کافی

پیاز داغ ۲ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، زیره به مقدار کافی

طرز تهیه کبه عربی

مرحله اول

برای تهیه کبه عربی خوشمزه ابتدا برای درست کردن مواد میانی کبه عربی، خلال بادام را درون یک کاسه می ریزیم، سپس روی خلال بادام آب می ریزیم تا روی آن را بگیرد و اجازه می دهیم به مدت ۱ ساعت خیس بخورد.

مرحله دوم

در این مرحله گوشت را به تکه های کوچک تقسیم می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و در یک کاسه چرخ می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه جعفری را می شوییم، سپس آبکش می کنیم و اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود.

مرحله سوم

حالا جعفری را روی تخته گوشت به صورت ریز ساطوری می کنیم. در ادامه سیب زمینی را می شوییم و درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم، سپس تا جایی که روی سیب زمینی را بگیرد درون آن آب می ریزیم.

طرز تهیه فلافل ساده به روش خوزستانی با طعم بسیار عالی

فلافل یکی از غذاهای ساده و ارزان قیمت عربی است که به خاطر طعم خوبش در سراسر جهان فراگیر شده است

مرحله چهارم

در این مرحله قابلمه حاوی سیب زمینی را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه سیب زمینی به طور کامل بپزد. در ادامه یک قابلمه جداگانه انتخاب می کنیم، سپس آن را تا نیمه پر از آب می کنیم.

مرحله پنجم

حالا برنج را به همراه یک قاشق چایخوری نمک و بدون روغن درون آب می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم. توجه داشته باشید برنج باید به صورت شفته و بدون آب باشد، پس میزان آب را نسبت به پخت برنج رعایت کنید.

مرحله ششم

در این مرحله پس از گذشت حدودا ۱۵ دقیقه برنج را آبکشی می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شده و خنک شود. در ادامه پس از گذشت ۴۵ دقیقه وقتی سیب زمینی پخت آن را از قابلمه خارج می کنیم.

مرحله هفتم

حالا پوست سیب زمینی پخته را جدا می کنیم و برای بهتر له شدن به ۴ قسمت تقسیم می کنیم. در ادامه سیب زمینی را درون یک قابلمه جداگانه می ریزیم، سپس با گوشتکوب آن را می کوبیم و برنج شفته را به آن اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله برنج را با سیب زمینی می کوبیم تا با هم ترکیب شوند. در ادامه برای انسجام بهتر سیب زمینی و برنج را با دست ورز می دهیم تا یکدست و منسجم شوند، سپس اجازه می دهیم مخلوط برنج کاملا خنک شود.

مرحله نهم

حالا پوست پیاز را جدا می کنیم و به صورت ریز نگینی خرد می کنیم‌، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن درون تابه می ریزیم و بلافاصله پیاز خرد شده را درون تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله دهم

در این مرحله گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و به تفت دادن گوشت ادامه می دهیم تا گوشت تغییر رنگ دهد. در ادامه نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، زیره و رب گوجه فرنگی را به گوشت اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله به تفت دادن ادامه می دهیم تا خامی ادویه ها گرفته شده و رب کاملا سرخ شود. در ادامه خلال بادام های خیس خورده را کمی خرد می کنیم، سپس به مایه گوشت اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

مرحله دوازدهم

حالا جعفری خرد شده را به مواد میانی اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا جعفری تغییر رنگ دهد. در ادامه برای درست کردن پیاز داغ، پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس به صورت خلالی نازک خرد می کنیم.

مرحله سیزدهم

در این مرحله یک تابه جداگانه روی حرارت قرار می دهیم، سپس مقداری روغن به آن اضافه می کنیم و پیاز خلالی را درون تابه می ریزیم، سپس اجازه می دهیم پیاز طلایی و ترد شود. در ادامه پیاز داغ را به مواد میانی اضافه می کنیم.

مرحله چهاردهم

حالا مواد میانی را از روی حرارت بر می داریم، سپس زرشک را به آن اضافه می کنیم و تند تند مخلوط می کنیم تا زرشک با حرارت تابه نسوزد. در ادامه مواد میانی را در دمای محیط قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله پانزدهم

در این مرحله وقتی مخلوط برنج و سیب زمینی کاملا خنک شد، تخم مرغ را به همراه آرد درون مخلوط برنج می ریزیم، سپس ورز می دهیم. توجه داشته باشید در این حالت مایه گوشت کمی چسبنده است اما آرد بیشتری اضافه نکنید.

مرحله شانزدهم

حالا با دست خیس کمی از مخلوط برنج و سیب زمینی بر می داریم، سپس مقداری از مایه گوشت وسط آن می ریزیم و با فشار دست آن را جمع کرده و گرد می کنیم. اگر مواد چسبناک شد مجددا دستمان را خیس می کنیم.

مرحله هفدهم

در این مرحله یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه تا جایی روغن درون تابه می ریزیم که کبه ها درون آن شناور بماند. در ادامه کبه ها را به آرامی درون تابه قرار می دهیم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : darnahayat.ir

طرز تهیه کبه خوشمزه با گوشت و برنج به روش اصیل بوشهری

طرز تهیه کبه خوشمزه با گوشت و برنج به روش اصیل بوشهری کبه یکی از انواع غذاهای معروف و پرطرفدار کشورهای عربی است که در جنوب کشورمان طرفداران بسیار دارد، برای

طرز تهیه خورش پرتقال خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه خورش پرتقال خورش پرتقال یکی از انواع خورش های اصیل ایرانی است که اصالت آن متعلق به شمال کشور می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه فرنی موزی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه فرنی موزی فرنی موزی یکی از انواع غذاهای کمکی خوشمزه و ساده ایرانی است که با طعم ها و رنگ های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه کباب مرغ خامه ای خوشمزه و مخصوص به روش هندی

طرز تهیه کباب مرغ خامه ای کباب مرغ خامه ای یکی از انواع غذاهای پرطرفدار و خوشمزه کشور هند است که شباهت زیادی به جوجه کباب ما ایرانی ها دارد، برای مشاهده …

طرز تهیه کبه عربی

کبه یکی از انواع غذاهای معروف و پرطرفدار کشورهای عربی است که در جنوب کشورمان طرفداران بسیار دارد، برای مشاهده این آموزش اشپزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

طرز تهیه کبه برغل

کبه برغل یا کبه بلغور یکی از انواع غذاهای خوشمزه عربی است که با مواد متنوعی تهیه می شود

مواد لازم برای ۴ نفر

برنج نیم دانه ۴ پیمانه

گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

پیاز ۲ عدد متوسط

زرشک (اختیاری) ۲ قاشق غذاخوری

مغز گردو (اختیاری) ۲ قاشق غذاخوری

آب ۵ پیمانه

جعفری ۱ قاشق غذاخوری

تخم مرغ ۱ عدد

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

پودر هل و دارچین به مقدار کافی

زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت کبه جنوبی

مرحله اول

برای تهیه کبه برنج ابتدا باید برنج را به صورت کته بپزیم، برای این منظور برنج را به همراه ۵ پیمانه آب، زعفران دم کرده و مقداری نمک داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به طور کامل جذب برنج شود و برنج بپزد.

مرحله دوم

وقتی کته آماده شد آنرا کنار می گذاریم تا خنک شود، در همین حین پیازها را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه کمی روغن در یک تابه مناسب تفت می دهیم تا زمانی که پیاز کارملی و سبک شود، سپس گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم.

مرحله سوم

گوشت را خوب تفت می دهیم تا تغیر رنگ دهد، سپس مقداری پودر هل، دارچین، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه می کنیم و پس از اینکه ادویه ها با مواد ترکیب شدند، وسط تابه را باز می کنیم و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم.

طرز تهیه پاکوره هندی

پاکوره هندی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مخصوص کشور هند است که با مواد متنوعی تهیه می شود

مرحله چهارم

رب گوجه فرنگی را خوب تفت می دهیم تا طعم خامی اش گرفته شود، حالا در صورت تمایل جعفری خرد شده، زرشک و گردو را اضافه می کنیم و پس از چند دقیقه تفت دادن یک لیوان آب اضافه می کنیم تا گوشت به طور کامل مغز پخت شود.

مرحله پنجم

پس از اینکه آب درون تابه به طور کامل جذب مواد شد تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم. پس از اینکه کته سرد شد باید آنرا چرخ کنیم، می توانید برای له شدن کته آنرا در مخلوط کن بریزید یا با گوشتکوب بکوبید تا کاملا له شود.

مرحله ششم

پس از اینکه برنج کاملا یکدست شد، دستمان را با آب مرطوب می کنیم و به اندازه یک پرتقال از کته بر می داریم و به شکل بیضی پهن می کنیم، سپس یک قاشق از مایه گوشت چرخ کرده روی کته قرار می دهیم و لبه های کته را جمع می کنیم.

طرز تهیه فلافل

فلافل یکی از انواع غذاهای خوشمزه عربی است که به عنوان یک غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود

مرحله هفتم

کبه به طور سنتی به صورت بیضی شکل جمع می شود شما می توانید به هر شکلی دوست دارید کبه ها را شکل دهید. به همین صورت تمام مواد را درست می کنیم و برای سرخ کردن مانند فلافل در یک تابه گود به حدی روغن می ریزیم که کبه ها در روغن شناور باشند.

مرحله هشتم

تخم مرغ را در یک کاسه خوب می زنیم تا بافتش یکدست شود، سپس کبه ها را در تخم مرغ می غلتانیم و در روغن می اندازیم تا سرخ شوند. حرارت زیر تابه باید کاملا ملایم باشد تا داخل کبه هم سرخ شود و خمیر نماند.

مرحله نهم

پس از اینکه رنگ کبه ها طلایی شد، انها را از روغن خارج می کنیم و روی دستمال حوله ای یا توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود. در پایان کبه ها را در ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

طرز تهیه سمبوسه

سمبوسه یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای جنوب کشور می باشد

نکات پخت کبه  برنج

نگهداری طولانی مدت کبه

برای اینکه بتوانیم کبه را مدت طولانی نگهداری کنیم، باید کبه های را آماده کنیم و داخل یک سینی درون فریزر قرار دهیم تا کاملا خنک شوند، سپس از فریزر خارج کنیم و بسته بندی کنیم. سپس مجددا در فریزر نگهداری کنیم.

توجه داشته باشید که اگر کبه ها را قبل از فریزر کردن، در فریزر قرار ندهیم تا کاملا خنک شوند، به هم می چسبند و ظاهرشان خراب می شود. برای سرخ کردن کبه های یخ شده هم نیاز نیست صبر کنیم تا یخ شان باز شود و می توانیم به همان صورت سرخ کنیم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : chishi.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب